Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

NationalTV-Miezul Problemei [HOBANA, CORUÞ, RUDAN, FARCAS] [27 iunie 2007]

Creat de Nox, 27 Iunie 2007, 22:19:27

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kymosabe

Insa am citit ca are Spooky o copie a emisiunii si o va posta el pe net cat de curand , asa ca nu va mai fi nici o problema .
Citat din: spooky din  29 Iunie 2007, 12:24:28
am apucat sa vad si eu emisiunea inregistrata. voi pune emisiunea pe google imediat cum se termina de taiat si curatat.
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

Pentru cei interesati si care nu au urmarit  emisiunea , am postat pe youtube fragmentul   in care dl. Rudan   vorbeste despre  scheletele de uriasi din zona Buzaului .
http://www.youtube.com/watch?v=VKVa7CuUTXE
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

lylyt_ice

    Este strigator la cer.....de ne conceput,daca se gaseau in alta tara asemenea dovezi ????erea satucul acela de mult mare oras tusistic.Nu vad cu ce sunt ocupati cercetatorii nostii si istoricii(?)daca nici macar un caz extrem de valoros nu intra in sfera lor de activitate :?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

Poate ca au cercetat acest caz mai demult dar rezultatele nu au fost facute publice.

lylyt_ice

   Nu te contrazic,de fapt nu ar mai trebuii sa ne mire absolut nimic.Dar eu ramin la parerea mea;nimeni nu s-a ocupat si nu au cercetet nimic....MOTTO:...Timpul trece, leafa merge ,Noi cu drag muncim...!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Rayden

salut,

Kymosabe , merci pentru postarea fragmentului.

super k lumea..emisiunea pare fff interesanta ..imi pare rau ca nu am avut sansa sa o vad..insa...daca o va posta spooky ar fi super tare!

astept postarea...link-ului..

bafta!

Shadowman

Citat din: spooky din  29 Iunie 2007, 12:24:28
am apucat sa vad si eu emisiunea inregistrata. voi pune emisiunea pe google imediat cum se termina de taiat si curatat.
Pina va pune Spooky emisiunea  pe Google,puteti viziona un mic fragment...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

 Ii recomand, pe aceasta cale,domnului Vasile Rudan si celor interesati de elucidarea
fenomenelor OZN din vara anului 1980 sa consulte,daca mai exista,registrele de la receptia hotelului...Daca registrele s-au pastrat intr-o arhiva,ar trebui sa gaseasca inscrise
numele celor cazati in hotel...  :wink:  Poate va gasi si martori care au asistat in noaptea de 22/23 august la straniile fenomene...

PS :Din "GHIDUL INVESTIGATORULUI OZN "... :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

D-nul Vasile Rudan ,citez : "Cred ca cel mai bine ar fi sa fac apel la acei copii care au participat la niste experimente in Curbura Buzaului...", incheiat citatul...
In 1980 coordona un grup de copii carora le testa
aptitudinile extrasenzorile...Cei interesati de "experimente" pot afla mai mult la urmatoarele adrese :
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,290.msg2738.html#msg2738
sau
http://www.phg.ro/tipareste_stire.php?id=8351

  Experimente,extrasenzori,jeep-uri,documente disparute,serviciile secrete,"oamenii in negru"...Ce mai, "Dosarele X " in Romania...!   :-o
   Deci "DOSARILI" exista...! Unde sunt "DOSARILI"...?  :roll: Marturii avem,martori avem...Au fugit "dosarili" cu jeep-ul in galaxia Andromeda...?  :-D
  Poate ne ajuta "extrasenzorii" care au participat in 1980 la "experimente"...
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

"Morala" : NU VA STRINGETI MULTI INTR-UN LOC CA SA EXPERIMENTATI ORI SA DOBINDITI CALITATI  PARANORMALE ! VINE JEEP-UL CU "OAMENII IN NEGRU" SI RAPESTE DOSARUL DE URMARIRE-OBSERVATII...!  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Nox

In legãturã cu tema/titlul (?) emisiunii: "Ne vom intâlni cu extratereºtrii în urmãtorii 10 ani !" nu stiu exact ce a stat la baza acestei afirmaþii (sau mai exact la baza stirii cu acelasi titlu). Acum cateva zile am gasit ceva chiar intresant si mi-a sarit in ochi. In prefata cartii lui Michael Tsarion - Atlantis, Alien Visitation, and Genetic Manipulation (First Edition) primele randuri sunt chiar asa:

"During the next 10 years, the human race is destined to finally discover the facts about its true origins and destiny."

Cartea a fost scrisa in 2002!!

Coroborand datele de mai sus inclusiv titlul cartii... mai departe no comment.  :ufo:
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Protector

Citat din: Anna din  02 Iulie 2007, 21:09:16
Un articol foarte interesant din "ziarul", referitor la scheletele de uriasi din zona Buzaului. Ma miram eu sa faca dl Rudan afirmatii nefondate  :roll:
http://www.ziarulcn.com/index.php?pid=article&aid=13110
acum sa vedem daca se va intreprinde "expeditia" pentru dezgroparea lor asa cum a promis Madalin Ionescu  :-)

NU cred ca va face o asemenea expeditie.... Dar daca nu se face ce ziceti ,voi aveti timp sa organizam  ??? 

Rayden

si..inca astept sa posteze cineva link-ul ala sa vad emisiunea...


iar legat de o expeditie prin zona aia..nu tre sa fie facuta publica neaparat organizarea asta...

oricum..daca ar mai fi fost ceva de vazut...crezi ca mai e ..acolo ?

:rocket:

Protector

Citat din: Rayden din  03 August 2007, 14:55:09



iar legat de o expeditie prin zona aia..nu tre sa fie facuta publica neaparat organizarea asta...

oricum..daca ar mai fi fost ceva de vazut...crezi ca mai e ..acolo ?

:rocket:

mda se pare sa ai dreptate......

Shadowman

Citat din: Anna din  28 Iunie 2007, 17:41:15
Madalin Ionescu a spus ca sustine impreuna cu postul National Tv o expeditie in intorsura Buzaului pentru a face publica existenta acelor schelete foarte inalte si totusi proportionate "

Ma minunez...! Sa ies cu o pancarta pe bulevard, citind si auzind declaratiile domnului Vasile Rudan...?  :-D
Citez din emisiune :

Vasile Rudan : "Nu e vorba de-o poveste,nu e vorba de-o legenda,nu e vorba de schelete de malformati sau ,stiu eu,bolnavi de gigantism..."
Ion Hobana : "Dumneavoastra ati vazut cu ochii dumneavoastra aceste schelete de 2,30 metri...?"
Vasile Rudan : "DA !" "DA !"

Sa presupunem ca un cercetator apare la televiziunea din Germania,SUA,Franta,Singapore,Madagascar,Jamaica sau Somalia si face declaratiile care le face domnul Vasile Rudan...Care declara ca a lucrat pentru armata, a avut contract(e) cu armata statului respectiv...! In tara noastra, cercetatorul Vasile Rudan a (mai ) avut contracte cu statul roman, respectiv Ministerul Culturii si Ministerul Apararii, pentru a realiza harti ale subteranului cu ajutorul teledetectiei.Contracte incheiate,cercetari efectuate  si rezultate obtinute inainte si dupa 1989...!
Oare cum ar reactiona autoritatile ,cercetatorii,mass-media din alta tara auzind aceste declaratii...?  :roll:
Oare SE CONSTIENTIZEAZA ce spune domnul Rudan...?
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY