Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

The Secret Space Program

Creat de Siberia, 26 August 2011, 22:03:07

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Siberia

Programul Spatial Secret  /  The Secret Space Program

- produs de Red Ice TV -

http://www.youtube.com/watch?v=37jUImm1PPI&feature=player_embedded#!
"The end is the beginning of all things, Suppressed and hidden, Awaiting to be released through the rhythm Of pain and pleasure." - Jiddu Krishnamurti

fiulploii

Update
Grand Master @Xanadron ,
       Încep sa îți dau dreptate in ce privește Joseph Farrell . Mulțumesc pt conexiuni .
In atașament poze din "The SS Brotherhood of the Bell

fiulploii


fiulploii


fiulploii


fiulploii

Cinci

Scuze pt postari succesive insa nu se pot încarcă mai multe atasamente

fiulploii


fiulploii


fiulploii

Opt si ultima  :lol:

Xanadron

#9
Good job, rainson! N-ar fi rau poate dac-ai posta toate cartile lui JPF pagina cu pagina - asa ar mai salta si RUFOn in statistici. :lol:

Serios acu' - si 100% ontopic -, au inceput s-apara primele ecouri (video) ale ultimei conferintze dedicate programului (programelor?) spatial/e secrete - Bastrop/TX, nov. 2015.
Convins fiind ca absolut toti rufon-istii :roll: :-D le-au vazut deja p-alea 7-8 importante inregistrate-n San Mateo (iunie 2014), merita consumate alte 2 ore cu [o parte din] "masa rotunda" de la finalul conferintei recente, in care tot J.P. Farrell imi pare cel mai articulat, da' nici Linda Moulton-Howe (invitata noua) nu dezamageste.
https://www.youtube.com/watch?v=cydtragHNy8

Scurt sinopsis: trecind peste sporovaiala mai generalista de-nceput pe tema "Common Core" (mai aflati si voi singurei ce-i asta), merita remarcate:

- certitudinea... argumentata sistematic (si-n 2014, si-n 2015 - expunerile fiecarui invitat urmeaza sa apara) ca rachetele "chimice" = pocnitorile primitive ale programelor spatiale oficiale nu doar sint, ci au si fost dintotdeauna o mareatza mangleala, adica praf... cosmic azvirlit in ochii Turmei finantzatoare a adevaratelor programe - alea mai negre ca huila (Da, Jean! Da, StarDust! Da, prodcomb! ...s.a.m.d.)
- ipoteza... aproape definitiva dupa LM-H ca - actualmente cel putin - e vorba de 3 (trei) factiuni ET :-( :martiansmile: :rainbow: care-si disputa "controlul suprem" pe Terra - hmm, eu cred ca-s 4, da-n orice caz incepe sa fie substantziata teoria sustinerii rusilor (si-a tzarilor BRICSA prin extensie) de catre "altcineva" decit babilonienii cei-de-toate-zilele.
- in plus (cum era de asteptat) exista numeroase frictiuni intre la fel de numeroasele sub-factiuni din cadrul acelorasi gashti
- observatii de genu' "luminilor din '97 - Phoenix-AZ" confirma demonstratii/contra-demonstratii de fortza ale diverselor factiuni ET/umano-ET
- deranjurile geopolitice actuale sint  doar o mica reflectare vizibila a unor contrari majore de dimensiuni cosmice :star:
- mineritul pe asteroizi/Luna/Marte etc. pare a fi o operatiune curenta
- etc. etc.

P.S. Povestioare anectodice istorice de genul aleia cu Goebbels / Skorzeny spuse de JPF se leaga interesant cu altele mai actuale zise de LM-H (despre sateliti DoD topiti, poze cenzurate de NASA/Nature etc.), dar si unele depanate de Cathy Austin-Fitts - care, invitata de la niveluri f. inalte in anii '90 sa contribuie la un program U.S. Navy pe tema studierii gradului de acceptare/reactivitate +/- a bizonilor la aflarea faputului (evident nu doar dupa JE demult) ca ET-ii traiesc deja printre noi, spune cum, ca raspuns la scepticismul ei initial, i s-a spus:

"Daca nu ne crezi, putem aranja sa iei masa cu un E.T." :-) :-o

...Asta dupa ce "baietii triliterati" o-ntrebasera retoric:
"Taman tu sa nu crezi asta? - tu, care scrii despre traficul de droage facut de noi mai ales de la Vietnam incoace?" 8-)

Deci... enjoy! (desi senzatia post-vizionare ramine un pic deprimanta, in ciuda umorului de buna calitate al invitatilor.)

Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

#10
Si parerea mea (eu evident nefiind de calibru distinsilor conferentiari  :-D) e ca nu doar ca ET exista (si sunt pe aici de mult mai demult decat aparitia "moderna" a termenului si a "farfuriilor zburatoare") ci si ca sunt mai multe factiuni care se invart pe aici cu oaresce treaba si cel putin 2-3 sunt in conflict de interese sa zic asa. Si mai cred ca daca nu toti cel putin o buna parte sunt similari sau compatibili cu oamenii, nu doar dpdv genetic (cel putin la baza) ci si chiar ca aspect exterior. Ca pe langa asta sunt (cel putin unii dintre ei) superiori fizic ori ca puteri psiho/para etc o fi si asta posibil. Ca tehnologie sigur sunt superiori.

De asta cred ca nu i-a iesit predictia lui TVM. aia cu apocalipsa, de asta o tot amintesc si prezic unii in mod regulat in istorie si tot nu mai vine si de asta "eternele" cicluri istorice de care vorbea Eliade nu se mai repeta deocamdata. Adica unii ar vrea, au nevoie de eliminarea "vechii omeniri" si de plantarea uneia noi, mai adaptate cerintelor lor.
Dar se pare ca cineva se pune contra si de asta nu prea iese ca la carte.

Parerea mea de chibit e ca cea mai interesata si implicata factiune ET pe aici e de fapt un conglomerat sau o asociatie, acei "zei" din vechime care si-au impartit Terra si omenirea pe parcele destul de strict delimitate (nu doar geografic ci si pe rase, religii, sisteme spirituale si sociale) pe care sa le exploateze fiecare (teoria lui TVM).
Astia au construit si ziguratele, piramidele, stupele, stalpii ceresti etc.(inclusiv corespondentii lor mdoerni) in scopul probabil (zic eu) tocmai al colectarii de corpuri astrale si suflete, cea mai importanta resursa de pe aici. Ei au incercat (si in mare parte si reusit) modelarea oamenilor (fizica si spirituala) in scopul dorit.
Daca e sau nu cineva si mai mare in spatele lor, cine stie. Cert e ca cel putin o alta factiune le strica planurile pe plantatie si impiedica mersul normal al lucrurilor (normal pentru prima factiune).

Nu cred ca taberele terrane sa le zic asa, sunt delimitate pe atat de clar pe cat ar zice JP Farrell (nici nu as numi BRICS ca pe o tabara solida in adevaratul sens). Cred ca si unii si altii au "oameni" bagati si colo si colo si care incearca sa foloseasca asta in scopuri proprii cand pot.

Si mai cred ca factiunea (cel putin una din ele) care se opune "exploatatorilor" e si ea prezenta de ceva vreme si a inceput sa le strice apele astora inca din antichitate. Nu neaparat din dragoste fata de pamanteni, foarte posibil sa aiba si motivele lor personale.




Xanadron

#11
Citat din: kandaon din  23 Noiembrie 2015, 13:23:00
[...]
Daca e sau nu cineva si mai mare in spatele lor, cine stie. Cert e ca cel putin o alta factiune le strica planurile pe plantatie si impiedica mersul normal al lucrurilor (normal pentru prima factiune).

Nu cred ca taberele terrane sa le zic asa, sunt delimitate pe atat de clar pe cat ar zice JP Farrell (nici nu as numi BRICS ca pe o tabara solida in adevaratul sens). Cred ca si unii si altii au "oameni" bagati si colo si colo si care incearca sa foloseasca asta in scopuri proprii cand pot.

Si mai cred ca factiunea (cel putin una din ele) care se opune "exploatatorilor" e si ea prezenta de ceva vreme si a inceput sa le strice apele astora inca din antichitate. Nu neaparat din dragoste fata de pamanteni, foarte posibil sa aiba si motivele lor personale.
(1) Fii sigur ca E cineva "mai mare" si-n spatele fiecarei factiuni, colega kandaon - mai precis, in spatele tuturor la gramada. Matrionushka asta cozmika nu stie insa nimeni (si nici eu, clar) cite etaje/sertare succesive o avea, Elohimii (luati nu doar de JE ca "gashca biblica") fiind pare-se doar primu' strat din pseudo-piramida trofica de care sintem calariti cu maxima discretie... dar si eficientza.
Hiba majora a ipotezei TVM-istice ramine deci ...raminerea la "primul strat" al deducerii mecanismelor si scopurilor crearii- manipularii ADN-psy-NLP-religioase+hibridizarii-recoltarii noastre etc. Mai sint evident si alte minusuri minore cumva, da' nu-i locu' sa [re]intram in detalii aici.

(2) Ba, in linii mari sint delimitate clar taberele [umano]-ET implicate (mai exact, cred io c-ar fi.) Ce-i drept, cind vine vb. de oameni cel putin, oriunde-s implicati mai mult de doi se contureaza si-un razboi. :lol:
Nu despre ciomagelile vizibile si/sau spionarile interminabile sporovaim noi p-aici insa (btw, incep s-apara indicii ca BND-ul nemtesc e si mai adinc implicat in "filarea" 'meriganilor decit e NSA-ul in ascultarea Merkeloaiei & Co. - deh, Gestapo-ul stim deja c-a fost taticu' ochiosilor albastri contemporani de peste Marea Baltoaca.)

(3) Aici esti "spot on". Motive serioase - si specifice - de stricare a jucariei babiloniene au deci si "astilalti", folositi insa de Matrionushka superioara lor SI ca polaritate necesara-n evolutia noastra pina la urma.
Zic si eu ca sa n-adorm, ca-ntotdeauna - desi pe f. scurt, alte 6-7-800 de pagini care-ar fi necesare aprofundarii ipotezei parindu-mi totusi inutile.
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

kandaon

#12
 
Citat din: Xanadron din  23 Noiembrie 2015, 14:06:48
 
(2) Ba, in linii mari sint delimitate clar taberele [umano]-ET implicate (mai exact, cred io c-ar fi.) Ce-i drept, cind vine vb. de oameni cel putin, oriunde-s implicati mai mult de doi se contureaza si-un razboi. :lol:

Nu stiu ce sa zic, de ex si Kennedy si Hrusciov, cei care au condus SUA si URSS in timpul "crizei rachetelor cubaneze" si au dezamorsat-o cumva pana la urma au fost pedepsiti la final. Unul asasinat la un an si doua zile de la ridicarea oficiala a blocadei americane asupra Cubei si celalalt debarcat de la conducere la doi ani fara doua zile de la inceputul oficial al crizei si obligat sa traiasca umilit pana la sfarsitul vietii.

Cineva cu o imaginatie mai bogata ar putea zice ca astia au fost pedepsiti (inclusiv simbolic) pentru ca razboiul (care ar fi devastat mare parte din emisfera nordica cel putin, si mai toate statele dezvoltate ale vremii) nu a mai avut loc. Ambii au fost acuzati ca "au cedat" si au fost "slabi" in fata dusmanului. De asta zic ca uneori taberele terrane, desi aparent antagonice, pot fi controlate de aceeasi factiune "din umbra" pentru a indeplini un scop dorit (inclusiv printr-un razboi distrugator intre ele).

Citat din: Xanadron din  23 Noiembrie 2015, 14:06:48Nu despre ciomagelile vizibile si/sau spionarile interminabile sporovaim noi p-aici insa (btw, incep s-apara indicii ca BND-ul nemtesc e si mai adinc implicat in "filarea" 'meriganilor decit e NSA-ul in ascultarea Merkeloaiei & Co. - deh, Gestapo-ul stim deja c-a fost taticu' ochiosilor albastri contemporani de peste Marea Baltoaca.)

Da, se pare ca nemtii nu sunt atat de cuminti pe cat ar vrea sa se creada ei zilele astea. Si nici atat de cinstiti (vezi scandalu cu industria lor auto).
Cu toate astea nu prea ii vad in stare de lucruri cu adevarat solide la scara mare a istoriei. Adica aliantele pe care le-au condus ei au pierdut cu brio cele doua razboaie mondiale si nu par a fi capabili sa imagineze si planifice chestii nu doar mari dar care sa se intinda si sa aiba succes pe termen lung in istorie. Parerea mea e ca si ei sunt doar o unealta si daca ii lasi prea mult de capu lor nu sfarsesc prea bine.




Rayden

Citat din: Xanadron din  23 Noiembrie 2015, 10:46:35
...
Serios acu' - si 100% ontopic -, au inceput s-apara primele ecouri (video) ale ultimei conferintze dedicate programului (programelor?) spatial/e secrete - Bastrop/TX, nov. 2015.
Convins fiind ca absolut toti rufon-istii :roll: :-D le-au vazut deja p-alea 7-8 importante inregistrate-n San Mateo (iunie 2014), merita consumate alte 2 ore cu [o parte din] "masa rotunda" de la finalul conferintei recente, in care tot J.P. Farrell imi pare cel mai articulat, da' nici Linda Moulton-Howe (invitata noua) nu dezamageste.
https://www.youtube.com/watch?v=cydtragHNy8
...

Multumesc Maestre Xanadron, pentru link-ul postat. eu unul, l-am urmarit..la fel cum am urmarit si celelalte link-uri de la conferintele anterioare..
intotdeauna am crezut ca in povestile a doua tabere...adevarul e undeva la mijloc. Ei bine, de la o vreme, si mai ales de cand urmaresc conferintele astea, sifonarile diversilor oameni implicati in fel si fel de proiecte "sensibile" ..etc..nu mai sunt asa convins. cred ca adevarul inclina de data asta, in subiectul asta atata de delicat, incalcit si imbarligat...spre cei care vor sa faca disclosure-ul Secret Space Program. adevarul inclina spre cei care vor sa arate lumii adevarul. nu mai am nici un dubiu.

acum...mai depinde daca cei care se ocupa de asta vor recunoaste pe fata acest lucru, astfel incat sa stim si noi, restul turmei - asa cum e normal, sau e nevoie de ....an act of God, pentru asta!

dar, din cate bag sama, din evenimentele ce tot au loc in ultima vreme, cred ca e nevoie de ...an act of God...pacat! :?

liviutatarus