Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

darkness

mistic draga,ce parte din  ..:
Citat din: pri3st3ss din  22 Aprilie 2007, 21:05:51
mistic,deja am zis ca eu nu doream acele capacitati telepatice si telekinezice,eu vreau sa folosesc energia respectiva spre alte actiuni.
telepata am fost mereu,chiar inainte sa incep sa lucrez cu energia,
...deci nu ma intereseaza acest lucru si nu vreau sa lucrez pentru asta..nu vreau sa  perfectionez  aceste "puteri", pentru ca ele  sunt realitati ale vietii mele si oricat as incerca eu sa le stopez,nu voi reusi..


nu intelegi???

in primul rand asta e problema pe forumul asta..unul vorbeste si altul citeste din 2 in doi...
din cate am inteles eu din mesajele priestessei, ea nu e interesata de telepatie si telekinezie pt ca le are si vrea sa realizeze altceva cu energia respectiva...ce e asa greu de inteles??
eu,in locul tau, m-as intreba ce vrea sa obtina cu acea energie...

priestess,ti-am mai spus-o si ti-o repet.  distrugerea ceva prin autoexpunere, nu va avea roadele pe care le doresti tu. nu vei primi decat raspunsuri de genul celor date de mistic si  mesaje de genul:

Citat din: Shadowman din  22 Aprilie 2007, 21:32:44
    Cine isi deschide al treilea ochi,sa ne anunte prin fax...Sa ne spuna si noua ce vede si cum vede... :-D
  ...Nici unul nu stia despre ce vorbeste ,doar isi imaginau...!!!  :wink:
  Surprinde coeficientul de inteligenta extrem de scazut al unora ,care cred ca tot ce zboara prin anumite cercuri de
de initiere se si maninca...!   8-)
Penibil,foarte penibil,extrem de penibil moment pentru o organizatie de "yoghini" care au pretentia ca-si dezvolta "extra-simturile"...! Dar de carute rasturnate cu "intelectuali" nu ducem lipsa....!  :-D
  Cine are ochi sa vada, cine are urechi sa ma asculte...! Va intelege  multe...!  :wink:

mesaje care pana la urma sunt ale unor sceptici care,desi nu incearca, spun direct ca nu se poate...
si ce anume castigi din aceste reactii??

mistic ,tu afirmi ca ti-ai deschis al3lea ochi,dar nu imi dai impresia de liniste interioara.probabil din "tonul" mesajelor tale:

Citat din: mistic din  22 Aprilie 2007, 12:15:46
albinuta nu tre sa te initieze nimeni! deschidel singur ...... TU cauti pe cineva sa faca altceva in locu tau sau ce.

...scopul deschiderii acelui ochi nu este doar obtinerea telepatiei si telekineziei... al3lea ochi este o poarta spre alte lumi;ai grija cui deschizi!

iar uneori este nevoie de cineva care sa fie alaturi de tine in incercari,sa te initieze,asa cum dorea albinuta, pt ca uneori, ceea ce simti te copleseste si te poti trezi pe jos, plangand in hohote...
prietenii stiu de ce....
priestess are dreptate cand spune ca :

Citat din: pri3st3ss din  21 Aprilie 2007, 21:39:24
dar ar trebui sa inveti sa controlezi trupul si respiratia si ,in general, starea de meditatie.sa nu uiti niciodata ca meditatia inseamna iubire, liniste interioara si uniune.in meditatie, trebuie sa devii una cu trupul tau,cu universul.are acelasi efect cu o rugaciune bine si corect spusa..spusa din toata inima...tot la sentimente marete ajungi,dar nu te vei simti puternic si mare si unic!vei fi doar o picatura intr-un mare ocean!



iar cei care sunt  fanatici ai religiei pot afirma acest lucru...
noi trebuie sa ajungem prin meditatie, exact in locul in care ajung ei prin rugaciune intensa: la IUBIRE!
la iubirea pe care ziceai si tu ca o simti..pt orice stea,copac,floare etc...
daca tu simti acest lucru in profundul fiintei tale, at te felicit.sunteti amandoi niste norocosi indragostiti de viata...nu prea multe persoane reusesc sa urmareasca uimite si atente dansul unor fluturi in bataia vantului....priestess stiu ca reuseste...
pe ea o amuza orrice si priveste fascinata orice,de parca a cazut de pe alta planeta..
in acest moment, pentru voi totul este o poezie, o simfonie care merita absorbita cu fiecare celula a trupului vostru...extaz  si euforie...
pt altii e fanatism...
depinde din ce unghi privesti

inca ceva,mistic...
daca erai mai cu capul pe umeri si erai atat de priceput, iti dadeai seama de ceva din posturile colegei noastre...
ceva ce tu ai omis sa iei in calcul....

sa te intreb ceva,mistic:  oare nu e posibil ca anumiti oameni sa aiba aceste capacitati,inca din nastere?si,avandu-le, protectorul lor divin/astral/maestrul sau cum vrei tu sa ii spui, sa reauseasca sa o trezeasca mai devreme( ma refer la varsta acum ), sau sa intre in legatura cu persoana respectiva prin anumite cai care sa provoace o revolutie in chakrele fiintei respective?...
eu am luat in calcul si aceasta  optiune...


Citat din: Arckadii din  22 Aprilie 2007, 11:26:46
Nu toti cei de aici au capacitatea de a intelege si/sau practica anumite lucruri. In acest caz ele pot deveni periculoase. .


Ark

ark,poti sta calm... oricine poate incerca ceea ce spunem noi acum, dar se vor plictisi extrem de rapid de aceste tehnici care cer perseverenta si concentrare; ne vor privi cu scepticism sau vor ridica o spranceana si vor spune ceva de genul " uite-i pe astia de la misa unde se ascund"...gresala unui om se rasfrange asupra unor tehnici care nu au nicio vina...
ca si religia,ark, trebuie sa fii deschis si sa vrei sa intelegi,altfel....degeaba ne racim noi gura pe aici si pierdem timp pe net...

Citat din: Shadowman din  22 Aprilie 2007, 21:32:44
   
  Cine are ochi sa vada, cine are urechi sa ma asculte...! Va intelege  multe...!  :wink:

mistic

,,albinuta nu tre sa te initieze nimeni! deschidel singur ...... TU cauti pe cineva sa faca altceva in locu tau sau ce."
chiar am un ton nervos in mesajul asta??? Imi cer scuze atunci dar nu aveam toane cand am scris acest mesaj. Tu te referi la acel semn al exclamarii sau ce??? Doar vreau sa atentionez ca e mai bine sal deschida singur usor pentru ca astfel sa invete sa isi controleze energia.

darkness

din cate observ,ai probleme legate de diferentierea sexelor.mai ales in cazurile in care e vadit sexul unui utilizator;in plus, ai si semnele care iti permit sa vezi ce gen are persoana cu care vb..
macar atat fa si tu,daca esti nervos!
respecta oamenii..
albinuta e fata,alinutzu e baiat...

in plus, eu asta am simtit din postul tau;un fel de repros si nervozitate...daca tu spui ca nu erai nervos, ok..
si repet,e mai bine sa aiba un initiator...
mistic,tu cred ca  nu intelegi rolul unui initiator...un initiator nu deschide nicio usa pt tine,doar te ajuta...asa cum e si invatatoarea..te initiaza in tainele scrisului si cititului, nu scrie/citeste pt tine...

mistic

ok am inteles nu am fost atent scuze :-D

Shadowman

Citat din: pri3st3ss din  22 Aprilie 2007, 21:05:51
mistic,deja am zis ca eu nu doream acele capacitati telepatice si telekinezice,eu vreau sa folosesc energia respectiva spre alte actiuni.
telepata am fost mereu,chiar inainte sa incep sa lucrez cu energia,dar nu asta ma intereseaza.stiu ca, daca vreau ceva cu adevarat, o persoana din bucuresti sau aflata in alt capat al orasului, ma poate "auzi".sau,mai usor,daca vreau ceva,sun acea persoana..eu "imi simt" prietenii..starea lor de spirit,oboseala,stresul,tristetea.."simt" multe, dar e oribil si vreau sa scap de asta..e un calvar,pt ca "vezi si simti ceva" si apoi devine realitate..si de aici se isca o multitudine de intrebari..si tot de aici vin multe  solicitarti si e obositor.
...deci nu ma intereseaza acest lucru si nu vreau sa lucrez pentru asta..nu vreau sa  perfectionez  aceste "puteri", pentru ca ele  sunt realitati ale vietii mele si oricat as incerca eu sa le stopez,nu voi reusi..

Oameni buni,VOI VEDETI CE SCRIE PRI3ST3SS...?  :-o  :-o :-o
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Citat din: pri3st3ss din  20 Aprilie 2007, 22:01:02
mistic...eu nu am luat de pe site-uri,imi pare rau..
eu am prezentat din proprie experienta si din experienta celui care ma indruma...
eu am avut probleme mari la deschiderea acestui punct..dreri de cap,ameteli,tulburari de vedere...
acum ..eu am spus-o si o mai repet: fiecare persoana are in spate experientele sale ,nu numai din aceasta viata,dar si din celelalte...

PAM-PAM !  :-o :-o :-o
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Mda...
Revenind la perceptiiile extrasenzoriale si vederea cu ajutorul celui de-al treilea ochi...
O intrebare pe probleme "tehnice", PRI3ST3SS...
Poti vedea (si anticipa...) miscarile pe care le poate face un individ...? Ma refer la miscarile
corpului (miscarea bratelor,miinilor...)...Daca da,cu cit timp inainte si in ce mod o percepi
(detaliere culori,forma,conditii de mediu,iluminare a mediului,pe lumina sau pe intuneric...?)
Astept un raspuns...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

Ca sa fiu sincera toate aceste practici nu duc la absolut nimic de cit sa ti pierzi timpul ,si sa incerci sa-i convingi pe cei din jur ca nebunia ta este realitate.Am crezut si eu citiva ani buni in asemenea fantezii ,dar pina la urma totul este numai iluzie.Si nu numai atit toti cei care incep sa arate ca ei sint pozitivi si ca sint in stare sa dea altora sfaturi ,acestia sint cei care de fapt au nevoe de ajutor, ,inainte sa fie prea tirziu.Toti oamenii sint lafel,au vise ,intuitii,etc Toate sint simptome normale innascute ,depinde de genele fiecaruia .toti cei care intradevar au foarte mult dezvoltate unele simturi ;au si un ADN modificat ...DE CINE???Prin practici,matanii,sii fantezii nu ajungi decit sa te faci de risul celor din jur,sa.o iei rasna,sau cum se intimpla in cele mai multe cazuri ,sa faci tu in fata altora pe guru cel luminat.Am cautat sa gasesc macar una...numai o persoana care practica de ani de zile timpeniile acestea si poate demonstra ca poate citii ginduri,poate misca lucruri din loc, vede prin ziduri Etc...si nu am gasit absolut nici o persoana.Toti se eschiveaza si se dau pe dupa piersic.Intradevar sint persoane cu anumite modificari ale unor glande sau genelor ,ASTA este cu totul altceva ,au anumite simturi mai dezvoltata decit normal si ei nu folosesc rituale ,matanii si vreun "GURU" Acum este o moda :care are puteri supra naturale ,incepe direct sa faca pe vulpea firoscoasa si cu ginduri pozitive ,atragind atentia si respectul celorlalti ,dar in realitate aceste persoane sint cele mai false ,inducind in eroare mai eles tineretul si femei care nu au realizat nimic in viata.Daca cineva este de alta parere nu vreau sa comenteze ca o iau drept eschivare...vreau sa demonstreze ca prin aceste practici bolnave a ajuns la vreun rezultat.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

lylyt_ice

Apropo timpenia cu mai multe vieti...bla-bla-bla !!! Am probat si idiotenia asta...Am o cunostinta care lafel ca si mine era convinsa de povestile cu vietile anterioare si evolutia spirituala in decursul lor .Intr-o zii ne am hotarit sa aflam si noi ce am fost in viata precedenta...O.K.  termin la un tip,care era unul dintre cei mai buni in Bonn.Am platit cite 400 EUR de caciula...(muzica spirituala ,tamiie etherica +toata garnitura de relaxarii) asa am aflat ce am fost in ultimele trei vieti (imi venea sa-mi pling de mila)Cunostinta mea a iesit din sedinta putin mai bine dispusa ,avusese mai putine probleme decit mine,in vietile anterioare.Dupa vreo 6 luni am inceput sa mi fac ginduri si ne -am dus din nou la tipul ala sa mai imi spuna o data cum a fost si ce am zis sub hipnoza ,dar saracul uitase(prea multi clienti)atunci iar 400EUR,muzica si tamiie ...numai ca de data asta ,s-a schimbat filmul; alte vieti alte probleme...HAaa? cind i-am spus ca nu se potriveste, a inceput sa fie agresiv siiii tot pozitivul din el a disparut total.Nu m-am pierdut cu firea si am cautat acum in KÖLN un profesionist in domeniu,de data aceasta o DAMA Foarte bine cunoscuta autoarea mai multor carti de hipnoza ...tra la la...Atunci m-am hotarit impreuna cu prietena mea sa facem lafel, egal cit ne costa cel putin sa aflam adevarul ...!!!Tot lafel; trei vieti ...si la urmatoarea sedinta alte trei vieti, din nou la urma scandal, banii s-au dus si pina la urma totul numai minciuna .Patru sedinte ,patru pachete a trei vieti si de fiecare data alt fel.ASA CA ...De aceea daca tot am numai o viata cel putin incerc sa aflu adevarul despre aceasta "singura" viata aici pe pamint...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Arckadii

ce va invartiti voi in jurul cozii...nu prea cautati unde trebuie.
da, mesajul asta atata contine, doar mesajul de mai sus. il considerati ironic? ok! vedeti ce am vrut sa spun de fapt, cu atat mai bine.
Ark

alinutzu

apropo am si eu o intrebare :P ce e Prananadi .... tine de al treilea ochi ?
can't stop the signal ...

lylyt_ice

UPS...daca tu ne spui ce este Pitiplon iti spun si eu ce e cu ...Prananadi !
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Shadowman

#42
Citat din: lylyt_ice din  24 Aprilie 2007, 13:49:36
Am crezut si eu citiva ani buni in asemenea fantezii ,dar pina la urma totul este numai iluzie.Si nu numai atit toti cei care incep sa arate ca ei sint pozitivi si ca sint in stare sa dea altora sfaturi ,acestia sint cei care de fapt au nevoe de ajutor, ,inainte sa fie prea tirziu.Toti oamenii sint lafel,au vise ,intuitii,etc Toate sint simptome normale innascute ,depinde de genele fiecaruia .toti cei care intradevar au foarte mult dezvoltate unele simturi ;au si un ADN modificat ...DE CINE???Prin practici,matanii,sii fantezii nu ajungi decit sa te faci de risul celor din jur,sa.o iei rasna,sau cum se intimpla in cele mai multe cazuri ,sa faci tu in fata altora pe guru cel luminat.Am cautat sa gasesc macar una...numai o persoana care practica de ani de zile timpeniile acestea si poate demonstra ca poate citii ginduri,poate misca lucruri din loc, vede prin ziduri Etc...si nu am gasit absolut nici o persoana.Toti se eschiveaza si se dau pe dupa piersic..

Nu m-as grabi cu astfel de afirmatii...Chiar toate sa fie iluzii sau fantezii...? E bine sa nu generalizezi...
Nimeni nu vede orice vrea,nimeni nu face tot ce vrea,nimeni nu profeteste sau ghiceste absolut tot...E un mister si asta...
E o vorba : Omul potrivit la locul potrivit si timpul potrivit...
Trebuie intruniti "factorii"... :-D
Altfel poti consulta 100 de ghicitori,1000 de astrologi si 1000 de persoane cu calitati  "par-anormale"... Sau sa bati drumurile la 1000 de manastiri si biserici...
Tot degeaba...!

" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

In afara de primul rind ,mesajul tau il gasesc mai mult decit perfect,si crede-ma ca nu m-am grabit am o virsta la care pot spune celor de 20-25 de ani ,sa-i trimeata la plimbare pe toti mentorii...si sa nu-si arunce banii pe carti mistice ,totul este pura fantezie...numai ca cine se lasa atras de asemenea idei cu greu (daca)isi mai revine la realitate.in ziua de astazi e o afacere f.rentabila.poti devenii un om bun si fara mentori si ritualuri .mai inteligenti sint sofii's se invirtesc pina intra in contact cuuu ...ei stiu ce delireaza.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Nox

#44
Citat din: lylyt_ice din  24 Aprilie 2007, 23:49:50
totul este pura fantezie...

Nu chiar totul...cand unele lucruri ajung la limita a ceea ce poate explica stiinta (ceea ce se stie)...avem de a face cu.... !!!
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee