Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Din seria: "Arme ale celui de-al III-lea Razboi Mondial"

Creat de Quicksilver, 22 Iunie 2011, 23:02:17

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

romulus

CitatCea mai eficienta arma aL celui de-al treilea razboi mondial este SWS.
Adica ? Ce-i aia SWS !
Si daca ai idee, cand va fi razboiul  asta ? Sau tu crezi ca este acum ?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Siberia

Citat din: romulus din  20 Iulie 2011, 11:25:40
Adica ? Ce-i aia SWS !
Si daca ai idee, cand va fi razboiul  asta ? Sau tu crezi ca este acum ?
Am zis !

Sentient World Simulation

(o sa revin cu amanunte despre asta pe alt topic)
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

romulus

Mda, am cautat si am vazut despre ce este vorba .
Este intr-adevar un proiect militar mai vechi, pe care americanii il folosesc si se pare ca da roade.
Sunt insa necesare niste conditii specifice in care sa functioneze : adica se aplica in in societatile cu oarecare nivel de civilizatie, unde functioneaza televiziunea , presa, internetul care sunt cele mai puternice elemente de care se folosesc in program.
In tari  inapoiate, SWS ul nu pre da rezultate !
Exemple: Afganistan unde televiziunea si presa nu prea exista si atat culegerea de informatii cat si folosirea lor ca sa eficientizeze arma e cam la piciorul brostei . Asta e si motivul pentru care se cacaie de atata vreme acolo !
Identic si cu Gaddafi si libienii lui : din cauza divizarii in triburi, a lipsei de coerenta intre ele , a lipsei mijloacelor de informare  in desert si respectiv culegere de informatii , nu prea le merge SWS ul .
Trebuie deci mers pe teren, luat la pas, clasic, cu pusca si ...cureaua lata !!
La noi in schimb, unde - vorba lui Boc , fiecare roman are un aiped, televiziunea f si netul functionesc, exsita posturi TV si publicatii ale CIA (vezi PRO TV -ul finantat din fonduri CIA, pe fata ) , aici , da !
Au deja  si vor avea si in viitor eficienta de 100%. Deja ne prostesc si ne fac din vorbe de nici nu stii care, cine e cu care si unde este realitatea !
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Siberia

#18
Citat din: romulus din  20 Iulie 2011, 12:14:54
Au deja  si vor avea si in viitor eficienta de 100%. Deja ne prostesc si ne fac din vorbe de nici nu stii care, cine e cu care si unde este realitatea !
Am zis !

Datele de care au nevoie pentru implementarea si analizarea diferitelor scenarii le aduna in cea mai mare parte de pe internet prin crawlere (stiri, bloguri, forumuri). Odata scenariile analizate si trase concluziile, apar date noi pe internet si retele de stiri aruncate populatiei prin programe psy-op.  Se urmareste reactia populatiei, se introduc parametrii noi in lumea virtuala si se analizeaza din nou diverse scenarii in timp util.
In functie de necesitati, pe baza scenariilor si a concluziilor trase se produc diverse proiecte de "hipnotizare" a populatiei.
Intr-un razboi neconventional, SWS poate influenta populatii, factiuni, perceptii, facand posibila castigarea unor "batalii" prin modalitati foarte simple, foarte putin costisitoare, prin simpla manipulare a informatiei eliberata publicului.
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

Arhanghelul

Citat din: romulus din  20 Iulie 2011, 11:25:40
Adica ? Ce-i aia SWS !
Si daca ai idee, cand va fi razboiul  asta ? Sau tu crezi ca este acum ?
Am zis !

"Rugati-va ca fuga voastra sa nu fie iarna, nici intr-o zi de Sabat." Matei 24:20.
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

Xanadron

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Quicksilver

CitatSuper bomba hipersonică: SUA poate lovi orice punct de pe Terra FOTO şi VIDEO

Dispozitivul a fost lansat cu ajutorul unei rachete, de la baza din Kauai /Hawaii/, la ora 11.30 GMT, şi a zburat 'cu o viteză hipersonică' în straturile înalte ale atmosferei terestre, deasupra Pacificului, pentru a atinge ulterior solul în atolul Kwajalein, din insulele Marshall, se menţionează în comunicatul Pentagonului, citat de Agerpres.

Sursa: http://www.realitatea.net/sua-poate-lovi-orice-punct-de-pe-terra-a-testat-cu-succes-bomba-hipersonica_887813.html
You are here on Earth at this time because you chose to be ... So stop whining about it!

@Lex

poi cu ceva constructiv nu ar venii si infectii astia , nu mai la distrugeri le sta capu'   :roll: