Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN-uri "upgradate"

Creat de baaron, 11 Februarie 2007, 21:40:26

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

baaron

Deschid subiectul acesta la sugestia unui coleg de aici.
Chiar asa...oare nimeni nu observa cel putin ciudata asemanare dintre upgrade-urile evidente ale OZN urilor, odata cu trecerea timpului ?

Readuc in discutie formele si capacitatile tehnice ale OZN urilor din cele mai vechi timpuri si pana acum (vezi OZN urile naziste) si nu pot sa nu observ ca la prima vedere se pare ca extraterestrii sunt intr-o permanenta competitie cu noi..
Daca judecam la rece pozele in sepia ale OZN urilor cu cele actuale putem afirma ca extraterestrii astia nu prea sunt asa de evoluati cum credeam... :-)

Protector

 Mai exista posibilitatea ca Ozeneurile sa fie pur si simplu si masinariile timpului in spatiu. Cine stie ?

Arckadii

ce sa zic Baaron, ai dreptate dar nu in totalitate. Gandeste-te la aparate care isi schimba forma, gandeste-te la luminile pe care le vedem si cum se schimba forma geometrica, culoarea, viteza etc.
Acum ca ne-am mai obisnuit intr-adevar nu mai este asa de impresionant, dar tehnologie diferita fata de a noastra(asta in cazul in care vorbim de omuleti verzi si nu de proiecte secrete) este.
Ma gandesc doar...daca intr-adevar ar fi time machines: atlanti, mayasi...sau chiar noi din viitor. ar fi foarte interesant. Sau daca ar fi anumite specii de animale?!?!?!:)
Who knows
Ark

nemo


"oare nimeni nu observa cel putin ciudata asemanare dintre upgrade-urile evidente ale OZN urilor, odata cu trecerea timpului ?"

punct pe "I" . bravo ! aici e cheia !

baaron

E suficient sa punem o fotografie a unui OZN filmat prin Primul Razboi Mondial langa un OZN filmat acum cateva luni...
E ca trecerea de la Pentium 1 la Pentium 5 :-D

alx

s-ar putea ca OZN-urile sa contina in momentul de fata si ceva tehnologie terestra?   :-D  sau aceste upgrade-uri au aparut doar din nevoia de a face fata exploziei de tehnologie terestra? :rocket:   vreau sa spun ca poate ocupantii UFO-urilor se afla aici(in jurul planetei) de prea mult timp,si au fost nevoiti sa se adapteze.?!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Arckadii


nemo

#7
Nu cumva prin provocarile tehnologice pe care ni le lanseaza , mereu noi si neprevazute, aceste UFO ghidoneza,  la modul subtil, gandirea rasei umane intr-un anume sens ... ?

DarthVader

Probabil, insa mai degraba pare sa sustraga atentia oamenilor de la fapte care sunt cu adevarat mai importante si se afla chiar sub nasul nostru.
Nu e nevoie sa ne deplasam in nu stiu ce galaxie :-D

sxn_b

Este foarte posibil ca OZN-urile sa evolueze.
Spre exemplu, in toate imaginile foarte vechi au forme ovale sau sferice (pozele 1, 2 si 3).
Sau un alt exemplu: pozele din anii '50 pana in anii '70 sunt FOARTE clare:obiectele au forma clara, se poate observa clar conturul obiectelor, se pot observa si anumite detalii pe obiecte.Majoritatea arata ca niste "farfurii zburatoare".(pozele 4,5 si 6)
Apoi OZN-urile au evoluat si, dupa parerea mea, nu mai au aceeasi forma clara - isi pot schimba forma si se pot dematerializa.(pozele 7 si 8 )
   Deci eu cred ca OZN-urile au evoluat de-a lungul anilor.  :-)

Urban

Ok, de acord cu tine.
Concluzia: suntem studiati de vreo 3000 de civilizatii extraterestre (conform pozelor cu ozeneuri) :-D :-D

sxn_b

CitatConcluzia: suntem studiati de vreo 3000 de civilizatii extraterestre
Fiecare trage ce concluzie vrea. Concluzia mea este ca OZN-urile au suferit astfel de upgrade-uri.  :wink:

Urban

Scuza-ma ca imi permit sa te intreb, insa ce varsta ai?
Dupa cum dialoghezi esti destul de tanar as zice, dar poate ma insel.

In orice caz, indiferent daca au evoluat sau nu OZN-urile este cel putin suspecta aparitia atator forme si cazuri, asta vroiam sa zic.
Nu trebuie sa fii prea mare expert , ca sa ne dam seama ca ceva nu e in regula cu atatea aparitii trucate si voit senzationale.

sxn_b

#13
CitatScuza-ma ca imi permit sa te intreb, insa ce varsta ai?
Dupa cum dialoghezi esti destul de tanar as zice, dar poate ma insel.
Citatsuntem studiati de vreo 3000 de civilizatii extraterestre (conform pozelor cu ozeneuri) 
LOL dupa cum vorbesti, ma intreb cine are 10-11 ani. Varsta mea nu este problema ta, nu intereseaza pe nimeni. Sfatul meu e urmatorul: du-te in topicul Recycle Bin si urla acolo cat vrei. Si mai citeste o data regula asta:
CitatVa rugam sa nu va faceti publice prin posturi pe forum, datele voastre personale, cum ar fi numarul de telefon, sau adresele voastre, etc. Cine are site, e de ajuns sa il treaca la profil.
Nu de alta, dar nu intereseaza pe nimeni
Tocmai te-am adaugat la lista mea de amici, acel mesaj cu 3000 de civilizatii mi-a placut extrem de mult. Daca vrei sa continuam discutia, sa o continuam in alt topic. Succes.  :wink:
PS. Scuze de offtopic, promit ca a fost singurul.

Urban

@sxn_b

Dragul meu
Din mesajul de mai sus sa inteleg ca este textul de bun venit oferit tuturor noilor membrii, nu-i asa?
In orice caz nu pot sa nu surad citind atatea enormitati debitate pe acest forum, eu probabil fac parte din cei care sunt un pic mai critici in ceea ce priveste fenomenul OZN.

Revenind la ideea de baza, asa cum spuneam si mai sus, nu contesta nimeni capabilitatea de upgradare a ozeneurilor insa ar trebui sa ne intrebam cu totii de ce exista asa de multe forme ale ozeneurilor.
Spre exemplu daca ne uitam la rasa pamanteana si luand strict numai aparatele de zbor se poate observa cu o lejera usurinta ca avem 3 tipuri de aparate de zbor majore:

-Avioane
-Elicoptere
-Nave spatiale

Deci foarte putine forme, de aici si pana la zecile de forme ale ozeneurilor e cale lunga si tare suspecta.