Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

AL 3-lea ochi

Creat de mistic, 18 Aprilie 2007, 08:40:30

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mistic

al treilea ochi este de fapt glanda pineala. ea poate transmite energie prin chackra(punct energetic) care se afla aliniata cu ea adica cea din frunte intre cele doua sprancene. eu am reusit sa deschid acest al 3-lea ochi (cel putin asa credm macar umpic) deoarece am simtit prima oara energia in punctul energetic. mai tarziu am simtit energia venind de la glanda pineala spre punct apasand pe frunte, simteam o presiune. acum simt energia pe toata fruntea si mie cam greu sa ma concentrez doar in mijloc. ma poate ajuta cineva sa imi explice daca ce se intampla e normal???? sau cum as putea sa ma concentrez mai usor doar in punctul din mijlocul fruntii?
 

lylyt_ice

Ia o oglinda,deseneaza pe.ea un punct negru de marimea ungihei mici,priveste-te in oglinda postind acel punct ,exact unde este al treilea ochi ,incearca sa te concentrezi la acest punct.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

mistic


alinutzu

si cam ce poti sa faci la acest nivel(de incepator) cu al treilea ochi ?
Cum merge deschis ?? :) tu cum ai procedat , ca asa teoretic stiu cum ar merge , prin concentrare dar cum anume la ce ?!?!
can't stop the signal ...

darkness

exista pe internet poze cu un anumit semn....vezi imaginile

pasii pentru incepatori sunt urmatorii:
- 3-5 minute privesti semnul,golindu-ti mintea de alte ganduri
- "gandul este proiectat intre sprancene"....e un fel de concentrare dubla
- privesti imaginea in aceasta ordine:
               -  creati un fond bleu deschis( de preferat culoarea cerului  senin)
               - priveste razele
               - priveste cercul soarelui cu semnul ( 3-ul intors)
               - priveste doar semnul
                - priveste doar punctul cel mic
- inchide ochii, incercand sa redai cat mai bine toata imaginea
- cand vezi un ochi bleu,care priveste fix, ai reusit sa iti deschizi al-3lea ochi

vedeti sa nu va plictisiti si sa va concentrati cat mai bine...
cum spunea si priestess intr-un post, aruncati toate grijile,gandurile la gunoi in acele doua ore, cat dureaza experimentul...doua ore pe zi e de preferat sa faceti acest lucru.
opriti telefoanele,nu va uitati la meciuri si telenovele,sau uitati-va si apoi realizati acest exercitiul.
spor si sper sa reusiti.

alinutzu

Citat din: darkness din  19 Aprilie 2007, 12:00:17
pasii pentru incepatori sunt urmatorii:
- 3-5 minute privesti semnul,golindu-ti mintea de alte ganduri
- "gandul este proiectat intre sprancene"....e un fel de concentrare dubla

deci chestia asta la prima poza

Citat din: darkness din  19 Aprilie 2007, 12:00:17
- privesti imaginea in aceasta ordine:
               -  creati un fond bleu deschis( de preferat culoarea cerului  senin)
               - priveste razele
               - priveste cercul soarelui cu semnul ( 3-ul intors)
               - priveste doar semnul
                - priveste doar punctul cel mic
- inchide ochii, incercand sa redai cat mai bine toata imaginea
- cand vezi un ochi bleu,care priveste fix, ai reusit sa iti deschizi al-3lea ochi

si asta la cea de-a doua ?

Si cam ce poti face dupa ce ti-ai deschis al treilea ochi ?
Asa la nivel de incepator ceva :), cam ce poti face ?  :-D
Ai putea sa privesti prin ceva ?, adica sa poti sa vezi in camera alaturata ?
can't stop the signal ...

pri3st3ss

#6
nu,alinutzu,nu vei putea sa vezi prin pereti si prin haine..nu vei putea trage cu ochiul (mental ) la vecina care se dezbraca...

....potrivit trivit legendelor care au ajuns pana in zilele noastre, ochiul care vede tot le daruia oamenilor niste capacitati uimitoare – hipnoza si clarviziunea, telepatia si telekinezia, capacitatea de a obtine cunostinte fara intermediar de la ratiunea cosmica superioara, de a cunoaste trecutul si viitorul si chiar de a actiona asupra gravitatiei. Amintirea ochiului divin si dorinta de a dobandi puternice capacitati psihice a rezistat in Orient pana in zilele noastre: este suficient daca aducem in discutie aici punctul din fruntea femeilor indiene. Sint foarte multi cei care isi inchina toata viata unui singur scop: recapatarea capacitatilor divine pierdute la un moment dat in evolutia umanitatii. Una dintre primele lor misiuni ei o stabilesc ca fiind descoperirea celui de-al treilea ochi si "pierd" pentru acest lucru ani multi in ascetism spiritual plin de tensiune si eforturi. Cel mai uimitor fapt este ca acesti entuziasti obtin intr-adevar dezvoltarea unor capacitati psihice paranormale.

Se considera ca darul vederii spirituale le este dat oamenilor chiar de al treilea ochi – ochiul intuitiei. Sfera de actiune a acestui ochi al lui Shiva (cum mai este numit) se gaseste in afara dimensiunilor cunoscute noua si, tocmai de aceea, posibilitatile lui sint uimitoare. Astfel, yoghinii care isi deschid in sine acest ochi spiritual pot observa unele evenimente care au loc la distante uriase si in orice perioada de timp: trecut, prezent sau viitor. In India, asemenea persoane sint numite Trikala jna, adica Cei care cunosc trei timpuri.

ce vei vedea dupa deschiderea ochiului:

-observi obiectele si oamenii intr-un mod oarecum ciudat: acestia sint colorati neobisnuit sau sunt inconjurati de o aura, care isi schimba forma si culoarea in functie de starea fizica si emotionala a stapanului ei; dupa care vei vedea normal,in culorile pe care le vezi si azi,dar acea aura va fi permanent acolo
-obiectele si evenimentele obisnuite pot aparea dintr-o perspectiva cu totul neobisnuita: de exemplu, din interior sau de la inaltimea zborului unei pasari. Cel mai adesea, tablourile observate apartin prezentului sau trecutului apropiat.
- a treia etapa e cea mai grea,se numeste a "maestrului",este o vedere spirituala;poti ajunge la acest nivel numai daca pleci undeva departe de civilizatie si te axezi doar pe partea spirituala.Vederea  spirituala ii permite sa vada si sa cunoasca tot ceea ce doreste – indiferent de timp si spatiu.

alinutzu, tehnicile expuse de darkness  au rezultate mai bune prezentate pe imaginea a doua...
de ce? pentru ca e deja colorata.insa eu te sfatuiesc sa realizezi exercitiul pe prima imagine si sa faci exact ce a zis colegul nostru..
o sa ai cateva zile niste dureri de cap si vei ameti,dar se merita.
daca vrei sa iti fie mai usor, vizualizeaza a 2a imagine si concentreaza-te pe ceea ce a spus darkness...
iei totul exact in aceeasi ordine!!
adica mai intai cerul bleu,redat in imaginea 2 de razele acelea albastre: privesti apoi razele,adica cele colorate cu rosu etc...

eu iti propun sa lucrezi cu "vidul mental",vei reusi...

si trebuie sa lucrezi destul de mult la aceasta tehnica si sa ai o incapatanare pozitiva,altfel nu vei reusi...nu te gandi ca faci de azi in fiecare seara si peste o saptamana ti se va deschide ochiul...
e chestiune de luni sau chiar ani,depinde la ce nivel esti acum.
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

mistic

dar cu mine cum ramane????? sunt pe calea cea buna ???? nu am avut dureri de cap si nu am facut acelasi exercitu cu desenu oricum sunt multe metode online dar simtomele mele au leam prezentat la primul meu mesaj deci eu sunt pe calea ce buna?????? :? Si faza cu sa vezi culori, pai poti vedea aura si altfel scrie pe siteul la wingmakers http://home.xtra.co.nz/hosts/Wingmakers/Contents.html pe parte stanga sunt prezentate toate antrenamentele vedeti la how to see the aura si mai sunt cateva.

alinutzu

@ darkness - multumesc mult pentru imagini , sper sa reusesc pana la urma :)

@ pri3st3ss - ma multumesc si cu hipnoza, clarviziunea, telepatia si telekinezia :)
mersi pentru detalii :p, foarte interesante :P


Si apropo voi ati reusit sa va folositi al 3-lea ochi ?


@ mistic am gasit chestia cu aure ma apuc sa citec si despre ea.
Citatsunt pe calea cea buna Huh?
Nu ai incercat nimic sa vezi daca functioneaza ?
can't stop the signal ...

mistic

pai as incerca dar nush cam ce sa incerc :? :? :? :?

pri3st3ss

mistic...eu nu am luat de pe site-uri,imi pare rau..
eu am prezentat din proprie experienta si din experienta celui care ma indruma...
eu am avut probleme mari la deschiderea acestui punct..dreri de cap,ameteli,tulburari de vedere...
acum ..eu am spus-o si o mai repet: fiecare persoana are in spate experientele sale ,nu numai din aceasta viata,dar si din celelalte...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

alinutzu

si apropo de al treilea ochi , stiam ca merge sa ti-l deschida(sau sa te ajuta) cineva :) priceput in chestia asta desigur.

Si mai am o mica intrebare ????
Daca am avut strabunica si stra-strabunica "initiate" in ale descantecelor(vrajilor, sa mentionez ca foloseau in tratarea altora nu alte tipuri de vraji periculoase :-s ) , e posibil ca sa ramana pe linie genetica ceva "har" ... si cam cum ai putea sa-l activezi ?? daca merge spus asa


Citateu am avut probleme mari la deschiderea acestui punct..dreri de cap,ameteli,tulburari de vedere...

Daca ai reusit sa faci acest lucru si poti sa faci macar si cea mai mica parte dintre capacitatile mentionate mai devreme de tine, atunci merita :)

Citatnu numai din aceasta viata,dar si din celelalte

vietile astea anterioare(istoria, stramosii) :) , cand te gandesti la ele parca iti dau un sentiment asa de "maretie", de putere sufleteasca

Si apropo si de acest lucru si termin....
Poti afla ce ai fost intr-o viata anterioara ?, nu ma refer la chestia cu horoscopu unde se calculeaza in functie de anul, luna si ziua nasterii(nu stiu daca e sigur 100%), poti in vreun fel sa vezi imagini din ce ai fost ? ....
can't stop the signal ...

mistic

depinde ce fel de vrajitorie folosea stra-bunica ta! Puterile paranormale se pot transmite dar faptul ca face vraji???? hmm... vrajitoria este defapt invocarea unor forte supranaturale prin diverse formule. Nu cred ca sar transmite ceva. Ai grija mai bine nu te juca cu lucrurile oculte, e periculos. Multi oameni sau jucat cu asa ceva si au fost posedati de diferite spirite in special de diavol. Dumnezeu intrezice vrajitoria si are un motiv bun sa faca asta!!!!!!!!!!!!!

mistic

alinutaza, daca vrei sa folosesti metoda mea de a iti deschide al 3-lea ochi atunci:
-strange pumnul drept in jurul aratatorului stang daca esti dreptaci daca nu fa invers; degetul gros de la mana dreapta trebuie sa apese cu unghia(nu tre sa ai unghia mare nughia nu tre sa intepe, nu unghia conteaza defapt ci pozitia degetului) pe partea dreapta a degetului aratator(unghia de la aratator tre sa fie in fata ta)
-ok acum respira adanca si baga limba intre dinti si incarca sa zici ,,th" ca in engleza , incearca sal faci sa vibreze ,,th-h-h-h-h-h-h" si incearca sa te concentrezi si la al 3-ea ochi in frunte intre sprancene. Fa asta de patru ori  timp de patru zile la rand si apoi treci la pasu urmator.
-meditatia! mediteaza la punctul din frunte, inchide ochii si simte prezenta ,,uitate la ea usor" adica imaginezati un punct indigo sau chiar o mica flacara indigo in acel punct.
nu tre sa meditezi prea mult 15-20 min maxim 30min

mistic

oh alinutza mai am ceva sa iti zic! daca vrei puteri paranormale antreneazate cu site-ul de la wingmaker ia toti pasii perand in special pe cei care te antreneza in enrgie si cum sa o controlezi. Daca te uiti este un drum lung pana la abilitatile avansate:pyrokinezie electro crono cryo etc. Mai tarziu daca vei invata si o abilitate avansata te poti muta si la cele cu adevarat marete dar foarte periculoase cum ar fi atmokinezia(controlul vremii).
Sau ai putea sa te antrenezi in stil DBZ(stii desenele) este vorba de KI daca vreii sa afli mai multe si despre asta dami adresa de email si iti vio da un document.