Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Nu suntem urmasii extraterestrilor

Creat de maiami, 09 August 2011, 12:35:01

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

abyss

Citat din: niphilim din  17 Februarie 2012, 22:28:42
Lucrurile nu-s atat de simple . Candva am dat peste sursa informatiei tale ( nu-mi aduc foarte clar care este ) , dar este o sursa lansata de un autor ce se vrea a fi fascinant si vandut neaparat .
Nici eu nu mai tin minte pe unde am cules informatia cum ca pe terra viata are la baza un cod genetic comun. Daca viata aparea asa aiurea dintr-un muc gelatinos curentat de un fulger atunci ar fi trebuit sa avem mai multe coduri genetice. Si nu avem... chestie care da de gandit!

niphilim

Citat din: @biss din  17 Februarie 2012, 23:17:30
Nici eu nu mai tin minte pe unde am cules informatia cum ca pe terra viata are la baza un cod genetic comun. Daca viata aparea asa aiurea dintr-un muc gelatinos curentat de un fulger atunci ar fi trebuit sa avem mai multe coduri genetice. Si nu avem... chestie care da de gandit!
Dar nu am afirmat ca viata pe Terra ar fi aparut dintr-un "muc gelatinos" ...... Prin ceea ce spun mai sus ma refer la "up grade-area" unei bucatele de "muc" care-a dus la OM .
Viata pe Terra indubitabil apartine acelei nestiute sanse ce-a dat-o Universul acestui "fir de praf" ce ne este noua casa . Dar una-i VIATA , alta-i OMUL . Chiar daca tindem sa amestecam "nuantele" .......
Singura certitudine din viata e faptul c-am sa mor ....

fiulploii

Referitor la titlul subiectului Nu suntem urmasii extraterestrilor am si eu o intrebare :
Daca nu noi , atunci cine ?  :-D 

abyss

Citat din: niphilim din  17 Februarie 2012, 23:30:15
Dar nu am afirmat ca viata pe Terra ar fi aparut dintr-un "muc gelatinos" ...... Prin ceea ce spun mai sus ma refer la "up grade-area" unei bucatele de "muc" care-a dus la OM .
Viata pe Terra indubitabil apartine acelei nestiute sanse ce-a dat-o Universul acestui "fir de praf" ce ne este noua casa . Dar una-i VIATA , alta-i OMUL . Chiar daca tindem sa amestecam "nuantele" .......
Ok. Nici eu nu am afirmat ca tu ai fi afirmat ceva despre un "muc". Cred ca din cauza "mucului" nu ai observat ideea codului genetic unic care venea in sprijinul afirmatiei tale cum ca lucrurile nu-s atat de simple si in mod asemanator nici eu nu mai imi aminteam sursa pe moment.
Nu mai conteaza, iti urez succes in continuare si sedere placuta pe forum!