Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Emisiuni la TV... nu ratati!

Creat de Nox, 08 Octombrie 2007, 11:16:15

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Am decis sa refac acest topic (ex NU RATATI! aflat in categoria Resurse -> Stiri) unde se vor anunta emisiunile ce au loc/vor avea loc la TV si merita a fi urmarite.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

SinapX

Duminica de la 19:30 a inceput o emisiune despre masonerie cu Oreste.Ieri a fost prima parte...

spooky

acum pe Antena 2, codul lui oreste



:roll:
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

lylyt_ice

 Din pacate, am incercat sa prind Antena 2, on-line si nu se poate....daca ar vrea cineva sa n-e spuna pe scurt, despre ce a fost vorba...?!?(cand se termina, bineinteles) !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

spooky

nu ai pierdut nimic neadevarat!

il urc imediat
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

alx

Citat din: spooky din  31 Octombrie 2007, 23:37:24
acum pe Antena 2, codul lui oreste



:roll:


codul lui oreste,avand ca unic invitat pe dl general Emil Strainu,primul roman care a ajuns la Roswell  :-D ,dupa afirmatiile domniei sale...
   emisiunea a fost foarte interesanta(din punctul de vedere al domniei sale...),ce m-a impresionat  :-D au fost acele indicatoare care cica se gasesc pe drumurile de acolo...primul cu ATENTIE TRECE UN OZN!, si al doilea CU ATENTIE COSMONAUTI!
   foarte frumoase indicatoare,da nu prea cred ca le gasesti in manualul de circulatie...ci mai degraba la vreo toneta ambulanta cu amintiri de la roswell...
  a...si ar mai fi de amintit frumoasele fotografii cu acel cactus de plastic...si o chestie notabila...bruierea sistemului gps ca sa te invati in cerc si sa nu ajungi unde ti-ai propus...
    cam atat am retinut eu din emisiune...restul fiind povesti cunoscute...si de mult discutate si ras-discutate,chiar si aici pe forum...da ce stiu eu?
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

adrianh

Acum la TV Codul lui Oreste!Titlul emisinii "A zecea planeta-Locul d unde vin zeii?"
Face referire la planeta Eris si la Mayas!Invitat profesorul Agastya
Viata e o piesa de teatru,ce trebuie jucata la maxim!Asa ca nu ezitati sa profitati de ea!

loreley

                    A   inregistrat cineva   emisiunea de   aseara? 

spooky

e pe vine... pe video.google.com... mai dureaza cateva ore pana se termina uploadul si procesarea la ei...
"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

spooky

"In a world of universal deceit telling the truth is a revolutionary act." -- George Orwell, 1984

Kymosabe

Miezul problemei : Cazul pilotului roman atacat de OZN-uri.
Invitati : Ion Hobana si Emil Strainu .

Reluare maine ora 15.00 .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Arckadii

Ce ma surprinde pe mine in astfel de cazuri este faptul ca sunt invitati tot felul de cercetatori, ori ufologi sau scriitori de science fiction pe care ii cunoastem prea bine si de asemenea valoarea lor le este recunoscuta. Totusi aproape niciodata intr-un astfel de caz nu sunt invitati protagonistii intamplarilor dezbatute. De ce?



Ark

Kymosabe

In cadrul acestei emisiuni Madalin Ionescu a afirmat ca intentioneaza sa realizeze un documentar referitor la cazul  ,,Balea Lac'' din 1978 . De altfel , pe parcursul intregii emisiuni , el a facut apel la  persoanele implicate in acest caz pentru a-l contacta. Pentru a fi mai convingator , Madalin Ionescu a promis recompense banesti daca martorii acelui  eveniment vor accepta sa povesteasca ceea ce s-a intamplat atunci .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Yagg

A promis multe Madalin Ionescu ºi în cealaltã emisiune cu uriaºii aia, dar s-a plictisit pe drum...
Nu s-a þinut de cuvânt niciodata ºi încã odatã o sã ne dãm seama cã Naþional TV este o televiziune submediocrã, "sorã" cu OTV-ul.
Aº vrea sã vãd oameni serioºi care pun în aplicare ceea ce spun, nu Mãdãlin Ionescu care se agitã în continuu în emisiune ºi apoi pleacã acasã ºi uitã ce a spus.

TV =! Internet

Shadowman

Citat din: Yagg din  21 Noiembrie 2007, 18:42:47
A promis multe Madalin Ionescu ºi în cealaltã emisiune cu uriaºii aia, dar s-a plictisit pe drum...
Nu s-a þinut de cuvânt niciodata ºi încã odatã o sã ne dãm seama cã Naþional TV este o televiziune submediocrã, "sorã" cu OTV-ul.
Aº vrea sã vãd oameni serioºi care pun în aplicare ceea ce spun, nu Mãdãlin Ionescu care se agitã în continuu în emisiune ºi apoi pleacã acasã ºi uitã ce a spus.
TV =! Internet

Nu cred ca vom vedea prea curind emisiuni serioase pe tema OZN-urilor din (si in...) Romania...Doar generalitati,definitii pentru novici si informatii care le gasesti in ziarele care au pe prima pagina o persoana imbracata in costumul lui Adam...Eu m-am plictisit sa vad la emisiunile lui Madalin Ionescu fotografii care ar sta mai bine in Academia Catavencu...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY