Sectiune pentru limba româna > Fenomene conexe si paranormale

AL 3-lea ochi

(1/110) > >>

mistic:
al treilea ochi este de fapt glanda pineala. ea poate transmite energie prin chackra(punct energetic) care se afla aliniata cu ea adica cea din frunte intre cele doua sprancene. eu am reusit sa deschid acest al 3-lea ochi (cel putin asa credm macar umpic) deoarece am simtit prima oara energia in punctul energetic. mai tarziu am simtit energia venind de la glanda pineala spre punct apasand pe frunte, simteam o presiune. acum simt energia pe toata fruntea si mie cam greu sa ma concentrez doar in mijloc. ma poate ajuta cineva sa imi explice daca ce se intampla e normal???? sau cum as putea sa ma concentrez mai usor doar in punctul din mijlocul fruntii?

lylyt_ice:
Ia o oglinda,deseneaza pe.ea un punct negru de marimea ungihei mici,priveste-te in oglinda postind acel punct ,exact unde este al treilea ochi ,incearca sa te concentrezi la acest punct.

mistic:
mersi! o sa incerc !

alinutzu:
si cam ce poti sa faci la acest nivel(de incepator) cu al treilea ochi ?
Cum merge deschis ?? :) tu cum ai procedat , ca asa teoretic stiu cum ar merge , prin concentrare dar cum anume la ce ?!?!

darkness:
exista pe internet poze cu un anumit semn....vezi imaginile

pasii pentru incepatori sunt urmatorii:
- 3-5 minute privesti semnul,golindu-ti mintea de alte ganduri
- "gandul este proiectat intre sprancene"....e un fel de concentrare dubla
- privesti imaginea in aceasta ordine:
               -  creati un fond bleu deschis( de preferat culoarea cerului  senin)
               - priveste razele
               - priveste cercul soarelui cu semnul ( 3-ul intors)
               - priveste doar semnul
                - priveste doar punctul cel mic
- inchide ochii, incercand sa redai cat mai bine toata imaginea
- cand vezi un ochi bleu,care priveste fix, ai reusit sa iti deschizi al-3lea ochi

vedeti sa nu va plictisiti si sa va concentrati cat mai bine...
cum spunea si priestess intr-un post, aruncati toate grijile,gandurile la gunoi in acele doua ore, cat dureaza experimentul...doua ore pe zi e de preferat sa faceti acest lucru.
opriti telefoanele,nu va uitati la meciuri si telenovele,sau uitati-va si apoi realizati acest exercitiul.
spor si sper sa reusiti.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version