Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"Uriasii au tunel secret in Bucegi", Acces Direct - Antena 1, 11 mai 2009

Creat de spooky, 12 Mai 2009, 12:13:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

adipop

Citat din: Kbal din  27 Mai 2009, 14:36:26
Astept si eu mai multe detalii din partea domnului Adipop cu privire la detaliile/acuzele postate de Urban  .

Nu am citit niciodata ce s-a scris despre mine, pe forumul lui Pavel Corut.
Este pacat ca Pavel ma cunoaste foarte bine....Eu l-as fi protejat. Eu n-am acceptat si n-o sa accpet niciodata ca cineva sa-l denigreze.
Tot pe unul din forumurile lui Pavel, ca sa-l ajut, s-a inceput postarea manuscriselor Mosului. Incercam sa le traducem in cat mai multe limbi de mare circulatie. In acest moment forumul este blocat, din motive de ei stiute.
Mi s-a spus anul trecut parca, ca cineva ar fi postat acolo niste mizerii, si ca nimic nu este adevarat, dar nu m-a interesat. Si nici acum nu sunt dispus sa citesc si sa raspund la asa ceva.

Pe la noi au trecut si oameni cu probleme psihice foarte grave....

Cat despre Mehadia, este adevarat tot ceea ce am afirmat.

adi

Kbal

Trebuie sa recunosc ca la capitolul diplomatie sunteti aproape expert insa din nefericire, anumite detalii cu privire la identitatea dvs. nu pot fi probate, adica acele acuze postate de urban sau faptul ca anumiti subiecti care au mai trecut pe la dvs. au "probleme psihice foarte grave" asa ca nu stiu pe care informatii sa mizez insa pana la probe certe, instinctul intuitiv ma face sa fiu in continuare de partea lui Urban .
Only the best is good enough ...

Urban

Nu este nevoie ca dl Adipop sa se justifice sau sa aduca dovezi.
Dovezile impotriva afirmatiilor sale sunt deja pe website-ul domniei sale.

CHIP

Citat din: Urban din  27 Mai 2009, 15:48:25
Nu este nevoie ca dl Adipop sa se justifice sau sa aduca dovezi.
Dovezile impotriva afirmatiilor sale sunt deja pe website-ul domniei sale.

In nici un caz   Adipop nu este presedintele Societatii romane de Parapsihologie:

http://www.asfan.ro/new_page_4.htm

Urban

Citat din: CHIP din  27 Mai 2009, 18:26:45
In nici un caz   Adipop nu este presedintele Societatii romane de Parapsihologie:
http://www.asfan.ro/new_page_4.htm

Serviciul Roman de Parapsihologie si Societatea Romana de Parapsihologie sunt doua lucruri separate pe care tu le bagi in aceeasi oala....fi mai atent ca incurci borcanele.

CHIP

Citat din: Urban din  27 Mai 2009, 18:38:53
Serviciul Roman de Parapsihologie si Societatea Romana de Parapsihologie sunt doua lucruri separate pe care tu le bagi in aceeasi oala....fi mai atent ca incurci borcanele.

Se poate, insa   unde  functioneaza  Serviciul  Roman de Parapsihologie? Probabil ca oficial  nici nu exista?

ryn


Outlaw

Mai degraba ar trebui sa se numeasca: Serviciul Roman de spalare a creierelor...
Pai orice om cu scaun la cap si cu un minim de bun simt poate sesiza o manipulare psihologica daca priveste cat de cat obiectiv in jurul lui. Ma mir ca unora la lipseste discernamantul intr-o asa masura incat sa "inghita" toate bazaconiile din sus-numita institutie.

Yagg

Citat din: ryn din  27 Mai 2009, 21:40:42
Sunt reale si functioneaza ambele societati.

Aaaaaa! Piticii de pe creier sunt legali? De fapt ce mã mai mirã...
Au cumva la firma luminoasã scris "Weed Shop"?

CHIP


Urban

Citat din: CHIP din  29 Mai 2009, 18:04:38
Nimeni nu mai spune nimic despre tunelul din Bucegi?

Nu exista nici un tunel in Bucegi.
Radu Cinamar nu este o persoana ci un grup de persoane, care datorita cunostintelor si experientei capatate in fosta Securitate fac bani pe prostia romanilor.
Pavel Corut face si el parte din acest grup insa el este si freelancer.
Restul, vorba lui Ciuciulete, e Can Can.

Serban M

Citat din: Urban din  29 Mai 2009, 18:51:00
Nu exista nici un tunel in Bucegi.
Radu Cinamar nu este o persoana ci un grup de persoane, care datorita cunostintelor si experientei capatate in fosta Securitate fac bani pe prostia romanilor.
Pavel Corut face si el parte din acest grup insa el este si freelancer.
Restul, vorba lui Ciuciulete, e Can Can.


+1

Chip, de ce nu ne spui tu mai multe ?

Outlaw

Citat din: Urban din  29 Mai 2009, 18:51:00
Nu exista nici un tunel in Bucegi.
Radu Cinamar nu este o persoana ci un grup de persoane, care datorita cunostintelor si experientei capatate in fosta Securitate fac bani pe prostia romanilor.
Pavel Corut face si el parte din acest grup insa el este si freelancer.
Restul, vorba lui Ciuciulete, e Can Can.

Urban, nu prea cred ca e vorba de bani la mijloc. Nu scap din vedere faptul ca romanele lui Cinamar au ajuns destul de rapid pe net deci sunt "open source". Iar genul acesta de literatura nu e citit de foarte multi oameni fara acces la internet.  Inclin mai degraba spre a banui de o incercare de diversiune, de indreptare a atentiei cititorilor (de un anumit calibru) spre altceva decat problemele reale ale tarii. Si asta pentru ca anumite personaje sa poata sa-si faca jocurile in spatele vigilentei adormite a majoritatii celor care gandesc si le-ar putea pune bete in roate prin atitudinea lor.
Si apoi, pe ce te bazezi cand spui ca la mijloc e vorba de un grup de persoane din fosta securitate?
Concret, nu supozitii. Daca aici nu-i posibil, atunci astept pe privat niste lamuriri.:) Evident, daca binevoiesti. Subiectul ma pasioneaza dintr-un cu totul alt motiv decat actiunea cartilor sau identitatea autorilor insa motivele mele sunt cu totul off-topic.

CHIP


CHIP