Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Parere poza...

Creat de bungy, 21 Iunie 2007, 08:52:34

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bungy

salutare..nu stiu ce poate sa fie..dar astept parerile voastre. Atasez 3 poze facute din acelasi loc.
totul este relativ...

DepthOfField

te referi la pata luminoasa din mijlocul imaginii "picture 12"...
Explicatia deriva din parametrii EXIF sau chiar din cele 3 imagini puse de tine, si la care se deduce ca tocmai si numai la poza "picture 12" s-a utilizat blitzul.. deci mari sanse sa fie o reflexie parazita a luminii blitzului..poate ai fotografiat prin geam, sau poate si mai probabil trecea un tantzar sau musculitza prin apropierea blitzului la cateva zeci de centimetri, si a fost iluminata foarte tare.
Vezi atasamentul autoexplicativ "picture 11 12 13"
OZN-urile adevarate se lasa cu greu prinse...

Si chiar daca nu existau parametri EXIF si nici dovezi ale folosirii blitzului pe imagini, si deci am fi avut doar o luminita mica...puteam crede cu adevarat si indubitabil ca este un OZN (= nava misterioasa), eliminand ipoteza MULT MULT mai plauzibila a insectei apropiate si iluminate puternic de blitz?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

bungy

nu este filmat din spatele unui geam..dar cred ca ai dreptate in privinta blitzului ..si ai dat o explicatie plauzibila...mersi
totul este relativ...