Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Interviu in exclusivitate pt. Rufon - Toni Victor Moldovan

Creat de Urban, 30 Septembrie 2010, 11:12:19

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

TVM

Da... si eu am presimtirea ca cei care au ocupat Irakul se vor ocupa serios de cam toate evenimentele de la vest de Babilon.... Mai mult decat atat, cred ca implicarea extraterestra va fi in mai toate evenimentele importante ale istoriei. In privinta WTC, cred ca tehnologia folosita a fost hibrida sau am fost in fata unei colaborari perfecte. Este mai mult decat clar ca o parte a institutiei prezidentiale si a guvernului a stiut cu exactitate ce urma sa se intample, unii chiar stiau si in ce mod urma sa se intample...  Cat de implicate sunt acele OZN-uri care se vad in diverse filme, nu stiu, sunt foarte multe de presupus si de comentat. Cred ca nici cei direct implicati nu sunt in stare sa puna tot adevarul de la cap la coada, caci toti stiu bucati de adevar... Cel mai mult din povestea asta cred ca stie presedintele. Am prieteni chiar pasionati de subiect si o gramada de material despre toata mascarda. Ce vad eu ca important este implicarea unei tehnologii mult superioare care in mod cert este de imprumut, si care a transformat WTC in pulbere. Una dintre intrebarile de-a dreptul hazlii este: "Care avioane??" Unele teorii sustin ca avioanele care au lovit WTC au fost de fapt proiectii holografice sau pur si simplu joc de calculator asemanator focului de artificii la la Olimpiada Beijing (vazut doar de telespectatori si nu  de catre spectatorii aflati la fata locului) Foarte probabil ca nu vom afla amanuntele niciodata, dar un lucru este clar, cei care nu suntem usor de manipulat suntem mai multi decat credem, iar facatura WTC miroase de la o posta ca un fals de proasta calitate. Istoria este plina de astfel de falsuri. S-ar putea ca chiar urmatoarele zile sa ne confruntam din nou cu un eveniment asemanator , la scara probabil ceva mai mica. Baietii destepti ne-au informat doar ca Europa este pusa pe lista neagra. Vom vedea daca va fi ceva intre 7 si 10 octombrie... . WTC a fost important. Lumea s-a schimbat si intrat in "razboiul impotriva terorismului" . Foarte probabil ca viitorul eveniment major va fi cel ce nu s-a produs in august 2006  si apoi lumea va intra direct in al treilea RM .

Cand am scris PT in editiile trecute, am tinut cont de datarile facute atunci cu ajutorul "codurilor biblice " decodate de matematicienii de talia lui Eliahu Rips si prezentate in "The Bible cod 1+2" de Michael Drosnin. In acelasi timp am coroborat datele cu evenimentele biblice - asa cum le-am vazut eu descrise si cu alte date de tip "Cartea lui Enoh". Cred in continuare intr-o distrugere progresiva a civilizatiei noatre, care ofera posibilitatea reluarii unui nou program in timp relativ scurt. O distrugere rapida ar putea implica distrugerea vietii pe Terra, ceea ce nu ar fi in interesul proprietarilor ei. Daca va mai dura 50-100 sau peste 100 de ani , nu stiu. Atunci cand am judecat datele avute le dispozitie --- asa mi-a iesit... cred ca mai dureaza circa 100 de ani zbuciumati, sau mai bine zis cu mult mai zbuciumati decat cei pe care-i traim acum !!! Voi relua datele si le voi rejudeca. Am insa din ce in ce mai putina incredere in posibilitatea computerelor binare in a dezlega codurile textelor vechi, care sunt incodate cu calculatoare ce au la baza un alt sistem lingvistic. Citind Zoharul imi este limpede ca traducerea din limba extraterestra in aramaica a fost una extrem de dificila, chiar mai dificila decat cea din aramaica in limba engleza moderna. O buna parte din dintre versete sunt intr-o engleza ingrozitor de stalcita, neclara, semn ca traducatorul nu a inteles mare lucru din metafora Zoharului, care are nu numai semantica diferita - fara corespondent (cred) in aramaica si mai ales fara corespondent in engleza, dar si sintaxa diferita de cea a limbii engleze... Zoharul are chiar cateva versete care se refera strict la limbajul "ingerilor", raportat la limba aramaica. Am scris deja despre asta in viitoarea editie... sper sa o termin candva!... Fiind prezent aici pe forum ma mai simt un pic stimulat.

Urban

Citat din: TVM din  07 Octombrie 2010, 00:42:41
Cred in continuare intr-o distrugere progresiva a civilizatiei noatre, care ofera posibilitatea reluarii unui nou program in timp relativ scurt. O distrugere rapida ar putea implica distrugerea vietii pe Terra, ceea ce nu ar fi in interesul proprietarilor ei. Daca va mai dura 50-100 sau peste 100 de ani , nu stiu.

Cred ca doar un "miracol" ar mai putea salva Omenirea de la autodistrugere, iar daca civilizatia umana va intra in vreo competitie cu o specie superioara, uciderea membrilor mai putin inteligenti mi se pare o abordare perfect rationala.

darksid3

"miracolul" trebuie sa aibe niste motive bine intemeiate si este evident ca nu  face parte din sfera cotidianului cu care s-a obisnuit turma.
11.11

padme

Citat din: TVM din  07 Octombrie 2010, 00:42:41
  Una dintre intrebarile de-a dreptul hazlii este: "Care avioane??"

Pai.. eu am inteles ca unele din persoanele din avioane au trimis sms-uri rudelor luandu-si adio! Dupa care unul dintre supravietuitorii... in mod miraculos as spune, declara ca a vazut efectiv cum avionul venea spre el, s-a ascuns sub birou, avionul a "taiat" cladirea si el a fost protejat intr-un fel de daramaturi si astfel a scapat cu viata! Marturia este in documentarul pe care il tot dau in fiecare an in septembrie!


darksid3

Documentarele oficiale nu sunt credibile din foarte multe motive evidente....este precum si istoria predata in scoli. Iti ofera doar o perspectiva atent gandita de cei care pun asa ceva in circuitul main stream.
11.11

jean

Citat din: TVM din  07 Octombrie 2010, 00:42:41
In privinta WTC, cred ca tehnologia folosita a fost hibrida sau am fost in fata unei colaborari perfecte. Este mai mult decat clar ca o parte a institutiei prezidentiale si a guvernului a stiut cu exactitate ce urma sa se intample, unii chiar stiau si in ce mod urma sa se intample...
Nu cred ca a fost o tehnologie hibrida, poate numai o colaborare perfecta. Si nu cred ca institutia prezidentiala stia totul si cum urma sa se intample. Dupa mine, alte institutii mai putin cunoscute de noi stiu mult mai mult de cat institutia prezidentiala. Acestia sunt adevaratii conducatori.
CitatVom vedea daca va fi ceva intre 7 si 10 octombrie... . WTC a fost important. Lumea s-a schimbat si intrat in "razboiul impotriva terorismului"
Iarasi nu cred ca lumea s-a schimbat, si legat de razboiul impotriva terorismului.....Nu uitati ca oameni uita, in timp acel eveniment se va estompa, nu va mai reprezenta un semnal de alarma pt. generatiile viitoare.
CitatCred in continuare intr-o distrugere progresiva a civilizatiei noatre, care ofera posibilitatea reluarii unui nou program in timp relativ scurt. O distrugere rapida ar putea implica distrugerea vietii pe Terra, ceea ce nu ar fi in interesul proprietarilor ei.
Nu pot fi de acord, de ca sa fie distrusa civilizatia daca cineva a ajutat la formarea ei. Intai se culeg roadele si dupa aceia se face curat. Si distrugerea civilizatiei noastre, nu este tot una cu distrugerea vieti pe acest pamant. Asa cum dinozaurii si anumite vietuitoare care puteau pune in pericol dezvoltarea civilizatiei umane au fost anulate, probabil asa se va intampla si cu oamenii dupa ce se vor culege roadele, cei alesi, si vorbesc aici de oamenii, spiritele aflate in forma fizica. Energia, viata, aflata in fiecare individ nu poate disparea, se va transforma in altceva, poate chiar va veni inapoi pe Pamant sub alta forma, o entitate superioara.
Trebuie sa spun ca tot ce am sustinut mai sus este numai parerea mea. Eu asa cred. 
Adevarul este dincolo de noi

Xanadron

Multumim din nou d-nului dr. Toni Victor Moldovan pentru clarificari!  :rainbow:
Mai ales fiindca timpul liber al domniei sale trebuie sa fie destul de limitat. Totusi, prezentza distinsului autor pe acest forum pare sa fie biunivoc-benefica, stimulind poate un pic creativitatea dinsului, dar in mod sigur si curiozitatea noastra vizavi de noua editie a Programului Terra.

Faptul ca distrugerea "pseudoterorista" a WTC a fost un "inside job" ar trebui sa fie clar oricarei minti zdravene, :D chiar daca detaliile operatiunii nu ne vor fi probabil vreodata cunoscute 100% (eu inclin sa cred totusi varianta utilizarii armelor scalare, atit de logic sustinuta de dr. Judy Wood, in contradictie cu cea a folosirii "explozibililor tip termita" a dr. Steven Jones). Nefiind un topic "9/11" aici insa, n-are rost sa intram acum in alte amanunte - cine vrea, poate gasi argumentatii convingatoare si din partea lui John Lear de ex - care, pe buna dreptate, e ferm convins de "scenariul holografic" al intregii actiuni - si nu doar fiindca are realmente acces la "informatori" inaccesibili noua si altora.

P.S. O mica nelamurire tot mai am, dar lipsa raspunsului la una din intrebarile mele, privitoare la Armageddon si motivatiile lui RELE prin prisma umana, a celor destinati doar "cultivarii/recoltarii", indiferent de tabara implicata ("2. "Marea caftelala dintre Bine :martiansmile: /Rau"  :evil: va fi asadar motivata de dorintza fiecarei din "tabere" de a mosteni Terra la modul absolut, in scopul exploatarii nestinjenite a celei de-a VI-a (sasea) MRSPG  (Mare Recolta de Sufletzele Pure... Genetic)?!") ma face totusi sa deduc pozitia... hai sa-i zic relativista ;) a dlui dr. TVM vizavi de semnificatia stricta (= dogmatica) a reprezentarii drept "bun/rau" a "zeilor" luciferici versus D-zeul biblic.
...Ori o fi deductia mea prea grabita cumva?!  8-)
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

TVM

Aveti dreptate timpul este extrem de limitat... daca v-as povesti ce program am... Norma de lucru in Suedia  este de 40 de ore pe saptamana, (iar in Norvegia de 37 de ore)  la care se adauga ceva ore de garda. Este o pauza de masa de 45 de minute.  In plus, in zona Stockholm timpul mediu de ajuns la serviciu este de 45 de minute. Prin urmare, plec de acasa la 6.30 (programul in clinica incepe la 7.30) si ajung acasa la ora 18.00. In medie am o garda de noapte pe saptamana. Timpul de garda poate fi platit in bani sau in  timp liber. Aproape toti prefera timpul liber, care adunat poate aduce saptamani libere pe care le folosesti ca atare
sau muncesti suplimentar in Suedia, Norvegia sau in Marea Britanie. Eu colaborez cu doua clinici din Norvegia. Acum sunt de garda in Suedia, iar duminica voi pleca pentru 12 zile la un contract in Norvegia. ... Cam asa mi s-au scurs toti ultimii ani. PT este un hobby de seara...si din pacate nu de fiecare seara...

Acum, referitor la zeii buni si cei mai putin buni, la Dumnezeul biblic cel bun si la Satana cel rau... cred ca cei care au citit PT  nu au gasit nicaieri o astfel de bariera intre bine si rau. Cred ca toti zeii implicati in PT care detin programe de inginerie genetica pe aceasta planeta au interese mult asemanatoare. In ceea ce ne priveste, toti acesti zei reprezinta  cea mai mare problema a noastra. Actiunea lor este convergenta in a dezvolta sau a distruge un program. Din descrierile biblice si nu numai am tras concluzia ca exista actiuni concurentiale intre diverse specii extraterestre implicate in PT. O actiune concurentiala sigura este cea intre zeii evreilor si cei ai restului planetei. Asta nu face insa ca unii sa fie mai prietenosi fata de noi decat altii. Atunci cand timpul expira, zeii care au baze in sistemul "nostru" solar incep actiunile comune de incheiere a programului. Zeii evreilor vin cu intarziere sa-si incheie si ei socotelile cu acest program si eventual sa demareze inca unul. Cam asta am inteles eu.
Acum, noutatile pentru mine constau in informatia extrasa din Zohar. Aceasta superba lucrare se ocupa de perioada Torei – a Vechiului Testament. Practic Zoharul detaliaza toata GENEZA. Ne prezinta intr-un mod detaliat si logic toata arhitectura pomului vietii  - structura genetica care este adanc, detaliat, intrinsec legata de PIG desfasurat in Canaan. Elementele genetice energetice notate cu literele alfabetului ebraic se regasesc la fel de bine in PV ca si in cele 12 familii ale programului genetic evreu care sunt de fapt usor diferite genetic. Spre exemplu, in grupuri de cate 3, aceste familii sunt relatate genetic la cele 4 fiinte mitice din PV (cele cu fata de bou, om, vultur si leu) Toate aceste detalii  vor fi cuprinse  in viitoarea editie. Este prezentata schema energetica a evreului standard intr-un mod extrem de detaliat. Exista capitole speciale su standard pentru ficat, plaman, inima, creier, laringe etc. Orice abatere de la aceste standarde genetice energetice sunt "RELE", sunt "SATANA" intr-un concept mai larg, sau mai bine zis sunt in afara PIG si neinteresante din punct de vedere genetic pentru EI. Zoharul este cartea care decodifica Biblia. Am publicat deja in varianta care este acum pe piata, ca si in revista "Lumea Misterelor" si  in "Magazin"  decodarea numarului 666.  Numarul reprezinta pur si simplu formula genetica energetica incompatibila cu programul dezvoltat de zeii evreilor. Numarul genetic energetic al zeilor evreilor si implicit al PV este 658 ( reprezinta numarul elementelor genetice energetice continute de fiintele extraterestre care i-au inginerat pe evrei) . Conform definitiilor Zoharului TOTI evreii sunt bestii au un numar de elemente genetice egal sau superior lui 666. Everii sunt doar compatibili genetic cu zeii lor. Prelucrarea materialului genetic preluat din programul evreu este mult disecata in Zohar. Practic fiecare individ compatibil este "spart" – dezasamblat in "litere" – elemente genetice, care sunt curatate de tot ce inseamna memorii (personalitate, instincte, memorie din viata umana). Este pastrata doar arhitectura – structura de baza a elementului genetic care prin compatibilizare devine identic cu cel al zeilor. Din supa de elemente ce poate proveni de la un numar mare de "donatori" este construita apoi o noua fiinta extraterestra. Zoharul nu vorbeste de zei buni si rai , ci practic de elmente genetice rele si bune, compatibile si incompatibile cu EI.
NU cred in zei buni si rai. Cred ca toti cei implicati in PT au aceleasi planuri cu actuala populatie a Terrei. Nu cred nici un moment ca Guvernul Mondial marioneta a raselor extraterestre aflate cu baze pe Terra are sanse la supravietuire indelungata in baze subterane sau in afara Terrei. Cred ca rasele umane actuale vor avea in totalitate acelasi destin: disparitia.

Adaug aici un nou fragment din urmatoarea editie a PT. Daca se doreste ( ce zici Urban?) pot sa pun intr-o sectiune a RUFON decodarea numarului 666.   

Nivelul de operare geneticã pentru SD, este nivelul energetic. Asta este foarte normal, cãci, nivelul de decizie în organismul uman este cel energetic. Genetica energeticã umanã este ... complicatã, iar noi, cu tehnologia actualã putem doar confirma pe ici pe colo cã ceea ce ne spun EI este adevãrat. Centri energetici din corp corespund cu punctele de acupuncturã, dar materialul energetic, carãmizile energetice, care au anumitã ,,compoziþie", structurã, muzicã, intonaþie, sunt greu de imaginat pentru noi. EI însã au ajuns la acel nivel tehnologic de recunoaºtere a structurilor genetice energetice, pe care le-au denumit cu ... litere.
Programul de proiectare  a ,,lumii"  - cunoscut sub numele de ,,facerea"  - ,,geneza" nu este altceva decât programul de proiectare a standardului genetic al propriei mãrci a SD. Ulterior, standardele genetice ale celor 12 viitoare standarde genetice ale familiilor lui Israel vor fi proiectate ºi produse într-o marcã geneticã compatibilã cu standardul SD. Procesul a fost de lunga duratã, raportat la timpul nostru linear pãmântean ºi mai ales a presupus etape distincte, fiecare dintre ele cu obiective genetice foarte clare. Ca sã fie pe înþeles încã de la început, trebuie sã vã imaginaþi o supercivilizaþie tehnicã care a pãsãsit de mult timp calea evoluþiei genetice prin evoluþie naturalã. Evoluþia lor geneticã este în salturi genetice, fiecare treaptã presupunând o transformare geneticã importantã, în primul rând prin reducere de gene, prin supleþe geneticã realizatã strict tehnic ºi nu în ultimul rând prin calitate – performanþã geneticã tradusã în inteligenþã, creativitate, etc.  Transformarea se face totuºi din aproape în aproape, fiecare nouã marcã geneticã fiind construitã pe reminiscenþele celei vechi. Pot face o analogie cu seriile auto ale oricãrui concern, care nu construieste un autoturism cu totul nou, ci noua serie este bazatã în mare parte pe calitãþile celei precedente. Seria 5 actualã a lui BMW este construitã pe cea veche, care la rândul ei este construitã pe precedenta ºi aºa mai departe. Analogia se poate lãrgi cãci BMW nu produce numai seria 5, aºa dupã cum SD nu a produs numai familia Iuda sau Dan, ci un numãr mare de serii care poartã marca BMW, aºa dupã cum ºi SD produce 12 familii distincte toate fiind evrei. ªi în sfârºit, ca sã lãrgim ºi mai mult analogia, nu avem numai BMW pe piaþa auto, ci o multitudine de mãrci distincte fiecare cu un producãtor distinct, fiecare marcã auto fiind cel mai bine reprezentatã numeric în arealul de producþie. ªi zeii implicaþi în PT sunt distincþi ºi îºi produc seriile genetice distincte în areale distincte. Toatã producþia LOR se numeºte Homo Sapiens Sapiens, aºa dupã cum toatã producþia auto se numeºte automobil. Dupã cum producãtorul primului BMW în 1928 nu ºi-a putut imagina ºi nici mãcar supravieþui producþiei BMW din 2010, tot aºa producãtorul primului program SD nu a ,,supravieþuit" ºi nici mãcar nu ºi-a imaginat pe deplin actuala producþie proprie.
ªi-acum sã trecem la treabã. Ca sã proiectezi seria nouã, trebuie sã enunþi obiectivele transformãrii ºi sã faci un PROTOTIP. Acest prototip este practic un act de creaþie care realizeazã legãtura între fosta ºi viitoarea producþie. El va defini caracteristicile lumii noi. Pe de altã parte, ºtiþi deja cã fiecare dintre zei ºi-a creat produsul – omul, dupã chipul ºi asemãnarea sa. Acest tandem genetic face sã deosebim de fapt douã lumi: una de sus – extraterestrã ºi o alta de jos – pãmânteanã. Proiecþia prototipului, respectiv actul de creaþie descris de Zohar se referã la proiecþia întregului tantem genetic, respectiv a lumii de sus denumitã superioarã ºi a celei de jos denumitã inferioarã sau mai bine zis, se referã la reproiectarea standardului genetic al fiinþei extraterestre ºi în tantem genetic cu ea, a celei pãmântene. Asta se întâmplã la nivel de proiectare de prototip, de standard, dar aºa dupã cum în producþia auto intervin adaptãri din mers ºi abateri de la prototipul iniþial, tot aºa în procesul de producþie al fiinþelor umane a suferit anumite abateri ºi readaptãri la un standard modificat pe parcurs. Fiecare  concern auto are propriu centru de proiectare si de producþie. Ei bine, SD ca ºi celelalte supercivilizaþii aflate pe aceeaºi treaptã de dezvoltare au ºi ele centre de proiectare ºi de producþie de fiinþe extraterestre. Pentru SD, acest centru se numeºte POMUL VIEÞII.
Prin urmare, ,,facerea" are loc în aºa-zisul Pom al Vieþii, care constã de fapt într-o ,,uzinã" cu douã mari mari zone principale ca ºi în zone adiacente  - cu un oarecare aspect secundar, cum ar fi Pomul.... ,,Morþii"!  - adicã Iadul – iezerul de foc sau cum doriþi sã-i mai spuneþi. Aha, adicã Raiul ºi Iadul sunt vecine? Sunt tot cam pe-acolo? Da, cam ãsta este rãspunsul Zoharului, mai mult decât atât, cele douã zone sunt într-o relaþie oarecum fiziologicã.
   Aria principalã de creaþie a PV este aceea în care s-a reproiectat viitoarea marcã geneticã extraterestrã. Toatã aceastã zonã a fost denumitã BINAH ºi deþine elemente de structurã ºi funcþie tipice noului proiect genetic extraterestru. Aici va fi proiectat ADAM.

La conceperea unui program de inginerie geneticã programatorii iau în discuþie nivelul energetic ºi nu pe cel somatic, pentru cã, aºa cum am amintit, nivelul energetic este cel de decizie. ,,Joaca" cu genele are loc în nivelul enegetic informaþional. Componentele de bazã ale ,,materialului" genetic au fost notate cu ... litere. Fiecare literã însã, are mai multe variante, ce definesc anumite ,,nuanþe" , variaþii ale unei structuri genetice. Fac o comparaþie. Avem de exemplu litera ,,a" care îndeplineºte aceeaºi funcþie într-un cuvânt indiferent de aspectul ei. Putem scrie aceastã literã într-o multitudine de forme: a, a, a, a, a, a, a, a, a, a, a, a, a, etc( adica "a" in diverse fonturi, care nu sunt reproductibile pe acesta pagina de net). Funcþia literei ,,a" va fi aceeaºi, deºi aspectul va fi diferit. Înþelegeþi deja cã putem "sã construim" un om din litere scrise toate în "Times New Roman" sau toate în "Arial" sau în alte fonturi dar la fel de bine am putea sã-l "construim" din litere scrise într-o combinaþie - variaþie  mai mare sau mai micã de  fonturi. Dezideratul "scriitorului", în cazul nostru al inginerului ºef extraterestru constã nu numai într-un limbaj cât mai simplu, fãrã litere în plus, dar ºi în folosirea aceloraºi fonturi în scriere, dacã s-ar putea a unui singur font. Mai mult decât atât, putem folosi litere mici sau majuscule, iar chestiunea asta este deja o problemã de funcþie (nume propriu sau început de frazã). ªi creatorii programului evreiesc folosesc un cod asemãnãtor atunci când este vorba de limbajul genetic în energie informaþionalã. Asemenea literelor mari ºi literelor mici diferenþiazã stucturile energetice proprii LOR menþionând faptul cã litera aparþine lumii cereºti BINAH, de structurile energetice ale omului pãmântean – MALCHUT. Mai mult decât atât atribuie fiecãrei litere un numãr de centri energetici corespunzãtori punctelor de acupuncturã ºi prin aceasta fiecare literã are o valoare numericã definitã. Pe de altã parte diferenþiazã forma literei în funcþie de provenienþã, diverse forme ale aceeaºi litere având valori diferite. Deja din ce v-am spus pânã acum ...ºi pare destul de complicat... dar cam ãsta e Zoharul...
Anumite cuvinte ºi grupuri de cuvinte din Zohar sunt scrise cu majuscule. Cred cã traducãtorul a dorit sã respecte aspectul original al lucrãrii. ªi eu, la rândul meu, am pãstrat , în general, acest aspect, pe care de-altfel îl consider total fãrã rost, în cazul variantei engleze sau române.  În cazul variantei în aramaicã, s-ar putea ca aspectul acesta sã aibã un sens foarte bine definit. Veþi vedea cã literele mari au valori numerice diferite de cele mici. De multe ori aceste litere sunt relatate direct la elemente structurale genetice energetice ce aparþin diverselor pãrþi ale pomului vieþii. Am convingerea cã majusculele ºi cuvintele scrise numai cu majuscule îºi au un sens bine definit în Zohar, ce þine de un nivel de încodare al Zoharului accesibil numai computerelor cuantice. Asemenea Torei,  Zoharul cred cã ascunde nivele de încodare la care nici nu putem sã visãm.
Creatorii programului au apelat în general cam la aceleaºi litere ce au stat la baza geneticã a programului trecut. Diferenþele nu sunt uriaºe. Somatic este vorba de proiectarea unei fiinþe umane care are tot un cap, un trunchi, patru membre, un ficat, doi plamani, un stomac, etc.
(Fragment din PT- editia in pregatire)  8-)


TVM

Cu alte cuvinte, Xanadron, cred ca "marea cafteala" va fi intre Rau si Rau sau intre Rau si Mai Rau... Hm,  dar mai bine sa ne bucuram caci, asa cum spune un prieten al meu, deocamdata "e bine asa rau cum e"! O seara buna in continuare... ma duc in sala sa trezesc pacientul ...la realitate?  :rocket:

mr

Suna logic toata ingineria asta legata de creatia produsului numit, analogic cu automobilul, om. Dar, asa cum vad eu, creatia aceasta implica doar un corp, trup superperfectionat la nivel energetic si fizic. El inglobeaza elemente ale lumii fizice (asigurandu-i compatibilitatea cu mediul unde opereaza) si se pare ca reprezinta combinatia ideala pentru simbioza cu o entitate, spirit, constiinta cosmica etc...

Totul intr-o viata umana pare analogic cu un joc de computer unde poti intra in "pielea" unui personaj ...si pentru o perioada, daca stai sa te analizezi putin cand te opresti sa bei putina apa, constati ca te identifici aproape integral cu decorul si posibilitatile jocului ajungand asfel sa ai senzatii si trairi specifice.

La o privire scurta, diferentele dintre oameni de nivel comportamental sunt colosale. Aceste diferente sunt determinate atat de esenta fiintei care-i anima cat si de experientele acumulate pana la un moment dat in trup.

In acest contex, tinand cont de originea "energiilor" care anima trupurile, imi este greu sa cred ca totul se rezuma doar la o simpla joaca si lupta a celor care au ajuns pe nivelul tehnologic de a realiza complexitatea lumii materiale si implicit a unui corp uman.
Scopul, cred ca este unul mult mai amplu si complex...si suficient de oculat (datorita nivelui nostru actual de intelegere). Au fost  si probabil sunt si azi, oameni care au reusit , in trup, sa depaseasca conditia lumii fizice, demonstrand astfel ca motivele existentei in acest "costum" depasesc cu mult standardele materiale fixate arbitrar si rational.

Ar fi interesanta si o parere a unui initiat si practicant al daoismului, hinduismului, sufismului, isihasmului sau oricarei alte doctrine traditionale bazata pe cunoasterea sinelui si automat a creatiei. Cred ca ne-ar apropia foarte mult de ...definirea scopului adevarat al fiintarii in trup.


Deja, la nivel stiintific, s-a dovedit faptul ca genele se modifica si combina dupa felul cum gandim:
http://www.edituradaksha.ro/product_info.php/products_id/31
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

TVM

Pentru MR
Interventia este salutara. Asa este... diferentele de corp fizic nu sunt estentiale., pana la urma... mai importanta este informatia conexa din ADN si anume acel asa-numit "junk-DNA" Din tot lantul moleculei de ADN, genele care dau expresia somatica (morfologia, cum aratam) sunt ingramadite pe 3% din structura  ADN. Restul de 97 %, codifica functii, instincte, memorie innascuta, dar si multa memorie dobandita, in general programe bazate pe limbaj. In anul 2007 s-a descoperit procesul de transformare a ADN prin memorii dobandite ( metilare).  Fiintele extraterestre recolteaza practic structuri genetice carora le pastraza numai informatia corespunzatoare structurii genetice. Restul programelor - functii, instincte, memorii sunt (cred eu adaugate ulterior ca module de informatie - noii fiinte extraterestre. Aceste module sunt compatibile ca limbaj ADN cu restul de ADN care da aspectul somatic (ADN codor). Cu alte cuvinte,  programul serveste crearii pe banda rulanta de fiinte extraterestre somatice, care vor fi dotate apoi cu module de informatie. Referitor la aceste lucruri Zoharul este clar si logic... dar cred ca este mai bine sa cititi noua editie in cursivitatea ei..
O noapte excelenta!
TVM

Xanadron

Ei, treaba se complica deja, :roll: desi aparent se si clarifica - din punct de vedere... tehnic al manipularilor evolutiei genetice "in serii succesive" cel putin -, stimate dle doctor Toni Victor Moldovan!
Motiv pentru care incerc sa schitez si-o continuare a binevenitei interventii a colegului mr, strecurind evident in paralel si citeva intrebari (deloc retorice insa) pentru dumneavoastra.

Ingenioasa interpretare a datelor din Zohar e intr-adevar extrem de plauzibila, mai ales pe linia ultimelor cercetari pe tema "maleabilitatii ADN-ului non-codor" sub influentza limbajului, memoriei trairilor, senzatiilor etc - chiar daca numitele incriptari sint dificil reflectabile cu fidelitate, din motivele la fel de credibil expuse ale inevitabilelor incongruentze ale traducerilor succesive, posibil chiar pornind de la un "limbaj ingeresc".

Citeam deunazi de altfel despre experimente recente cu rezultate stranii (din pacate nu mai regasesc acum linkul, da' puteti sa ma credeti pe cuvint :lol:). Pe scurt: o raza laser cu o anume structura energetica (lungime de unda, intensitate, modulare etc) trecuta printr-un ou de salamandra si apoi printr-unul de broasca a facut ca din oul de broasca sa se nasca... o salamandra! :-o
Aiuritoare par si informatiile unor whistlebloweri microbiologi (Dan Burisch imi vine acum in minte), care sustin posibilitatea aparitiei vietii din NIMIC, prin simpla... contiguitate - desigur ca doar in anumite conditii vibrationale (nu degeaba "la inceput a fost Cuvintul" ;)) - conditii asigurate, printre altele, si de prezentza anumitor cristale.

Trecind insa de capitolul asta cumva tehnicist, pirdalnica de curiozitate a unui insignifiant omuletz cu sufletul mai mult ca sigur destinat Iezerului de Foc (JE adica :lol:) ma face sa va intreb (si sa MA intreb, evident) daca aparent necontrolata suprapopulare actuala a Terrei nu are cumva si vreo legatura cu o posibila "comanda suplimentara de producere a ultimului tip de BMW-Sapiens" :-D - chiar daca modelul urmeaza a fi scos din fabricatie foarte curind?!

Mai clar: sint poate 7 miliarde de some ingeresti in asteptarea a tot atitea suflete "recuperate"? :roll:
Si care-ar fi explicatia plauzibila a aglomerarii din ultima vreme a liniilor de productie a Zeilor, daca "modelele actuale" ar fi depasite? (avem doar norma Euro-5 se pare, si ei au nevoie de Euro-6 deja :-D) ...O masa de selectie mai mare cumva?!
Numita aglomeratie pare oricum in contradictie flagranta cu zvonurile (care nu-s doar zvonuri de fapt) despre apropiata depopulare a Terrei prin diverse metode (de la WW-III la Codex Alimentarius, vaccinuri, eugenie etc).
Sa fie cumva vorba doar de inceperea unor sabotari reciproce ale programelor diverselor "gasti divine"?!
Hmmmm... va marturisesc ca-ncep sa fiu terifiat cumva de finalul aparentei fictiuni SF numita "Sfirsitul copilariei" - celebrul SF al lui Arthur C. Clarke, care-i clar ca stia mai multe decit credeam pina acum...

Voiam sa continui pe un plan si mai profund, al scopului existentei noastre dincolo de aparent implacabila soarta de "cobai galactici" - asta fiind legata de postarea cu noima a colegului mr -, dar orele inaintate ma fac sa ma opresc deocamdata aici - nu inainte de-a va ura un weekend excelent!
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

TVM

Pentru Xanadron...
Stiu destre experimentul cu ouale de salamandra si de broasca. Sunt multe altele asemanatoare si toate se bazeaza pe terapia cu unda genetica. De aceea am insistat si mai insist sa cititi articolul
http://www.emergentmind.org/gariaev06.htm . Este unul dintre cele mai la obiect articole pe care le-am citit. Ceea ce se intampla in PV la nivel de compatibilizare de informatie genetica este practic terapie cu unda genetica ("cei morti sunt tamaduiti si lamuriti !" - este nemaipomenit de sugestiv spus" Memoriile pamantene sunt indepartate si se pastreaza matricea genetica  - structura informatiei genetice pure, simple dupa care, miile de ingeri ( structuri genetice ce apartin PV  - compatibile cu cele pamantene) a caror pozitie nu poate fi nicicum determinata exact (cuante de "lumina" - informatie ADN-EI (energie informationala)) inconjoara structura genetica recoltata si o transforma in structura genetica identica cu a LOR . Ingerii din PV nu sunt nici pe departe sub vreo forma umana - umanoida etc, ci pur si simplu sunt unitati genetice proprii LOR, care prin terapie de unda compatibilizeaza unitatile genetice provenite de pe Terra.

In alta ordine de idei :

TVM

In alta ordine de idei : NU VA FACETI SPERANTE! NICI UNUL DINTRE NOI NU VA AJUNGE IN VREUN POM AL VIETII.
Fiecare dintre civilizatiile extraterestre de desfasoara PIG pe Terra au propriul PV cu structuri proprii. Indienii sunt in programul zeilor Manu spre exemplu si Cartea legii lui Manu da amanunte extrem de interesante pe care le-am vazut numai dupa ce am citit Zoharul...
Recoltele umane au disparut, caci perioada de recolta a trecut de ceva timp mii de ani pentru unii (evrei - programul zeilor evreilor a fost exploatat de ceilalti zei intre timp) , sute de ani pentru alte programe (maya, khmer etc). Ceea ce este in viata acum pe Terra sunt din punctul de vedere  al zeilor "gunoiaie genetice". Gradul de hibridare a crescut enorm. Chiar daca ne gandim de exemplu  la India, castele sunt in buna parte amestecate.
Tot ceea ce se afla in viata acum este total neinteresant pentru EI. Singurul punct de vedere care este luat in seama (cred eu) este posibilitatea ca acest "gunoi genetic" sa contamineze urmatoarele PIG, tot prin efectul de unda genetica pe care l-ar putea avea asupra populatiilor urmatoare. . Atunci , in mod logic, este ca EI sa faca curatenie generala si sa stranga toate corpurile spirituale care migreaza dupa distrugerea actualei civilizatii. Lucrul acesta este descris f bine de Biblie, iar Zoharul ne povesteste despre destinul gunoiului genetic. Acesta este prelucrat in cele 7 trepte ale lui "JE" - iezerului de foc - Cea mai mare parte este atat de incompatibila cu EI incat nici nu merita prelucrarea si ramane pe treapta cea mai de jos spre distrugere. O mica parte urmeaza un program de compatibilizare care poate sau nu sa devina complet. Toate astea nu sunt inchipuirea mea , ci descrieri din Zohar pe care eu asa le vad traduse. Am sa pun versetele in pagini, asa cum am facut-o si in trecut.  Programul Codex alimentarius si adiacentele fac si mai incompatibila structura genetica a putinelor generatii viitoare - dar asta este si scopul. Astfel de structuri sunt plasate direct in zona "gunoi". Prin urmare nu este vorba de o supracomanda din ultima serie BMW, ci de o nevoie disperata de-a reduce o supraproductie scapata de sub control, mai mult decat atat de sabotare a calitatii acestei supraproductii care nu va folosi la nimic, dar care trebuie distrusa pentru a nu contamina noul model.
Sper sa dormiti bine dupa asta!
Cu stima, TVM   

Rayden

Salutare,

In primul rand, Dl. Dr. Toni Victor Moldovan / @TVM – bine ati venit pe forumul RUFON. Ma bucur ca ati decis sa discutam / dezbatem PT si ..nu numai! Aceasta interactiune, zic eu, este foarte benefica nu numai pentru noi cei care activam pe forum ci si pentru restul cititorilor care ajung sau nu intamplator pe situl asta.

In al doilea rand, as dori sa-i multumesc lui @Urban pentru ca a facut posibila aceasta discutie.

Si acum, as avea si eu cateva ..intrebari asa mai ..visatoare sa le spun; insa pana la intrebari, am o introducere :

Gasesc foarte interesanta discutia, o citesc si o recitesc ca sa fiu sigur ca am inteles "the big picture" insa..bag sama eu ca zeii astia, fie ei buni sau rai, nu sunt fiinte bune, binevoitoare in adevaratul sens al cuvantului asa cum ar fi normal sa fie o fiinta elevate care respecta creatia, constiinta universala sau regulile divinitatii..
Ma gandesc ca in universul asta, viata asa cum a aparut ea, ar trebui sa fie pretuita, dreptul fiintelor de a trai si evolua ar trebui respectat – pana la un punct in care devin un pericol pentru planeta, sistem solar, etc..caz in care vad o interventia ET in limita corectarii gen "the day the earth stood still".

Sunt ferm convins ca daca se face un "scan al constiintelor mai elevate" (daca ar fi posibil) printre oamenii de pe pamant la ora asta..am gasit cate sute de mii care nu au sentimente de ura pentru semeni, nu vor sa stranga averi, nu vor sa devina mici sau mari napoleoni / hitleri..etc..ci sunt oameni care vor sa traiasca si sa experimenteze viata, sa evolueze, sa se plimbe / calatoreasca prin lume / univers..sa traiasca o viata fericita.. :planet:
Ehh, oamenii astia nu ar trebui crutati?
Adica, mutati pe o planeta care sustine viata si lasati sa traiasca ?
Eu cred in triumful visatorilor, in izbanda celor care viseaza la o lume mai buna, unde banii nu vor exista, unde viata va fi pretuita la adevarata ei valoare si marele accent se va pune pe dezvoltarea spirituala..
Oare ei, zeii astia, buni, rai, whatever; nu pot concepe asta? Sa dea o sansa unei specii sa se dezvolte asa cum vrea "universul" fara interventii genetice and stuff?!

Vreau sa cred ca..daca viitorul e asa cum il discutam aici, din matrice va iesi un neo care le va da peste cap planurile lor..si in final vom trai liberi intro societate cu adevarat libera cu accentul – asa cum spuneam mai sus – pe dezvoltarea spirituala.

Inca cred, ca lucrurile nu stau asa..adica, cred ca avem acolo sus printre stele niste frati intru ratiune care la vremuri nasoale ne vor da o mana de ajutor.. :rocket:

Si asta e doar parerea mea de optimist si visator cu dorinta de inaltare si evoluare spirituala.. :star:

Bafta,
Rayden