Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

David Blaine si Criss Angel - adevar sau farse bine regizate?

Creat de 2012, 19 Iunie 2006, 22:35:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

2012

http://www.metacafe.com/tags/1/david_blaine/
http://www.metacafe.com/tags/1/criss_angel/
ambii leviteaza ...unul mai mult ca altul . blaine a fost primul
criss merge pe apa ...efectiv zboara ( nu leviteaza ) ...si multe alte chestii care par incredibile !
ce parere aveti ?

udar

Se cheama iluzionisti pentru ca folosesc iluziile pentru numere lor de magie... ILUZIILE
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

cristi

pot si eu sa levitez mare smecherie nu e..

1. stai cu spatele la privitor
2. stai la un unghi de vreo 30 d grade sau d cat crezi tu numa sa iti iasa faza
3. te ridici pe varfurile unui picior avand grija sa iti menti echilibrul.. e bine ca miscarea sa fie lenta sa dea imaginea levitarii..
4. te faci ca te doare capu ca sa fi mai credibil
5. te lasi jos cel mai bine cazand..

tiam zis mare chestie nu e.. pt a fii si mai misto se folosesc trucuri de camera.. nu ai obs ca oameni din fata lui blane din film nu se prea entuziasmeaza.. e pe dc++ sau cel putin era manualu cu toate fazele facute de el..

cat despre criss angel- tipu e putin mai special.. are un talent si anumite puteri pe langa cunoasterea trucurilor astora.. cred ca ati vazut cand merge pe apa nu stiu sigur daca este truc.. :)  :mrgreen:

2012

cristi > nici david nici criss nu fac chestia asta ieftina si copilareasca in a se ridica pe un varf de picior ....ei le ridica pe amandoua > david putin >
dar criss a trecut intre 2 cladiri ....in aer >
or avea amandoi oare puterea de a face persoanele de fata sa ii faca sa creada ca se intampla fara a se intampla ?
faza cand sa taiat criss in doua bucati o stiti ?
sau cand a trecut printrun geam ?
o gluma spusa de cineva :) :take him up the empire state building and throw his ass out the window.
if he lands safe i'll be impressed :)))) si poate vedem intro zi ca face chestia asta :)



cristi

as fi avut doua pdfuri edificatoare dar nu pot sa le atasez datorita marimii lor.. chiar si arhivate sunt prea mari.. cauta pe dc++ daca doresti sa le citesti : david blaine - magic revealed. mult noroc! :)

nemo

Interesant ! . Cei mai amuzanti sunt martorii din piscina si dintre cladiri . Ii pufneste si risul de cit sunt de seriosi . Asta e problema cu minunile . Mereu putini martori . Nu se fac niciodata pe stadioane . Sa fie mutati amindoi la topicul "flyng humanoids" .

2012

le am si eu PDF sa stii ...nu sunt edificatoare la toate scamatoriile cum ar fi levitarea la mare inaltime .si altele
acolo arata trucurile de carti levitatul pe un picior care il stie toata lumea si rotirea palmei lipita de pamant ...atat ...
criss la faza cu lovitul masinii si mersul pe apa > distanta parcursa intre cele doua cladiri > astea nu le explica nimeni ....mari secrete :)

prosecco

mie imi plac momentele de magie ale lui david blaine...chiar daca e doar magie...nimic mai mult :wink:

avramescub

Levitarea exista de foarte mult timp cand un om de stiinta a descoperit unghiul Balducci ....mai multe gasitzi pe google