Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Mesaje Recente

#21
Cafenea / Principiul revizitat
Ultimul mesaj de fiulploii - 20 Noiembrie 2023, 14:40:00
Recitii subiectul, interesant.
Principiul sau Acasa exista insa aria lui de activitate pare a fi "locala", aici, acum si atat. E la fel ca exemplul cu marul. Avem un mar si avem in el un vierme f mic si f destept astfel incat viermele incepe sa sape tunele in mar dar fiind el "dastept" tunelul nu se intersecteaza niciodata. In aceste conditii viermele poate sa sape la infinit. Avem deci un caz de univers marginit(de o suprafata) si implicit care are o forma dar infinit. Cam asa cred ca este si cu universul nostru. Principiul e valabil doar aici. Iesind dai in altceva, unde exista altii, specifici altui Principiu. Si tot asa, zi de vara pana seara. Problema e cu cine sau cu ce e in spatele principiilor.

Ca sa se inteleaga mai bine ar trebui sa legam toate astea de "p-arapsi" fiindca asta e calea de a schimba realitatea ( din interiorul ei ) dupa mai multi autori sau dupa oarece experimente ce pot fi facute de aproape oricine.

S-ar putea , zic s-ar putea, ca baronul Munchausen sa fi avut dreptate cand a zis ca s-a scos din mlastina singur tragandu-se de par in sus :)
#22
Extraterestri / Re: Proprietarii planetei
Ultimul mesaj de fiulploii - 20 Noiembrie 2023, 13:22:01
Citat din: alx din  11 Noiembrie 2023, 23:58:47Scuze că răspund așa târziu, dar EU sunt deja aici! :)

He, he, esti , sigur ca esti dar ai o prezentza timida - as zice, si multe nade aruncate pe forum si nefinalizate, n'est ce pas? Dar poate ca ai vrea sa lamuresti niste aspecte lasate in ceatza ca "sa ne dai si noua un semn de mila Mariei-tale" , vorba poetului.

Si fara suparare, aici ar trebui sa raspunda un "operativ" , cred .
Am sa revin cand am mai multe date cat de cat verificabile.
Deocamdata "Glimpses of other realities" dupa howe pentru a afla regulile din jocurile Realitatii.
#23
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de liviutatarus - 20 Noiembrie 2023, 09:12:38
Conferința SOL 2023: Perspectivele OZN ale lui David Grusch și Karl Nell (probabil succesorul lui Sean Kirkpatrick la conucerea AARO). O analiza bine facuta dupa parerea mea!
https://www.youtube.com/watch?v=GjkLNvBQHfU
#24
Extraterestri / Re: Proprietarii planetei
Ultimul mesaj de alx - 11 Noiembrie 2023, 23:58:47
Citat din: fiulploii din  30 Octombrie 2023, 23:16:53Oare cum ar fi ca unul din "propitarii" planetei să se înscrie aici pe forum și să participe la discuții aici?

Hai că nu e greu 😀
Scuze că răspund așa târziu, dar EU sunt deja aici! :)
#25
Evenimente OZN în lume / Re: Disclosure UFO
Ultimul mesaj de liviutatarus - 08 Noiembrie 2023, 12:31:04
Corpurile extraterestre au primit confirmarea că sunt autentice, la cea de-a doua audiere publică OZN din Mexico! Plus cazuri noi UAP la sfarsitul clipului!
https://www.youtube.com/watch?v=E4n5Ou9BclE
#26
Tehnologii vechi și noi / Re: H.A.A.R.P. , aurora boreal...
Ultimul mesaj de fiulploii - 06 Noiembrie 2023, 10:04:25
Ee? Cum a fost aurora? Poze aveți? Ar fi interesant ca fiecare să puna pozele si aici, poate din analiza lor putem deduce ceva din HAARP.
  Fiindcă s-au jucat alaskanii și uite ce a iesit. Chiar ei au anunțat, vezi poza atasata.
https://haarp.gi.alaska.edu/Nu poți vedea acest atașament.
#27
Extraterestri / Re: Proprietarii planetei
Ultimul mesaj de fiulploii - 01 Noiembrie 2023, 21:28:18
Citat din: fiulploii din  29 Octombrie 2023, 03:05:08Cândva au fost distruse 5 orașe cu bombe nucleare tactice adică intre 1 și 5 megatone. Erau pe o listă.



Sodoma, Gomora(h), Adma(h), Zeboiim si Zoar(Bela) sau cinci atomice tactice desi s-ar putea sa fi fost numai patru fiindca Lot a locuit in Zoar cu fiiicele lui o perioada dar au plecat de acolo din diverse motive. La un moment dat , parca prin capitolul Isaia - cine are timp si placere poate sa caute - Dumnezeu nu a distrus si Zoar fiindca nu era atat de pacatos ca celelalte ( he, he, nu? ) Dar nu asta importa acum aici ci faptul ca atunci se pare ca s-ar fi pus bazele unui nou adn.
  Urmeaza oare o noua serie adn? vestitul reset de care se tot vorbeste atat oficial cat si pe alte canale de divertisment dar fiecare intelege altceva sau alt nivel de reset. Nu e amuzant? Intr-o zi se vor inchide granitele? Apoi vor urma altii dupa o perioada?

  Cum zicea Number Six din Battlestar Galactica: "All of this has happened before. All of this will happen again."
  care este de fapt o prelucrare din Ecleziast :
    Ce a fost va mai fi,
    iar ce s-a făcut se va mai face!
        Nu este nimic nou sub soare!
#28
Extraterestri / Re: Proprietarii planetei
Ultimul mesaj de fiulploii - 30 Octombrie 2023, 23:16:53
Oare cum ar fi ca unul din "propitarii" planetei să se înscrie aici pe forum și să participe la discuții aici?

Hai că nu e greu 😀
#29
Emisiuni Radio/TV / Re: Netflix - Aparitii extrate...
Ultimul mesaj de liviutatarus - 29 Octombrie 2023, 07:01:15
Exista deja un amendament la legea securitatii care cred ca va face diferenta privind viteza dezvaluirilor!
https://www.democrats.senate.gov/imo/media/doc/uap_amendment.pdf
#30
Extraterestri / Proprietarii planetei
Ultimul mesaj de fiulploii - 29 Octombrie 2023, 03:05:08
Citat din: Xanadron din  12 Septembrie 2011, 09:43:58.... simultan cu distrugerea gradata a actualei linii genetice (1.0).


Istoria se repetă dar nu ciclic ci spiralat ?

Cândva au fost distruse 5 orașe cu bombe nucleare tactice adică intre 1 și 5 megatone. Erau pe o listă.

In zilele noastre cineva a făcut o listă ( care de fapt ar fi fost publicată prin 2012 ) și tot in vremurile noastre nu se mai foloseste ca amenințare armament nuclear strategic adică bombe de capacitate mare ci bombe tactice, de capacitate mică. Pe această listă sunt statele cele mai avansate tehnologic, tehnic, material.

  Ceva coincidențe, sincronicități sau beculețe aprinse?