Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

"Evacuarea" post-apocaliptica a Terrei - ipoteza SF sau realitate?

Creat de Xanadron, 08 Iunie 2011, 08:13:29

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

calator astral

#45
Raspunde xanadron te rog la aceasta intrebare, nu eschiva, metodic cum esti nu ti-a scapat mie-n suta.

Sint curios sa vad cum raspunzi, unde te situezi ca pirueta e prea mare ca sa pici si de data asta in pozitie bipeda, e un triplu-axel inversat, @fiulploii asteapta si el cu nerabdare o confirmare/infirmare referitoare la informatie si apartenenta. Sint curios cum vei realiza aceasta performanta, tu care ai ironizat partizanii existentei reptoide.  :evil:

Citat din: fiulploii din  11 Noiembrie 2012, 03:32:59
Filme interesante in decembrie , se pare
http://2012hoax.wdfiles.com/local--files/files/natgeo_end_of_the_world.pdf

@Xanadron [...] ce parere ai de ipoteza conform careia omul actual este de fapt o inginerie genetica intre gene terestre de maimuta si gene extraterestre de

                 reptiloizi
?

Xanadron

Citat din: fiulploii din  11 Noiembrie 2012, 03:32:59
P.S. cine sunt elitele ?
       la ce ajuta o revolta?
       si apropo, ce parere ai de ipoteza conform careia omul actual este de fapt o inginerie genetica intre gene terestre de maimuta si gene extraterestre de reptiloizi?
Cam multe vrei sa afli de la un simplu postac, prietene fiu al torentelor... :-D
Ca scriitor ti-as putea totusi raspunde mai inspre primavara contra cca. 24,95 ron, :lol: dar inca stau pe ginduri de-o vreme (de-au ajuns sa se-ndoaie gindurile sub mine) daca se merita efortul finalizarii unei carti "grele" in peisajul actualului haos crizat - cica. Fiindca, dupa mine, criza-i la fel de artificiala ca metodele "anestezice" descrise-n pct.5 de mai sus si atit de usor grefabile pe atitea minti si chiar suflete cu "antene" cindva sensibile deja amputate de milenii. :cry:

Mai la obiect insa:
(1) "elitele" nu-s musai 'telectualii (intelighentzia vizibila), nici majoritatea politicienilor de fatzada - citiva sint insa inclusi in esalonul decident. Si-s dispuse-n citeva straturi concentrice, cu atit mai greu vizibile in profunzime cu cit mai influente sint. Si cu-atit mai "volatil-zburatoare" cu cit par mai imobilist-conservatoare (ex: iezuitii, :evil: dar  nu numai). Mai multe detalii - alta data insa (desi capitolul asta suplimentar ar putea creste pretzu' la 29,95 ron). :-D

(2) Revoltele au si ele utilitatea lor - indeosebi pentru aceleasi Elite insa, Istoria fiind in continuare (pre)scrisa tocmai de ele in mare parte - din pacate. Vb. lui Churchill: "Istoria va fi blinda cu [porcul de] mine, fiindca eu o scriu." :-P

(3) Nu cred in teoria generalizata maimutzoi+soparloi (cu exceptia unor anume rase/subrase - nu le pomenesc insa, sa nu fiu considerat rasist).

Gata cu nimicurile insa - acu-s pasionat de fenomenul cosmic al rateului galactic  :star: al senzorului CCD sau CMOS al camerei foto Astral-Calatoare... :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Citat din: calator astral din  11 Noiembrie 2012, 11:53:54
Raspunde xanadron te rog la aceasta intrebare, nu eschiva, metodic cum esti nu ti-a scapat mie-n suta.

Sint curios sa vad cum raspunzi, unde te situezi ca pirueta e prea mare ca sa pici si de data asta in pozitie bipeda, e un triplu-axel inversat, @fiulploii asteapta si el cu nerabdare o confirmare/infirmare referitoare la informatie si apartenenta. Sint curios cum vei realiza aceasta performanta, tu care ai ironizat partizanii existentei reptoide.  :evil:
Vorbeam de lup si Calatoru-i la usa... :-D
Partial macar, vezi bine ca i-am raspuns deja fiuluiploii - subscriu deci la ideea ca-s totusi meticulos citeodata.
Serios acum, prietene C.A., n-am ironizat vreodata teoria "reptoida" in sine, ci doar piruetele mentale aproape psihiatrice ale unora ca David Icke. Nici pe el nu-l "desfiintzez" insa total, ci doar convingerile lui prea improbabile cu shape-shiftingul efectiv, fizic adica. Nu mai dezvolt acum din nou convingerea mea (a influentzei arhontice :evil:... subtile insa) - care-i clar de cu totul alta natura.

Nici cu concluziile lui Sitchin nu-s deloc de acord 100%, dar nici cu deja tocita ipoteza ca simpla prezentza a bucatzelei de creier asa-zis "reptiliana" in tartacutzele noastre ar demonstra ca EI, "balaurienii", sint verisorii nostri cumva. Nici noi (eu, tu mai precis) nu sintem insa "gorilienii" lui Lorin Fortuna.  :-D In fine, sint prea multe de zis si acum sint pe fuga.
Ca sa nu mai zic cit de "secundara" (daca nu total offtopic) e aici orice... coada de reptila.
Asta nu inseamna ca n-o sa revin insa la temele astea - incluzind reptoizii IT (intraterestri) atit de nedreptatiti :lol: de diversi autori prin ignorare.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

mr

Citat din: fiulploii din  11 Noiembrie 2012, 03:32:59
P.S. cine sunt elitele ?
       la ce ajuta o revolta?
       si apropo, ce parere ai de ipoteza conform careia omul actual este de fapt o inginerie genetica intre gene terestre de maimuta si gene extraterestre de reptiloizi?
Nu vom sti, probabil, niciodata cine sunt elitele. Vom avea, cel mult, franturi de informatii despre ele, dar niciodata certitudine.
Parerea mea este ca nici nu avem nevoie sa stim. Ele exista pentru ca au gasit o modalitate de a suprima prin multe feluri de manipulare spiritul critic al omului, deviindu-i atentia spre rutina si clisee pe care sa-si cheltuie potentialul imens.
O revolta masiva, daca nu tinteste motivatia reala a elitei de a manipula, nu rezolva nimic pe termen mediu/lung. Este anemica ca scop. Chiar poate alimenta si mai mult sentimentul general de neputinta.

Nu este decat o singura cale de iesire din situatia asta: cunoasterea propriului sine. Lucru care poate darma tiparele impuse si minimiza manipularea.
Din pacate prea tarziu pentru cei mai multi dintre noi. Fraiele, in cazul umanitatii, se trag mult mai sus, pentru ca umanitatea nu a fost in stare sa-si ia fraiele in propriile maini. Poate nu asta e scopul...

Mai conteaza ce inginerie genetica sta la baza omului, atata vreme cat noi habar nu avem de ce ne trezim in fiecare dimineata? Si nici nu dam semne, cei mai multi dintre noi, ca vrem sa stim... :rainbow:

P.S. Colega Siberia cred ca se afla in plin proces de reinforcement, trecand prin stari intense de revolta si sublim. Normale, dealtfel, pentru un om creativ si cu bun simt. Aici, pe Pamant.  :star:
"Mintea intuitiva este un dar sfant si mintea rationala este servitorul fidel. Noi am creat o societate care onoreraza pe servitor si care a uitat darul." Albert Einstein

fiulploii

Pusesem intrebarea cu reptiloizii fiind in pauza logica de explicatii - in acest moment cel putin - referitor la multimea de reprezentari si/sau monumente megalitice , se pare ca inclusiv prin Romania - vezi in acest sens , explicatii la megalitii din Bucegi de pe siteul pus de @abiss.
  Am si eu o mica explicatiune foarte SF insa si deocamdata nu o scriu aici.
  Revin mai pe seara, mai am de pus un modul gravitic la naveta pe care o mesteresc cu trusele din seria ''micul mester mare ''  :lol:


Xanadron

Citat din: fiulploii din  11 Noiembrie 2012, 22:38:10
Se incalzesc motoarele la flota Solar Warden?  :roll:
Pe la Denver ..
http://jurnalul.ro/stiri/externe/video-uluitor-mai-multe-ozn-uri-surprinse-pe-cerul-din-denver-ce-spun-expertii-despre-incredibilul-fenomen-628548.html
Cam mic totusi OZN-ul filmat pentru evacuari en-gros. In zona Denver nu trebuie uitat ca-s destule probe in sensul existentzei unui mega-bunker sub noul aeroport local (ala cu straniile fresce-simbol NWO) si poate chiar Obama mai face naveta p-acolo prin aer, dar nu tocmai "par-avion". 8-)

Cind vine insa vorba de Solar Warden, ginditi-va la nave maretze, de genul celor atasate mai jos:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/