Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Parere poza facuta la Braºov

Creat de jackie28t, 25 Aprilie 2007, 20:16:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

Ok aswotim.Stai linistit ca doar nu are nimeni nimic cu tine.Am sa ma uit si la casuta cu MP.
Revenim la subiectul topicului.

bungy

poza facuta la brasov..din tren miercuri ,aprox h 19-20,din tren...as vrea o parere sau mai multe...
totul este relativ...

loreley


            Unde anume in Brasov?

alx

Citat din: bungy din  26 Mai 2007, 23:19:08
poza facuta la brasov..din tren miercuri ,aprox h 19-20,din tren...as vrea o parere sau mai multe...

daca te referi la obiectul de deasupra stalpului,e o banala lampa de iluminat stradal...lungita putin din cauza expunerii prelungite facute de aparatul tau...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

bungy

ei bine...nu stiu exact..eram in tren..
totul este relativ...

bungy

orice parere e binevenita...desi nu stiu ce ar putea fii...cred ca lampa stradala de care spui tu e cam la inaltime...nu crezi???
totul este relativ...

alx

Citat din: bungy din  26 Mai 2007, 23:35:18
orice parere e binevenita...desi nu stiu ce ar putea fii...cred ca lampa stradala de care spui tu e cam la inaltime...nu crezi???


vorbim de ''obiectul'' alb de deasupra scolii?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

bungy

totul este relativ...

alx

atunci e o lampa de ilumint stradal...imi pare rau ca te dezamagesc,dar se vede stalpul,se vede,slab,si suportul lampii,iar din cauza timpului mare de expunere,datorat lipsei de lumina,fotogafia ta a iesit ''miscata'',fapt care a alungit contururile...nu e prea la inaltime,de fapt e o pozitionare normala...bine,tu poti sa crezi ce vrei,dar daca nu ma crezi,poti sa mai treci o data pe acolo,se poate proba usor daca am dreptate...si ar fi un ozn cam mic, nu crezi?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

bungy

dupa cum am spus nu stiu ce este..si oricum nu am l-am observat decat cand am vizionat pozele acasa-nu pe moment..iar ca sa trec pe acolonu cred ca pot curand pentru ca sunt din cluj
am si un filmulet aproximativ din acea zona in care apar si stalpi de iluminat..din pacate nu stiu daca pot sa uploadez.Oricum iti multumesc pentru parere...orice parere conteaza
totul este relativ...

alx

ideea e sa nu te amagesti singur si apoi sa fii dezamagit...oricum te admir ca iti sustii punctul de vedere...indiferent de comentariile facute...se vede ca esti ardelean...
    dar daca te uiti pe fotografia ta,o sa vezi firele de curent electric,stalpul,si soseaua,care in acea zona e destul de sus...se vad luminile de pozitie ale unei masini in coltul stanga-jos...deci e normal sa fie acolo o lampa de iluminat stardal,mai ales ca e si o scoala in apropiere...sigur ca tu nu ai vazut nimic,pentru ca trenul avea o viteza relativ mare(eu zic aprox.60km/h),aparatul tau a expus timp indelungat(1/6 sec),plus ca nu pare a fi un aparat foarte sofisticat(nu-si marcheaza tipul si modelul pe exif),deci probabil,atunci cand faci fotografii,dupa expunere ai o perioada scurta in care monitorul e negru,si stalpul a plecat...
  poate ma insel...asa cum spuneai si tu:parerea mea!
   numai bine!  alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Protector

 Desigur este o lampa . Nici o urma de ozn. Pacat....poate data viitoare ai bafta  :ufo:

lylyt_ice

   Da...si eu cred ca este o lampa. :wink:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?