Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Reclamatie

Creat de sevastase, 10 Iunie 2008, 09:41:31

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sevastase

Am ajuns la trista concluzie ca forumul si site-ul RUFON, face parte din aparatul mass media care incearca sa influenteze opinia publica intr-o directie anume.

Se promoveaza idei anume, se cenzureaza anume idei, se tolereaza atacul a persoana numai atunci cand serveste agenda celor ce dicteaza directia forumului.

Am atras acum ceva timp atentia ca se va introduce ideea de a accepta existenta unor alte rase incet incet prin intermediul mass mediei.

Acum traim o perioada in care vaticanul " admite " , teveul romanesc aduce militari si inregistrari video, iar personaje care studiaza " fenomenul " gen dorneanu, sunt adusi ca " experti "  :roll: asupra subiectului.

In acelasi timp pe un site de conspirationism si a sevrea a fi plin de oameni deschisi la minte, orice nu urmeaza directia dictata de moderatori sau opiniile lor, este prompt sters, mutat,moderat sau pur si simplu este luat lamisto de nesimtiti sau nesimtite special tolerate de moderatori sau conducerea forumului.

Nu e nici o surpriza sau mirare pentru mine personal, daor ca atunci cand am descoperit rufon chiar am crezut ca e un forum a celor ce indraznesc sa nu se conformeze si au curajul sa gandeasca diferit.

Cateodata maamuzam copios cand trebuia sa ma plang la cei care creeaza problemele. In concluzie, e trist dar adevarat.

RUFON face parte din extensia aparatului NWO care contribuie la dezinformare pe teritoriul Romaniei.

Si eu care credeam ca exista si la noi oameni care indraznescsa gandeasca.

Exista si exceptii la regula. Sunt aici membri care chiar inteleg ce se intampla sisincer nici nu inteleg cum rezista in mediul asta infect de dezinformare si mediocritate.

Faptul ca mesajul acesta va fi sters sau mutat confirma concluziile mele  :|

LupinThe3rd

Mon cher, acu' te-ai pus pe chitatit ca e o constipatie pe Rufon in loc sa raspunzi la intrebarea de la reptilieni: http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1758.msg33436.html#msg33436 :)). In loc sa raspunzi tu ai inceput bocesti ca rufon face parte din NWO si bocesti ca nesimititi si nesimtitele te iau la misto. Hai nu mai fii trist, ca nu te-a lasat gagica, si pune mana si raspunde cu curaj la intebari, incearca sa fii coerent in idei, adu argumente si contra-argumente si nu mai fa cum fac copiii mici "io ma supar pe voi ca radeti de mine si ganditi ca mine si radeti de mine si sunteti niste nesimtiti si nesimitite", comportate ca un om matur si nu ca un copil isteric care daca nu vrea sa faca altcineva ca el  incepe sa traga flegme: nesimtiti, nesimtite, samd. cat timp nimeni nu ti-a spus tie chestii de geul: nebun, du-te la psihiatru, esti schizofrenic, samd. Faptul ca X sau Y nu te cred pe cuvant si iti cer argumente sau iti demonteaza discursul incoerent nu inseamna ca sunt extensia NWO ci mai degraba ca tu te superi precum ciurdarul pe sat. Si in loc sa iti iei jucariile si sa fugi la mama mi bine ai pune mana si ai argumenta cum trebuie cele scrise de tine in loc sa chirai pe la colturi.

Serban M

Hai totusi sa nu o dam in extreme ,chiar daca traim in lumea in care traim  :-D

LupinThe3rd

Citat din: Sirius13 din  10 Iunie 2008, 10:52:18
Hai totusi sa nu o dam in extreme ,chiar daca traim in lumea in care traim  :-D
Esti un agent al NWO mascat! :p

Shadowman

#4
Citat din: sevastase din  10 Iunie 2008, 09:41:31
Am ajuns la trista concluzie ca forumul si site-ul RUFON, face parte din aparatul mass media care incearca sa influenteze opinia publica intr-o directie anume.

Se promoveaza idei anume, se cenzureaza anume idei, se tolereaza atacul la persoana numai atunci cand serveste agenda celor ce dicteaza directia forumului.

In acelasi timp pe un site de conspirationism si a sevrea a fi plin de oameni deschisi la minte, orice nu urmeaza directia dictata de moderatori sau opiniile lor, este prompt sters, mutat,moderat sau pur si simplu este luat la misto de nesimtiti sau nesimtite special tolerate de moderatori sau conducerea forumului.

RUFON face parte din extensia aparatului NWO care contribuie la dezinformare pe teritoriul Romaniei.

Exista si exceptii la regula. Sunt aici membri care chiar inteleg ce se intampla si sincer nici nu inteleg cum rezista in mediul asta infect de dezinformare si mediocritate.

    Sa vorbesti despre "cenzura" pe internet,mi se pare deplasat.Cenzura e un termen perimat...As spune ca e un termen pe cale de disparitie in "jungla" internet-ului...
    Poti vorbi de pasiune,de obligatii , interese,mai mult sau mai putin personale,de crezuri ori de rating. Atit.
    Toti cei care se considera cenzurati (si nu fac referire numai la membrii forumului RUFON ) au o solutie simpla si la indemina contra cenzurii :
  http://www.myforum.ro/
    In rest,nu comentez afirmatiile tale.E o vorba :  "Cine se-aseamana ,se-aduna..."
    Si eu am nemultumiri vis-a-vis de acest forum,de unii membrii ai forumului,de continutul unor mesaje.Insa am ajuns la concluzia ca e mai bine sa nu-mi mai fac nervi.Solutii sunt destule...
    Iti poti crea un forum unde,la intrare, sa postezi un anunt de genul :
   "Aici e mosia lui Sevastase .Faceti ce vreau,scrieti ce vreau,tolerez pe cine vreau,intra si iese care vreau ! "
    Sau poti sa le dai libertate totala,daca doresti...
    Sa nu-mi spui ca "forte oculte" nu te lasa sa te exprimi...
    Si gata !
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

DepthOfField

Sevastase a spus:
CitatOrice copil retardat de clasa a 2 a speciala observa ca sirena pe stanca era o tipa deghizata , din care cauza avea si un chenar negru. Nu am explicat asta pentru ca era destul de evident. Insa aparent tu nu bati asa departe
citat de la http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1758.msg33692.html#msg33692

am pus poza in discutie, ca sa nu dam pagina inapoi prea mult.

Deci, Sevastase, ai o problema de intelegere a conceptului de "bun simt". Te crezi pe campii haiduc de unul singur si consideri ca ai dreptul sa spui sau faci orice, in numele unor concepte precum "libertatea de exprimare" si "deschidere de minte".. Daca ti se atrage atentia, si nu de o persoana doar (care ar putea fi deci usor banuita de subiectivism fata de tine) o dai in conspiratii si te simti persecutat.

este o vorba: daca mai multi iti spun ca esti beat, inseamna ca trebuie sa te duci sa te culci (adica sa iei masuri in ceea ce te priveste).

Poza cu sirena, ca multe multe alte imagini puse de tine, fara explicatii si iesite din context.
Afirmi ca e evident si pentru un copil schizofrenic ca e evident un truc ordinar, si se vede legatura de la o posta cu chenarul negru. Ei bine, normal ca e un truc, nu asta e nelamurirea (si te faci ca nu intelegi obiectul criticii), insa nici eu nu m-am prins ca este o poza ON-TOPIC in stransa legatura cu subiectul Reptilienii, ci o vad off-topic total. Mai mult, afirmi ca este o poza simbolica. Simbolica la ce dracu? Vezi, nu ma duce capul, nu-ti inteleg sclipirile logicii tale. Deci sunt retardat. SCOPUL TAU PE ACEST FORUM ESTE SA DEMONSTREZI CA ESTE PLIN DE RETARDATI ? Ca este o extensie a NWO si ca trebuie denigrat?

Hai sa-ti precizez (de parca nu ti-ai da seama) publicul majoritar care frecventeaza acest forum: copii, adolescenti, adulti abia intrati. Ei sunt avizi de cunoastere, sunt non-conformisti, au mintea in formare. Ar fi deci bine ca imaginile pe care le afisezi sa fie insotite de o scurta explicatie, ca sa inteleaga tot prostul. Eu ma indoiesc despre mine ca sunt un retardat incapabil sa-ti inteleg on-topicul cu poza cu sirena (ca si multe alte exemple postate de tine). Dar eu pot fi foarte subiectiv fata de propria-mi persoana si sa ma auto-idolizez. Dar multi altii forumisti dovediti prin activitatea lor ca au bun simt, si ti-au sugerat aceleasi intrebari, sunt si ei la fel de retardati?

Stie cineva care este legatura dintre o poza FALSA cu o sirena, incadrata in chenar negru, deci stie cineva care e legatura cu subiectul "reptilienii"? Cine stie, sa explice. Cine nu stie, sa ridice mana sus. Nasol moment, s-ar putea ca Sevastase sa va inscrie la clasa a doua speciala.
Si nu e singura poza. Pui o gramada de poze fara explicatii. Pui schite de mana (sau cartoons) luate de pe internet, fara nici o explicatie. Pui FALSURI demonstrate deja ca sunt falsuri, fara a preciza ca sunt falsuri. Care e logica? Poate vreun forumist samaritean sa-mi spuna? Ca daca l-am intrebat, si nu o data, pe domnul Sevastase, fie nu mi se raspunde, fie mi se sugereaza ca sunt un retardat. Iar pe privat, mi se atrage atentia ca incep sa-l enervez pe domnul haiduc.

Revenind la publicul care citeste forumul Rufon. Este el format din oameni care au aceeasi cultura si domeniu de intelegere ca Sevastase? Pai nu. Sunt oameni tineri, in formare, foarte diferiti, carora trebuie sa le explici clar si cat mai transparent despre un concept sau altul mai dificil. O stiu din experienta, ca de foarte multe ori mi se parea ca am explicat un lucru, ca apoi sa constat ca nu e intotdeauna asa. Asa ca, m-am obisnuit sa scriu mesaje detaliate, chiar pedagogice pe alocuri. Si am semnale ca lumea a apreciat acest lucru. Bine iar ma laud, si spun prostii auto-prea-maritoare, dar un lucru este cert: lumea nu intelege concepte si informatii dincolo de superficialitate, daca nu explici cat mai clar. Ori Sevastase, tu ce faci? Turui siruri dupa siruri de poze cu balauri, luate fara discernamant decat pe regula una da una ba, de pe google-images ( http://images.google.com/images?hl=en&q=reptilians&gbv=2 ). Daca ti se atrage atentia ca discursul tau este non-explicativ si foarte dificil, si nu de unul, ci de mai multi, inclusiv moderatori, si sa te incadrezi intre niste limite de bun simt (pe care tocmai ti le-am descris asa cu m-a dus pe mine capul meu de retardat), ce faci? pretext pentru tine de a demonstra cenzura, si incadrarea celorlati in diverse clase speciale?

Sevastase, las-o jos ca macane. Daca ai ceva de zis despre reptilieni, atunci fii on-topic, respecta lucrurile de bun simt, respecta mintile celorlalti si lamureste neclaritatile si erorile din discurs atunci cand ti se atrage atentia. Este logic ca daca faci afirmatii cu aura de "axiome sigure", si fara ARGUMENTE reale, sa fii luat la intrebari. Pai care e diferenta dintre un individ care afirma in mod altruist si bine intentionat niste pareri personale rezultate din cautari proprii, si unul ABIL care minte si toarna toate zoaiele informationale pseudo-logice ce le gaseste? Si care apeleaza subtil la perceptii fizioligice si psihologice gen "pareidolia" in scop de sugestionare? Pai nu e nici o diferenta. Fiecare spune vorbe neverificate si povesti cu sex-appeal. Si atunci, aceasta diferenta TREBUIE construita. Trebuie aduse argumente, si mai ales, trebuie raspuns la contra-argumente sau punctele nevralgice sau neclare. Trimiterea la "nu trebuie sa ma crezi, du-te si cauta singur", este neconforma cu scopul unui FORUM DE DISCUTII.

CitatCel mai mult ma amuza cum ciuciulete sau lupin imi iau un text , il separa in propozitii si apoi se apuca sa contraargumenteze conceptele cu argumente " logice   "
Ceea ce denota ca nu sunt asa de stupizi precum par ci poate chiar inteligenti.
Daca si-ar folosi capacitatea cenusie in scopuri constructive am avea cu adevarat un forum plin de oameni care gandesc.

Mi-e teama ca nu stii ce este aceea atitudine constructiva pentru CLARIFICAREA realitatii si a iesi din zona speculatiilor. Atragerea atentiei ca pozele nu au explicatii sau sunt falsuri, este dupa tine o atitudine distructiva?
Opinii diferite de alte tale, si chiar argumentate, reprezinta atitudini destructive? Daca da, inseamna ca ceea ce vrei tu este sa faci numai cum vrei tu. Dictatura propriei pareri.

Nu stiu, daca si cat ma pricep sa ma fac corect inteles la ce vreau sa spun, sper ca da. Cred ca nu sunt o voce singulara.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sevastase

Citat din: ciuciulete din  10 Iunie 2008, 11:49:20
Sevastase a spus:   citat de la http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,1758.msg33692.html#msg33692

am pus poza in discutie, ca sa nu dam pagina inapoi prea mult.

Deci, Sevastase, ai o problema de intelegere a conceptului de "bun simt". Te crezi pe campii haiduc de unul singur si consideri ca ai dreptul sa spui sau faci orice, in numele unor concepte precum "libertatea de exprimare" si "deschidere de minte".. Daca ti se atrage atentia, si nu de o persoana doar (care ar putea fi deci usor banuita de subiectivism fata de tine) o dai in conspiratii si te simti persecutat.

este o vorba: daca mai multi iti spun ca esti beat, inseamna ca trebuie sa te duci sa te culci (adica sa iei masuri in ceea ce te priveste).

Poza cu sirena, ca multe multe alte imagini puse de tine, fara explicatii si iesite din context.
Afirmi ca e evident si pentru un copil schizofrenic ca e evident un truc ordinar, si se vede legatura de la o posta cu chenarul negru. Ei bine, normal ca e un truc, nu asta e nelamurirea (si te faci ca nu intelegi obiectul criticii), insa nici eu nu m-am prins ca este o poza ON-TOPIC in stransa legatura cu subiectul Reptilienii, ci o vad off-topic total. Mai mult, afirmi ca este o poza simbolica. Simbolica la ce dracu? Vezi, nu ma duce capul, nu-ti inteleg sclipirile logicii tale. Deci sunt retardat. SCOPUL TAU PE ACEST FORUM ESTE SA DEMONSTREZI CA ESTE PLIN DE RETARDATI ? Ca este o extensie a NWO si ca trebuie denigrat?

Hai sa-ti precizez (de parca nu ti-ai da seama) publicul majoritar care frecventeaza acest forum: copii, adolescenti, adulti abia intrati. Ei sunt avizi de cunoastere, sunt non-conformisti, au mintea in formare. Ar fi deci bine ca imaginile pe care le afisezi sa fie insotite de o scurta explicatie, ca sa inteleaga tot prostul. Eu ma indoiesc despre mine ca sunt un retardat incapabil sa-ti inteleg on-topicul cu poza cu sirena (ca si multe alte exemple postate de tine). Dar eu pot fi foarte subiectiv fata de propria-mi persoana si sa ma auto-idolizez. Dar multi altii forumisti dovediti prin activitatea lor ca au bun simt, si ti-au sugerat aceleasi intrebari, sunt si ei la fel de retardati?

Stie cineva care este legatura dintre o poza FALSA cu o sirena, incadrata in chenar negru, deci stie cineva care e legatura cu subiectul "reptilienii"? Cine stie, sa explice. Cine nu stie, sa ridice mana sus. Nasol moment, s-ar putea ca Sevastase sa va inscrie la clasa a doua speciala.
Si nu e singura poza. Pui o gramada de poze fara explicatii. Pui schite de mana (sau cartoons) luate de pe internet, fara nici o explicatie. Pui FALSURI demonstrate deja ca sunt falsuri, fara a preciza ca sunt falsuri. Care e logica? Poate vreun forumist samaritean sa-mi spuna? Ca daca l-am intrebat, si nu o data, pe domnul Sevastase, fie nu mi se raspunde, fie mi se sugereaza ca sunt un retardat. Iar pe privat, mi se atrage atentia ca incep sa-l enervez pe domnul haiduc.

Revenind la publicul care citeste forumul Rufon. Este el format din oameni care au aceeasi cultura si domeniu de intelegere ca Sevastase? Pai nu. Sunt oameni tineri, in formare, foarte diferiti, carora trebuie sa le explici clar si cat mai transparent despre un concept sau altul mai dificil. O stiu din experienta, ca de foarte multe ori mi se parea ca am explicat un lucru, ca apoi sa constat ca nu e intotdeauna asa. Asa ca, m-am obisnuit sa scriu mesaje detaliate, chiar pedagogice pe alocuri. Si am semnale ca lumea a apreciat acest lucru. Bine iar ma laud, si spun prostii auto-prea-maritoare, dar un lucru este cert: lumea nu intelege concepte si informatii dincolo de superficialitate, daca nu explici cat mai clar. Ori Sevastase, tu ce faci? Turui siruri dupa siruri de poze cu balauri, luate fara discernamant decat pe regula una da una ba, de pe google-images ( http://images.google.com/images?hl=en&q=reptilians&gbv=2 ). Daca ti se atrage atentia ca discursul tau este non-explicativ si foarte dificil, si nu de unul, ci de mai multi, inclusiv moderatori, si sa te incadrezi intre niste limite de bun simt (pe care tocmai ti le-am descris asa cu m-a dus pe mine capul meu de retardat), ce faci? pretext pentru tine de a demonstra cenzura, si incadrarea celorlati in diverse clase speciale?

Sevastase, las-o jos ca macane. Daca ai ceva de zis despre reptilieni, atunci fii on-topic, respecta lucrurile de bun simt, respecta mintile celorlalti si lamureste neclaritatile si erorile din discurs atunci cand ti se atrage atentia. Este logic ca daca faci afirmatii cu aura de "axiome sigure", si fara ARGUMENTE reale, sa fii luat la intrebari. Pai care e diferenta dintre un individ care afirma in mod altruist si bine intentionat niste pareri personale rezultate din cautari proprii, si unul ABIL care minte si toarna toate zoaiele informationale pseudo-logice ce le gaseste? Si care apeleaza subtil la perceptii fizioligice si psihologice gen "pareidolia" in scop de sugestionare? Pai nu e nici o diferenta. Fiecare spune vorbe neverificate si povesti cu sex-appeal. Si atunci, aceasta diferenta TREBUIE construita. Trebuie aduse argumente, si mai ales, trebuie raspuns la contra-argumente sau punctele nevralgice sau neclare. Trimiterea la "nu trebuie sa ma crezi, du-te si cauta singur", este neconforma cu scopul unui FORUM DE DISCUTII.

Mi-e teama ca nu stii ce este aceea atitudine constructiva pentru CLARIFICAREA realitatii si a iesi din zona speculatiilor. Atragerea atentiei ca pozele nu au explicatii sau sunt falsuri, este dupa tine o atitudine distructiva?
Opinii diferite de alte tale, si chiar argumentate, reprezinta atitudini destructive? Daca da, inseamna ca ceea ce vrei tu este sa faci numai cum vrei tu. Dictatura propriei pareri.

Nu stiu, daca si cat ma pricep sa ma fac corect inteles la ce vreau sa spun, sper ca da. Cred ca nu sunt o voce singulara.
Nu inteleg ce vrei sa zici...poti dezvolta ?

DepthOfField

CitatNu inteleg ce vrei sa zici...poti dezvolta ?
tu vorbesti serios, nu?

pai cum sa intelegi daca in nici 3 minute de la postarea lungului meu post, tu ai si raspuns? citesti numai ce-ti convine?

Un scurt rezumat, totusi:

spuneam ca bati campii, nu respecti reguli, postezi imagini (chiar si cartoons) culese aiurea de pe internet fara explicatii si fara legatura deseori, te folosesti de pareidolia din mintea copiilor, faci ce vrea muschiu tau in numele unor concepte precum "libertatea de exprimare" si "deschidere de minte"..  si daca ti se atrage atentia, tipi ca din gura de sarpe ca exista cenzura, ca suntem extensia a NWO, ca suntem majoritatea retardati sau orbi etc etc.

Si deci, tocmai ti-am aratat unde gresesti. Si m-am legat de exemplul cu sirena, care nu e nici pe departe unic, dar tu nu vrei sa recunosti ca l-ai pus total aiurea acolo (sau doar conform unui plan pervers de-al tau) si o tot dai cotita. Practic tot sugerezi prin atitudinea ta alunecoasa ca noi astia care iti punem intrebari critice suntem niste prosti! Nu ti se pare ca intinzi coarda? Chiar deloc? Stii cum se cheama lipsa de senzatii?

Traiesti, asa cum am mai spus, sub dictatura propriei pareri cum ca inteligenta si comportamentul tau este mai presus de un respect care ar trebui sa-l ai fata de cei cu care discuti pe un FORUM DE DISCUTII .

pricepi ceva, sau sa mai dezvolt un pic?
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

noua

Citat din: ciuciulete din  10 Iunie 2008, 15:29:19

tipi ca din gura de sarpe

TARE

oare de unde vine expresia asta ? o avea legatura cu reptilienii ?  :lol:

ps.subconstientul tau stie mai multe decat stii tu  :wink:

sevastase


DepthOfField

CitatMai dezvolta putin

ha ha. Inteligent raspuns, care face pe fani sa zambeasca, si pe tine te imunizeaza impotriva oricarei raspunderi (sau raspuns).
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

romulus

CitatRUFON face parte din extensia aparatului NWO care contribuie la dezinformare pe teritoriul Romaniei.
----Dintre toate alegatiile tale, asta mi s-a parut cea mai tare monser ! Ce mai, m-ai dat pe spate ! Sper sa-mi pot reveni curand.... din ras .
----Dar daca, totusi, aduci si oaresce argumente, nu conteaza de ce tip/fel,  poa' sa fie si a la Gaga, cum  vad ca rationezi de obicei mata, ar fi ok! Macar deschizi ochii la mai multi si-i faci sa-si redefineasca pozitia fata de RUFOn !
----Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Cautatorul

Citat din: romulus din  10 Iunie 2008, 16:43:25
----Dintre toate alegatiile tale, asta mi s-a parut cea mai tare monser ! Ce mai, m-ai dat pe spate ! Sper sa-mi pot reveni curand.... din ras .
----Dar daca, totusi, aduci si oaresce argumente, nu conteaza de ce tip/fel,  poa' sa fie si a la Gaga, cum  vad ca rationezi de obicei mata, ar fi ok! Macar deschizi ochii la mai multi si-i faci sa-si redefineasca pozitia fata de RUFOn !
----Am zis !

Eu insa am adus argumente cum ca rufon e o masinarie de manipulare si au fost aruncate la gunoi. Nici o explicatie.
De exemplu:

http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=2

Undeva mai jos la profil scrie:

http://www.wisetech.ro

Iar pe prima pagina mai jos sunt niste adrese de contact din tari de pe axa lui Basescu.

Pentru a vedea cam ce profit a avut:
http://www.listafirme.ro/catalog/j1472477_rdn_media_serv_srl.htm
Daca nu puteti atunci intrati la:

http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/contribuabili/agenti_nume.htm
Unde introduceti RDN MEDIA SERV la nume selectati Bucuresti si  o sa vedeti ca aceasta firma a avut pierderi si nu profit.

Intrebarea ramane: Cine finanteaza RUFON si pe Paul Dorneanu sa mearga de exemplu la intalnirea aia bilderberg?

Chiar daca e masinarie de manipulare, eu ma aflu aici pentru a incerca sa o contracarez.

LupinThe3rd

Citat din: Cautatorul din  10 Iunie 2008, 16:58:50
Eu insa am adus argumente cum ca rufon e o masinarie de manipulare si au fost aruncate la gunoi. Nici o explicatie.
De exemplu:

http://www.rufon.org/forum/index.php?action=profile;u=2

Undeva mai jos la profil scrie:

http://www.wisetech.ro

Iar pe prima pagina mai jos sunt niste adrese de contact din tari de pe axa lui Basescu.

Pentru a vedea cam ce profit a avut:
http://www.listafirme.ro/catalog/j1472477_rdn_media_serv_srl.htm
Daca nu puteti atunci intrati la:

http://www.mfinante.ro/contribuabili/link.jsp?body=/contribuabili/agenti_nume.htm
Unde introduceti RDN MEDIA SERV la nume selectati Bucuresti si  o sa vedeti ca aceasta firma a avut pierderi si nu profit.

Intrebarea ramane: Cine finanteaza RUFON si pe Paul Dorneanu sa mearga de exemplu la intalnirea aia bilderberg?

Chiar daca e masinarie de manipulare, eu ma aflu aici pentru a incerca sa o contracarez.

Pai a fost la intalnirea din Istanbul nu la aia din honolulu. La Istanbul e ieftin daca nu stai la hotelul de 4 stele.
Daca o firma are clienti cu tari din Axa lui Basescu asta nu implica automat ca face parte din NWO. Ce MISA nu si-a deschis filiale in Vestul Europei. Asta implica faptul ca MISA face parte din NWO?
O firma nu e obligatoriu sa fie pe plus in fiecare an. Si mai exista explicatii. Am impresia ca nu lucrezi pentru/cu firme care au contact cu alte tari.  Esti junor cumva? Cu ce te ocupi?

romulus

CitatChiar daca e masinarie de manipulare, eu ma aflu aici pentru a incerca sa o contracarez
----Bafta monser ~!
----Cat despre wisetech si restul, era de ajuns daca vorbeai cu Paul, te scutea el de alte scenarii . Iar daca ai avea si tu firma, ai sti cum devine cestiunea cu profitul si cu raportarile "pe rosu". Da' mai bine ca n'ai !
---Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David