Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

ANTIGRAVITATIA

Creat de Skywalker, 17 Iulie 2005, 17:04:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

toma

Skywalker interesante filmuletele numai ca miscarea unor obiecte ma face sa cred ca defapt filmule dat inapoi  :x
Cit priveste teleportarea...o mai dura ceva.
Am sa te rog insa ceva: am o fotografie dintr-un concediu, poti te rog,  sa i-o trimiti prin internet sau fax, cum vrei tu, lui badea Ion, sta undeva in muntii Apuseni, pe o coama de deal.
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

Necunoscutul

Eu am citit undeva ca s-ar fi inventat un fel de scaner cu laser (cat un aparat foto) ce scaneaza anumite obiecte si le descarca in computer care este legat la un fel de imprimanta 3D ce face o copie exacta a obiectului scana.

Dar acest aparat nu face decat COPII ale obiectelor.


8-)


toma

Ceea ce spui tu Seeker este intradevar usor de realizat! Cu un laser, un calculator, o retea si de partea cealalta un laser ce taie materialul. Nici o scofala!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

NeOm


    Sunt sigur ca daca daca stim sa controlom gravitatia o vom putea folosi la zborurile interstelare ,poate deforma spatiu si timpul ,putem controla forta de inertie ( vom putea face cate viraje vrem la cate grade vrem )    :-D ....,si la ce viteze vrem .
   

AdiM

Citat din: Skywalker din  29 Iunie 2006, 15:35:11
De ex: cineva scaneaza o poza si o trimite prin internet sau retea la un alt calculator, aflat intr-o alta parte a lumii. Cel care a primit poza scanata o trage la imprimanta si se poate spune ca s-a trimis o poza de la un capat al Pamantului la altul, prin modulare. Urmatorul pas este sa putem trimite tot asa si obiecte 3D, iar mai tarziu si... fiinte vii. Evident, la inceput vom experimenta pe cobai.

Da, pare posibil. Singura problema este ca deocamdata acest lucru este usor cu imagini, unde tot ce trebuie reprodus la destinatie sunt puncte colorate plasate corect in spatiu. Insa ca sa faci la fel copii (replici) ale unui obiect, nu e suficient doar sa copiezi punctele colorate, ci substanta lui, adica atomii si moleculele, perfect identic. In plus, trebuie sa si incarci aceasta structura materiala cu aceeasi informatie existenta la origine - de pilda, ca sa replici o oaie, nu e de ajuns doar sa reproduci fizic corpul oii, ci si sa-i imprimi programul genetic, instinctiv, al speciei sale, care nu e neaparat inclus in intregime in structura sa atomica. Un replicator va putea fi realizat atunci cind vom gasi metoda de a transforma corect energia si informatia in substanta, sau de a modela instantaneu substanta existenta pe baza energiei si informatiei comunicate.


Mihai_Tm

De zborurile interstelare nu stiu,dar sunt convins ca stapanim deja aceasta tehnologie,inca de prin anii 50.

Protector

Citat din: Mihai_Tm din  07 August 2006, 14:50:47
De zborurile interstelare nu stiu,dar sunt convins ca stapanim deja aceasta tehnologie,inca de prin anii 50.
Eu nu cred.Ar insemna ca avioanele americane militare ar fii jafuri fata de aceea tehnica.Daca ar fii intradevar adevarat ar fii avut avioane mult mai puternice, si nu s-ar fii facut de pomina cu atatea accidente cu navele spatiale Challenger care aproape tot timpul au cate un defect.

Mihai_Tm

La asta m-am gandit si eu dar nu toate ozn-urile sunt extraterestre in mod cert.Cu toate documentarele si dezvaluirile pe care le-au facut unii nu cred ca n-avem cel putin un ozn.

paleoastronaut

Voi ati auzit de contabilitate DUBLA?De ce sunteti naivi?Bineinteles ca navetele spatiale care sunt niste HARBURI sunt folosite in continuare desi baietii zboara cu ozneuri de mult...chiar nu v-ati prins(no ofence) care e treaba?tot ce fac baietii astia este sa separe COMPLET evolutia lor tehnologica reala de evolutia  APARENTA...de aceea avem guverne oficiale si GUVERN MONDIAL DIN UMBRA,aselenizari oficiale si MISIUNI PE MARTE SECRETE istorie oficiala falsificata si istorie reala cunoscuta doar de o mana de initiati,masini pe benzina care SUFOCA planeta si surse de energie infinite si total nepoluante ..si total inaccesibile noua......ei au o evolutie de FRANAT..nu de incurajat..de ce sa ajunga si prostimea la nivelul lor de tehnologie?sa nu mai aibe ei SUPREMATIA?i-a uitati-va ce chestii testeaza ei..asa intamplator....nu prea seamana cu nimic din ce se vede pe cer nu?....nu prea seamana cu un avion de pasageri...oricum..:)

toma

Mai nene, hai cai tare! Cel putin contabilitatea dubla foloseste la ceva! :lol: :lol: :lol:
Aici nu e vorba de nadragi de zi de lucru si costum de duminiuca! E ca si cind ai avea un Pentium 4 cu un procesor Intel nu-stiu-cit dar te folosesti in continuare de un aMIC! De tot hazul, zau! Gaseste altceva!
Scopul cuvantarii nu este de a impune, ci de a convinge." (IACOB NEGRUZZI)

AdiM

Citat din: paleoastronaut din  08 August 2006, 00:13:23
Voi ati auzit de contabilitate DUBLA?De ce sunteti naivi?Bineinteles ca navetele spatiale care sunt niste HARBURI sunt folosite in continuare desi baietii zboara cu ozneuri de mult...chiar nu v-ati prins(no ofence) care e treaba?tot ce fac baietii astia este sa separe COMPLET evolutia lor tehnologica reala de evolutia  APARENTA...de aceea avem guverne oficiale si GUVERN MONDIAL DIN UMBRA,aselenizari oficiale si MISIUNI PE MARTE SECRETE istorie oficiala falsificata si istorie reala cunoscuta doar de o mana de initiati,masini pe benzina care SUFOCA planeta si surse de energie infinite si total nepoluante ..si total inaccesibile noua......ei au o evolutie de FRANAT..nu de incurajat..de ce sa ajunga si prostimea la nivelul lor de tehnologie?sa nu mai aibe ei SUPREMATIA?i-a uitati-va ce chestii testeaza ei..asa intamplator....nu prea seamana cu nimic din ce se vede pe cer nu?....nu prea seamana cu un avion de pasageri...oricum..:)

Bine, bine, dar daca toate aceste conspiratii iti sunt atit de clare, cum se face ca nu poti da nume si dovezi concrete despre asta? Guvernele ii pot minti pe oameni la fel de bine ca si un om simplu, neguvernamental, ca tine. De ce ai fi tu mai credibil decit guvernele? Doar fiindca ai gura mai mare? Diplomatia este, totusi, un secret divin.

paleoastronaut

#101
Ei detin tehnologia OZNEURILOR dar DE FATADA folosesc tehnologia NAVETELOR...

Intr-un mod foarte DIRECT teoria mea,cea a DUBLEI ISTORII explica TOTUL....Dar interesul unora ca tine Toma este ca noi toti ceilalti sa BAJBAIM in intuneric..Sa nu avem CERTITUDINI..Si nu ma lua cu"numai prostii au certitudini"!!Relativismul si manipularea prin aruncare in derizoriu sunt cele mai GRELE arme ale celor DE SUS!!!DA>>AM CERTITUDINI..DA!EXISTA O DUBLA REALITATE AZI PE TERRA..INTOTDEAUNA A FOST O DUBLA REALITATE...REALITATEA MANIPULATORILOR SI REALITATEA BIETELOR MASE...Dar de fapt tu Toma ti-ai declarat intentiile inca din NICK..TOMA ...NECREDINCIOSUL..Am mai spus-o si o voi repeta mereu..Pe acest forum dintre cei ACTIVI majoritatea zdrobitoare este formata din ADVERSARI LASI NEDECLARATI AI TEORIEI PALEOASTRONAUTICE...PUNCT..

Nu ati suflat despre tehnologia prezentata de mine ca fiind de mult folosita de us army...tehnologie observata si la ozneul celebru din BELGIA,din anii 89-90...Cat despre diplomatie....Mie imi este greata de diplomatie..Numai oamenii slabi au nevoie de diplomatie....Diplomatia este arta lasitatii umane....Nici o tara nu si-a recastigat niciodata un teritoriu prin diplomatie..Doar prin taisul sabiei sau prin bubuitul bombardamentelor....Chiar si ultimul tembel poate vedea ca prin diplomatie,de ex.Romania nu este in stare nici sa-i opreasca pe canaliile de ucrainieni sa ne bortileasca DELTA...Daramite sa ne mai recuperam si teritoriile sfinte ale Bucovinei si Basarabiei...Dar ia sa fi dezvoltat si noi catava rachetele ca rusii..Si sa fi ras de pe fata pamantului KIEVUL,Moscova,si alte cateva cuiburi de ratati sovietici..chiar cu riscul de a disparea si ROMANIA de pe harta...Dar cu cine sa fii DEMN..Cu un popor de tarfe si golani lasi care abia asteapta sa FUGA din tara...In loc sa le crape cu securea de macelarie capul zdrentelor kgbiste gen Iliescu..lasii fug......daca si razesii lui Stefan gandeau ca tinerii de azi..Vorbeam turca si ne inchinam la Mohamed azi ...DIPLOMATIC.... :-D :-D :-D

Modificat de Skywalker. Atentie! Offtopic

Protector

Citat din: paleoastronaut din  08 August 2006, 00:13:23
de aceea avem guverne oficiale si GUVERN MONDIAL DIN UMBRA,aselenizari oficiale si MISIUNI PE MARTE SECRETE istorie oficiala falsificata si istorie reala cunoscuta doar de o mana de initiati,

Misiuni secrete pe Marte,
acuma chiar iti trebuie o aspirina
.
Cate sute de grupuri indepedente de astronomi fie amatori sau profesionosti, urmaresc zilnic stelele seara de seara ..Si tare curios nimeni nu poate afirma teoria paleoastronautului. Bineinteles toti sunt intimidati si desfigurati daca afirma teoriile tale..Sau mai bine...americanii au OZN tranparente si asa merg pe Marte...mda cam asa ceva.
Nu te supara , dar se pare ca orice mascarici care afirma cate o teorie, gata il crezi si iti dai viata ptr aceasta.
Repet iti admir harnicia si cunostiintele interstelare, dar mai clipeste si din ochi din cand in cand, ca nu orice-i verde se mananca.
Cu stima si respect
   Protector

paleoastronaut

#103
Astronomii au vazut si fotografiat din cele mai vechi timpuri diverse obiecte URIASE PE LUNA,chiar aici langa noi.

Protector...nu fi naiv..nici un astronom nu va recunoaste ca a vazut asa ceva..la fel nici un cosmonaut,nici un pilot de aeronava militara sau civila..FACE PARTE DIN CODUL LOR DEONTOLOGIC SA TACA!!!ESTE O CONSPIRATIE MONDIALA..si cine i se opune este eliminat..intai din viata stiintifica,apoi daca insista si din viata civila..stii ce a afirmat un mare hacker american condamnat la 70 de ani de inchisoare(comutata apoi la mai putin) pentru spargerea serverelor pentagonului si nasa?Ca baietii aceia STERG ASIDUU orice imagine cu OZN-uri care apare pe orice film sau foto ....Chiar i-a surprins facand asta..tocmai STERGEAU imaginea unui "trabuc argintiu cu doua sfere la capete"..de unde?dintr-o fotografie de pe marte...Poftim si un foto cu ce se vede pe LUNA...Dar ce astronom recunoaste?in 1956 R.Curtiss  a fotografiat aceasta gigantica cruce luminoasa in craterul Perry de pe Luna...prin telescop desigur..si?

modificat de Skywalker

paleoastronaut

Completez imaginea anterioara cu acest ozn de tip trabuc cu doua sfere laterale mediane fotografiat pe 28 Martie 1970 langa Warminster,Marea Britanie..se poate observa acelasi efect de Emisie-Absorbtie a luminii intr-un gen de camp de protectie ce inconjoara nava alienilor..similar cu foto de pe Luna...puteti observa acolo o "intunecare" circulara in jurul crucii luminoase de pe Luna...