Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Semne aparute pe corp, fara o cauza anume

Creat de jean, 02 Ianuarie 2008, 21:04:48

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jean

                           Puncte si doua zgarieturi ciudate pe brat

   In dimineata zilei de 25 decembrie 2007, in jurul orei 9 dimineata, dupa ce am facut baie, am observat pe antebratul stang,  pe partea inferioara, doua zgarieturi.
   Prima se afla la aprox. 5 cm de palma, inclinata cu cateva grade spre stanga fata de antebrat. Are lungimea de aprox. 1,8 cm si pare formata din trei linii (stanga-mijloc-dreapta) aflate pe aceasi directie.
   A doua zgarietura se afla la aprox. 7,5 cm de prima si este inclinata spre dreapta. Are o lungime de aprox. 1.5 cm, si pare a fi formata din trei puncte urmate de o linie. (a se vedea fotografiile atasate).
   Nu aveam cum sa ma zgari in acel loc de pe brat, deoarece, cu doua zile inainte, nu am mai desfasurat nici o activitate, si nici nu am purtat haine care sa provoace asemenea zgarieturi, nici in baie nu m-am zgariat.  In seara cu pricina, m-am culcat in jurul orei 10.30 si noaptea nu am visat nimic deosebit. Am examinat zharieturile cu o lampa cu UV si nu am constatat nimic deosebit. Nu sunt dureroase.
   Astazi 2 ianuarie 2008 inca mai sunt vizibile...Nu pot spune ca au fost facute de extraterestri, pentru ca nu am dovezi, dar am sa fiu mult mai atent.
Adevarul este dincolo de noi

Arckadii

1. Ai pisica in casa?
2. Ai soareci in casa?(sunt 70% sanse sa ai daca stai la casa cu curte si 60% la bloc)
3. Este foarte posibil sa te fi zgariat in timp ce dormeai. Un cercel uitat de iubita in asternut, un ac, un tricou cu fermoar, un pix, o bucata de lemn din marginea patului etc.
4. Insecte.
5. Propria ta gura. In timp ce dormi, te poti musca singur, fara sa sti...



Ark

jean

Stau la bloc si nu am nici pisica nici caine, iar despre cercei nu poate fi vorba
Adevarul este dincolo de noi

Arckadii

Si totusi celelalte variante raman valabile...am dreptate?


Ark

mistic


romulus

----
CitatNu pot spune ca au fost facute de extraterestri, pentru ca nu am dovezi, dar am sa fiu mult mai atent.
----Nu cred ca trebuie sa mergi cu gandul pana acolo. Raspunsul poate fi mult mai la indemana ta.Poate fi si de rasul lumii, ori ridicol cum zice mistic, dar eu o sa-ti   zic  totusi......
  Ca sa intelegi  ce spun , uite ceva similar la mine:intr-o seara , tot asa, iesind de la baie am observat cu mare surprindere in palma stanga , centrata exact in mijlocul palmei, o sfera perfect delimitata, de un rosu aprins, aprins, care a persistat cateva ore bune. M-a intrigat foarte tare si nu-mi explicam cum a aparut  si apoi, de ce si cum  a disparut dupa cateva ore, fara a lasa vreo urma.
----Am inteles ce a fost abia peste vreo trei,patru zile, cand, la baie fiind, sedeam pe tron si m-am surprins stand cu cotul mainii drepte, fix in podul palmei stangi !!! Era un gest reflex, pe care - normal nu mi-l aminteam atunci cand incercam sa explic sfera rosie.... Am ridicat iute cotul si.... normal, semnul incepuse deja sa se contureze. Atunci am inteles....

---Puteti rade... dar in prima faza, cand nu realizam nici in ruptul capului cum mi-a aparut  chestia aia in centrul palmei.... ma gandeam si eu la "minuni" de genul celor la care se gandea jean......
---Concluzia : explicatia poate fi sub nasul tau, dar sa nu n-o  poti inca "vedea"..... Lasa extraterestrii ! Vezi aici pe pamant !
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

mistic

ai dreptate romulus chiar rad :-D si am cazut de pe scaun :lol:

romulus

Citatchiar rad  si am cazut de pe scaun
----Nu radea, ca se ia..!!
---Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

mistic

ce sa iau? semne pe corp :? vine vara sa vezi ce ma lovesc! sunt obisnuit  :wink:

Simona

Acum doua zile am calatorit in India pentru 24 de ore, m-am culcat dimineata pentru cateva ore iar cand m-am trezit aveam in palma 3 semne care formau un triunghi echilateral cu distanta precisa de 1.9 mm ( le-am masurat din curiozitate). Au trecut 3 zile si au inceput sa se estompeze dar unul dintre ele, cel mai proeminent este inca un pic dureros. Stiu un singur lucru, inainte de culcare nu le aveam, dupa 6 ore de somn semnele erau acolo, exclusa fiind posibilitatea de a ma lovi intr-un obiect triunghiular in timp ce dormeam. Pentru mine e un mister cum au aparut semnele acolo...