Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

lylyt_ice

padme, tocmai asta este si dorinta mea:"sa fim seriosi"...!!! Vi tu cu "observatii" e dreprul tau, dar crede-ma ca eu nu vin "repede" si zic...cum spui tu; sa nu uitam ca aici suntem pe un forum unde pana in prezent, unii membrii au pastrat cat de cat simtul realitatii si au exterpat din start incercarile unora de a devia de la realitate. Atata timp cat unii apar cu tot felul de timpenii de genul celor expuse de arcchangel, pe care nu le poare dovedii si nici altii in lume nu au dovedit vreodata ca sunt dotati cu astfel de capacitati, este normal si decent sa privim aceste cazuri cu un mare scepticism, sau sa fim atenti ca unii pur si simplu fac misto si ne induc in discutii fara sens pentru a dovedii ca suntem un forum neserios pe care se discuta numai tampenii. Ceea ce a povestit @biss, nu suporta comparatii, este cu totul altceva si si-a expus experientele intr-o alta maniera...si fie vorba intre noi; si unii dintre noi au astfel de experiente ca ale lui. Oricine poate scrie pe un forum ce vrea si eu pot sustine ca trec prin zid si ca pot construii o casa prin puterea  de concentrare...asa; hai crede-ti-ma ca imi dau si cuvantul....e bine?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Urban

Capacitatile omului sunt cu mult deasupra tehnologiei actuale, atata doar ca foarte putini ajung sa isi cunoasca adevarata valoare, si extrem de putini reusesc sa se si foloseasca de ea.
Traim intr-o realitate iluzorie, e normal ca foarte multi sa nu accepte schimbarile.

Serban M

#437
Citat din: Urban din  10 Octombrie 2009, 17:06:40
Capacitatile omului sunt cu mult deasupra tehnologiei actuale, atata doar ca foarte putini ajung sa isi cunoasca adevarata valoare, si extrem de putini reusesc sa se si foloseasca de ea.
Traim intr-o realitate iluzorie, e normal ca foarte multi sa nu accepte schimbarile.

Realitatea este asa cum noi o gandim. Daca ne limitam la ce ni se spune, asa va fi si realitatea.

Arcchangel

nu va mai certati din cauza mea au fost alti si sunt mult mai avansati ca mine no sa ma mai laud nici o data pe forumuri vorbesc doar cu cine stiu ca ma intelege este o poveste lunga cu mine dar nu are rost sa mai continui

Serban M

Archangele, putina gramatica nu strica.

padme

lylyt_ice,din modul in care scrii despre archanghel eu deduc ca a mai scris ceva si nu stiu eu! pt ca, practic ambii (archanghel si @biss) vorbesc despre acelasi lucru: al 3-lea ochi, o chakra si anumite capacitati telekinetice! dintre care unul a miscat... o banca si de aici v-a sarit ceva la toti dintr-o data, ceea ce pt mine e cel putin straniu,  iar celalalt...linisteste valurile si...ma rog, ce mai face! deci..ma repet, care este diferenta dintre ei si eu nu o vad? cum adica @biss si-a descris experientele dintr-o alta maniera?...archanghel nu face acelasi lucru? trairi ca ale lui @biss ati mai avut si voi altii? cine si ce anume? eu nu cunosc/n-am auzit pe nimeni care sa se fi trezit in camera unui calugar tibetan! stiu insa pe cineva care a facut o calatorie destul de interesanta in astral! dar atata timp cat eu nu pot verifica aceste lucruri, sau alte lucruri care s-au scris, nu pot spune ca nu e asa! revenind la problema, am auzit o povestioara spusa intr-un anumit context de catre o cunostinta de-a mea, referitor la o cunostinta comuna, cum stateau ei pe balcon si discutau si la un moment dat celalalt incepe sa-si miste masina inainte-inapoi, pe motiv ca trebuie sa se descarce de o anumita energie! tipul are pregatire in domeniul stiintelor exacte! nu face "demonstratii", doar in preajma cunoscutilor mai spune..una, alta.
daca nimeni nu a demonstrat aceasta....capacitate sau ce-o fi, cum poate exista ca.. disciplina sa-i zicem, sau ma rog, in categoria fenomenelor "paranormale"?

si eu am citit o lucrare in care autorul demonstreaza stiintific cum ca aceste capacitati paranormale, dintre care bioenergia/bioenergetica nu exista! si totusi...personal am avut ceva suprize.

problema forumului nu este aceea "ca nu e serios" ci incarcatura negativa si izbucnirile violente! eu cel putin, fara capacitati paranormale,  asa percep!

lylyt_ice

padme, crezi in continuare ce doresti si pe cine vrei, este la alegerea ta...dar eu nu pot accepta orice aberatie. Si nu mai arunca cu vorbe provocatoare ca de exemplu "incarcaturi negative" sau "izbugniri violente"! Arcchanghel spune ce spune, e treaba lui...eu i-am pus cateva intrebari la care nu a raspuns, de aceea nu pot spune decat ce am spus inainte: ABERATII!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

padme

provocatoare le percepi tu! eu nu arunc cu nimic si nu imi place sa ma cert sau sa instig!

Tayka

Pentru cine doreºte sã ºtie mai multe despre CHAKRAS-uri poate intra aici-http://sahajayoga.xhost.ro/site/experimentul.php
ATENÞIONARE-nu vã uitaþi in ochii maestrei Mataji Nirmala Devy ci in punctul roºu din zona chakrei ajina-Dacã veþi urma întocmai instrucþiunile experimentului,e posibil sã vã ACTIVAÞI cele 7 chakras-uri declanºând o parte a energiei kundalini-succes.
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

lylyt_ice

iar dupa ce v-ati deschis chakras-urile, urmatorul link v-a arata si cum veti primii energia divina... bine inteles daca veti urma cursurile...(BANUIESC SI EU ;NUMAI)                     :-ohttp://sahajayoga.xhost.ro/site/album.php
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Tayka

lylyt_ice-explicã-le la bãieþi cã sahaja-yoga,e doar un experiment,nu se deschide nimic,se activeazã doar,ºi treaba þine cam cât o beþie bunã,dupã care trece practic e autosugestie-de aia ºi trebuie sã te uiþi între ochi la babã-
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

lylyt_ice

Ceeee? Sa m-a uit io in ochi la baba? Uita-te tu...! Daca era un mos mai ziceam...tu ai gasit-o tu uita-te la ea... :-D
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

#447
Topicul ãsta se transformã într-o zonã de chat/spam ºi nu-mi dau seama?

P.S. Am mutat la coº mesajele offtopic.
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

Tayka

Ce sã mai zici-mai rãu ca pe timpul lui stalin
Tot ceea ce este fundamental diferit deranjeaza ordinea stabilita (Jean Piere Petite).

lylyt_ice

#449
Cred ca sensul de rotatie se schimba in funcie de fregventa in care te aflii (sau ceva de genul acesta) nu mai stiu exact pe unde am citit, dar cred ca sensul de rotatie este influentat de fregventa inalta sau joasa in care gandesti (sau cum te comporti)...!?  :?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?