Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

 Nu stiu ce sa zic(?) dar.......! eu personal m-as bucura daca as putea sa incep sa intrezaresc ceva cu ochii astia doi pe care ii am...si sa incep sa inteleg ceea ca nu am inteles pina acum !Eu cred ca asta este primul pas...cind am sa vad intii ce nu am vazut pina acum cu cei doi ochi...atunci poate ca am sa reusesc sa-l gasesc si pe al III-lea...dar pina atunci...e inca o cale lunga si anevoioasa....
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

mistic

#91
Citat din: SinapX din  23 Septembrie 2007, 01:44:11
Imi pare rau sa va dezamagesc,dar activarea celui de al treilea ochi nu se poate realiza prin simple exercitii fizice,e nevoie de o munca spirituala intensa.
unde vezi pe topicu asta tu exercitii fizice ca eu nu vad. [...]~~~modificat de Ark-nu jigni te rog

CHIP

Responsabil pentru acest tip de vedere este centrul optic din creier si nu ,,munca intensa spirituala,,.

blu3

am facut ce ai zis .cu poza aia.. m-am concentrat la punctul aceala mic si porma am inchis ochii si am vazut ca un ochi albastru in fatza care era intre ochi putin mai sus...oare sa fi reusit?

mistic


extrateresru_ro

nu ma-i continua nimeni?
e cineva care poate sa, dea mai multe explicatii,idicatii?
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

mistic

explicatii ,indicatii??? ce mai vrei ??? zi ce nu intelegi si iti explic :-D

Shadowman


O selecþie a celor mai importante fragmente din cartea lui Florin Gheorghiþã, "Fenomenul Valentina".
     http://www.geocities.com/viata.spirituala/valentina_garlea.htm
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

extrateresru_ro

Citat din: Shadowman din  21 Februarie 2008, 22:42:50
O selecþie a celor mai importante fragmente din cartea lui Florin Gheorghiþã, "Fenomenul Valentina".
     http://www.geocities.com/viata.spirituala/valentina_garlea.htm
multumesc
voi relata o experienta traita ,mai mult sau mai putin,asemanatoare cu a Valentinei.

voi scrie la sectiunea,VISUL
am incrededere in fiecare OM,dar nu am incredere in diavolul din el.

antoniu

Cu al treilea ochi, omul trece de la senzatii si perceptii la reprezentarea obiectului,fenomenului sau procesului din concret in sarea abstracta.. este acea fotografie mentala adusa intre ochii fizici inchisi in zona fruntii,reprezentand subiectul in lipsa acestuia.Cu el puteti vizualiza interior.mental orice.........exersati zilnic

alx

Citat din: antoniu din  22 Februarie 2008, 11:46:50
fenomenului sau procesului din concret in sarea abstracta..

o intrebare dom' profesor:  sarea trebuie sa fie iodata sau nu? 
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

antoniu

acel (t) care lipseste de la"  starea abstracata" a existat mental dar la viteza, tasta nu l-a executat.... milioane de scuze pentru disfunctionalitate.

antoniu

oricum daca doriti dv. va puteti reprezenta mental cu al treile ochi si saruri si acizi si baze...la alegere.....important este ca el ajuta trecerea de la concret la abstract.

lylyt_ice

 Aua...! Aici ai dreptate, ca daca-i arunci cuiva cu sare in ochi, (nu mai zic acizi si baze) automat trece intr-o stare " ABSTRACTA"...si numai anclansand al treilea ochi, mai are sanse sa ajunga pana la oftalmolog...ori atinge performante spirituale ca Valentina...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

antoniu

senzatiile ,perceptiile si reprezentarile le au si animalele despre realul complex concret ,dar spre abstract nu poti trece bariera decat in starea umana , prin notiuni,judecati si rationamente..... de la intuitia vie concreta ,la gandirea abstracta ,.... nu o poti face decat cu al treilea ochi..... asa rezolvi probleme, apar concepte si teorii....procesele psihice sunt destul de complicate...iar creativitatea este un semn divin.... pacat ca se face misto ieftin pe acest subiect !