Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

 Atunci inseamna ca tu sti dinnainte tot ce se intampla? Nu vad de ce nu ai face in asa fel, sa ne faci si noua o demonstratie...nu cred ca-i asa de greu pentru o persoana care are AL III-lea ochi deschis si sustine public, ca are "avantajul destul de mare de a intuii"...!!! Astept...si cred ca si altii sunt curiosi sa vada daca merita intradevar toata munca si timpul, pentru a-si deschide "acest ochi".
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

mistic


someone_creator

Ce "of doamne..."!!!!!?????
Trebuia sa intuiesti deja asta! :-)  Si sa-ti pregatesti "demo-ul"..... :-(
(nu pt.mine,ca pe mine nu ma intere demonstratiile... :wink:)

mistic

daca as sti cum sa controlez asta as face demouri cu mare placere, si totusi......

someone_creator

Pai tocmai,ca nu trebuie sa faci nici un demo!Numai cabaretistii fac demonstratii ca sa-si etaleze puterile lor de vrajeala!
Nu inteleg chestia asta cu demo-ul!La ce-ti foloseste ?Sa te aplaude lumea?Cred ca stii si tu ca n-are ce cauta vanitatea in dezvoltarea spirituala!
Si NU E CORECT sa incerci sa convingi pe cineva de faptul ca ....vaiiiii!ce mishto e sa ai 3 ochi!.... :-o
Cine te crede sa fie sanatos iar cine nu te crede ...iar sa fie sanatos!A-ti deschide al 3-lea ochi,nu e ca si cum te-ai duce la piatza si cumperi un kil de cartofi rosii pt.ca ti-a zis "x" ca sunt buni!.... :-D
Si mai cred ca esti doar la inceput....deschiderea "totala" a ochiului...se face in timp,capatand experienta si mai ales intelepciune!Si toate vor merge fain daca mai adaugi si bun simt!
Se poate discuta despre acest ochi,desigur...DAR vor fi discutii fara baza/suport!Nu se stie peste ce poti sa dai deschizand al 3-lea ochi,mai ales daca e o incercare fortata!Si in special pt.ca vei da EXACT peste ce ti se potriveste/peste ce atragi....dupa cat iti este de curat sufletul si inima!(astea le stii si tu,banuiesc)

...parerea mea!

aligadot

cu al treilea ochi se pot intui numerele la loto?  :-o

someone_creator

Incerca sa le ghicesti cu ghiocu sau cu boabe!Boabele tre 'sa fie de porumb!

:lol: :lol:

aligadot

normal ca glumeam...dar cred ca ar fi cea mai clara demonstratie...  :roll: :roll:


mistic

#353
sa intuiesti nr la loto :? cineva care stapaneste aceasta putere la perfectie, normal ca poate. Si totusi eu nu folosesc intuitia la vointa, se intampla automat fara sa vreau eu , si doar cand vrea ea.

aligadot

Citat din: mistic din  28 August 2008, 19:41:17
sa intuiesti nr la loto :? cineva care stapaneste aceasta putere la perfectie, normal ca poate. Si totusi eu nu folosesc intuitia la vointa, se intampla automat fara sa vreau eu , si doar cand vrea ea.

daca tu nu poti, de unde stii ca se poate?
doar prin simplu fapt ca asa se aude?


lylyt_ice

 :-D mai sunt unii care, fara sa "vrea" au senzatia ca pot zbura "levita" si se arunca de la etaj.....!!! Bine probabil ca astia sunt mai avansati in "studiu" si au nesansa sa mai auda si voci care le sugereaza ce simt si ce trebuie sa faca... :roll: :lol:
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

mistic

Citat din: aligadot din  29 August 2008, 15:58:22
daca tu nu poti, de unde stii ca se poate?
doar prin simplu fapt ca asa se aude?


pentru ca orice este posibil :wink:

aligadot

am un vecin, care mai demult...fiind cu cativa prieteni(erau in jurul varstei de 20 de ani), a inceput sa planga...uitandu-se pe cer...

unul dintre ei il intreaba: "ce ai ma?"
el: "daca nu as fi eu, lumea s-ar termina, ar veni sfarsitul lumii,doar eu o pot salva..."

ceva de genu, chiar daca am pus ghilimele...

ma gandesc, daca o fi intrat si el pe aici, si o fi postand...mai ales mai zice ca are si "al treilea ochi deschis"...dar ca nu vrea sa demonstreze,
citez: "Ceia ce pot face eu acum,hm,e treaaba mea .Pai cum sa nu pot trece peste tot raul cu ajutorul Lui Dumneze,nu este El Bun-ul.Eu incerc sa explic sa nu se bage,si nu incurajez din contra,as vrea sa-i indepartez."

imi amintesc prima data,cand am citit topicul asta, nu pot sa uit ce a zis lylyt_ice...cu faza cu ultimele 3 reincarnari... si chiar ii dau dreptate...


Zammolxe

ATENTIE !

Daca va concentrati numai pe al treilea ochi veti crea un dezechilibru , e bine sa folositi toate cheakrele.
Insa aveti grija , anja, nu e numai o poarta ce te lasa sa privesti dupa "perdea" catre planul astral sau cum vreti voi sai spuneti abilitati bla bla , ci si o poarta din exterior catre dvs. iar daca sunteti nestiutori veti avea multe fecte secundare negativve, fiintele de acolo va pot lua urma dupa nivelul de virbatii din corp(asemanator cu undele radio) iar multe hai sa zicem ca nu va vor binele , veti incepe sa va simtiti urmariti, sa vedeti umbre , vise intense si multe alte lucruri pe care nu vi le doriti asa ca inainte de a face pasul asta fiti sigur ca aveti toate informatile si un mentor

mistic

niste exercitii fizice pot ajuta nu este neaparat nevoi e sa meditezi si la alte chackre. Este adevarat ca e bine sa le deschizi in ordine.