Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

chemtrails

Creat de extrateresru_ro, 23 Ianuarie 2008, 02:39:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

extrateresru_ro

nu vad pe nicaieri se comenteaza,sa comentat? despre chemtrails..................http://es.youtube.com/watch?v=JLTDw34E9Xw    daca cauti in google e o gramada de informatie,dar nu gasesc nimic in romana.se vad in toata lumea in anumite tari se dicuta la scara inalta.stiti ceva?
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

StarDust

Nu e nimic spectaculos, din cauza atmosferei deosebit de calme, acele dare de condensare nu se imprastie, si astfel, raman mult timp in acea stare, dat fiind ca in anumite zone traficul aerian e f. intens, si in aceste conditii rezulta ceea ce se vede... Evident, asta poate sa ne dea o idee despre poluarea generata de traficul aerian  :wink:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

spooky

extraterestru_ro se refera la chemrtails si nu la contrails
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

extrateresru_ro

#3
  Chemtrails
Cuvantul contrail in engleza define stelute de condensare pe care le lasa avioanele in urma,in timpul zborului.
sunt formate in principal de vapori de apa,normal dispar in 5-10 minute (depinde de factori cum ar fi viteza vantului in acel moment,umeditate,etc).Toti suntem invatati cu ele,le vedem ca si zilnic,dar de un timp,diverse persoane din lung si latul lumi denunta anumite feluri de contrails,suspecte.
Chemtrails,fac parte din aceasta mare cantitate de teorii de conspiratii,ce umbla pe internet,in acest caz (ca si in altele,proiectul matriz,iluminati,ozn,) nu pot sa inteleg fenomenul si este foarte interesant (pentru cei care se preocupa)depinde de fiecare. Chemtrails sunt foarte usor de indentificat,findca printre altele,raman in aer foarte multe ore (fata de contrail) si poate sa ajunga sa formeze nori.
aceste, chemtrails,deobicei apar in zone,clar delimitate,in foarte multe ocazii(chiar eu am vazut) de avioane ce fac mari extinderi de teren in foarte putine minute. cu un binoclu puteti vedea zone unde sunt asezate (containerele).                      ps. astazi nu am vazut nimic,dar am sa incerc sa umblu cu aparatul la mine.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

#4
Cu ce anume ne fumega?
Exista sau nu chemtrails,adevarat e ca acumularea de bariu si aluminiu in atmosfera din foarte multe zone de pe planeta au ajuns sa depaseasca 6-7 ori nivelele habituale mereu de manera,repetata si fara nici o explicatie.Paralel,internarile in spitalele din aceias zona(cu afectiuni respiratorii,cefale si multe altele) chiar se multipica si curios e ca aceste itamplari au loc cand sunt detectate in zona.,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,stardust acum e i.n.t.e.r.e.s.a.n.t ????
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

StarDust

Citat din: extrateresru_ro din  23 Ianuarie 2008, 19:01:07
stardust acum e i.n.t.e.r.e.s.a.n.t ????
Imi pare rau daca te dezamagesc... nu e deloc ptr. mine... e doar o combinatie de factori meteo, care mentin acele con(chem)trails in aer nemiscate si persistente. Fenomen pur natural, nu e nici o conspiratie...
Sa nu uit...Parerea (numai si numai) a mea!
Va salut!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

lylyt_ice

 citi dintre voi au avut ocazia pina in prezent sa vada cu proprii sai ochi aceste linii ciudate pe cer(?) si mai ales m-ar interesa :unde si cam cite (respectiv, in ce directii)? As face apel, mai ales la cei care merg, sau traiesc in strainatate..........!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Lylyt, gasesti pe youtube multe filmari(interesant de vazut), dar eu candva demult, am vazut intr-un documentar explicatia pur stiintifica a modului in care aceste dare de condensare pot sta foarte mult compacte in aer, fara sa se disipe. Din pacate, acum nu pot sa dau detalii dar incerc sa am documentez...
Se spune mult ca din aceste "trails" se formeaza si nori cumulus, de furtuna... Iarasi nimic deosebit, exista tehnici meteorologice care tot asa, genereaza nori cumulus prin lansarea de rachete care imprastie o anumita substanta, ce prin vaporizare, genereaza aparitia norilor...(asta e ptr. "extraterstru_ro ca si completare).
Salutari!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

StarDust

#8
Din cate mi-am dat seama, aceste "trails" au aparut in special in Canada si USA, Intr-adevar se pare ca s-au facut niste experimente meteorologice in USA care din pacate au avut efecte nedorite asupra populatiei...
http://www.alive.com/691a2a2.php?subject_bread_cramb=175
"The particles sprayed into the stratosphere by the big jets act as moisture-attracting nuclei, forming clouds and precipitation. Immediately after the March weather modification missions, the northeastern seaboard was struck by unseasonable snowstorms that confounded 70-year-old residents and piled eight-foot snowdrifts against some homes. At least one fatality resulted due to collapsing roofs."
Iar de aici incolo... taramul speculatiilor e deschis, sunt sigur ca acest gen de experiente nu s-a mai repetat deasupra zonelor populate. Oare au ajuns americanii la concluzia ca sunt prea multi si nu mai au loc pe continent? Ma indoiesc...
Salutari!
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

extrateresru_ro

Citat din: lylyt_ice din  23 Ianuarie 2008, 23:58:30
citi dintre voi au avut ocazia pina in prezent sa vada cu proprii sai ochi aceste linii ciudate pe cer(?) si mai ales m-ar interesa :unde si cam cite (respectiv, in ce directii)? As face apel, mai ales la cei care merg, sau traiesc in strainatate..........!!!
buna lylyt_ice      locuesc in spania,granada.
maine daca or sa fie am sa fac fotografii si am sa le postez aici.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

extrateresru_ro

Citat din: StarDust din  24 Ianuarie 2008, 00:05:20
Lylyt, gasesti pe youtube multe filmari(interesant de vazut), dar eu candva demult, am vazut intr-un documentar explicatia pur stiintifica a modului in care aceste dare de condensare pot sta foarte mult compacte in aer, fara sa se disipe. Din pacate, acum nu pot sa dau detalii dar incerc sa am documentez...
Se spune mult ca din aceste "trails" se formeaza si nori cumulus, de furtuna... Iarasi nimic deosebit, exista tehnici meteorologice care tot asa, genereaza nori cumulus prin lansarea de rachete care imprastie o anumita substanta, ce prin vaporizare, genereaza aparitia norilor...(asta e ptr. "extraterstru_ro ca si completare).
Salutari!
bun staedust,dar explicatia ta e pentru dara care o lasa motoarele avioanelor,e acceptata,dar............uitate unde sunt asezate acele rezervoare care imprastie fumul.cerceteaza mai atent.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

lylyt_ice

 buna extraterestru_ro...asta este foarte bine...poate atunci cei care inca mai cred in povesti si "condens" se vor convinge ca de fapt realitatea este alta!!! Eu locuiesc de multi ani in germ. si nu exista sa treca mai mult de 3-4 zile sa nu fie tot cerul(in toate directiile) brazdat de aceste linii...este revoltator ca nimeni nu da nici o explicatie, iar oamenii parca nici nu vad ce sa petrece deasupra capetelor lor!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

StarDust

Stiti de ce mi-e mie teama cel mai mult? Ca aceste "trails" se mentin  mult mai mult din cauza poluarii atmosferei, suprasaturarii ei cu particule, sau altui fenomen in directa legatura cu poluarea sau fenomenul de "intunecare" a atmosferei... Cred ca toate astea au o legatura subtila...(e doar o presupunere)
Citat din: extrateresru_ro din  24 Ianuarie 2008, 01:01:25
....uitate unde sunt asezate acele rezervoare care imprastie fumul.cerceteaza mai atent.
De acord cu tine, dar acelea sunt pentru experimente meteorologice care nu se fac in fiecare zi...
Nu ma intelege gresit, nu te contrazic de dragul de a contrazice, dar eu raman la parerea mea pe care am expus-o, ne mai documentam, si mai vedem...
Salutari si cele bune! :wink:
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

extrateresru_ro

problema la noi e ca lumea este dezinformata.............multi nu au internet,cei care au ,nustiu engleza sau ii intereseaza mai mult sa coboare manele sau nu-i intereseaza pur si simplu,plus ca trebuie sa creiezi o pagina si daca nu ti-o cenzureaza esti norocos.pana si bolsa a fost prezisa si sa intamplat a cazut.ok noapte buna romanie si maine cand te trezesti deschide bine ochi.
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

DepthOfField

de acord cu Stardust...
ma indoiesc tare ca chemtrails astea nu sunt altceva decat jeturi de avioane si nimic mai mult. Am vazut si eu la Braila dinastea, desi nu trec asa multe avioane ca la americani, am si pozat mi-aduc aminte, si sa nu-mi ziceti ca si guvernul nostru ne intoxica cu substante, mai ales ca am vazut si (unele) din avioanele respective... Daca se intampla sa fie o zi cu conditii propice, pai orice avion vedeam in ziua (orele respective), lasa acelasi gen de urme persistente. Doar nu le apuca pe toate cursele aviatice obisnuite nebuneala...
Dar e bine ca putem conspira din orice face parte din stiinta, meteorologie sau alte fenomene fizice, vizibile usor omului de rand dar nu si situate in limita cunostintelor sale obisnuite.
Poate e bine de inventat o noua stiinta, "studiul urmelor de avioane in conditii specifice"..dar hei, nu ar interesa pe nimeni. (nu face rating)  :-D. Ca dovada, se stie principial ce e cu darele astea, dar nu si la nivel de mase, care, vorba aceea, e mai interesata de ce sa mai barfeasca (conspire)
Daca e ceva util de extras de aici, este in ce masura aceste dare afecteaza natura, atmosfera, mediul, si in ce masura poate reprezenta indicii utile asupra poluarii, climei etc.

David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm