Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Un nou nivel - propunere

Creat de fiulploii, 09 Octombrie 2011, 02:21:03

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Nox

Citat din: horia2008 din  11 Octombrie 2011, 00:23:25
ce s-a intamplat cu poza postata de @biss?

Am şters-o eu, la cerere!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

Citat din: Nox din  11 Octombrie 2011, 00:34:53
Am şters-o eu, la cerere!

Ce poza, unde e, de cind "stergi la cerere", nox??!
Iti reamintesc cererea mea de a sterge mesajul despre reptilianca, ti-am tot cerut sa il stergi si pe forum si pe privat dar nu ai facut-o, m-ai lasat descoperit in fata unui grav pericol, expus de userul a--x intr-un mesaj privat prin care m-a atentionat asupra mortii suspecte a lui shadowman, o parte a acestei corespondente private a expus-o pe forum, dar nu a precizat punctul de plecare al dialogului care era chiar atentionarea sa. Se pare ca intilnirea lui shadowman cu o reptila i-a fost fatala, il invit pe userul respectiv sa confirme spusele mele.
Asta deci nu e deloc corect nox, ori e un Regulament care se aplica tuturor,ori faci cum vrea muschii tai, un triaj selectiv al actiunilor pe ochi frumosi sau mai stiu eu ce...

Nox

Am șters mesajul pentru că nu afecta cursivitatea discuției.

Trebuie să recunosc că nu ai ochi frumoși...
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

calator astral

Citat din: Nox din  11 Octombrie 2011, 01:06:23
Am șters mesajul pentru că nu afecta cursivitatea discuției.

Trebuie să recunosc că nu ai ochi frumoși...

da...?...
pacat, nici nu i-ai vazut. Pupila verde, iris caprui, inconjurat de violet.
Asta a arma mea secreta, privirea de tip laser care scaneaza instantaneu Umanul in cautarea modificarilor morfologice produse de parazit.

Bine. Daca atita explicatie ai catadicsit...ce mai pot spune?!...

horia2008

#49
Citat din: calator astral din  11 Octombrie 2011, 01:26:03
da...?...
pacat, nici nu i-ai vazut. Pupila verde, iris caprui, inconjurat de violet.
Asta a arma mea secreta, privirea de tip laser care scaneaza instantaneu Umanul in cautarea modificarilor morfologice produse de parazit.

Bine. Daca atita explicatie ai catadicsit...ce mai pot spune?!...

bine ma vandame, si-ai ramas cu uochii tai frumoshi ...in soare :star: :lol: :lol:
da' halatu'? cat e dom'le halatu'? :lol: :lol: :lol:






Aliosa

Un alt topic devenit balci :)

angellla29

Citat din: Aliosa din  11 Octombrie 2011, 10:23:06
Un alt topic devenit balci :)

Exact...Hey, oameni buni....stiti ce facem noi acum?! Tara arde si "babele" se piaptana...Sincer acum, avem alte probleme de discutat....nu pierdere de timp :-D

horia2008

#52
Citat din: Aliosa din  11 Octombrie 2011, 10:23:06
Un alt topic devenit balci :)
Intru totul de acord colega!
hai sa vedem cine a postat on topic si cine off topic, la oha, sau la balci, ca sa stim cum stam si despre ce vorbim (evident mi-am asumat ca si postarile mele de riposta sa fie categorisite tot la balci, nu ma exclud de aici) :-( ,  si daca putem face ceva in mod real in sensul propus de colegul fiulploii cu acest topic arestat de altii si facut balci




horia2008

citat din ryn, cred ca on topic
CitatRaspuns: discutii despre forum
« Răspuns #12 : 26 Martie 2010, 02:09:33 »

Ma bag si eu in discutie, poate nu pe post de musca, ci doar pentru ca s-a pus mult suflet in acest forum. Si nu de mine. De catre  voi. Uneori intr-o casa e bine sa pui niste reguli. Nu restrictive. Si daca va aduceti aminte forma acestui forum a fost initial destul de libertina si stiti ce am patit... Apoi s-au facut modificari radicale. Dar nu din cauza calitatii informatiilor circulante, ci din cauza caracterului persoanelor care postau. Au fost membri care aveau capacitatea de a selectiona informatia si de a o procesa realmente calitativ dar aveau un caracter infect. Au venit, au plecat, au revenit, au schimbat adresa de mail, datele si din cand in cand mai posteaza. Cu totii am fost in situatia asta. Daca ei aleg sa stea sau sa ramana e decizia lor, de educat e mai greu. Nimeni nu are de gand sa schimbe convingerile altei persoane! Eu, personal, nu am facut decat sa ma pun in pozitia politistului rau, desi in sufletul meu sunt constient de valoarea postarii. Dar nu se prea tine cont de restul membrilor ca sa nu spun de vizitatorii anonimi. Printre ei cu siguranta sunt si persoane care cunosc mult mai multe decat noi toti. Sunt sigur. Probabil ca atunci cand au chef sa rada se gandesc:"mai ce sa fac in seara asta? Sa ma uit la Nea Marin sau sa pun un clip cu Bean? Lasa mai bine rad un pic pe Rufon". In ultima vreme am cam permis postari nepotrivite. Cand sesizezi din prima ca tipul o sa iti faca necazuri e bine sa il atentionezi mai din vreme. Eu unul aici am gresit. O anumita ierarhizare nu e rea si cand spun asta ma gandesc la nivele de acces. Dar, deja e prea mult pentru un forum. Sa limitezi accesul tuturor iar nu e prea bine. Chiar nu da bine. Sa faci accesul preferential parca nu ar mai fi forum. Sa cureti forumul e o munca titanica si cine isi asuma responsabilitatea de atotstiutor. Sa desemnezi un moderator expert intr-un anumit domeniu sa se ocupe doar de o sectiune ar fi o solutie, poate. Sa il dam pe mana lui CalatorAstral ar fi cea mai potrivita solutie. O sa vedeti ca o astfel de inteligenta are sa faca ordine in doi timpi si trei miscari. Fara sa tina cont de membri, de audienta, de informatie ,de educatie, de formare de curente, etc. Glumesc, desigur. Poate o restrictionare la postarile scurte ar fi inceputul. Minim 5 randuri sau 100 de caractere etc. Dar ce te faci cu cei care posteaza cu tona? Aveam o colega care la olimpiada venea cu topul de A4 si daca il termina si nu mai avea pe ce sa scrie incepea sa planga. Dar macar fata asta scria pe bune! Adica de valoare! Nici postarile ultime nu sunt de lepadat daca dai la o parte crosetarile generate de instabilitati psihice, dogmatism sau efectul prafului de... creta... Daca am rade toate posturile aiurea sau considerate aiurea din primele secunde parca ar mai merge. Si undeva o suspendare de la postare pe un termen definit strict. Control sa nu isi mai faca alt cont si cu asta basta!
Pe de alta parte, va rog frumos sa luati aminte. Mai toate persoanele care au generat probleme au venit cu o poveste gen: am fost rapit de pe planeta X si adus cu japca pe Pamant, nu e vina mea, au ma doare burta, de ce mama m-ai trezit aici printre atatia prosti care nu inteleg ce le spun, desi urlu cu toate degetele, ba am invatat sa tastez si cu picioarele... sau: sunt urmarit de trei servicii secrete pentru ca am vazut ceva cool, nu pot sa spun ca ma omoara astia, eram in misiune in Uagadugu, mercenar desigur, abea evadasem si acum stau in Franta ca alta tara unde pot sa ma ascund nu am gasit, fac francezii niste ascunzatori, brici nu alta, bai sunteti niste prosti, ca mine altu nu-i, (pe unul d-asta care voia sa fuga din tara pentru ca era urmarit de un roi de albine albastre l-am dus cu forta pana la sarbi si i-am zis Hai, fugi! uite libertatea, uite-ti salvarea pe care o doreai... Sari ma dincolo! Ce credeti ca a trecut? Aiurea - sta si acum bine merci tot in capitala) sau: vorba (celor de la Vacanta Mare) eu unul cand imi trec piciorul drept pe sub axila stanga si apoi il rasucesc de trei patru ori pe dupa gat si il trec din nou printre picioare ca pana la urma sa reusesc sa imi leg sireturile la pantofi cu limba, ca asta e shpilu, dar musai sa dorm profund cu capul in jos agatat de lustra, vad in culori si tridimensional cam treizeci de ufo pe secunda. De extraterestrii nici nu mai vorbesc am debaraua plina, aia rosii intr-o cutie de pantofi, cei gri bombon pe raftul cu chiloti, iar restul la gramada ca nu e loc prea mult, ba de la o vreme au inceput sa se incuscreasca saracii... si asa mai departe. {NU AM NIMIC CU PERSOANELE CARE AU TRAIT EXPERIENTE GEN RAPIRE, NU AM NIMIC CU FOSTELE, ACTUALELE SAU VIITOARELE CADRE MILITARE ACTIVE IN ZONE FIERBINTI, NU AM NIMIC CU PRACTICANTII DE SPORT YOGA SAU CU ADEPTII ORICAROR RELIGII DIN LUMEA ASTA! Dar prea sunt trase la sapirograf povestile lor! Mai schimbati oameni buni instructajul ca ne-am plictisit si generati aceeasi serie de rebuturi... Asta e pentru stim noi cine! Si inca un lucru, ca deja sunt spume, mai orientati-va produsele si spre alte forumuri } Eu unul multa vreme nu am mai citit nimic pe forum doar ca sa nu imi pierd si bruma de inteligenta ramasa... la inceput ma chinuiam sa inteleg, cautam prin carti, calculam traiectorii, faceam analize, scotoceam pe net, verificam prin relatii - mare prostie am facut! Acum, vorba lui lylyt ice, aplic regula bunului simt. Merge? Atunci citesc, nu merge, renunt. Nu fac bine poate pentru ca pierd "informatii nepretuite". Dar daca s-a ajuns la un astfel de nivel  - suburban si semidoct - atunci va spun ca oricare ar fi decizia luata votez schimbarea!

LIKE!

Dar am vaga impresie ca s-a decis, pe principiul ca forumul e viu expus pe aici, adoptarea unui nou nivel de la sine, prin autoreglare....

So be it!
Multumesc si sa auzim de bine!





lylyt_ice

 :lol: :lol: :lol:...A fugit ca dracu de TAMAIE!!! SI stiti de ce(?) Fiinca isi roade ghearele si cauta alt motiv de discutie :-D. Nu mai raspundeti la provocari, ignorati orice interventie...iar la mesaje provocatoare, intervin moderatorii. Nu luati in seama provocari ""subliminale"" prin poze, avatar, sau lingusiri prin filmulete care ating coardele fine ale inimii...!!! Oricum avem de-a face cu un incepator prost "initiat"... :-D :-D :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

calator astral

#55
Nu judeca daca nu vrei sa fii judecata.

lylyt_ice

 :-D :-D :-D...De cine ? Fii cuminte ca iar intrii in panica!!! Sau ai uitat?? Nici o problema...VREI(?)...Un ;  :rainbow:Bitte ein biss? Sa nu mai pomenesti in viata ta numele colegului nostru plecat dintre noi!!! Si din acest moment..ori stai cuminte ori DISPARI!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?