Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Not_ME

#540
Citat din: X din  09 Mai 2010, 17:39:50
Am facut eu anul trecut, in  august, niste exercitii de telekinezie  :-D vreo 40 de minute, dupa care am avut febra 4 zile, care nu trecea cu nimic, si o stare de rau-lene-plictiseala. Am mai scris asta o data, dar nu mai stiu la ce subiect.
Sfatul meu e sa nu exagerezi cu exercitiile ca poti pati ca mine.
Dupa asta, nu am mai facut nimic, aaa...si nici nu am ridicat masini sau altceva, in afara de febra aia n-am avut ''rezultate''

salut, ms pentru sfat dar pentru ati dezvolta "capacitatea telekinetica" , ca sa zic asa, trebuie mai intai sa practici niste exercitii de coltrol al energiilor, de ex: sa iti concentrezi energia in degetu mare de la mana stanga, dupa sa practici niste exercitii pentru deschiderea tuturor chakrelor, nu decat ajna, iar dupa toate acestea poti sa incerci exercitii de telekinetica, altfel nu vei avea niciun rezultat si doar te vei suprasolicita. eu am gasit acele exercitii, dar inca nu m'am apucat de ele pentru ca am scoala, iar in vacanta voi incerca, daca pot sa las adresa catre acele exercitii, o voi lasa si inca ceva nu mai incercati sa va deschideti doar ajna(al treilea ochi) ci incercati pe toate, pentru ca una este sa iti deschizi un nasture de la o camasa pentru a o da jos si alta e sa deschizi toti nasturii cum a mai zis cineva mai sus  :wink:  :-)

Bobby1981

 Salut .

Imi puteti recomanda pe cineva , pentru a imi deschide cel de-al treilea ochi ?

Deasemenea as vrea sa imi spune-ti , daca exista in romania cursuri de Remote View , intrucat eu nu am gasit nimic .


Va multumesc .

abyss

Cursuri interesante se tin si incadrul gruparii "Ramtha- romania" sau la profesorul Vasile Rudan. Din cate am  auzit si in cadrul MISA mai poti gasi ceva. De recomandat insa iti recomand atentie maxima si documentare temeinica inainte de a te angaja pe oricare din aceste directii.

Xanadron

Am auzit ca cele mai eficiente lectii de activare a celui de-al treilea ochi le pot da unele SOACRE. :-D

Singura diferentza-i ca okiu' cu pricina e amplasat... in ceafa. :wink:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

padme

Eu nu m-am lamurit cu deschisul okiului asta nr. 3! Poate sa-mi spuna cineva pe aia 2 din dotarea standard e sigur ca ii are deschisi?

amyra

#545

Daca intereseaza cineva, aveti aici o carte despre Protectia Psi. :)

linkul a fost sters de mine,intrucat incalca punctul 1.7 din regulament    http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,629.0.html     
Data viitoare,o sa adaug si ceva procente...

alx

Xanadron

Citat din: amyra din  08 August 2012, 16:35:55
...................................................................................................

Daca intereseaza [pe] cineva, aveti aici o carte despre Protectia Psi. :)
...Tu esti, Ancutzo?! ;D
Tot 600 RON incasezi pentru seminarii de la fiecare guvide credul si 150 pentru auto-acordarea neincordata :D de la distantza, cu telefonul inchis si chakrele larg deschise din toate balamalele?

Serios acum, colega amyra - si fara vreo remarca rautacioasa vizavi de damblagelile New-Age, pe care n-o sa obosesc vreodata sa le demontez: e deja a doua oara cind ne recomanzi acelasi website si macar daca ne-ai fi indicat acum o carte disponibila MOCA...
Atunci parca-parca as fi fost mai putin suspicios apropo de-o reclama deloc mascata.

In caz contrar (adica de nu esti Anca Bogdan & Co) - primeste te rog scuzele mele anticipate, chakralizate si paradezpsihanalizate.
Trimise de la distantza, cu talpile-n apa vie magnetizata si-un pai in gura, evident. ;D

(P.S. Decisesem sa nu mai postez decit in cazuri de enervare majora, da-i clar acu' ca tre' sa-mi auto-acord o banare permanenta). :D
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

fiulploii

#547
@Xanadron
sa nu uiti de directia N-S  :-D Ce o sa faci cand se schimba polii? Sper sa te misti destul de repede , oricum , paiul o sa iti dea de stire  :lol:

Dat fiind cazurile dese de enervare iti mai recomand o activitate zen , cum ar sa numeri zilnic cu o manusa de box cate cuie de 1cm lungime cantaresc 1 kg. O sa ai un castig imens in timp prin evolutia spirituala marcanta a unei asemenea activitati necesare deoarece stim din Vechime ca Spiritul se educa prin biciuirea   Corpului  :lol: cu o doza buna de ris .
:wink: :wink: :wink:

Cat despre carte , totul e atat de simplu insa ca sa luam bani tre sa complicam putin lucrurile , sa ne scarpinam la urechea dreapta pe dupa colt  :-D

AdarM

Citat din: Xanadron din  08 August 2012, 18:06:12
...Tu esti, Ancutzo?! ;D
Tot 600 RON incasezi pentru seminarii de la fiecare guvide credul si 150 pentru auto-acordarea neincordata :D de la distantza, cu telefonul inchis si chakrele larg deschise din toate balamalele?
...
(P.S. Decisesem sa nu mai postez decit in cazuri de enervare majora, da-i clar acu' ca tre' sa-mi auto-acord o banare permanenta). :D
...si cand te gandesti ca eu zilnic am de-a face cu specimene de tipul asta... :x
Vezi tu, mon vieux, incerc doar sa-ti explic de unde vine incrancenarea fireasca fata de liota sarlatanilor, pretins "evoluati", "treziti", "initiati" si alte categorii de parapsihopupu...
Marcus Tullius Cicero: Traim vremuri grele, copiii nu-si mai asculta parintii si orice prost crede ca poate sa scrie o carte.

Increde-te in cei care cauta Adevarul, dar indoieste-te de cei care spun ca l-au gasit.

delllia

privind un obiect pana numeri la 10 si pe urma incerci sa reiei imaginea cu ochii inchisi , chiar daca nu vezi imaginea, totusi dezvolta teribil de mult intuitia, vei deveni mai telepatic, vei aproxima mai bine anumite situatii, si multe mute altele.