Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

In curand la Cinematograf!

Creat de jackie28t, 09 Aprilie 2006, 18:08:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

jackie28t

Alien Autopsy (2006)
Nu pierdeti acest film,am vazut clipul si pot spune ca pare bestial  :-D



De pe legatura de mai jos puteti vedea cam despre ce este vorba 8-)
http://www.moviemaze.de/media/trailer/2560/alien-autopsy.html


udar

Apropo de Roswell, iata ce am citit recent intr-o recenzie a unei carti>

Body Snatchers in the Desert: The Horrible Truth at the Heart of the Roswell Story

"IT WAS A CONSPIRACY TO HIDE A SECRET EXPERIMENT ""RAAF captures flying saucer on ranch in Roswell region."" Ever since this provocative headline appeared on July 8, 1947, conspiracy theorists have sincerely believed that the U.S. government has maintained an extensive operation of cover-up-and-denial regarding its knowledge of alien life. But there was, in fact, no UFO crash with dead alien bodies. What really happened on that fateful day is much more sinister. The persistent rumors surrounding the UFO crash in Roswell, New Mexico, are part of a bigger conspiracy -- one orchestrated and fostered by the government itself as a smokescreen to bury a truth that is much darker, and disturbingly, far more believable. Now, through never-before-revealed testimony from military whistleblowers, eyewitness intelligence reports, and an astonishing body of corroborative evidence, Nick Redfern lays out a shockingly plausible new theory on the Roswell incident: that the crash-site discovery of prototype military aircraft would expose a damning secret -- a highly confidential, U.S. government-sanctioned program to conduct medical experiments on deformed, handicapped, disfigured, and diseased Japanese POWs, exploited as ""expendable"" victims by their captors. An important account that forces us to take a closer look at both the Roswell story and post-war American history, BODY SNATCHERS IN THE DESERT casts a startling, new light on a shocking conspiracy more than half a century in the making. "
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Udar,
uitate putin pe linkul de mai jos sa vezi ce zice Stanton T. Friedman despre cartea ''Body Snatchers in the Desert''
http://stantonfriedman.com/

assiris

Stau si ma gindesc. Oare Ozenautzii, stiu cit material se vehiculeaza pe internet la noi, referitor la ei? S-ar putea ca despre unele sa rida si cu... de cele scrise. Oare nu e cazul sa intre si ei pe Forum sa-si spuna parerea? Sau nu prea stiu sa scrie in caracterele cu care scriem noi. Cum de altfel in toate filmele aparute, vorbesc bumai in lb. engleza.
:-o

ryn

Crezi ca au si ei un site "Pamantenii" si un forum cu topicuri gen " Holograma cu vehicul lung ,cu blana, patru suporti de aterizare, o antena basculanta si sistem radar cu antene parabolice clapauge plus doua camere in IR"

Skywalker

 ceva de gen www.pamanteni.or - de la Orion.

Dintre topicuri
  Comentarii asupra unui meci de fotbal-adica 22 de oameni, sau cati or fi alearga dupa o minge, iar in jurul lor o multime de oameni se agita.

Cate limbi au pamantenii? Pamantenii se sinucid detonandu-si bombele in zone aglomerate. De ce?

ryn


pri3st3ss

probabil si ei isi dau cu parerea despre multe,asa cum si noi ne dam cu parerea si aruncam ipoteze...

chiar,dc alearga 22 de oameni dupa o minge,al 23-lea tot fluiera si da cartonase si dc se agita atata populatie ca a dat sau nu gol  nush care fotbalist?( bine ca mai apar in reclamele de la bauturi racoritoare unii din ei,asa ii mai invat si eu :-D )...nu-s ET, dar tot mi se pare aiurea si tot nu inteleg...un meci vazut langa mine,e comedie :lol: (aviz amatorilor :-D )

un alt topic pe forumul lor ar fi : " mecanisme de filtrare a aerului"-oamenii le tin in gura cam 4-5 min,la fiecare ora..numia ca unii nu au nevoie de aceste mecanisme...ciudati oameni :-D
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

AdiM

Citat din: Skywalker din  01 Mai 2006, 14:57:14
Comentarii asupra unui meci de fotbal-adica 22 de oameni, sau cati or fi alearga dupa o minge, iar in jurul lor o multime de oameni se agita.

Asta imi aminteste de un banc fain.

Un trib african ia un prim contact cu europenii si, curiosi, isi trimit vraciul sa vada cum traiesc acesti
europeni. Vraciul ajunge intr-un oras european, si nimereste la un meci de fotbal.
La intoarcere, el povesteste tribului:
"Si era acolo un mare cimp verde, pe care au intrat cele doua triburi, colorate diferit. Iar vracii lor erau 3, si erau imbracati in negru, si au intrat si ei pe cimp. Toti s-au oprit pe loc o clipa, iar vraciul cel mare, din centru, a fluierat tare. Si ce credeti ca s-a intimplat cind a fluierat el?! A inceput ploaia..."

Morala: fiecare vede lucrurile nu asa cum sunt ele, ci dupa mintea si imaginatia  lui.




pri3st3ss

Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

jackie28t

Citat din: AdiM din  11 August 2006, 23:29:23

Asta imi aminteste de un banc fain.

Un trib african ia un prim contact cu europenii si, curiosi, isi trimit vraciul sa vada cum traiesc acesti
europeni. Vraciul ajunge intr-un oras european, si nimereste la un meci de fotbal.
La intoarcere, el povesteste tribului:
"Si era acolo un mare cimp verde, pe care au intrat cele doua triburi, colorate diferit. Iar vracii lor erau 3, si erau imbracati in negru, si au intrat si ei pe cimp. Toti s-au oprit pe loc o clipa, iar vraciul cel mare, din centru, a fluierat tare. Si ce credeti ca s-a intimplat cind a fluierat el?! A inceput ploaia..."

Morala: fiecare vede lucrurile nu asa cum sunt ele, ci dupa mintea si imaginatia  lui.

Una buna Adim,merci. :-D
Ai fi trebui s-o scrii in topicul ''Pagina Comica''

jackie28t

Si trecand la topicul nostru care se numeste In curand la Cinematograf!

"Unidentified" un nou film despre OZN'uri
Tocmai am vazut clipul si pot spune ca pare interesant.Pentru cei fascinati de filme SF si despre UFO/ALIENS,nu pierdeti sa vedeti filmul ''Neindentificat'' 8-)

Puteti vedea clipul filmului de la sursa originala si websitul:
http://www.unidentifiedthemovie.com/



udar

Am vizionat si eu in sfarsit filmul Alien Autopsy. Pana la urma ati vazut ca asa zisul film al autopsiei a fost unul fals, iar cei care l-au realizat au recunoscut-o... Lasand la o parte intentia filmului de a lasa impresia ca ceva totusi s-a intamplat acolo (suspansul si misterul sunt parti integrante ale unui film, care il fac vandabil, era culmea sa zica ca absolut totul e fals), nu stiu de ce am impresia ca Incidentul Roswell a avut totusi o legatura cu fiinte de pe alte planete...

S-a facut de atunci o prea mare valva legata de subiect, ceea ce inseamna ca exista un sambure de adevar pe acolo, iar adevarul nu include doar manechine si intestine de oaie... Sunt sigur insa ca in curand ne va fi relvelat adevarul. Trebuie doar sa asteptam...

P.S.: Multumesc jackie pentru ca ne-ai semnalat aparitia acesto filme... Daca nu erai tu, nu aveam de unde sa caut acest film pentur ca nu as fi stiut de el...
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

jackie28t

Cu placere Udar.
Eu uneori redau unele informatii sau stiri noi dar din pacate,uneori sunt insultat de anumiti indivizi care-mi reprosheaza ca pun doar linkuri de la ufocasebook.com si alte surse.Ei uita ca aceste linkuri,surse sau materiale informative sunt doar pentru cei interesati de ele ce pot fi chiar de mare ajutor pentru unii intr-o oarecare masura asa cum a fost cazul aici.Ma bucura faptul ca ai vazut filmul Alien Autopsy (2006).Eu inca nu am avut ocazia sa-l vad dar sper ca curand i-l voi vedea si eu :wink:

Apropo Udar,sa nu uiti sa vezi filmul "Unidentified"
Pare unul interesant chiar.

paleoastronaut

#14
"ALIEN AUTOPSY" ..Un fals?!Si cine insceneaza asa zisa demascare a falsului?"FOX TV"????Pai voi stiti cui apartine "FOX TV"?Gastii republicane a lui BUSH  DUCE DE BILDERBERG!
Poate daca altcineva ar fi venit cu ideeea asta ar fi a vut mai mult credit..
Dar asa..But please....
Multi ufologi straini sunt de parere(si eu sunt de acord cu ei) ca filmele anti alieni gen "Autopsia" si "Independence day"...nu sunt doar pentru noi...
Ci si un avertisment catre UNII DIN ALIENI...
Voi cunoasteti declaratia de la ONU a lui RONALD REAGAN?
Este clar ca Terra este IN STARE DE ASEDIU!!!
Cand le va veni sfarsitul fraierii sceptici (nu aia platiti,care o fac pe fraierii,ci adevaratii fraieri) vor avea cea mai mare surpriza din viata lor....
Autopsia este RECONSTITUIREA ADEVARATEI AUTOPSII....

//bluemoon8520 [continut modificat; motiv: fara text integral cu bold]