Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Cine sunt cu adevarat stapanii din umbra?

Creat de paul_, 24 Octombrie 2007, 13:23:54

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

paul_

Cine sunt cu adevarat stapanii din umbra?


Multi dintre cei care cunosc bine fenomenul NEW WORLD ORDER (NOua Ordine Mondiala) s-au intrebat cine sunt cu adevarat cei care conduc.
Cu totii au auzit si au luat cunostinta de existenta unor organizatii semisecrete politice cu mare influenta (Grupul Bilderberg, Consiliul pentru Relatii Externe, Comisia Trilaterala, Skull & Bones etc.) sau de existenta unor societati secrete mistice (Masoneria, Bohemian Grove, Templierii, Ordinul Iezuti etc.)...
Insa in acest desis de societatii secrete si de grupuri politico-financiare este greu sa stii cine CONDUCE, cine are de fapt CONTROLUL!

Ei bine ei sunt BANCHERII INTERNATIONALI, cei care au in mana puterea financiara din lume.
Prea putin am auzit de ei, caci la televizor si in presa nu ni se vorbeste.
Unde sunt ei? Cum ii recunoastem?
Ei finanteaza totul. Multe din tarile lumii le sunt datoare.
Multe din razboaie se fac cu banii lor.
Multe din societatiile secrete de azi au fost inventate de ei.
De ce?
Pentru a controla, pentru a-si alege executantii.

FED-ul controleaza financiar Statele Unite ale Americii si implicit LUMEA.
Orice decizie luat de catre seful FED-ului se repercuteaza a doua zi in toate bursele din lume.
Orice gest sau declaratie a vreun reprezentant FED afecteaza mersul economic al celuilalt capat al lumii.
In statele FED-ului sunt alte banci particulare imprastiate prin toata lumea.
Iar in spatele acestor banci, STAPANII DIN UMBRA!

Detin averi inimaginabile. Ce nu se pot nici macar cuantifica!
Oameni ca Bill Gates sunt cei care detin "maruntisul".
De multe ori averea acestora include cantitati inestimabile de aur...teritorii intregi, companii multinationale care au cifra de afaceri mai mare decat PIB-ul multor tari de pe Pamant.

In mijlocul Londrei exista THE CITY, o zona PRIVATA, EXCLUSIVISTA, in care isi au sediul multe din corporatiile financiare ale lumii.
Si tot acest teren ce detine o valoare insetimabila, apartine unei singure persoane.
Imaginati-va ce putere detine acesta!

Atunci ce sunt tot acest curcubeu de societatii secrete, de grupuri politice semisecrete?
Societatiile secrete au existat din cele mai vechi timpuri.
Unele au aparut in jurul anumitor taine ale cunoasterii si aveau ca scop protejarea acestora si continuarea cercetarii.
Usor, usor aceste societati secrete (Masoneria, Templerii, Ordinul Iezuit, etc. chiar si Vaticanul...) si-au dorit dintr-un anumit punct de vedere influenta, puterea, controlul.
Data exacta a aparitiei acestor stapanii din umbra nu se cunoaste, insa sunt o creatie tarzie a omenirii, situata in jurul aparitiei republiciilor in Europa.
Usor, in timp au acaparat PUTEREA FINANCIARA ABSOLUTA.
Insa nu le-a fost de ajuns. Si-au dorit CONTROLUL ABSOLUT AL OMENIRII. Un vis nebunesc al lor.
Si unde sa caute puterea decat in segmentul societatiilor secrete. Astfel ca usor, usor au infiltrat si reusit sa manipuleze aceste societatii secrete, ca intr-un final sa le subjuge.
Celelalte grupuri politice semisecrete, tip BILDERBERG, CFR, Comisia Trilaterala etc., au fost create de ei insisi, sub diverse pretexte, pentru a controla puterea politica!
Multi din membrii acestor grupuri nu cunosc REALITATEA. Ei cred ca sunt doar grupuri de analiza si colaborare intre state.
Prin ele,insa, stapanii din umbra isi implementeaza planurile lor politice, pregatesc climatul politic pentru implementarea masurilor sale si realizeaza asa numita indoctrinare a oamenilor politici.
Unele dintre aceste organizatii sunt pepiniere de unde ei isi selecteaza "marionetele".
Incearca sa aibe sub control orice persoana care detine o oarecare putere, fie ea economica, politica, religioasa, stiintifica....

Stapanii din Umbra sunt in spatele realitatii pe care noi o vedem...

romulus

CitatStapanii din Umbra sunt in spatele realitatii pe care noi o vedem...
----Asa o fi !Se scrie si se vorbeste o gramada despre asta si a devenit ceva ca "un loc comun" ca finanta mondiala stapaneste lumea !
----Pentru mine personal, ar fi cool ca acesti "stapani" sa fie si extraterestri , nu ? De ce ? pentru ca ei fiind cei mai destepti, cei mai frumosi, cei mai .............."atotstiutori"  s'or fi gandit ei ca cel ma tare mod de a stapani totul  ar fi sa stapaneasca finantele per total/lume, domeniu in jurul caruia se invart  toate !
---Ce-or face insa stapanii in zona Papua Noua Guinee, ca aia inca mai fac troc! (Asta am zis-o asa la plesneala ca pe bune nu stiu ce-i cu papuasii aia.......stiu doar ca exista insa mici "insulite" pe Terra  locuite de oameni organizati inca in triburi care nu stiu ce-i "finanta" ori "banul ").Gandind tot asa, pe logica asta, sa tragem si concluzia: daca vrem sa le-o tragem stapanilor sa renuntam la nenorocitele lor de finante.........[/i][/i][/b]
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Ronin

http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

antoniu

adevaratii stapani sunt cei care au controlul asupra celor zece servere radacina,(informatia)a celor care au forta bancara in stare sa balanseze cand vor marile burse ,jucandu-sa cu preturile la materii prime(substanta),la( energie) si (informatia) pivot care costa f.mult,cat si cei ce detin forta militara navala,terestra  si aeriana in stare sa descurajeze orice inamic potential.

     ghici ciuperca cine-i? :star:

lylyt_ice

#4
[conþinut ºters]
Acum spune-ne si noua; cine sunt, dupa parerea ta "aia de expert" acesti stapani din umbra?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

PAI E SIMPLU DACA TE FACI CA NU INTELEGI......CEI CARE DETIN PUTEREA INFORMATIEI PIVOT ,CEI CARE AU FORTA FINANCIARA SI O POT TRANSFERA PRIN LUME IN ORICE BANCA IN FRACTIUNI DE SECUNDA,CEI CARE AU O FORTA MILITARA DE TEMUT SI DE REACTIE ULTRARAPIDA IN ORICE COLT AL LUMII....observi ca vorbesc fara a jigni si face mistooooooooooooo.

lylyt_ice

  Ei, stai nu te enerva..."DEZAMORSEAZA-TE" (vorba ta)...!!! si pana la urma; cine sunt cei despre care vorbesti(?) Cum se numesc? Sunt condusi de cineva anume? lucreaza toti impreuna, sau fiecare pe cont propriu...?Care-i tilul final si cine dicteaza mersul acestui plan"din umbra"????? Asta vreau sa spui....nu apropouri!!! Ce ai spus tu pana acum stim si noi, dar credeam ca tu esti mai informat...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

ariel

Citat din: antoniu din  26 Februarie 2008, 01:15:41
adevaratii stapani sunt cei care au controlul asupra celor zece servere radacina,(informatia)a celor care au forta bancara in stare sa balanseze cand vor marile burse ,jucandu-sa cu preturile la materii prime(substanta),la( energie) si (informatia) pivot care costa f.mult,cat si cei ce detin forta militara navala,terestra  si aeriana in stare sa descurajeze orice inamic potential.

     ghici ciuperca cine-i? :star:
pai stiti cam ce  inteleg eu :
1. cei care au informatia - US
2. cei care au forta bancara- US
3. cei care au forta militara - US
oare asta ati inteles cand ati fost si ati studiat la ei ??
sau le faceti reclama ?
vom trai si vom vedea cine rezista pana la capat !  :wink:
"Sa avem seninatatea de a accepta ceea ce nu poate fi schimbat,curajul de a schimba ceea ce poate fi schimbat si mai ales intelepciunea pentru a face deosebirea intre cele doua posibilitati" (Marc Aurelius)

CHIP

@lylyt ice

Chiar crezi ca o sa-i prezinte cineva pe cei care conduc din umbra  ca pe o echipa de fotbal la tv?
Adevaratii stapani nu se vad si  lucreaza in tacere.
Si nu te astepta sa-ti spuna altii numele acestora pentru ca nici ei nu il stiu.

lylyt_ice

   @CHIP,

Citeste cu atentie numele acestui topic si dupa aceea ai sa intelegi ca intrebarea nu-i pusa de mine, nu am pretentia absurda sa ii prezinte cineva ca pe o "echipa de fotbal" cum spui tu...dar macar sa se puncteze o parere personala, nu o obureala de genul;"cei din umbra"(?), este foarte clar domnilor, sunt "cei din umbra". Acum v-a-ti lamurit, cine conduce lumea? GHICI.....!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

sevastase

Iti voi da nume specifice care au in spate cateva mii de ani ca genealogii. Pt. argumentarea detailata am un document dar e in engleza si are 300 de pagini.

http://hashemsfilms.com/component/option,com_docman/task,cat_view/gid,29/Itemid,49/

O data ajuns pe pagina, click pe " Fritz Springmeier-Bloodlines of the illuminati 2 "


Deci : Astor, Collins, Du Ponts, Rotschield, Rockefeller, Russell, Van Duyn, Li, Onassis, Freeman, Kennedy, Reynolds, MacDonalds, Krupps, Disney and Merovingian .

LupinThe3rd

AUtorul tau se pare ca a avut niste probleme cam nasoale cu legea in SUA. Cofomr wikipedia:
In 2003 Springmeier was sentenced to 9 years in prison for his alleged involvement in an armed robbery that has occurred in Portland, Oregon in 1997. His participation is disputed. He is currently serving his sentence in Sheridan, Oregon and is awaiting his appeal.


spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

LupinThe3rd

Corect. Lecturand in diagonala cartea lui Springmeier pe care am gasit-o pe net mi-a trezit curiozitatea. Am vazut cateva chestii care violeaza gandirea critica si probabil ar fi o chestie misto sa te apuci sa faci cartea bucati. Sa vedem daca e timp pentru asa ceva. Martorii lui Iehova si Masoneria... Hmmm. Nu prea cred. Citim si vedem

antoniu

noua ani de inchisoare in state inseamna ceva. ceva urat si care a lasat moral urme....