Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Problemele forumului in viziunea mea

Creat de Vlad6, 22 Noiembrie 2010, 23:01:28

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vlad6

Cred ca unii useri de pe forum au o lipsa acuta de rabdare.
Nu credeti ca sunt prea multe certuri pe acest forum?
Serios,daca ne-am chinui sa dezbatem cu sens unele probleme,cred ca am iesi mult mai castigati decat daca ne-am chinui sa ne gasim motive de invinovatire a celuilalt.
Dupa ce ca suntem o comunitate foarte mica,ne mai si certam intre noi.
Nu exista Thread fara replici cu doza maxima de rautate la adresa vreunui forumist.Ceea ce nu am vazut pe alte forumuri cu useri mai putini.
De unde atata rautate?
De ce? ce castigati prin asta?
Haideti sa tratam problemele cu cap si logica,fara sa ne invinovatim si sa aruncam cu noroi unul in altul ca pe scena politica din romania.

Urban

#1
Iti mai explic o data, vad ca nu ai inteles.
Cand postezi un clip video, mai ales daca nu e in romana sau engleza in mod civilizat ar trebui sa postezi alaturat si o scurta sinteza a ceea ce se povesteste in el.
Nu se tranteste clipul, nu se pune un titlu de Libertatea, Click sau Can Can si apoi "ba, eu l-am gasit, poate faceti voi un rezumat" ca mie mi-e lene tre sa fac un Counter Strike..
Nu as vrea sa cred ca esti analfabet si banuiesc ca stii sa faci o compunere, daca da, te-am intrebat ceva pe subiectul celalalt.
Hai, demonstreaza ceva si mai lasati frustrarile astea de copii cu cosuri pe fata.
Problema forumului in viziunea mea e una singura "ca intr-un timp record a reusit sa adune marea majoritate a frustratilor din Romania" (evident asta nu este un apropo la tine)

Vlad6

inseamna ca nu ai inteles nimic dein ce am spus mai sus.
mesajul nu iti era adresat tie in mod special,dar te-ai simtit probabil datorita discutiei avuta de noi pe un alt topic.
nu sunt frustrat,nu joc counter strike,cosuri pe fata cred ca are toata lumea.habar n-am.

Urban

#3
Eu am inteles foarte bine ce ai vrut sa spui mai sus.
Te astept cu demonstratiile si argumentele logice pe topicul proaspat deschis de tine.

De ce o invazie extraterestra?
De ce pe data aia?
Cum s-a ajuns la data aia?
Care e treaba cu cercurile care au fost "decriptate" ca sa se ajunga la data aia?
In ce zona au fost facute cercurile?
Exista posibilitatea ca cercurile alea sa fie un fals....?
Si asa mai departe....hai, ca sa nu o mai lalaim aiurea.


Apropo...ti-e lene sa incepi o fraza cu litera mare?

Shadowman

Citat din: Urban din  22 Noiembrie 2010, 23:08:52

Problema forumului in viziunea mea e una singura "ca intr-un timp record a reusit sa adune marea majoritate a frustratilor din Romania" (evident asta nu este un apropo la tine)


Imi amintesti de cineva care,pe blogul sãu,numea site-ul RUFOn "site de țãcãniți" !  :lol: :lol: :lol:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Urban

Citat din: Shadowman din  22 Noiembrie 2010, 23:57:02
Imi amintesti de cineva care,pe blogul sãu,numea site-ul RUFOn "site de țãcãniți" !  :lol: :lol: :lol:

Nu generalizam dar nici nu sunt interesat sa invat "za darc said ov za fors" de pe Rufon. (vezi cazul Jedi)
Si apoi sa fim seriosi ca de o buna bucata de vreme forumul tinde spre tabloid.

Xanadron

Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 00:04:02
Nu generalizam dar nici nu sunt interesat sa invat "za darc said ov za fors" de pe Rufon. (vezi cazul Jedi)
Si apoi sa fim seriosi ca de o buna bucata de vreme forumul tinde spre tabloid.

Ba chiar spre tabloid paranoid !!!  :lol:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

horia2008

Citat
Când nu ai argumente pertinente vii cu un răspuns de genul celui de mai sus (nea caisa şi tzatza de la cuca-macaii nu postează pe RUFOn). Ai talentul să-ți dai cu părerea la orice subiect fără să ai vreo competență în acest sens. Mai era un individ care avea crize de personalitate aici pe forum (inclusiv îşi expunea pozele cu el pe forum ca să vedem cât de tare e), vezi să nu pățești ca el.
Am vrut sa repilc lui Nox pe subiectul SONDAJ NOU : Sinteti favorabil unei poze personale ca avatar obligatoriu? de unde citez, dar este inchis
So, here we go
@Nox, asa este el, calatorul; atentionari, avertismente, amenintari fara numar din partea moderatorilor si colegilor sub o forma sau alta, si chiar BANAT (si reprimit, deci asumat in cunostinta de cauza), degeaba; el isi urmeaza calea in stilu-i alunecos diversionist consacrat
Corect ce spun Urban si Xanadron in postarile de mai sus
Citat din: Urban din  23 Noiembrie 2010, 00:04:02
Nu generalizam dar nici nu sunt interesat sa invat "za darc said ov za fors" de pe Rufon. (vezi cazul Jedi)
Si apoi sa fim seriosi ca de o buna bucata de vreme forumul tinde spre tabloid.
Citat din: Xanadron din  23 Noiembrie 2010, 01:17:54
Ba chiar spre tabloid paranoid !!!  :lol:
As vrea sa nu fiu inteles gresit, nu vreau sa ma erijez in vreo autoritate, n-am nimic cu nimeni, dar tin la acest forum, il urmaresc cu placere si imi pare rau sa constat ca useri pe care eu ii apreciez si care consider ca sustin calitatea dezbaterilor li sa cam luat de directia in care se merge: mr spune ca se indeparteaza, Siberia isi inchide din subiecte, alx (vezi semnatura) Urban, care nu mai posteaza ca odinioara, Renovatio adrian75si altii...(chiar si eu mi-am sters contul acum mai bine de un an jumate din acelesi considerente); de asemea a se vedea si cosul de gunoi (overloaded) relevant din pacate in sustinerea celor de mai sus
Imi cer scuze daca cumva sunt deplasat sau am suparat pe cineva, dar am considerat necesar...
Cu stima,
Horia

calator astral

#8
Faci diversiune, utilizezi citate dintr-o polemica veche de un an de zile, care n-are absolut nici o legatura cu mine, pentru a motiva noi atacuri personale contra mea,atita poti tu, atita stii tu,asta e rolul tau aici. Altii injura,vorbesc urit,utilizeaza vulgaritati si n-au curajul schimbului simplu de idei,nu acorda dreptul la alta opinie,dar ei sint "okey" pentru tine,singura problema sint subiectele mele...arata-mi tu un singur subiect d-al meu care nu e interesant sau legat de actualitate,unul singur!
Ma intreb cind oare o sa postezi si tu un singur mesaj fara atacuri la adresa mea. Deci dupa tine urban,mr,xanadron si siberia numai butoneaza ca am revenit eu pe rufon....
Ia afiseaza tu mesajele acelor useri si vezi posteaza au ba?

Ti-am mai zis eu ca atacindu-ma nonstop ai gasit o kestie care-ti aduce laikuri,te agati de ea ca disperatu,esti patetic.
Am facut si eu o propunere,sa urmam de bunavoie exemplul lui spooky si sa punem o poza personala avatar,daca nu cu totii,macar cei ce intervin frecvent,ce-am facut, am fluierat in biserica sau ce?!
Eu imi vad de-ale mele,nu iti acord nici cea mai mica atentie. Mi-am pus poza cu nume&prenume,nu ascund nimic,asuma-ti opiniile si tu si fa acelasi lucru,dup-aia mai vorbim.

Nox

horia2008, ia te rog toate subiectele din categoria Administrație (mai ales cele de pe pagina a doua) și citește-le asa temeinic, studiază-le, etc... O sa-ți ia vreo câteva zile sa le înțelegi, apoi te aștept cu o concluzie legata de "problema forumului".
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

horia2008

#10
Mai calatorule, tu ori nu pricepi ori te faci ca nu pricepi (grav in ambele cazuri) ca sa parafrazez o vorba veche...
ai face bine sa urmezi recomandarea colegului Urban, poate iti dau ceva de paranoia, desi nu cred...

Citat din: calator astral din  21 Septembrie 2011, 15:24:50
...arata-mi tu un singur subiect d-al meu care nu e interesant sau legat de actualitate,unul singur!
ia de aici subiect penibil, la cosul de gunoi, toti te-au faultat http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,3743.msg62761.html#msg62761

Citat din: calator astral din  21 Septembrie 2011, 15:24:50
...Deci dupa tine urban,mr,xanadron si siberia numai butoneaza ca am revenit eu pe rufon....
fii bun si nu-mi rastalmaci cuvintele, cum faci deobicei

Citat din: calator astral din  21 Septembrie 2011, 15:24:50
Ti-am mai zis eu ca atacindu-ma nonstop ai gasit o kestie care-ti aduce laikuri,te agati de ea ca disperatu,esti patetic.
Disperat si patetic vad ca esti tu. Pe mine nu ma intereseaza deloc, dar absolut deloc chestiunea like-urilor; daca am mentionat-o a fost ca sa bagi de seama pozitia colegilor care mi-au dat like vis-a-vis de tine prin replicile mele la postarile tale obraznice si artagoase, dar vad ca degeaba, nu te vezi decat pe tine si ego-ul tau nemasurat.
Tu vad ca te agati ca disperatu de like-uri si de karma, in repetate randuri (chiar si aici), vad ca te roade la maxim

Citat din: calator astral din  21 Septembrie 2011, 15:24:50
Am facut si eu o propunere,sa urmam de bunavoie exemplul lui spooky si sa punem o poza personala avatar,daca nu cu totii,macar cei ce intervin frecvent,ce-am facut, am fluierat in biserica sau ce?!
Eu imi vad de-ale mele,nu iti acord nici cea mai mica atentie. Mi-am pus poza cu nume&prenume,nu ascund nimic,asuma-ti opiniile si tu si fa acelasi lucru,dup-aia mai vorbim.
iar o dai cotita si bagi pe altul in fata; ai deschis un sondaj penibil (si subiect inchis de moderatori), cu o idee dezavuata in toate postarile, cu un raspuns elocvent de la colegul mr:
Citat1. Da ochelarii fumurii jos, "transparentule"! Notiune elementara de bun-simt intr-un demers public...asa cum pretinzi ca vrei sa fie.
2. Ia ca baza calitatea forumului dinainte de karma/like-uri si, mai nou, avatare "obligatorii" (unde putea oricine sa-si puna o fotografie si inainte...dar nu asta era scopul - macar daca te-ai fi intrebat de ce, inainte de a propune bazaconia asta)
eu imi asum opiniile, postez cu numele, pe cand tu nu, esti alunecos, o intorci tot timpul si cauti scuze si acuze, de parca are cineva ceva cu tine, senioru' lu' peste

calator astral

Aha okey foarte bine acum te rog sa incetezi.

horia2008


Citat din: calator astral din  21 Septembrie 2011, 19:57:43
Aha okey foarte bine acum te rog sa incetezi.
Multumesc.
Acum te rog si eu, daca ai inteles ce am vrut sa spun, si daca vrei, desigur, sa incetezi si tu!
Daca nu, treaba ta, eu am incetat....
La revedere placuta.





kefren

Din ceea ce s-a postat  in ultimele ore ,rezulta ca starea de pe forum incepe sa o ia razna.Cine o  fi de vina ,nu stiu, lipsa unor subiecte noi,...........userii,............moderatorii?.Prea multa agitatie si irascibilitate pe chestiuni care nu au nici o importanta.Parerea mea.

SLEAH19

Citat din: kefren din  21 Septembrie 2011, 22:08:41
Din ceea ce s-a postat  in ultimele ore ,rezulta ca starea de pe forum incepe sa o ia razna.Cine o  fi de vina ,?.Prea multa agitatie si irascibilitate pe chestiuni care nu au nici o importanta.Parerea mea.


  Elenin , prietene ,  noi o ignorăm , dar ea îşi face numărul, subconştientul o percepe şi o luăm toţi razna...
O lume normală este aceea în care diavolul este în iad, nu mai există religii iar Iisus este la Guvernare!

Cercetează totul şi reţine doar ce e de trebuinţă !