Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

UFO din perspectiva lui M.Persinger

Creat de tractorbeam, 31 Ianuarie 2016, 11:56:50

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tractorbeam

Recomand lucrarea Space-Time Transients and Unusual Events de Michael A. Persinger PhD si Gyslaine F. Lafrenierre publicata in 1977.
Am reusit sa gasesc cartea format PDF in engleza, daca este cineva interesat o pot trimite pentru a fi urcata pe net.
Este tratata din perspectiva statistica cazuistica Forteana si sunt trase concluziile de rigoare.

Pe scurt, pentru profesorul Persinger, cazurile de vizitare cu sau fara UFO-nauti au legatura cu tesatura spatiu-timp si cu entangle-mentul.
Este f. interesanta si mi-a dat o serie de raspunsuri la o serie de probleme legate de UFO.
 

Arhanghelul

#1
Citat din: tractorbeam din  31 Ianuarie 2016, 11:56:50
Am reusit sa gasesc cartea format PDF in engleza, daca este cineva interesat o pot trimite pentru a fi urcata pe net.

Apo'i ...  ce te tine ... sa pui un atasament pe acest forum ?  :mrgreen:
Prin credinta a fost mutat Enoh de pe pamânt, ca sa nu vada moartea. Si n-a mai fost gasit, pentru ca Dumnezeu îl mutase. Caci înainte de mutarea lui, primise marturia ca este placut lui Dumnezeu.   Evrei 11:05

tractorbeam

Pai cum/ce trebuie sa fac?
NU am pus pana cum si nu stiu.
Poate imi da cineva cateva detalii.