Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cazuri recente UFO

Creat de abyss, 02 Mai 2011, 19:53:20

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dorel6

#90
Vad ca aceste sfere se cam inmultesc pe zi ce trece sau tehnologia de a face un hoax a evoluat.

UFO MASS ORB FLEETS WORLDWIDE (JULY 2011 ) AND MASS UFO EVACUATIONS _! (HD).mp4
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

jean

#91
In filmul postat de dab270277 la secunda 0.23 se vede cum obiectul apare din partea dreapta a norului, vezi imaginea de mai jos. Si in aceasi secunda sa si dispara in partea stanga cu o viteza foarte mare. Deci obiectul a trecut pur si simplu cu o viteza fantastica prin acel nor, producand o tulburenta la iesirea sa din nor. Practic a smuls o parte din nor si a imprastiat-o pe directia de deplasare.
In cea de-a doua imagine am facut un zooom pe obiect sa vad cam ce forma ar avea. Se vede ca are o consistenta solida cu o proieminenata in partea superioara si este inconjurat de un camp mai deschis la culoare. Deasemenea in fata obiectului de afla niste puncte mai mici inchise la culoare. Sa fie acestea niste obiecte mai mici sa sa fie de la video?
Ca si concluzie, este interesant filmul si ar trebui studiat mai atent de cineva care se pricepe la editare video. Dupa parerea mea, sigur nu este o pasare, nu are forma si nici viteza de deplasare, dar nici avion. Este deci un OZN real sau contrafacut, editat.
Adevarul este dincolo de noi

dorel6

Sunt doua OZN-uri in acel video pe care dab270277 l-a postat.
La secunda 0:26 se vede o mica sfera care trece pe langa avion.

Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.

Arhanghelul

Citat din: dorel6 din  09 Iulie 2011, 19:16:50
Sunt doua OZN-uri in acel video pe care dab270277 l-a postat.
La secunda 0:26 se vede o mica sfera care trece pe langa avion.

Foarte buna observatie ...
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Siberia

Inca n-a zis nimeni ca e un fals ?
Pe mine m-a distrat cum a zbughit-o din nor :D ori s-o fi speriat ca da avionul peste el ?!  :-D

Uite de aia nu e bine sa umbli cu capu-n nori. Poate dai din greseala peste un OZN :-D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

dab270277

Am observat in ultima vreme dorinta multora de a arata lumii ca OZN-urile sunt reale si ca trebuie sa ne obisnuim cu ele. Un amic acum vreo doua saptamani ma rugat sa ii spun de unde poate cumpara celebrele "lanterne chinezesti" ca vrea sa faca o farsa cuiva. Parerea mea ca genul asta de farse sunt in masura sa inspaimante o comunitate intreaga nu doar cateva personaje.

YOUTUBE este plin de astfel de aparitii si cel putin mie imi ridica un mare semn de intrebare. Tot acest tavalug de video informatie face parte din planul care are ca scop final acceptarea "lor"

Interesanta observatie "Jean". Eram in fuga cand am postat acel video.
"The history of our race, and each individual`s experience, are sown thick with evidence that a truth is not hard to kill and that a lie told is immortal." Mark Twain

jean

Citat din: Siberia din  09 Iulie 2011, 21:33:05
Inca n-a zis nimeni ca e un fals ?
Pai vino tu cu ceva argumente in acest sens, si daca sunt credibile.... Mai vorbim. Asa cum am mai spus, este simplu sa spui ca este un fals, Mai greu este sa demonstrezi acest lucru. Trebuie ceva munca, antrenament, si cunostinte.
Adevarul este dincolo de noi

Siberia

Citat din: jean din  09 Iulie 2011, 21:55:46
Pai vino tu cu ceva argumente in acest sens, si daca sunt credibile.... Mai vorbim. Asa cum am mai spus, este simplu sa spui ca este un fals, Mai greu este sa demonstrezi acest lucru. Trebuie ceva munca, antrenament, si cunostinte.
@jeane eu m-as bucura sa nu mai vina atatia sa zica ca sunt falsuri :D M-am plictist sa tot aud ca-s CGI-uri, pasarele, licurici, candelabre chinezesti, avioane, ISS-uri si-alte cele; de asta nici nu am incercat vreodata sa dezbat veridicitatea lor. Pana la urma mi se pare straniu ca atata lume sa se chinuie sa CGI-asca tot felul de videoclipuri doar din amuzament, asa ca pentru mine e un obiect cu o reactie haioasa de zbughire. Ca e OZN sau o jucarie americana, nu am cum sa mai discern din atatea abureli de pe internet :D
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

StarDust

#98
Eu unul, nici nu ma mai obosesc sa analizez detaliat filmele pe rezolutie joasa. E inutil, si cam tot ce se posteaza pe youtube si in alte locuri sunt filmari codate si recodate video incat nu mai poti analiza nimic. Din pacate in cazul multor filme de asemenea calitate proasta nu te poti pronunta nici pro nici contra veridicitatii lor, asa ca prefer doar sa le vizionez dar fara a-mi formula vre-o opinie...
Totusi, mi se pare deosebit de interesanta filmarea pusa de Dorel6, cea cu presupusa nava "mama" si obiectele cele mici care la un moment dat se desfasoara in linie. Miscarea lor e mai mult decat interesanta. Ma indoiesc ca asa s-ar comporta o nava interplanetara si niste mici nave de cercetare la bord (dar mai stii?) :). Acolo cred ca e vorba de cu totul altceva, asta presupunand ca filmarea e reala...
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jean

Ok Siberia, am inteles punctul tau de vedere. Cred ca este unul corect.
Si un raspun pt. Star Dust, filmul nu este unul de rezolutie joasa, parca pe undeva am citit ca este o filmare HD.
Am cautat pe You Tube si am gasit diverse filme care fac o analiza pe acest caz. Filme cu diferite viteze, zoom-uri.
Citat din: StarDust din  10 Iulie 2011, 02:34:16
Totusi, mi se pare deosebit de interesanta filmarea pusa de Dorel6, cea cu presupusa nava "mama" si obiectele cele mici care la un moment dat se desfasoara in linie. Miscarea lor e mai mult decat interesanta. Ma indoiesc ca asa s-ar comporta o nava interplanetara si niste mici nave de cercetare la bord (dar mai stii?) :). Acolo cred ca e vorba de cu totul altceva, asta presupunand ca filmarea e reala...
Da este intradevar interesanta. Imi aduce aminte de anumite avioane americane care lanseaza o ploaie se proiectile, ceva in genul filmului pomenit mai sus. Totusi in cazul filmului discutat, proiectilele lansate, adunate toate la un loc par a avea un volum total mai mare decat obiectul care le lanseaza.
O zi buna va doresc.
Adevarul este dincolo de noi

StarDust

Da Jean, cu siguranta filmul exista si in HD, dar eu nu il am, iar pe youtube e doar pe rezolutia de 360p. De acord, ca si mod de imprastiere seamana cu flare-urile lansate de avioanele militare.
Dar un lucru e suspect, si anume ca "flares-urile" se deplaseaza in linie dreapta si nu par deloc sa cada sau sa se stinga destul de rapid...ex:

Angel Wing Flare Pattern
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

Arhanghelul

#101
Citat din: jean din  10 Iulie 2011, 16:24:09
Totusi in cazul filmului discutat, proiectilele lansate, adunate toate la un loc par a avea un volum total mai mare decat obiectul care le lanseaza.
O zi buna va doresc.
Foarte corect.Volumul aparent al obiectelor depaseste de peste 3 ori volumul obiectului mare (mamavimana) ... ca ipoteza ori obiectul mare are/este o "poarta" ori ceva de genul "zepelin-ului nazy" 
     http://blog.starwreck.com/wp-content/uploads/2011/05/Iron-Sky-We-Come-In-Peace-Wallpaper.jpg
(cu toate ca nu prea im iese raportul dimensiunilor ...presupun ca volumul este dat de aspectul radiant/luminos si ele sunt defapt mult mai mici ... dar in ipoteza asta nava mama ar fi trebuit sa fie ca un soare de luminoasa... dar este posibil ca tehnologia folosita sau existenta (la ei) sa lucreze altfel ,adica nu in progresie (proportional) cu diferenta de dimensiune volumica  ....
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

jean

#102
Citat din: StarDust din  10 Iulie 2011, 16:58:22
Dar un lucru e suspect, si anume ca "flares-urile" se deplaseaza in linie dreapta si nu par deloc sa cada sau sa se stinga destul de rapid.Angel Wing Flare Pattern
Elicopterele americane AH-64 sunt dotate cu doi cilindri plini cu rachete mai mici. Unul in stanga si altul in dreapta. Vezi prima poza atasata. Sa ne imaginam ca acesta ar zbura la inaltime destul de mare pentru a nu mai fi vizibil in forma exacata, sa mai reflecte si lumina.
Daca am privi de undeva din lateral in momentul lansari rachetelor, vom vedea niste lumini care se deplasaza in fata, sa zicem stanga obiectului, rachetele lansate aflate la distante aproximativ egale, si alte lumini care se deplaseaza in stnga, jeturile reactive ale rachetelelor respective. Vezi poza a doua atasata. Pentru comparatie, pe net pot fi vazute o multime de filme cu el in actiune. Despre armamentul sau puteti citi cate ceva aici: http://www.voodoo-world.cz/ah64/arm.html
Cred ca in acest caz ar semana foarte mult cu filmul prezent mai sus la care face referire StarDust. Sau poate folosi rachetele exterioare, cele 8 (cate patru de fiecare parte), care sunt mult mai mari si mai vizibile si probabil pentru distanta mult mai mare. Se vad bine tot in prima poza.
Asta nu inseamna ca filmul respectiv a surprins neaaparat un elicopter AH-64, spun doar ca ar pute fi. Cum la fel de bine ar putea fi si un obiect necunoscut.
Adevarul este dincolo de noi

Arhanghelul

Citat din: jean din  10 Iulie 2011, 19:20:43
Elicopterele americane AH-64 sunt dotate cu doi cilindri plini cu rachete mai mici. Unul in stanga si altul in dreapta. Vezi prima poza atasata. Sa ne imaginam ca acesta ar zbura la inaltime destul de mare pentru a nu mai fi vizibil in forma exacata, sa mai reflecte si lumina.
Daca am privi de undeva din lateral in momentul lansari rachetelor, vom vedea niste lumini care se deplasaza in fata, sa zicem stanga obiectului, rachetele lansate aflate la distante aproximativ egale, si alte lumini care se deplaseaza in stnga, jeturile reactive ale rachetelelor respective. Vezi poza a doua atasata. Pentru comparatie, pe net pot fi vazute o multime de filme cu el in actiune. Despre armamentul sau puteti citi cate ceva aici: http://www.voodoo-world.cz/ah64/arm.html
Cred ca in acest caz ar semana foarte mult cu filmul prezent mai sus la care face referire StarDust. Sau poate folosi rachetele exterioare, cele 8 (cate patru de fiecare parte), care sunt mult mai mari si mai vizibile si probabil pentru distanta mult mai mare. Se vad bine tot in prima poza.
Asta nu inseamna ca filmul respectiv a surprins neaaparat un elicopter AH-64, spun doar ca ar pute fi. Cum la fel de bine ar putea fi si un obiect necunoscut.

Atunci mecanici au montat gresit un container de rachete nedirijate ... sau o fi o noua "tehnica" ... fasaiala si pe la spate ... am zis si eu ...  :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

dorel6

#104
jean doar a spus cam ce ar putea sa fie,in orice caz nu cred ca lansarea rachetelor l-ar fi acoperit de lumina sau de fum.
Totusi tot ce este posibil,cu armamentul din ziua de azi  :?

O buna ipoteza totusi.
Există două metode de a cuceri și înrobi o națiune. Una este prin sabie. A doua este prin îndatorare.