Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

Mersii mult,Chip!!!Tu ai sintetizat in citeva cuvinte ,Tot ce m-a straduiesc eu sa explic de citeva zile.BINGO!!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Max C.

Depinde la ce puteri te referi ,eu nu ma refeream la "puteri" intelectuale,materiale....ci la cele care ne sunt date prin legile universului...dar constiinta actuala este asa intunecata ca nici nu realizam cine suntem defapt.

CHIP

Cred ca mai devreme sau mai tirziu fiecare va constientiza cine este  si mai sunt convins ca exista multe persoane care poseda aceste forte dar nu stiu ca le au.poate ca le vor descoperi singuri.

mistic

Wow exercitiu lui darkness merge mult mai bine!!

CHIP

@Mistic
Si cam ce poti sa vezi cu al 3-lea ochi? nu de alta dar ma faci curios.

mistic

#65
deocamdata am observat ceva cand ma uitam la mainile mele sau la oameni un contur transparent! banuiesc ca e aura lor. eu am zis ca exercitu lu darkness merge mai bine deoarece mie foarte usor sa ma concentrez la al 3-lea ochi acum.
in rest imi e mai suor sa vizualizez lucruri.


darkness

Citat din: mistic din  27 Aprilie 2007, 08:34:43
dar ai incercat exercitiul meu cu energia prin maini??? sau altcineva?? vreau sa stiu daca la altii merg pentru ca la mine merge foarte bine.


si la mine merge,asa ca da-i inainte,mistic

albinuta

 :lol:Si la mine functioneaza ,se vede un punct rozaliu intre sprincene numai de la o anumita distanta de persoana din fata si nu la toata lumea .ce parere aveti?

Unidentified

eu cand urmez metodele alea imi furnica degetul aratator de la mana dreapta si simt un fel de energie care se duce din burta catre frunte.
Apropo,nu prea e bine daca va concentrati asupra zonei dintre sprancene .In rest incerc sa-mi dezvolt capacitatea de telepatie sa pot comunica cu pristess si cu extraterestrii ca pana acum numai ocupat imi da.  :lol:

(mesajul de mai sus a nu se interpreta ca o ironie ,rautate ,caterinka sau alta prostie ce va mai trece prin cap )

darkness

Citat din: Unidentified din  02 Mai 2007, 21:31:47
eu cand urmez metodele alea imi furnica degetul aratator de la mana dreapta si simt un fel de energie care se duce din burta catre frunte.




e bine ca iti furnica, ti s-a deschis chakra...
zici ca se duce din burta catre frunte..vrei sa f ii un pic mai exact,pls?
eu ma  gandesc la kundalini,dar poate fi si altceva..
daca ma intrebi ce "altceva", te pot intreba daca nu cumva ti-ai plimbat mana de-a lungul corpului, asa cum se intampla cu foile pe care le bagi in xerox si sunt "fotografiate" de raza aia...


Citat din: Unidentified din  02 Mai 2007, 21:31:47

Apropo,nu prea e bine daca va concentrati asupra zonei dintre sprancene .

de ce sa nu fie bine?
de ce crezi tu ca nu e bine?
eu as avea un exercitiu care da rezultate mult mai rapide decat meditatia ,privind cel de-al treilea ochi,insa ma abtin din doua motive: 1) l-am aflat de la priestess si e dreptul ei sa il afiseze ; 2) e extrem de periculos  ( de ce? tocmai pentru ca se realizeazza repede si in cateva zile,maxim o luna ai ochiul deschis..numai ca atunci,daca nu stii si "baza" de care vorbea priestess si de care vorbeam si eu, ,ai incurcat-o,mai pe romaneste spus... energia e prea puternica si pot fi probleme legate de igiena somnului si alte probleme de care nu veti scapa prea usor..de fapt nici nu stiu daca veti scapa...  :oops: chiar vb serios)


Citat din: Unidentified din  02 Mai 2007, 21:31:47
In rest incerc sa-mi dezvolt capacitatea de telepatie sa pot comunica cu pristess si cu extraterestrii ca pana acum numai ocupat imi da.  :lol:

(mesajul de mai sus a nu se interpreta ca o ironie ,rautate ,caterinka sau alta prostie ce va mai trece prin cap )

adik dc numai cu priestess? :lol:
vrei sa o convingi sa revina pe forum??poate reusesti tu...
mie imi da ocupat si la telefon :-D

in rest...sa iti spun o teorie care circula prin zona...
se spune ca nu poti lua legatura prin telepatie cu o persoana pe care nu ai vazut-o si care nu stii ce frecvente bantuie...intr-un cuvant, nu mai incerca sa iei legatura cu priestess sau alieni,pt ca nu sunteti pe aceeasi frecventa..
sau poti incerca,cine stie,poate cineva totusi iti va raspunde,,,


spor,Unidentified, abia astept sa ne mai comunici noi date!
Citat din: Unidentified din  02 Mai 2007, 21:31:47


(mesajul de mai sus a nu se interpreta ca o ironie ,rautate ,caterinka sau alta prostie ce va mai trece prin cap )

mistic

#70
Citat din: Unidentified din  02 Mai 2007, 21:31:47
eu cand urmez metodele alea imi furnica degetul aratator de la mana dreapta si simt un fel de energie care se duce din burta catre frunte.
hmm... stiu ca in burta se afla un centreu enrgetic in afara de chakra, e vorba de Tan Tien care este foarte importanta in artele martiale. Este centrul de putere de unde poti trimite KI in lovituri pentru a le face mai puternice sau il mai poti folosi la vindecare sau il poti aduna la un loc si elibera spre o tinta aruncand-o in aer.

Ki is Vital Energy.
Ki is the thread which connects all things. 
Ki is verifiable, measurable, and without limits.


Unidentified

#71
Citat din: darkness din  02 Mai 2007, 22:07:47


e bine ca iti furnica, ti s-a deschis chakra...
zici ca se duce din burta catre frunte..vrei sa f ii un pic mai exact,pls?
eu ma  gandesc la kundalini,dar poate fi si altceva..
daca ma intrebi ce "altceva", te pot intreba daca nu cumva ti-ai plimbat mana de-a lungul corpului, asa cum se intampla cu foile pe care le bagi in xerox si sunt "fotografiate" de raza aia...




am o senzatie in zona abdomenului de caldura ceva,nu prea merge explicat... ce este interesant ca pot sa o directionez catre cap si spre frunte unde dispare . Nu am plimbat nici o mana din cele toate  de-a lungul corpului ,stau tapan intr-o pozitie relaxata.Nu incerc sa ma concentrez sau sa-mi fortez ochii catre limita superioara .
Am zis ca nu e bine sa te concentrezi cu mintea si nici ochii sa-i fortezi pentru ca mi se pare fara efect ,in caz ca nu simti ceva te stresezi ,te dor ochii si nu rezolvi nimic.
Mi se ridicase si parul de pe mana cand am apropiat mainile una de cealalta  :lol: .
Evident ca toate astea se pot intampla numai in mintea mea ,adica sa le imaginez,dar cine stie...
Citat din: darkness din  02 Mai 2007, 22:07:47

adik dc numai cu priestess? :lol:
vrei sa o convingi sa revina pe forum??poate reusesti tu...
mie imi da ocupat si la telefon :-D

in rest...sa iti spun o teorie care circula prin zona...
se spune ca nu poti lua legatura prin telepatie cu o persoana pe care nu ai vazut-o si care nu stii ce frecvente bantuie...intr-un cuvant, nu mai incerca sa iei legatura cu priestess sau alieni,pt ca nu sunteti pe aceeasi frecventa..
sau poti incerca,cine stie,poate cineva totusi iti va raspunde,,,


spor,Unidentified, abia astept sa ne mai comunici noi date!

te-am sunat si pe tine dar la tine mi-a raspuns unu' suparat   :-o
apropo,zicea unu' ca daca aprinzi o lumanare intr-o camera intunecata si pui mana la nivelul flacarii si o misti un pic s-ar vedea aura.Nu am incercat si nici nu stiu cat de adevarat este...
am sa mai incerc cateva tehnici ca macar ma relaxeaza ,lucru de care am nevoie

mistic

#72
kudalini nu-i in nici un caz, pentru ca daca era kudalini iti dadeai seama. Odata cu trezirea kudalinului ni se trezeste mintea, realizam ca suntem ceva mult mai mult decat am fost inainte. Vedem ca suntem energie, entuziasm, inspiratie si faptul ca suntem responsabili de viata noastra asa cum e. Odata cu acesta trezire dobandesti niste puteri supranaturale precum forta, auz,vaz foarte bine dezvoltate, bi-locatie, manifestatie instanta.

darkness

Citat din: mistic din  05 Mai 2007, 07:20:30
kOdata cu trezirea kudalinului ni se trezeste mintea, realizam ca suntem ceva mult mai mult decat am fost inainte. Vedem ca suntem energie, entuziasm, inspiratie si faptul ca suntem responsabili de viata noastra asa cum e. Odata cu acesta trezire dobandesti niste puteri supranaturale precum forta, auz,vaz foarte bine dezvoltate, bi-locatie, manifestatie instanta.

nu e adevarat,nu iti dai seama si nu nu dobandesti puteri supranaturale si in niciun caz bilocatia!
pt bilocatie,la fel ca si pt levitatie,trebuie sa te antrenezi f mult...de levitatie am mai auzit  la maestri,dar nu am auzit pe nimeni vorbind de dobandirea bilocatiei...
esti,intr-adevar mai entuziast,dar asta tine si de tine ca persoana..poti avea kundalini-ul adormit si sa fii entuziast si inspirat...

mistic

#74
darkness uite:http://home.xtra.co.nz/hosts/Wingmakers/kundalini%20energy.html vroiam sa spun ca apar ca ceva natural
In levitatie se foloseste energie kudalini