Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Analiza simbolisticii NWO a unor picturi murale

Creat de Xanadron, 21 Iunie 2011, 15:29:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Xanadron

#30
Ca tot veni vorba de aeroportul din Denver cu toate ciudateniile lui simbolice, plus strania coincidentza a vizitei lui Obama p-acolo cu inceperea trecerii Pamintului prin coada cometei Elenin (26-28 sept. 2011) - aveti idee ce reprezinta "jucaria" asta cu propulsie si structura umana? :roll: :-D
De pe un aeroport polonez cred (parca asa suna primul anunt din clip).

Really weird thing on the airport MINDBREAK

P.S. (serios acum): Decelati poate si ceva semne de bubuiala cometoida :-D prin frescele de mai jos din holurile DIA - Denver International Airport? :roll: (foto destul de mari ca sa puteti observa detaliile sper).

Eu cel putin intrevad si ceva capusoare de ET (Small Greys) :-( :moon: disimulati in norii de fum negru din prima pictura. 8-)

Iar in a doua, fizionomiile puilor de leopard siberian mi se par clar... umane. :-o
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

abyss

Tavaleala de ras ce am tras la "Tzoacla simbiotica" esti bun coane...

Cu picturile parca m-ai pocnit... mi-au iesit din cap total imaginile lor. O sa revin cu vceva comment-uri mai tarziu si incercam o analiza in grup  :rainbow:

Xanadron

#32
Citat din: @biss din  07 Septembrie 2011, 17:35:15
Tavaleala de ras ce am tras la "Tzoacla simbiotica" esti bun coane...

Cu picturile parca m-ai pocnit... mi-au iesit din cap total imaginile lor. O sa revin cu vceva comment-uri mai tarziu si incercam o analiza in grup  :rainbow:

Pai da, cred ca-i loc de sportul national "aruncarea cu parerea" :lol: si-n cazul "orasului zburator" :roll: (eu cel putin asa il vad) din fundalul primei fresce (stinga-sus, la baza flacarilor, deasupra capului pinguinului extinct).

Vine adicatelea Elenin :star: cu-ai ei cetateni-oraseni ca sa ne opreasca din dezmatzul distrugerii biodiversitatii?
In fine, par sa fie destule schepsisuri fie si doar in astea doua picturi murale... 8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

#33
   Nuuuuuuuuuuuuuu, te roooooooog @Xanadron, lasa puii de tigru (sorry, leopard) in pace ca o sa ai de-a face cu strabunii Lemurienilor ! :-D
   O sa revin si eu mai pe seara cu ceva :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

abyss

Ai sarit repede sa halesti ciresica... no problemo Mann, ma multumesc si cu o corcodea!!! "au naturel", natürlich!!! :)

Xanadron

Citat din: @biss din  07 Septembrie 2011, 17:45:30
Ai sarit repede sa halesti ciresica... no problemo Mann, ma multumesc si cu o corcodea!!! "au naturel", natürlich!!! :)
:-D Corcodeaua-i mincata demult de purceaua un pic moarta-n cotezt deja, compadre - trebuie sa remarci totusi ca "orasul zburatacitor" despre care halucinez cam asta pare sa si fie, din moment ce perspectiva reprezentarii lui e rupta din contextul general al picturii. :roll:
Da-da, chiar pare sa zboare. :star:
Iti zic asta fiindca-s sigur c-o poti intzelege perfect.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Siberia

Nu zboara... e doar cuprins de o molima si impresurat de ape... sau ma uit eu pe spatele tabloului ?!
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Xanadron

#37
Citat din: Siberia din  07 Septembrie 2011, 17:55:03
Nu zboara... e doar cuprins de o molima si impresurat de ape... sau ma uit eu pe spatele tabloului ?!

Ba, eu zic ca zboara, fiindca-i pictat in alta perspectiva comparativ cu sirul de copaci in flacari (de sus cumva), e paraboloid si-are in plus o "coada" rosie-aurie (v. balena sarind pe fundalul ei) - sa fie oare Red Kachina? :roll: :star:

Sau (tot un drac) o fi steaua Amar, aia de-nroseste si otraveste o treime din izvoare?! :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Aliosa

Citat din: Xanadron din  07 Septembrie 2011, 16:40:20
Ca tot veni vorba de aeroportul din Denver cu toate ciudateniile lui simbolice, plus strania coincidentza a vizitei lui Obama p-acolo cu inceperea trecerii Pamintului prin coada cometei Elenin (26-28 sept. 2011) - aveti idee ce reprezinta "jucaria" asta cu propulsie si structura umana? :roll: :-D
De pe un aeroport polonez cred (parca asa suna primul anunt din clip).

Really weird thing on the airport MINDBREAK

P.S. (serios acum): Decelati poate si ceva semne de bubuiala cometoida :-D prin frescele de mai jos din holurile DIA - Denver International Airport? :roll: (foto destul de mari ca sa puteti observa detaliile sper).

Eu cel putin intrevad si ceva capusoare de ET (Small Greys) :-( :moon: disimulati in norii de fum negru din prima pictura. 8-)

Iar in a doua, fizionomiile puilor de leopard siberian mi se par clar... umane. :-o
Lasand orasul zburator, ce tine in maini fata din fundal cea cu "fusta" de culoare albastru inchis???, initial am crezut ca e harta unei tari...

Xanadron

Citat din: Aliosa din  07 Septembrie 2011, 18:29:33
Lasand orasul zburator, ce tine in maini fata din fundal cea cu "fusta" de culoare albastru inchis???, initial am crezut ca e harta unei tari...
Corect - seamana intr-adevar c-o harta.
A Rusiei sau mai degraba a Mongoliei. :roll: (ceva Shambalezi implicati?) :-D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Arhanghelul

#40
Citat din: Xanadron din  07 Septembrie 2011, 18:41:39
Corect - seamana intr-adevar c-o harta.
A Rusiei sau mai degraba a Mongoliei. :roll: (ceva Shambalezi implicati?) :-D

Probabil Peru ... fata are fata rosu-maro ca si "decedata cu porumbul" ... daca era din Africa era negra la fata ca pustiul sau ca "decedata cu toba" ...

Iar la cealalta poza cu pustiul (negru-blond) parca ar fi Madagascar ... dar nu stiu daca sunt crocodili acolo si serpi constrictori ...

http://www.cono.ro/wp-content/uploads/2008/05/world_pol495.jpg

P.S. http://www.madagascar.ro/ecosistem.php.htm
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

horia2008

Citat din: Xanadron din  07 Septembrie 2011, 18:41:39
Corect - seamana intr-adevar c-o harta.
A Rusiei sau mai degraba a Mongoliei. :roll: (ceva Shambalezi implicati?) :-D

eu zic ca seamana cu o felina de-aia mare mai sus mentionata

Siberia

Citat din: Xanadron din  07 Septembrie 2011, 18:41:39
Corect - seamana intr-adevar c-o harta.
A Rusiei sau mai degraba a Mongoliei. :roll: (ceva Shambalezi implicati?) :-D

Lasand deoparte harta in care eu vad un profil umanoid care sufla in ceva, bine ca de Taurus din dreapta cu inel nu ziceti nimic :)
Si apropos de cele trei cosciuge... nu cred ca reprezinta populatii exterminate ci miturile a 3 rase care fac referire la... ceva ce tine de extinctie (ELE ???).

Cat despre oras eu nu cred ca are legatura cu balena... balena va muri ca si pinguinul din cauza a ceva care face apa sa devina rosie; asa mai degraba :)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Am descarcat pozele dar is in format mic si totusi, prima poza , daca o priviti cu ,,fundu-n sus'' voi ce vedeti?

Revin mai pe seara

Aliosa

Citat din: Siberia din  07 Septembrie 2011, 18:53:01
Lasand deoparte harta in care eu vad un profil umanoid care sufla in ceva
Sunt 2 fete in profil , una stanga un dreapta care sufla in ceva ... cu mainile intinse sub acel ceva in care sufla :D