Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AVERTISMENTE

Creat de spooky, 20 Februarie 2008, 15:00:40

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

alx

Pentru injuriile repetate pe care mi le-a adus,si limbaj de mahalagiu beat,userul @Lex a primit MODERAT de la mine,si va fi tinut in aceasta stare MUUULT TIMP de acum inainte!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Incepand de astazi,toate clonele CUNOSCUTE ale userului DIDA au primit statutul Vizitator.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

#17
In urma discutiei cu alti colegi din Grupa Zero am hotarat sa-i DAU ULTIMA SANSA userului Calator Astral.  Astfel moderarea i-a fost ridicata si poate posta liber pe forum.INSA,la prima abatere,si el stie exact despre ce este vorba,contul ii va fi sters DEFINITIV si IREVERSIBIL.
   Aceasta este conditia pusa lui.Postarea de noi materiale implica automat acceptarea acestei conditii.Asa ca acum depinde numai de el.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Din motive evidente,licuriciu a primit statutul Vizitator pe acest forum.Decizia imi apartine si mi-o asum!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Pana nu primesc un raspuns la intrebarea adresata lui calator astral in topicul : http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,4269.msg76353/topicseen.html#msg76353 ,acesta va primi moderat...preventiv.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Userul obiectiva a primit BAN pentru o perioada de 30 de zile!
Motivele le gasiti in postarile userului respectiv.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

#21
In urma discutiilor aprinse dintr-un topic care acum nu mai exista pe acest forum,userul calator astral ramane activ pe acest forum,insa el va fi moderat,conform promisiunii mele initiale pana in data de 21/12/2012.
   Totusi,ca lucrurile sa fie clare de acum inainte,doresc sa-i amintesc acestui user ca este "eliberat pe proba".si ca i s-au iertat foarte multe,mult mai multe decat ar fi trebuit.Asadar,si acesta este un avertisment foarte serios,prima data cand acest user va mai jigni un alt user pe acest forum,sau o va lua razna,asa cum face el periodic,ii voi sterge contul direct,fara nici un avertisment! Fara votare,fara consultari,DIRECT! Ii cer acestui user sa nu raspunda nici unei provocari,sa-si vada de treaba lui si sa lase moderatorii sa intervina,daca va fi cazul.Altfel,statului lui pe acest forum va fi vizitator.
  In plus,prima data cand va mai face acuzatii la adresa administratiei acestui forum FARA SA ADUCA SI PROBE,contul ii va fi sters definitiv,iar Ip-ul va fi banat,pentru a nu mai putea accesa acest forum nici macar ca si vizitator. Pentru ca,in final,toti cei de aici beneficiem de serviciile unui forum PRIVAT,unde posibilitatea de a posta este un PRIVILEGIU,nu un drept!   Asta ca sa nu existe dubii de acum inainte!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

In acest moment,userul calator astral are nivel de warn 0,conform promisiunii facute de mine.Doresc sa-i reamintesc conditiile in care poate posta pe acest forum:
-nu vei ataca nici un membru al acestui forum.
-nu raspunzi nici unui atac venit din partea altui membru,IN NICI O SITUATIE,pentru asta exista moderatori si un buton,stii tu care.
-nu umpli forumul cu clipuri de pe youtube,decat daca e absolut necesar si clipul respectiv chiar aduce argumente in plus la dezbatere.
-atentie foarte mare la postari si la activitatea de pe aici...ceea ce unui user obisnuit al forumului i-ar aduce o avertizare de 10%-15%,in cazul tau calator astral,aceasta iti va aduce stergerea contului,fara nici un alt averisment,fara votari,fara consultari.

Tine minte ca aceasta este ULTIMA SANSA ce ti-a fost acordata...stiu ca tu esti obisnuit sa ratezi sansa dupa sansa,dar de data aceasta incearca sa nu o faci,pentru ca nu va mai exista o alta sansa...

Ca sa poti beneficia de gratierea de fata,vreau sa raspunzi acestui mesaj cu ceva de genul:am luat la cunostiinta,voi fi baiat bun,nu mai fac...etc.   In cazul in care nu raspunzi in 24 de ore,revenim la starea ta de ieri,adica moderat.
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

calator astral

@alx:ti-ai tinut cuvintul, mi-l voi tine.

Super. Hai sa plecam pe noi baze si sa iesim din neintelegerile Trecutului pentru a ne concentra pe Prezent si mai ales pe Viitor.
Ma angajez deci sa nu mai raspund provocarilor si sa-mi vad de treaba mea.

Voi fi baiat bun.

(desi cei ce ma cunosc stiu ca e un pleonasm in cazul meu).

alx

Din acest moment,calator astral este Vizitator pe acest forum!
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Conform promisiunii facute pe forum zilele trecute,userul @prodcomb a primit un warn de 50%.Aceasta penalizare ii permite sa posteze in continuare pe forum,dar mesajele vor trebui aprobate de un moderator.
   alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Userul @Dharanis a primit o binemeritata pauza de 30 de zile de la postat,ca sa avem si noi timp sa studiem materialele din sutele de linkuri postate de domnia sa,pentru a putea sa-i raspundem fara sa scadem nivelul conversatiei sub zero kelvin...
  Asadar,il revedem postand pe forum peste 30 de zile.
       Pana atunci,enjoy...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

#27
In atentia userului @Dharanis
   V-am atras atentia de foarte multe ori sa nu mai postati pe acest forum link-uri spre celalalt forum unde va...etalati teoriile. Sincer,mie mi se pare ca dati dovada de o lipsa crasa de respect pentru cititorii acestui forum,in momentul in care aruncati...oase. Adica e ceva de genul: daca vreti,cititi acolo,eu nu am chef sa-mi expun teoriile AICI,in limba romana,ci doar sa fac reclama celuilalt forum.
Asa ca acesta este ULTIMUL meu avertisment pentru dumneavoastra. Daca mai vad UN SINGUR LINK spre acel forum,va voi restrictiona accesul pe acest forum pentru 6 luni de zile,fara sa va mai avertizez in vreun fel. Iar restrictia va fi totala,prin banarea IP-urilor de pe care postati.
   Sper ca m-am facut bine inteles.


BTW,postarea materialor prin metoda copy/paste de pe celalalt forum,la sectiunea in limba engleza a acestui forum NU VA TINE!  Doriti sa postati aici,o puteti face,dar IN LIMBA ROMANA.


alx
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Userul @Godak a fost sancționat cu o săptămână pauză de la postări. După expirarea acestei perioade, va avea mesajele moderate. Și apoi mai vedem...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

alx

Îi rog pe userii @Grifon si @fiulploii sî își tempereze avântul și limbajul. Acesta este primul și ultimul avertisment simplu. După treaba asta, dacă mai continuați așa, vă pun pe tușă o perioadă...
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."