Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

B1TV - Naºul, 18.05.2009 ora 22:30 - Bilderberg 2009

Creat de Nox, 18 Mai 2009, 21:40:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

În acestã searã Paul Dorneanu este invitat la B1 TV, la emisiunea Naºul, începând cu orele 22:30.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Yagg

Pãrerea mea e cã domnul Radu Moraru e un mãscãrici. E un fel de Mãdãlin Ionescu pe vremea când era la Naþional TV. Acum Ionescu a ajuns un gunoi al televiziunii, Moraru mai are puþin ºi îl ajunge din urmã. Nu cã ar fi fost cine ºtie ce, dar într-un timp aveam impresia cã omul chiar raþionazã.

Urmãresc de la 22:30 emisiunea ºi, alãturi de Talpeº, vor sã parã niºte genii care spun lucruri pentru eternitate... Se întreabã de jumãtate de orã cine-i manipuleazã. Oare s-au uitat în oglindã?
De Paul ce se aude?

Nox

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

totoslack

Citat din: Yagg din  18 Mai 2009, 23:10:26
Pãrerea mea e cã domnul Radu Moraru e un mãscãrici. E un fel de Mãdãlin Ionescu pe vremea când era la Naþional TV. Acum Ionescu a ajuns un gunoi al televiziunii, Moraru mai are puþin ºi îl ajunge din urmã. Nu cã ar fi fost cine ºtie ce, dar într-un timp aveam impresia cã omul chiar raþionazã.

Urmãresc de la 22:30 emisiunea ºi, alãturi de Talpeº, vor sã parã niºte genii care spun lucruri pentru eternitate... Se întreabã de jumãtate de orã cine-i manipuleazã. Oare s-au uitat în oglindã?
De Paul ce se aude?

Sincer, dar tu aveai sperante de la Radu Moraru?
Ideea e ca Radu Moraru i-a invitat ca sa-i denigreze si in definitiv sa denigreze ideea de media alternativa. Nu ati observat ca el punea intrebarile si tot el raspundea? Un papitoi.
Asta arata inregimentarea "marilor" ziaristi de la noi. Frate, daca tot ii inviti, lasa-i sa isi spuna parerea, buna, rea, e parerea lor.

Urban

Salut

Am urmarit si eu emisiunea.
S-a confirmat faptul ca intr-o tara in care "maneaua" este varf cultural, sistemul de invatamant si cel medical sunt in putrefactie, iar sistemul juridic este valabil numai pentru o parte a romanilor, era de asteptat ca si media sa promoveze "cocalarismul intelectual" (Nasul, Acces Direct, Dan Capatos etc etc).
Totul tine de rating, altfel baietii nu isi iau salariile.
In rest, nimic nou de la Bilderbergi, cam aceleasi persoane, aceeasi scenografie iar subiectele de discutie de pe masa de lucru nu sunt greu de prevazut..

Sfat pentru Spooky:
Pe viitor cand te mai duci la intalnirile Bilderberg, ia-o si pe Nikita sau Naomi cu tine, asa de pamplezir...ca la intoarcere sa ai rating!
Suna altfel NIKITA si BILDERBERG decat "doi ziaristi romani au fost retinuti la Atena etc etc" :-D

Kymosabe

Citat din: Urban din  19 Mai 2009, 12:25:10
Pe viitor cand te mai duci la intalnirile Bilderberg, ia-o si pe Nikita sau Naomi cu tine

Eu le-aº lua pe cele douã...creaturi, doar în cazul în care mi-aº propune sã organizez un atentat sinucigaº ºi aº avea nevoie de cineva care sã poarte centura cu dinamitã. :lol:
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

ryn

Probabil ca era nevoie sa ne gaureasca fortele de securitate sau sa fim rapiti ca sa se ia in considerare gravitatea situatiei. Moderatorii, ratingul, otv-istii vor sange, crime, violuri. Treaba lor! Noi le-am facut in ciuda si n-am murit  8-). Sic!