Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

O noua statuie pe Marte

Creat de sevastase, 21 Mai 2008, 08:11:16

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

O poza recenta  dezvaluie ceva similar cu ceea ce vedem la Hathor .





Cateva puncte la fel de relevante au fost retusate de NASA...ma intreb de ce...





http://www.nasa.gov/images/content/207023main_vincent-20071220.jpg

Cautatorul

#1
Cred ca daca am fotografia un munte de pe Pamant, tot am gasi ciudatenii naturale, pe care omul le poate interpreta ca reprezentand ceva cunoscut, cu toate ca formele sunt pur naturale.

Totusi am mai gasit ceva interesant pe aceasta fotografie:


Cautatorul

Totusi ce cauza ar putea avea acele dreptunghiuri din imagini inconjurate cu rosu?
Daca chip-ul camerei ar avea pixeli morti ar trebui sa se vada asta in mai multe fotografii.
Intr-adevar ar putea fi o dovada ca fotografiile au fost prelucrate. Dar cam brutala modificarea, si atrage atentia.
Oare nu cumva acele modificari sunt facute ca sa abata atentia de la altceva?

sevastase

Citat din: Cautatorul din  21 Mai 2008, 08:33:47
Cred ca daca am fotografia un munte de pe Pamant, tot am gasi ciudatenii naturale, pe care omul le poate interpreta ca reprezentand ceva cunoscut, cu toate ca formele sunt pur naturale.

Totusi am mai gasit ceva interesant pe aceasta fotografie:


daca dai click pe linkul de mai sus unde e poza principala, vei vedea cel putin 2 puncte sterse de NASA.

Marte a fost populat la suprafata de o rasa umana , insa conflicte interne si cu o rasa reptiliana au distrus ireparabil atmosfera si suprafata. Numeroase ramasite exista si astazi. Asta se intampla acum cca 300 000 de ani. In scoarta planetei exista o enormitate de tuneluri, complexe, orase subterane, create artificial intr-un complex subteran care impanzeste planeta, de catre cei de pe Sirius A

sevastase

Citat din: Cautatorul din  21 Mai 2008, 08:49:12
Totusi ce cauza ar putea avea acele dreptunghiuri din imagini inconjurate cu rosu?
Daca chip-ul camerei ar avea pixeli morti ar trebui sa se vada asta in mai multe fotografii.
Intr-adevar ar putea fi o dovada ca fotografiile au fost prelucrate. Dar cam brutala modificarea, si atrage atentia.
Oare nu cumva acele modificari sunt facute ca sa abata atentia de la altceva?
NASA prelucreaza fotografii mai bine sau mai prost din cincizeci si ceva pentru a ascunde prezenta altor rase .

Cautatorul

Citat din: sevastase din  21 Mai 2008, 08:51:27
daca dai click pe linkul de mai sus unde e poza principala, vei vedea cel putin 2 puncte sterse de NASA.

Le-am vazut. Intr-adevar care ar putea fi alta explicatie decat ca s-a lucrat asupra fotografiilor?

sevastase

#6
Inca ceva semnificativ : rasa umana a fost creata mai intai pe marte apoi pe pamant. La randul lor, reptilienii au ajuns mai intai pe Marte, si apoi pe Pamant. Cea mai mare p[opulatie reptiliana se afla pe Venus. Exista 7 rase reptiliene si nu sunt toti prieteni la catarama asa ca traiesc in comunitati separate. Pe Venus. Nu din intamplare au fost fotografiate cele 7 structuri semisferice pe Venus, structurile semisferice fiind specifice culturii draco.


antoniu

s-a descoperit o noua statuie pe marte...........statuia prostiei


    moderated avb

dbd

antoniu argumenteaza parerea ta...
e evident ca poate fi o pura asemanare dar...e absurd sa zici doar ce-ai zis :roll:

Serban M

Citat din: sevastase din  21 Mai 2008, 09:07:59
Inca ceva semnificativ : rasa umana a fost creata mai intai pe marte apoi pe pamant. La randul lor, reptilienii au ajuns mai intai pe Marte, si apoi pe Pamant. Cea mai mare p[opulatie reptiliana se afla pe Venus. Exista 7 rase reptiliene si nu sunt toti prieteni la catarama asa ca traiesc in comunitati separate. Pe Venus. Nu din intamplare au fost fotografiate cele 7 structuri semisferice pe Venus, structurile semisferice fiind specifice culturii draco.



Pe venus ?~!  :-D

Kymosabe

Citat din: sevastase din  21 Mai 2008, 09:07:59
Cea mai mare populatie reptiliana se afla pe Venus .

.......ºi se numeºte Hylonomus Ignifugus .  :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

LupinThe3rd

Citat din: Kymosabe din  11 Iunie 2008, 00:49:44
.......ºi se numeºte Hylonomus Ignifugus .  :lol:
Nu numai. In zonele muntoase ale lui Venus traiesc si specii din familia Phthirus pubis.

dbd

pe langa faraonul acela, precum a remarcat si Cautatorul acea pestera ... totul m-a dus brusc cu gandul la zona Capadoccia din Turcia...

aici e si o harta : http://www.keyway.ca/gif/capadoc.gif

ALRISHA

sevastase  stii atatea de parca ai fost acolo!!!!!!!!!!!
esti unul dintre EI?

antoniu

exista in tabelele matriciale de analiza a informatiei notiunile de : credibilitatea sursei,continutul info.,concludenta,veridicitate.........nu va pun la dispozitie decat una.. ca .....lol
VERIDICITAEA INFORMATIEI 1. adevar absolut [cc]         4p 2. adevar relativ [cp]          3p 3. noutate            [n]           2p 4. partial fals       [ip]          1p 5. fals-minciuna      [it]        0p ci/si/ca –confirmare[c] cont.info=[ci]    sursa ind.=[si] cunostinte ac=[ca] din 3 surse independente obligatoriu.