Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Misterele de lângă noi.

Creat de SLEAH19, 17 Noiembrie 2011, 00:16:23

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SLEAH19

O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

SLEAH19


Uşor surprins de descoperire în zilele imediat următoare am hotărît să vizitez oraşul cu ochii deschişi şi spre surprinderea mea am constatat că este plin de picturi murale executate cu acordul primăriei de aceiaşi echipă care s-a semnat peste tot.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

SLEAH19

Sunt zeci dragi colegi, nu ştiu dacă se încadrează la artă staradală poate că da, dar toate au o latură simbolistică , părerea mea.
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

SLEAH19

Ţăranul nostru vesel  de 30 de metri care ascultă naiul la căşti , visează la cai, este îmbrăcat în costum naţional dar în loc de iţari are o radiografie la oase ,picior tăiat iar la picioare un clovn vrea să spună ceva:
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

SLEAH19

Ce părere aveţi de faţa copilului reptilian de la Piaţa 700?
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !

zana@M

Citat din: SLEAH19 din  02 Februarie 2013, 05:59:26
Ce părere aveţi de faţa copilului reptilian de la Piaţa 700?


In ochii lui vezi intreg Universul cenusiu al copilariei .
Nu stiam de existenta acestui Club Rotary si ,cautand pe Google am constatat ca se gaseste si in alte orase ale Romaniei ,Constanta ,Bacau ,Craiova .Cutremurator ce se ascunde sub masca asa -zis-ului ajutor umanitar .Pozele tale arata exact acea fata!

http://www.rotaryclub-constanta.ro/
http://www.rotarycraiova.ro/
http://www.rotarybc.ro/
http://hristofor.wordpress.com/2008/07/15/ce-nu-stiati-despre-rotary-club/
,,TU ESTI CAUZA IAR LUMEA ESTE EFECTUL ,SCHIMBA-TI IDEILE DESPRE LUME -SI LUMEA SE VA SCHIMBA,,

fiulploii

Citat din: zana@M din  02 Februarie 2013, 14:28:36

Nu stiam de existenta acestui Club Rotary si ,cautand pe Google am constatat ca se gaseste si in alte orase ale Romaniei ,Constanta ,Bacau ,Craiova .Cutremurator ce se ascunde sub masca asa -zis-ului ajutor umanitar
Stai linistita, colega ! Totul a inceput in '89 inca cu ajutoarele  care asteptau in Ungaria la granita cu Romania venite unele -zic unii- prin reteaua LCI
Astia au fost avangarda. Apoi au venit rotarienii . Cum spuneam mai demult, cei multi sunt trup si suflet pentru comunitatile din care fac parte insa... mai este si cealalta parte a monedei . Sa nu uitam insa ca moneda are si cant sau dunga.  :lol:
  Parerea mea..

acme

Citat din: fiulploii din  02 Februarie 2013, 14:49:13
Stai linistita, colega ! Totul a inceput in '89 inca cu ajutoarele  care asteptau in Ungaria la granita cu Romania venite unele -zic unii- prin reteaua LCI
Astia au fost avangarda. Apoi au venit rotarienii . Cum spuneam mai demult, cei multi sunt trup si suflet pentru comunitatile din care fac parte insa... mai este si cealalta parte a monedei . Sa nu uitam insa ca moneda are si cant sau dunga.  :lol:
  Parerea mea..
Clubul Rotary e "next level" dupa Clubul Lions. Dupa el vine clubul "fratiilor".
We're born alone, we live alone, we die alone.

uforever

CitatCe părere aveţi de faţa copilului reptilian de la Piaţa 700?

In ochii copilului am observat un craniu, simbolizand moartea, probabil constiinta mortii(moarte, constiinta, renastere). Interesanta "textura solzoasa" a fetei, te cam trimite cu gandul la reptile. Undeva la inceput, intr-una din picturi, am observat un individ ce avea 2 becuri in loc de lentile de ochelari, ma dus cu gandul la dependenta umana de tehnologie. Mai apare si o arca/biserica zburatoare, aham, hai ca-i buna...

Multumesc SLEAH19, foarte interesant.

andrei

   Mai mult decat ciudat prietene SLEAH 19.Numai ca ,,exista o explicatie" :-D..Dupa ce am luat cunostinta de postarile tale,brusc am avut o revelatie. Adica mi-am adus aminte ca imediat dupa Revolutie, in orasul meu, ca de altfel sunt convins ca in mai toate orasele din tara, au inceput sa vina acele convoaie cu ajutoare.Ghici cine au fost primii care au ajuns aici? :-D Cavalerii de Malta... evident. Ghici ce cautau prima data? Primaria... evident.Ce sa intamplat mai apoi?Relatii intre intre parti ,infratiri, vizite reciproce...initieri etc...tot tacamul..stiti voi.Urmarea...pai ce ai postat tu mai sus :-D :-D :-D
   Bineinteles ca multi dintre balalaii nostrii habar nu au la ce sunt folositi de fapt.O sa postez si eu ceva de genul celor postate de tine.Culmea ca ii cunosc si pe cei care au executat lucrarea si bag mana in foc ca habar nu au ce simbolizeaza de fapt :lol:
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

Xanadron

#55
Laudabila vasta munca documentaristica a colegului SLEAH19 (da-i clar ca ti-a si placut, pariez :wink:), care ne convinge odata in plus ca un anume gen de "invazie tacuta" la nivel simbolistico-morfogenetic e in plina desfasurare inclusiv in TM, inainte de alte operatiuni mai cu... scintei :star: (gen Blue-Beam).
Care-s convins ca se apropie si ele.

"Leii" si rotarienii nu-s neaparat doar pionii masoneriei de toate culorile (desi sint mai multi decit membrii lojilor), tentaculele astea lucrind intrepatrunse. Grav mi se pare ca fluxurile monetare au ajuns sa curga mai ales prin canalele lor, indiferent de nuantzele orientarii - uneori mai "umane" si implicit cu tuse pozitiviste - ale unora dintre loji, indeosebi de pe linia traditiei vechi, antice si de demult. :-D

Multe ar fi de comentat, dar revin mai tirziu (copilul "reptilian" - nu-i insa, zic eu - din Piata 700 are de ex. chiar HARCA mortii in ambii irisi.)
Nimic nu deosebeste oricum, in esentza, picturile astea murale (graffiti) de alea din aeroportul Denver etc.
Ce sa mai zic de noua, agramata (si nasoasa :lol:) d-na ministru, care umple in ultima vreme ecranele TV? Cu ce le umple, nu mai zic, c-ar trebui cenzurat. :-P

Concluzie proprie (partiala deocamdata): lumea imaginata nu doar pe pereti de SLEAHta asta :-D (doar un joc de cuvinte fara adresa personala, draga coleg timisan) nu ma inspira deloc - si nici pe voi, sint convins.
P.S. Probabil ca si Micii Gri :moon: (NOI astia din viitor - ipo/teza reluata si de fiulploii recent) se regasesc printre finantatorii simbolisticii, murale sau nu.
La un capat invizibil al lantului trofic, clar.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

andrei

   P.S. Fiulploii sa stii ca nu observasem postarea ta cu ajutoarele din '89.Dar ai dreptate bineinteles
   Asadar ,,gand la gand cu bucurie" ca sa spun asa :-D
Dacă citești doar cărți pe care toată lumea le citește nu vei putea gândi decât cum toată lumea gândește.

fiulploii

#57
Apropo de ajutoare , inca un fir de deslusit cine era in spatele lor  :-D
  In '90 , dupa ce a reinceput scoala  s-au distribuit ajutoare la facultati , pe liste evident.
Ce s-a primit ca ajutoare? Ratii NATO . Atunci am dat si eu cu ochii de tehnologia expirata a altora , gen: incalzirea instantanee a supei din punga sau a felului doi, pastile pentru dezinfectat apa- chiar si aia cu namol si mormoloci prin ea  :-D , etc.
  Acum, e adevarat ca alea expirau cam in 3 luni insa totusi, cine a avut acces la ele ca sa le transfere?  :-P

Toata stima pentru munca ta , @SLEAH19

Xanadron

P.S. Si eu inclin sa cred ca artistii stradali (unii talentati, nici vorba) nu prea au habar de simbolistica figurata, care pare sa fie clar comandata.

Ma uit doar la "naiul" ciobansului techno :-D lungit in pasaj, care asculta ceva misto la un mp-3-player si nu un nai (seamana insa) facut din baterii (v. poli +/-)... sau chiar calupuri de dinamita, dac-ar fi sa ne luam dupa culoare. :star:
Cam multe qui-propouri pentru pustanul (probabil) autor, zic eu.

P.S. Daca cineva finanteza bine, :wink: ma ofer sa materializez o campanie ANTI-NWO - tot pe pereti, evident, si cu minutza proprie.
Garantez rezultate artistice superioare astora pro-NWO (repet, remarcabile unele), dar la fel de clar imi e ca n-or sa apara finantatori. Pe :evil: ii intereseaza cu totul alte directii.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

#59
Draga SLEAH19, in primul rand, te rog sa primesti sincerele mele felicitari pentru munca ta si pentru faptul ca ai impartasit-o .
Posibilitatea de slefuire, pentru ca simbolic reprezinta cuvantul cel mai potrivit pentru imbunatatirea perceptiei asupra vietii, ne insoteste pretutindeni, chiar si acolo unde consideram ca fiind o pierdere de vreme. Cu atat mai mult aici pe Rufon, unde apar si se dezbat subiecte mai apropiate de gandirea normala, naturala, si mai indepartate de fluxul modelator mainstream.

Multe dintre cele expuse de tine se pot discuta lejer pe topicul picturilor murale din Denver pentru ca ele fac parte, in mod cat se poate de evident, din acelasi curent de gandire.

Si pentru ca si eu insumi sunt intr-un indelung proces de slefuire, permite sa-mi reconsider pozitia ferma exprimata in iunie 2011 cu privire la posibilitatea aparitiei unor picturi murale pe peretii garii din Galati. Aparitia unui semn/indiciu cu multa piatra incorporata(poza), in toamna lui 2012, ma face sa cred ca transformarea a primit unda verde. Pe ce linie, Rotary, Lions, nu mai conteaza...
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein