Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Spionajul si razboiul parapsihologic

Creat de Shadowman, 14 Aprilie 2007, 22:18:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

Citat din: Unidentified din  01 Mai 2007, 11:53:38
ps: am sa citesc cartea ca pare interesanta ,cand o sa am timp.ce sa mai crezi pana la urma? poate e bine sa crezi absolut in ceva ca altfel parca ai pluti in deriva(oare ?! )
sper sa ma intelegi ,ca am pretentia asta de la tine

  Pina termini cartea de citit,iti sugerez sa tastezi numele fizicianului in bara de cautare...
  Vezi pe ce site-uri apar inventiile si in ce tari...
  O sa intelegi,sunt sigur...!  :-)

PS : Mi-ar place sa vad o insigna precum cea a domnului Emil Strainu...Una de mari dimensiuni,suspendata
pe cladirea Guvernului sau pe Parlament...Ori pe sediile primariilor,pe stadionul Giulesti,sau la farmaciile ce elibereaza medicamente compensate... Sau,de ce nu...?,pe sediile unor televiziuni...
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

CHIP

Cu insigne sau fara, cea mai diabolica arma a contemporaneitatii-arma psihotronica este operationala.Mecanismul acestei arme se bazeaza pe utilizarea unor unde electromagnetice de joasa frecventa,care sunt receptionate de subconstientul persoanelor vizate.Acestea pot fi generate atat de anumite dispozitive,cat si de persoane cu capacitati paranormale.

Nox

Cel care a inventat casca pentru protectie impotriva alienilor telepatici:

Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

ryn

Mmm, daca stau sa ma iau dupa teoria orientala privind iluminarea si anume ca starea de iluminare se obtine in decursul vietii nu acaparand noi proprietati ci relevand pe cele existente si daca ar mai fi sa iau in considerare ca numarul de celule nervoase se dezvolta pana la 7 ani si atinge valoarea maxima pana la 14 moment din care incep sa se consume si iarasi daca tin cont ca de fapt conteaza doar legaturile ce se efectueaza intre aceste celule responsabile de tot ceea ce suntem in stare sa facem inclusiv starea ciclica numita constiinta(poate fi comparata cu un film, adica o succesiune rapida de stari statice), si daca imi mai aduc aminte ca in '92 am selectat din doua clase scolare de copii cu varsta intre 11 si 15 ani un numar de 13 persoane care aveau capacitati paranormale evidente, cred ca avem cu noi tot timpul, chiar de la nastere, intregul arsenal parapsihologic si ca oricine este capabil sa se foloseasca de asa ceva... Vorba aia "Domnul iti da, dar nu-ti baga in traista"

Shadowman

Citat din: ryn din  29 Mai 2007, 11:33:33
Mmm, daca stau sa ma iau dupa teoria orientala privind iluminarea si anume ca starea de iluminare se obtine in decursul vietii nu acaparand noi proprietati ci relevand pe cele existente si daca ar mai fi sa iau in considerare ca numarul de celule nervoase se dezvolta pana la 7 ani si atinge valoarea maxima pana la 14 moment din care incep sa se consume si iarasi daca tin cont ca de fapt conteaza doar legaturile ce se efectueaza intre aceste celule responsabile de tot ceea ce suntem in stare sa facem inclusiv starea ciclica numita constiinta(poate fi comparata cu un film, adica o succesiune rapida de stari statice), si daca imi mai aduc aminte ca in '92 am selectat din doua clase scolare de copii cu varsta intre 11 si 15 ani un numar de 13 persoane care aveau capacitati paranormale evidente, cred ca avem cu noi tot timpul, chiar de la nastere, intregul arsenal parapsihologic si ca oricine este capabil sa se foloseasca de asa ceva... Vorba aia "Domnul iti da, dar nu-ti baga in traista"

A fi "iluminat" e una,a fi "invatat" e alta,iar a avea capacitati "par-anormale" e altceva...
Cit despre ,te citez :" legaturile ce se efectueaza intre aceste celule responsabile de tot ceea ce suntem in stare sa facem inclusiv starea ciclica numita constiinta(poate fi comparata cu un film, adica o succesiune rapida de stari statice)",am convingerea ca n-am putea sa rezistam,"lucrind" in "supra-sarcina"...Distanta de la "genii" pina la "clienti al ospiciilor" cred ca ar fi foarte scurta... :-)   
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Mihai_Tm

Dar ia gandeste-te tu,daca ei gandesc in alt mod,adica vad lucrurile intr-o alta perspectiva? Poate peste a noastra poate sub,si da,poate noua ni se par nebuni dar ei in realitate percep altcumva lumea din jurul lor,la asta te-ai gandit? Acum nu zic sa-i urmezi ci doar mi-am expus parerea.

calinahanna

.. si daca mai si observi faptul ca un nebun nu este cel care si-a pierdut mintile, ci este unul care s-a pierdut in propria sa minte... ei bine, cred ca se poate spune ca cel mai important este sistemul de valori al ficaruia si puterea/capacitatea/vointa de a nu ceda... ca apoi, in timp, sa castigi experienta detasarii si sa ai o imagine de ansamblu.

CHIP

In nici un caz cei dotati cu capacitati paranormale nu pot fi considerati,,nebuni,,in masura in care fac davada reala a acestor capacitati si exemple practice sunt destule.In general ,astazi oamenii nu mai cred decat ceea ce vad ,este o perioada a demonstratiilor.

ryn

Citat din: ryn din  29 Mai 2007, 11:33:33
Mmm, daca stau sa ma iau dupa teoria orientala privind iluminarea si anume ca starea de iluminare se obtine in decursul vietii nu acaparand noi proprietati ci relevand pe cele existente si daca ar mai fi sa iau in considerare ca numarul de celule nervoase se dezvolta pana la 7 ani si atinge valoarea maxima pana la 14 moment din care incep sa se consume si iarasi daca tin cont ca de fapt conteaza doar legaturile ce se efectueaza intre aceste celule responsabile de tot ceea ce suntem in stare sa facem inclusiv starea ciclica numita constiinta(poate fi comparata cu un film, adica o succesiune rapida de stari statice), si daca imi mai aduc aminte ca in '92 am selectat din doua clase scolare de copii cu varsta intre 11 si 15 ani un numar de 13 persoane care aveau capacitati paranormale evidente, cred ca avem cu noi tot timpul, chiar de la nastere, intregul arsenal parapsihologic si ca oricine este capabil sa se foloseasca de asa ceva... Vorba aia "Domnul iti da, dar nu-ti baga in traista"

Shadowman

Citat din: ryn din  29 Mai 2007, 11:33:33
... si daca imi mai aduc aminte ca in '92 am selectat din doua clase scolare de copii cu varsta intre 11 si 15 ani un numar de 13 persoane care aveau capacitati paranormale evidente, cred ca avem cu noi tot timpul, chiar de la nastere, intregul arsenal parapsihologic si ca oricine este capabil sa se foloseasca de asa ceva... Vorba aia "Domnul iti da, dar nu-ti baga in traista"

Senzational !
Si,ce mai fac "juniorii"...? Sunt sanatosi,voiosi...? Mai detin puteri paranormale...? Si-au deschis cabinete medicale,vindeca bolnavi,ajuta la elucidarea enigmelor din jurul nostru...?
Mai pastrezi legatura cu ei...? Crezi ca pot fi de ajutor cautatorilor de "farfurii zburatoare"...? Pot revolutiona stiinta secolului 21...? Si-au pus calitatile "neobisnuite" in folosul stiintei si oamenilor...?
Mmm ?  :roll:
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

EMIL_48

asa este   ///Poate e mai corect ca fiecare afirmatie facuta sa inceapa cu 'poate', 'e posibil' 'sunt sanse mari ' decat cu 'sunt sigur' etc.
Sunt sanse mari ca aceste cuvinte sa fie raspunsul si la acele aparate ... 
  si  e u    cred  ca  este bine  ...venita  propunerea

Xanadron

#26
Generalul Chelaru (dupa mine unul din putinii militari care-si merita din plin gradul) vine cu o noua declaratie shocanta (pentru unii...) 8-)

"Daniel Roxin: Este adevărat, din ce știți dumneavoastră, că se acționează cu arme psihotronice, chiar din interiorul României, asupra populației României?
Gen. Mircea Chelaru: "Păi, dar  numai așa se face! Se introduc acele centre, se activează la ordin... Sunt surse greu identificabile care pot emite prin remote control – se activează prin comandă din satelit... :planet: Dar cineva trebuie să le pună acolo. Dacă serviciile nu cunosc treaba aceasta sau s-a făcut cu acordul lor, deja este o altă temă. Dar, cunosc și am văzut dispozitive plasate în principalele centre de risc major ale adunării mulțimilor. :-o Se numesc dispozitive psihotronice împotriva răscolalelor. Au fost testate în perioada 1995-2005 în diferite teatre de operații și au dat rezultate de excepție. Mă bucură că ai noștri au înțeles să nu se mai expună în anumite piețe!"

http://www.nasul.tv/2015/01/07/declaratie-incendiara-a-unui-fost-sef-al-armatei-romane-populatia-romaniei-este-atacata-cu-arme-psihotronice-din-interiorul-tarii-iar-in-marile-piete-publice-din-bucuresti-sunt-amplasate-dispozitive/
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

alx

Citat din: Xanadron din  08 Ianuarie 2015, 10:16:02
Dar, cunosc și am văzut dispozitive plasate în principalele centre de risc major ale adunării mulțimilor. :o Se numesc dispozitive psihotronice împotriva răscolalelor.
Si uite asa se explica de ce persoane care nu au mai fost la vot de cel putin 10 ani,si nici nu doreau s-o faca,au simtit brusc si dintr-o data nevoia sa iasa la vot si sa apere democratia din Romania...si au iesit! >:D
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."

Xanadron

La mine n-a mers inghiontirea :-D la vot, da' cred ca o alta antena m-a "activat" sa vreau angajarea la Charlie Hebdo, daca tot au ramas fara cartoonisti - Dumnezeu sa-i hodineasca, saracii...

Serios acu', a devenit cam riscanta meseria asta (poate si la noi?) - zic asta desi n-am simtit pe propria-mi piele decit citeva amenintari debile din partea unor fundamentalisti... motociclisti acu' destui ani, cind inca mazgaleam satire BD (ce-i drept limitate la "virusatii moto" haotici.)
P-astia i-am redus la tacere invitindu-i la "liniutze" pe circuit sau chiar la "una mica" pe vreun ring (ca ma faceau "bosorog retrograd" :lol: pe niste forumuri), da' cu islamo-dementii nu stiu pe unde as scoate camasa...

Clar insa ca si-n presa de toate culorile sint convins ca, pe linga agenti de influentza cu oki albastrui sint active si unele... tehnici "nuts & bolts" de influentzare para-psiho-pupu. :evil:
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/

Xanadron

Ma gindeam intai sa postez asta pe topicul rudaniano-carpatin, da' cred ca-i mai bine aici.
Spre deosebire de ultra-secretosul prof. V. Rudan deci, un important Remote-Viewer american, sau mai precis C(ontrolled)RV-er (Lyn Buchanan - are si-un site) poate varsa macar partial o traista de "povesti" interesante.
Mosu' pare a fi de calibrul lui Ingo Swann cf. pozitiilor de top ocupate cindva (1984-92) in caracatitza Black Ops si, chiar daca nu-i intr-o forma de top cu vorbitu', capu-i merge inca brici.
"My bullsh.t detector" ramine-n orice caz in zona verde ascultindu-l.

"Confirmed, Multiple ET Bases on Earth Stargate Program Declassified Lyn Buchanan CRV"
https://www.youtube.com/watch?v=slQVSRRW-tA

Ca sa n-o dau in spoilere, va zic doar doua vorbe despre clasificarea oficiala - pe care o banuiam demult ca exista - a raselor ET :-( care colcaie pe Terra [si] in functie de capabilitatile lor anglofonez definite drept "psychics" (+/- sau >>/<< telepato-RV-isti decit noi oamenii.) E la mintea vanghelionului :lol: ca-s doua mari caprarii - aia "peste" si aia sub noi... culmea !!! -, dar fiecare categorie are doua sub-clase, a celor "prietenosi" sau "dusmanosi" versus noi. Subimpartite si ele, evident, in mai multe gasti = rase ET.

La f3l de logic suna si compendiul activitatilor desfasurate de fiecare rasa ET p-acilea. Unele si-n colaborare cu noi... adica EI, breakaways-ii, dar asta (si altele) le descoperiti mai bine singurei, ca altfel ajung sa fiu acuzat si Je ca as pasiviza lumea soro-lume deja cam abulica-n ultima vreme si pe RUFOn.

Concluzii as avea insa destule (doar ale mele poate, clar) - din care merita pomenite macar doua trei:
1. De multe ori, cei care se dau si hiper-secretosi, si mega-importanti n-au de fapt prea multe de spus si/sau dovedit.
2. Cei care vorbesc insa congruent-veridic nu spun niciodata totul - sau, mai exact, spun exact cit li se... spune sa spuna. 8-)
3. Cum era de asteptat, nenunaratele domenii "Black Ops related" desfasoara exeprimente intr-un spectru extrem de larg, inclusiv prin prisma pdv-ului "moral", de la unele terifiant-condamnabile pina la altele cu efecte [suprinzator de] binefacatoare pentru umanitate. Ultima categorie ar merita chiar sa fie cunoscuta de noi toti, dac-ar fi sa-l credem de nea' L.B., si eu cel putin il cred. Doar partial totusi, fiindca binefacerile-mi par a fi totusi destinate exclusiv unora dintre noi - stiti voi care...
Trăim pe-o planetă nebună - opriţi-o să mă cobor !!!
http://povestoteca.wordpress.com/