Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Teoria Conspiratie - OZN in Romania - Luni 11 septembrie 2006, 20:15, TVR1

Creat de spooky, 09 Septembrie 2006, 14:41:44

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

spooky

Dragi prieteni,

va invit sa vizionati luni seara, pe TVR1 de la ora 20:15, emisiunea "Teoria Conspiratiei", al carui realizator este Cristian Rauta, despre fenomenul OZN in Romania. Eu si Florin Sirbu (ryn) imrepuna cu o alta persoana careia nu am sa-i dezvalui numele acum (surpriza), am incercat sa ne aducem aportul la aceasta emisiune. Pot sa va spun de pe acum ca se pune accent si pe fenomenele de la Padurea Baciu... mai mult nu stiu cine mai apare in aceasta emsiune.... asa ca va fi si pentru mine o surpriza.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Ce surpriza mare. :-)
Ce mult i-mi doresc sa vad emisiunea ''Teoria Conspiratie'' dar din pacate nu prind nici TVR1.Poate ca ar trebuie sa-mi setez antena intr-o alta directie :|
As fi foarte recunoscator daca cineva ar putea inregistra o parte din emisiune sau cel putin doar cateva minute si de-a expune aici.Cu o camera de filmat sau de fotografiat...poate cu un telefon mobil? :roll:
Jackie28t

udar

Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

udar

Felicitari pentru participarea la emisiune. Am simtit de la o posta stilul TVR. Pacat ca traducatorul acela platiti din banii nostri de abonati a facut cateva greseli de traducere.

Ceea ce mi se pare jenant este timpul acordat unei asemenea emisiuni. O ora era asa de mult?
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

toma

Legat de cele de mai sus, chiar am sa te rog spooky sa cauti acel e-mail! Ma tem ca nu va fi gasit!

Asa cum sa revenim la o(zn)ile noastre. Mi-a placut emisiunea, decent facuta, incearca sa miste ceva, chira daca unele lucruri sint oarecum lamurite (treaba cu fotografiile din padurea Baciu. Apropo, cum si in ce mod s-a masurat radioactivitatea??????). Nu stiam de episodul din Fagaras.
Intimplarea din delta ar putea fi provocata de poligonul de la Capul Midia. Am fost la trageri cunosc perfect fenomenul.
In legarura cu pinii "rosii", am mai vazut asa ceva, e vorba de un parazit. A luat cineva probe???Rezultate???
Filmul cu rusii imi pare chiar caragios: merg in pas de defilare, unul din coltul din dreapta chiar ridea, nimeni din zona nu parea a fi cit de putin curiuos fata de obiect, forfota multa fara rost, similara cu o figuratie. Cit despre autopsie.....
Va...urma???
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Necunoscutul

Asta vroiam si eu sa spun.... Macar o ora. Mi-a placut ca au fost prezentate cele mai interesante cazuri OZN din Ro,, iar cu cat ma uitam mai mult cu atat vroiam sa vad mai mult.

Felicitari pt. participare!!

Am facut o inregistrare audio a emisiunii, o voi posta numai daca vreti voi.Astept raspuns.


8-)

jackie28t

Citat din: Seeker din  11 Septembrie 2006, 20:59:19Am facut o inregistrare audio a emisiunii, o voi posta numai daca vreti voi.Astept raspuns.
Chiar te rog sa expui inregistrarea audio a emisiunii Seeker.As dori foarte mult sa o ascult.Multe multumiri in schimb :-D

Necunoscutul

Nu incape....... Cine o vrea, ori acceseaza http://tech.groups.yahoo.com/group/OZN_org/ si descarca inregistrarea de la sectiunea "filles" ori imi da adresa de e-mail si ii trimit inregistrarea prin e-mail.

Jackie, am vazut ca la profilul tau adresa de e-mail este ascunsa, daca nu vrei ca ceilalti sa-ti stie adresa, trimite-mi-o mie la Mesaje Personale pt at-i trimite inregistrarea.

8-)

Skywalker

Felicitari pentru participare, Spooky si Ryn! Personajul acela "surpriza" de care ziceai era cumva Ion Hobana?

Astfel de emisiuni cred ca ar trebui deifuzate mai des, si ar trebui sa dureze mai mult, pentru ca sa se poata difuza cercetari mai amanuntite. Insa se pare ca in preferintele majoritatii raman tot emisiunile ieftine, gen Surprize Surprize, Iarta-ma, Din Dragoste, etc, iar pentru niste emisiuni care au rolul de a deschide ochii publicului, nu ramane timp sau loc pe grila de emisiuni!

Toma a scris:
CitatIn legarura cu pinii "rosii", am mai vazut asa ceva, e vorba de un parazit.
Ma indoiesc ca e vorba de un parazit. Parazitii ataca mai mult frunzele, florile si fructele copacilor, si nici decum nu-i culca la pamant.


spooky

Nu, personajul surpriza era Jimmie Holman, desi a fost o greseala de traducere la un moment dat.
Am facut inregistrarea emisiunii si voi incerca sa o fac disponibila imediat.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

Citat din: silverstar din  11 Septembrie 2006, 19:11:13
Aici, pe acest forum, am pus in discutie o viziune pe care an avut-o in 2001, pe 1 aug. cu 40 de zile inainte de atentatele din USA.

Silverstar,

am cautat prin toate posturile tale si nu am gasit nimic... poti sa fii mai exacta la ce post te referi?
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Citat din: spooky din  12 Septembrie 2006, 10:38:40Am facut inregistrarea emisiunii si voi incerca sa o fac disponibila imediat.
Astept cu nerabdare inregistrarea emisiunei Spooky.Sper sa fie in format windows media player ca sa-l pot vedea.

Necunoscutul

Am vazut ca ati incarcat emisiunea pe google video, de ce nu ne anuntati?  :-D

oricum, uitati link-ul si chiar imi place pentru ca are o claritate buna:

http://video.google.com/videoplay?docid=6169294743482303908&q=ozn&hl=en

spooky

Citat din: Seeker din  04 Octombrie 2006, 22:30:59
Am vazut ca ati incarcat emisiunea pe google video, de ce nu ne anuntati?  :-D

oricum, uitati link-ul si chiar imi place pentru ca are o claritate buna:

http://video.google.com/videoplay?docid=6169294743482303908&q=ozn&hl=en

dar ce repede ai auzit... nici nu am apucat sa postez linkul...

dap, am decis sa folosim, de ce nu, aceasta facilitate gratuita... si sa salvam banda serverului...

la cerere voi putea trimite documentarele la o calitate mai mare... pe cd, prin posta.

voi urca si alte materiale cat de curand.

Informare suplimentara:

Am urcat filmul acum cateva zile, pe 2 Octombrie... dar intre timp nu am avut internet si nu am apucat sa finalizez adaugarea descrierii, incadrarea in categorii... si alte informatii asociate lui...  cred ca totusi a fost vizibil intre timp ca vad ca apare ca data publicarii 2 octombrie.
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

jackie28t

Multumesc mult Seeker pentru acel link si multe multumiri Spooky pentru acordarea acestei emisiuni.Mi-ati facut o bucurie.Tocmai am vazut prima jumatate de film si m-a impresionat foarte mult.Felicitari Spooky si la fel si lui ''ryn'' ca mi-a facut supriza mare sa-l ascult.A fost si prima oara cand l-am vazut.Sunteti adevarati investigatori domnilor si simpatici pe deasupra. :wink:
Astept cu drag si alte materiale.

PS:tocmai vazusem in emisiune (acum zece minute) o fotografie cu cineva in costum de baie si se spune ca nu i se vede mana stanga iar piciorul stang nu era pronuntat si clar.Aici as vrea sa adaug o mica precizare daca nu deranjez.

Parerea mea ca acea persoana misterioasa avea defapt mana stanga dusa cu palma dupa ceafa adica i se vedea doar cotul si prin iluminarea soarelui s-a produs acea ceata facand acolo o forma bizara neconcludenta...iar acel picior stang era defapt iluminat de soare asa cum exista si o portiune de corp foarte iluminata cam la fel si ma refer la partea dreapta sus langa umarul acelei persoane.Eu cred ca a fost doar cineva care a facut putina plaja dupa boscheti si l-a prins un fotograf amator.Uitativa va rog atent si o sa intelegeti ce vreau sa spun  :-D

Oricum unele fotografii de-acolo pareau chiar foarte impresionante.Emisiunea pare excelenta..de cim-a intorc sa vad si cealalta jumatate a emisiunii.
Multumesc inca o data. :wink:

---LATER EDIT---

Observ ca sa pus la dispozitie linkul catre emisiunea Teoria Conspiratie de la TVR1 la care as vrea sa spun ca claritatea este foarte buna iar emisiunea pare foarte interesanta tinand cont ca putem sa vedem si sa ascultam acei ufologisti si investigatori la care totodata sunt si ei colegii nostrii aici in acest forum.
Cam trist este sa vad ca unii membrii interesati de incidentele din romania nu prea se avanta la dicutii de acest gen cum ar fi subiectele din emisiunea pusa la dispozitie pe gratis pentru noi toti.Scuzatima dar tacuti mai sunteti...oricum batalii si lupte crancene aici pe forum se nasc usor de la orice fleac copilaresc.Doar am vrut sa va spun deschis ca intre prieteni ca doar toti ne pierdem timpul aici in acest forum,alaturi, unul de altul....ce deduce ca putem si sa ne sustinem.
Pentru toti membrii din acest forum pasionati de UFOLOGIE luativa din timp si urmariti emisiunea inca odata si expunetiva parerea.Daca sunt ceva nelamuriri despre emisiune sau ceva ce v-ar interea sa stiti mai mult va rog sa lasati intrebarile aici...sunt sigur ca Paul Dorneanu aka ''Spooky'' si  Florin Sirbu aka ''ryn'' vor reveni in acest topic pentru a ajuta cum pot prin unele raspunsuri.Daca nu intrebam si nu discutam atunci cum vom putea sti? :roll:
Ca de acea s-a deschis acest topic.Pentru a ne documenta si a discuta...ca de acea suntem cu totii aci intr-un forum pe tema ufologiei.

Nu vreau sa agit pe nimeni ci doar sa reamintesc linia pe care o desenam cu totii aici.
Asadar pentru cei care inca nu au apucat sa urmareasca emisiune.... o puteti vede pe GOOgle video de pe legatura de mai jos.

Video/Teoria Conspiratie - OZN in Romania - TVR1
http://video.google.com/videoplay?docid=6169294743482303908&q=ozn&hl=en

Multe mutumiri inca odata Spooky si ryn pentru timpul acordat acestei emisiuni splendide.
Aveti toate respectele mele.

___________________________

Pentru ryn:
Foarte multe fotografii interesante s-au prezentat in acea emisiune.Multe dintre ele pot spune ca au fost imagini impresionante pe care le-am vazut pentru prima oara in viata.A existat totusi ceva care mi-a atras atentia.
Am vazut in acea emisiune unde se arata undeva in iarba doar un cap de barbat.Nu detin acea fotografie ca sa o pot analiza mai bine dar daca as aveo pe masa cred ca as putea arata ca acel cap misterios nu este altceva decat o iluzie optica foarte bine asezata de la mama natura.
Cine nu ma crede atunci sa ma puna la incercare si sa prezinte imaginea aici.Eu o mai vazusem undeva pe internet parca anul trecut dar nu mai retin unde.Ryn..crezi ca ma poti ajuta postand acea imagine aici pentru a explica mai bine.
Voi reveni......

---LATER EDIT---
In cazul in care credeti ca m-am exprimat rautacios atunci puteti sa ma mustrati cat doriti.
Pe voi tot prieteni va consider  :-D LOL
Noapte buna!