Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Marea Britanie isi publica dosarele legate de OZN-uri

Creat de LupinThe3rd, 03 Mai 2007, 14:51:58

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

jackie28t

#15
Or sa fie doar niste cazuri OZN,unele mai solide alte mai putin solide asa cum exista si in Romania sau in Bulgaria.Si Franta facea afise cu acele arhvihe si totusi nu au redat cea ce lumea se astepta defapt.
Atentie anuntul este defapt ca ar sa expuna dosarele cu UFO sightings adica cazuri OZN care defapt asta detine orice tara din orice coltz din lume.A citit cineva arhiva de OZNuri din Republica Moldova sau Polonia?Sa vezi acolo cazuri OZN interesante. :-D

Apropo aici este si sursa originala de la TheGuardian:
MoD opens its files on UFO sightings to public
http://www.guardian.co.uk/science/story/0,,2071275,00.html


romulus

------Da, destul de subtire in fapte.
-----Interesat insa poate fi - pentru unii - cum functioneaza birocratia britanica - si mai ales in armata (respectiv RAF)!!
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

Da...foarte dragut din partea lor!Dar sunt acestea intradevar toare secretele pe care l-e detin in legatura cu aceasta tema???Care este concluzia finala ,(?) exista sau nu ALIEN'S(?) daca DA ,cine sunt si ce vor (?) De ce nu comenteaza nici un regim,PUBLIC aceasta tema ,cu cartile pe masa ? In fond nu au spus decit o farimita din adevarul pe care "NEBUNI" ca noi il stiam de mult...!!! Oricum mai bine decit nimic...si dupa cum se vede ,SACUL cu minciuni a inceput sa rasufle si asta pentru ca Bosii nu au incotro...asta inseamna ca ceva se v-a untimpla in viitorul apropiat...DAR CE ???
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

----Lylyt,  e corect, dupa ceea ce publica englezii acolo , sa zici ca, "e mai bine decat nimic"!!!.
-----Tema insa este vasta . Sa speram ca noi , chiar vom apuca,  in timpul vietii noastre "sa stim", ca acel ceva (OZN)asupra caruia acum nu avem probele irefutabile, a iesit /va iesi la lumina , definitiv.
----Unii se vor  infricosa, alti vor triumfa.
---Si,  ca sa zic si eu ceva, sa-ti dau inca o tema asupra careia sa faci scenarii:------Eu spun ca este posibil ca un proiect gen "Disclosure" , sa aiba in vedere CHIAR EI, alyenii - care sunt printre noi. Ce zici?
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

   Presupuneri, putem fabrica la norma...dar ca sa ramin in preajma celei expuse de tine,readuc in prim planul discutiei un document milenar ,care atesta existenta lor printre noi inca de cind existam(Biblia).Cert si curios este insa faptul ca ei se ascund de noi,iar regimurile mondiale nu fac decit sa fie de partea lor,incercind sa-i acopera ,ignorind sau musamalizind existenta lor...care este regula si tilul acestui joc ??? De ce toti se ascund de noi si vor sa pastreze totul sub tacere...??? stii ceva ??? eu cred ca daca am afla adevarul ,ne-am prapadii de ris ,ca ne-am lasat dusi de nas si coordonati de aceste creaturi care de fapt nu sunt altceva decit tot niste muritori ca si noi...O.K.ei sunt putin mai avansati in stiinta...dar cred ca frica lor cea mai mare este ca noi i-am putea depasii f.rapid si ireversibil.............
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

bk

Am vizionat astazi episodul 2 din Seria 5 a Ancient Aliens si mi-a atras atentia ultima parte referitoare la incidentul Rendlesham. Observati si voi in imaginile atasate ce zic astia referitor la mesajul cu 01010101 pe care il "vizualizeaza" mental incontinu unul din sergentii care a atins nava. Ce parere aveti ? Nu stiu de ce dar pe mine m-a cam dat peste cap...