Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Vis cu repetitie

Creat de mariam, 19 Mai 2008, 18:14:43

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

yo2ldk

  din cate observ, este o postare destul de veche.
scriu aici si acum, mai mult pentru doamna mariam, desi nu stiu daca va mai intra pe aceasta postare, dar si pentru cei care zambesc la colturi sau cauta raspunsul in vizionarea unor filme SF care nici nu aveam cum sa le urmarim atunci...
am ramas sincer extrem de surprins, citind randurile acestei doamne,in putinul meu timp liber si, cand intru pe acest interesant forum.
poate soarta a facut sa fie citit tocmai acesta din multele postari, dar si titlul, despre un subiect care ma intereseaza.
  Draga doamna, in primul rand, daca veti citi aceste randuri, vreu sa va felicit pentru curajul deosebit, de care ati dat dovada, dezvaluind visul dumneavoastra !
da, e un curaj! unul pe care eu nu l-am avut, desi nu ma retrag niciodata cand e vorba de actiuni sau activitati riscante(ma refer la cele legale-evident !)
dovada ca este nevoie de curaj - raspunsurile dvs. vizavi de aceasta intamplare.
de ce intervin? simplu.
  pentru ca, draga doamna si voi toti ceilalti care sunteti pe acest forum,cu totii atrasi de o pasiune sau ganduri,sentimente comune- acelea de a cerceta Necunoscutul; pot sa va spun, cu mana pe inima ca, ( o sa vi se para ciudat sau veti spune ca-s aiureli )   si   EU,
am avut ACELASI  vis ca al doamnei mariam, IDENTIC ! DA.
credeti sau nu. nu conteaza !
cert este ca, citind visul povestit mi se ridica parul pe mine, ma infioram gandindu-ma cum e posibil...
cum se poate sa viseze cineva EXACT VISUL MEU ?!
   de la varsta de 6 ani,respectiv din 1970 ( ptr a se abtine cei care vor da vina pe filmele SF sau alte influente) , am ACELASI  vis repetitiv si cum am spus IDENTIC  cu al doamnei( scuze ca ma tot repet dar mi se pare si mie fantastic) cu nave spatiale imense si tot felul de alte obiecte zburatoare , mii si mii,da, enorm de multe, care treceau deasupra capului meu, pe cerul de un rosu sangeriu,cu lumini si raze de lumini de culori diferite ( pe atunci nici nu auzisem de raze laser !) ca intr-o defilare, exact asa mi se parea, o expunere de forte, pasnica totusi. de ce spun forte?
pentru ca inainte de a apare ele, nu vedeam, dar stiam ca era o situatie ca de razboi, cu fum si case prabusite,iar cand au inceput sa apara dintre nori si fum aceste nave, eram cu un grup de oameni.
si, sa stiti, e fara de cuvinte, starea de dupa vis, cand te trezesti si ramai cu acea imagine de MII de navete, era cerul plin de ele !
atat de mic si infim ma simt mereu dupa vis dar si totodata o senzatie de impacare si bucurie.....

eu, nu am avut acest curaj, de a povesti visul ce-mi revine mereu, de atatia ani...rar, dar revine. si e identic cu al doamnei, asta... nu stiu ce sa mai zic.

Serban M


yo2ldk

nu cred ca este un vis cu ceva petrecut intr-o viata anterioara.
m-am gandit de multe ori. cred ca poate fi un fel de premonitie, nu stiu.
daca ar fi adevarat, mi-ar fi si teama,m-ar si bucura.

alexbr

#63
Am avut si eu un vis foarte similar cu cel relatat aici.
Ce pot sa spun ca de cand am inceput sa fiu interesat de fenomenul ozn am visat ceva foarte interesant. Se facea ca eram in camera mea si ma uitam pe geam si deotata vedeam o formatie de avioane cam 100 la nr. Apoi merg sa ma uit la TV si eram pe postul OTV (diaconescu ) si acolo se vorbea despre OZN-uri si se derula un fel de autopsie a unui extraterestru. Apoi parca trebuie sa plec in razboi sa pilotez un avion. Imi luam ramas bun de la familie si imi puneam geaca de pilot 8-).

corry

Si mie mi s-a intamplat sa  am un vis ciudat intr-o noapte. Era 5 spre 6 ianuarie 2008 din cate imi amintesc. Se facea ca se apropia sfarsitul lumii si trebuia sa se distruga Pamantul. Anumite persoane erau trecute pe niste liste pentru a fi duse pe o nava extraterestra pentru a fi salvate, printre care eram numarate si eu, sora, mama si bunica mea.iar fratele si tatal meu trebuiau sa ramana pe Terra si sa moara. In cele din urma s-a luminat afara, si nu a mai murit nimeni, dar eu si cu sora mea ne-am trezit intr-o nava extraterestra. La un moment stateam pe un pat amandoua si un nor foarte albicios se apropia de noi. I-am spus surorii mele sa-si bage fata in perna si sa si-o acopere, deoarece acel nor ne va droga, dupa care m-am trezit la intrarea intr-o incapere, unde era multa lume, iar o persoana care parea a fi medic examina o femeie, facandu-i o injectie in picior. Acest vis nu mi s-a mai repetat de atunci, dar mi s-a parut foarte ciudat. Imaginea acelui nor inca imi mai revine in minte, si nu o pot uita nici acum.

mariam

am citit mesajul tau  Y02idk cu adevarat ciudat ......sau curios ? ..... sincer nici nu stiu ce sa spun

asa cum am scris la inceput eu sunt o "tinara pensionara" care nu are pregatire in acest domeniu ...

eu pur si simplu am relatat ce am visat  ......nici nu ma gindeam ca cineva ar putea sa aiba acelasi vis ....sau aproape  .....atunci cind am scris ,sau mai bine zis la ceva timp dupa  am inceput sa ma simt jenata de" destainuirea" mea dar ma consolam cu gindul  ca nu ma cunosc cei care au raspuns
la "visul meu cu repetitie".desi toti au incercat sa ma faca sa inteleg ca subconstientul omului poate sa "nasca "aceste vise.asa o fi, ca eu nu pot si nu am pregatirea sa combat acesta teorie ...

dar eu ramin asa cum spuneam cu un "dor " dupa ceva ce poate va veni cindva .......

sper sa fie asa cum era in vis ......adica sa fie multa fericire si o stare de bine pe care inca eu nu am atins-o....
si asta sa fie pt toata omenirea ....

PS ...
ceva tot va fi .......ca acum ma gindesc de ce oare am intrat eu chiar in ziua de Paste pe forumul

asta .....dupa atita timp ?.......

va doresc la toti care scrieti aici Sarbatori Fericite si multa sanatate ....

am sa mai intru sa vad ce mai scrieti ....

angellla29

#66
Mi se intampla si mie ceva asemanator dar nu in vise ci in realitate....De cate ori trec pe langa o anumita strada din Craiova si vad o cladire mare unde sunt agatati la fereastra niste clopotei chinezesti din alama si ascultand sunetul lor....in mintea mea deodata realitatea devine alta...cerul isi  schimba culoarea ...alte imagini imi apar inaintea ochilor parca as "evada "in alta dimensiune....Acea "realitate nu imi este straina parca am trait candva in acel timp...Imaginile sunt ale unor cladiri ciudate nemaintalnite pe Pamant iar cerul este rosu-violet....Aceste imagini sunt de cateva secunde apoi dispar din imaginatia mea...Aceste imagini dar si altele imi apar si in vise ciudate foarte "reale"ca traie sufleteasca...De cate ori am aceste imagini in sufletmi se asterne o liniste tulburatoare oricat de suparata as fii...Parca spiritul meu s-ar "intoarce acasa" si si-ar incarca bateriile"

mariam

salut Angi' ....de acea liniste si pace ....de acea stare de bine ....   imi este atit de dor.....

nu am mai visat de mult timp acel vis ....

si cum tu spuneai ca la auzul acelor clopotei ....te simti atit de bine ....cu multi ani in urma  cred ca acum 30 de ani am fost intr-o tara  ca turista  si ghidul vroia sa ne arate o piata  mai deosebita

dar eu pina nu am ajuns acolo ......am stiut si am descris acea piata aproape la cel mai mic detaliu.

de unde stiam ....nu pot sa explic .... si am renuntat demult sa-mi mai pun intrebari de acest gen.

o sa mai intru din cind in cind sa vad ce mai discutati .

sanatate multa la toti care scriu sau numai citesc .

daniel

visele nu trebuie luate ca atare ci interpretate simbolic


sunt mesaje din hiperspatiu interpretate de mintea umana prin prisma locurilor , situatiilor si a persoanelor familiare

a le decoda , este o arta

sugestia mea : un jurnal de vise ( eu tin unul )

cosmarele sunt mesaje importante ( de asta se prezinta sub forma asta )

25 % din viata dormim

e o perioada semnificativa de care trebuie tinut cont ;)

mariam

am trecut pe aici pur si simplu pt a saluta pe toata lumea care a scris sau a citit acest topic .
asa ca sanatate va doresc tuturor  si numai bine

i1414xy

Multe din aceste vise in care apar ozn-uri si extreterestrii   sunt produse cu ajutorul  tehnologiei pe care o detin unele guverne de pe pamantul, care de fapt detin si tehnologia 0zn-urilor.  Sunt foarte multe persoane care au asemenae vise de pe tot globul , in special din SUA. Pt. a crea aceste vise , ei folosesc niste unde de frecventa foarte joasa si pot fi induse in mintea unui om de la mare distanta, iar in cazul  celor care au implanturi, nu conteaza distanta , ei "primind" impulsuri direct de la sateliti.
  Scopul acestor vise posibil sa fie  acela de a face oamenii sa creada ca "extraterestrii" vor veni sa salveze oamenii de pe pamant,  ei vor ca oamenii sa fie familiarizati cu asta, ei vor ca oamenii sa-i astepte sa vina la dansii sa le aduca fericirea si siguranta, si posibil ca in viitorul apropiat cu ozn-urile pe care le au si cand oamenii ai vor vedea unii vor spune: uite-i , au venit, ce bine c-au venit,cat ma bucur", insa in spatele acestei fericiri si a viitoarelor lor promisiuni nu se ascunde decat o manipulare la nivel planetar , ordonata de "guvernul" din spatele guvernului SUA. Acesti "extraterestrii" nu sunt altceva decat clone umane modificate genetic, daca-i veti vedea sa nu va lasati orbiti.

   Nu luati in seama aceste vise, lasatile sa treaca.

 

Shiro Phoenix

 i1414xy, daca ai studia mai amanuntit, ai afla ca SUA nu doreste cu niciun chip ca oamenii sa creada ca extraterestrii vor veni sa ii salveze, ci din contra, le creeaza o imagine cat mai defavorabila.
Gandeste-te numai la cate publicatii despre extraterestrii si rapirile lor sunt.Pentru a scrie intr-o astfel de carte trebuie sa treci de un anumit chestionar sa ii spun asa.Daca nu ai amintiri nefaste, nu ai fost torturat si nu ai ceva rau de spus despre ei, parerea ta nu va fi luata in seama.
Oamenii au creat intr-adevar ozn-uri si niste fiinte mai putin extra-terestre, in vederea panicarii populatiei.
Si care ar fi raspunsul logic daca ar fi sa nu stim de existenta lor si toate cele.Haide sa ne imaginam ca nu am auzit despre existenta extraterestrilor, ci doar am aflat de proiecte.Concluzia logica ar fi:1 la mana se tem de ceva, din moment ce doresc sa obtina cea mai mare forta existenta, si anume populatia intreaga.
2 la mana pentru a putea obtine aceasta arma o indoctrineaza, ajutandu-se de diferitele proiecte cum ar fi ozn-urile false pilotate de fiinte controlate care executa rapiri si tot tacamul.
3 la mana daca se tem, au un motiv.Adevaratii extraterestrii le incurca lor treburile cu ceva de nu ii vor.
4 la mana si raspunsul la care ajungem este: puterea, controlul absolut, de ce sa vina cineva din afara sa le strice jucariile?Ajung astfel la solutia urmatoare:"Hai sa ii defaimam, sa ii facem sa arate ca niste monstrii insetati de sange, iar noi sa fim salvatorii."Catre cine se va indrepta toata admiratia?Catre ei desigur.
Ce crezi, le va fi mai usor asa sa controleze masele sau nu?Atata timp cat au o imagine minunata, toata lumea ii va asculta.Nu-i asa?


O seara buna!
"Avem timp sa ne facem iluzii si sa rascolim prin cenusa lor mai tarziu.Avem timp sa invatam lectii si sa le uitam mai apoi. Eroii sunt cei ce fac ce trebuie CAND trebuie, indiferent de consecinte." "Dominati cu mintea!Nu-i nimic mai frumos decat asta!"

Nox

Citat din: i1414xy din  12 Aprilie 2010, 23:25:46
Pt. a crea aceste vise , ei folosesc niste unde de frecventa foarte joasa si pot fi induse in mintea unui om de la mare distanta, iar in cazul  celor care au implanturi, nu conteaza distanta , ei "primind" impulsuri direct de la sateliti.

Ei nu conteazã... distanța! Intensitatea câmpului EM scade cu pãtratul distanței. Implantaþii ãștia sunt mai tari ca GPS-urile.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jean

Citat din: i1414xy din  12 Aprilie 2010, 23:25:46
Multe din aceste vise in care apar ozn-uri si extreterestrii   sunt produse cu ajutorul  tehnologiei pe care o detin unele guverne de pe pamantul, care de fapt detin si tehnologia 0zn-urilor.  Sunt foarte multe persoane care au asemenae vise de pe tot globul , in special din SUA. Pt. a crea aceste vise , ei folosesc niste unde de frecventa foarte joasa si pot fi induse in mintea unui om de la mare distanta, iar in cazul  celor care au implanturi, nu conteaza distanta , ei "primind" impulsuri direct de la sateliti.
  Scopul acestor vise posibil sa fie  acela de a face oamenii sa creada ca "extraterestrii" vor veni sa salveze oamenii de pe pamant.
Eu am avut vise cu alt tip de entitatati, cum zicem noi extraterestre, farfurii zburatoare si rapiri. Sa inteleg ca Romania poseda asemenea tehnologie? Detinem noi tehnologia OZN-urilor? Sau am implant? Nu cred acest lucru. Si nici nu cred si nu astept sa fim salvati de extraterestrii. Din contra cred ca, foarte putine cazuri de aparitii OZN sunt cu adevarat extraterestre. Deci cred ca teoria ta este falsa, nu se confirma, cel putin in cazul meu si a altor persoane care nu traiesc in tari americane sau a altor puteri si traiesc in locuri uitate de lume.
Adevarul este dincolo de noi

Serban M

Citat din: i1414xy din  12 Aprilie 2010, 23:25:46
Multe din aceste vise in care apar ozn-uri si extreterestrii   sunt produse cu ajutorul  tehnologiei pe care o detin unele guverne de pe pamantul, care de fapt detin si tehnologia 0zn-urilor.  Sunt foarte multe persoane care au asemenae vise de pe tot globul , in special din SUA. Pt. a crea aceste vise , ei folosesc niste unde de frecventa foarte joasa si pot fi induse in mintea unui om de la mare distanta, iar in cazul  celor care au implanturi, nu conteaza distanta , ei "primind" impulsuri direct de la sateliti.
  Scopul acestor vise posibil sa fie  acela de a face oamenii sa creada ca "extraterestrii" vor veni sa salveze oamenii de pe pamant,  ei vor ca oamenii sa fie familiarizati cu asta, ei vor ca oamenii sa-i astepte sa vina la dansii sa le aduca fericirea si siguranta, si posibil ca in viitorul apropiat cu ozn-urile pe care le au si cand oamenii ai vor vedea unii vor spune: uite-i , au venit, ce bine c-au venit,cat ma bucur", insa in spatele acestei fericiri si a viitoarelor lor promisiuni nu se ascunde decat o manipulare la nivel planetar , ordonata de "guvernul" din spatele guvernului SUA. Acesti "extraterestrii" nu sunt altceva decat clone umane modificate genetic, daca-i veti vedea sa nu va lasati orbiti.

   Nu luati in seama aceste vise, lasatile sa treaca.

 

Si daca ar putea face asta, nu ar fi mai simplu sa induca imagini religioase cu hristos ? :D eu zic ca ar fi mai eficient.

Daca guvernul SUA impreuna cu elita oculta ar dori ca oamenii sa priveasca extraterestrii ca niste salvatori, cred ca la discovery nici nu s`ar mai pomeni de rapiri, corp circles facute de oameni sau alte bazaconii.

Concluzia : asa zisii conducatori sunt impotriva contactului cu orice (alta) specie de extraterestrii si ne mentin infricati prin RELIGIE.