Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Spionajul si razboiul parapsihologic

Creat de Shadowman, 14 Aprilie 2007, 22:18:22

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Shadowman

 Despre arme hipnotice,spionaj psihic,psi-razboinici,influentare de la distanta,hipnoza telepatica,amplificarea perceptiei extrasenzoriale, puteti citi in comunicarea : "Spionajul psihic - Agresiune asimetrica nonconventionala"  a domnului colonel dr. Emil Strainu,aparuta in lucrarea : "PROVOCARI LA ADRESA SECURITATII SI STRATEGIEI LA INCEPUTUL SECOLULUI XXI" - Sesiunea de comunicari stiintifice cu participare internationala -14-15 aprilie 2005,Sectiunea : Aparare si Securitate Nationala ,lucrare aparuta la Editura Universitatii Nationale de Aparare,Bucuresti 2005,care am gasit-o,in format PDF, la adresa :
         http://cssas.unap.ro/ro/pdf_carti/provocari_la_adresa_securitatii_si_strategiei_2005.pdf

paginile 221-235 din documentul PDF...

Sunt curios ce-ar spune ,daca  ar citi, cei care au trait fenomenul de "clar-auditie"...
Cu "extraterestrii"   :roll:  vorbind "contactatilor"  in rusa,engleza,chineza,franceza,portugheza ,
romanes sau alta limba...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

Am sa v-a spun o parte din ceea ce am trait eu in Romamia si tare mult as dorii sa nu comentati prea mult impotriva celor relatate de mine,m-ar ranii prea tare.si v-a spun ca totul este real si nu vreau ca cineva sa conteste.cine nu crede sa pastreze pentru el.Am avut o copilarie frumoasa pina la virsts de 14 ,cind Tatal meu a murit intr-un mod f.bizar.pina acum nu stiu care a fost adevarata cauza a mortii ,pentru ca au fost eliberate trei certificate de deces.1)lovitura cu corp delict la baza craniana.2) Infarct.3)congestie cerebrala.(realitatea este ,ca nici unul nu este adavarat)Dupa Doi ani a apatut un barbat cam ciudat care a inceput sa-i faca,curte mamei mele.era pensionat pe caz de boala,si aspus ca ar fii lucrat undeva in alt oras.Nu a durat mult si sa-u casatorit,devenind astfel.tatal meu vitreg.Dupa scurt timp am aflat ca de fapt a fost ofiter!?! aratindu-ne mai multe cicatrice pe corp.si in coloana vertebrala,care ar fii fost motivul pensionarii.Intre timp au inceput sa-si faca aparitia familia lui, cunostinte si prieteni.Cam toti ,Generali,colonei si alte ranguri inalte la securitate.Vizitele unora dintre ei erau F.Ciudate veneau insotiti de mai multe masini negre ,din care ieseau soldati in civil care se postau peste tot ,asteptind cuminti afara, ore intregi fara mincare sau apa, in ploaie ,ger,sau arsita soarelui...a tita timp cit" bosii"se distrau si se inbuibau cu de toate inauntru.Pina cind intr-o seara am rabufnit eu facind o criza de nervi si un mare scandal adunindu-i pe toti baietii de afara si injurindu-i pe toti "bosii".Atunci mai de rusine mai de dragul meu au acceptat sa ii lase pe baieti intr-o camera separata sa se incalzeasca si sa primeasca si ei ceva de mincare. In scurt timp am primit de la general S-----U un ciine (lup Canadian)cadou (dresat la securitata).Jack(asa l-am botezat eu)nu suporta pe nimeni in afara de mine ,iar la plimbare mergeam numai noaptea cind nu era nimeni in park (ere f.agresiv).La toate plimbarile nocturne eram supravegheata de la o oarecare distanta de o masina a militiei.Cind am mai crescut ,eu am locuit undeva in zona Nerva Traian (Buc) Luind hotarirea ,egal ce se intimpla EU trebue sa plec din aceasta tarasi am depus actele de plecare....De aici incepe sa ia totul o alta forma.Pe linga discutii in contra dictoriu ,amenintai si pedepse de tot felul din partea "tuturor"au inceput si alte fenomene ciudate sa-si faca aparitia.Mergeam seara tirziu pe trotuar pe linga un parculet care dadea la Spitalul Caritas,Nu era nimeni pe acest trotuar, dar pe trotuarul de visavii erau citeva persoane ,am auzit tare o voce grava de barbat spunind:stai pe loc ,nu te misca.M-am intors sa vad de unde vine acea voce dar mi am dat seama ca numai eu am auzit-o. In acelas timp apare o masina alba se urca pe trotuar in spatele meu cam la vreo 20m,si cu viteza vine in spre mine,atunci am sarit peste lantul care demarca parculetul si masina a trecut de mine revenind din nou pe sosea si disparind in directie Cauzasi.atunci ceilalti de pe trotuarul paralel au inceput sa comenteze ...eu mi am vazut de drum stiam ce s-a intimplat ,motivul si ......Alta data am luat un taxi ,voim sa o vizitez pe mama ,mergeam cu viteza deajuns de mare ,dintr-o data aud o.voce spunind ;deschide portiera si sari din masina,sint sigura ca asa as fii facut daca soferul nu ar fii vorbit cu mine in aceeas secunda.Dupa  un timp m-am inbolnavit, dar medicii au spus ca nu am nimic ,sint perfect sanatoasa.Pentru mine lumea nu mai era ca inainte dar nimeni nu intelegea ce vreau sa spun...Totul se prtrecea in jurul meu cu incetinitorul sau foarte repede nu mai puteam aprecia distata, iar vocile oamenilor arau un ecou ,sau ca in desene animate; de multe ori m-a bufnea risul iar cei din jur credeau ca am inebunit .mai aveam si o privire ciudata ,pentru ca m-a concentram sa readuc totul la normal.Stateam in camera mea singura cu geamel deschis ,dintr-o data am inceput sa pecep ceva asemanator semnalului morse,m-am gindit ca este ceva care are legatura cu anomaliile mele psihice.asta a durat timp de vreo doua saptamini timp in care aceste semnale nu au incetat.eu nu mai puteam umbla prin camera stateam tot timpul in pat .ascultind muzica (sa nu mai aud acel semnal)Pina cind intr-o seara am incercat sa explic cuiva ca nu sint nebuna si ca eu aud un semnal fara pauza si din cind in cind o voce care imi spune sa sar pe geam sau sa nu mai maninc ca-mi face rau ...atunci aceasta cunostiinta,a oprit muzica si a vrut sa-mi demonstreza ca nu-i nici un semnal morse de auzit si nici o voce...DAR!!! dintr-o data m-a privit cu ochii marii si spune ...hei moment si eu aud acest semnal ,sau m-am molipsit de la tine...am ascultat impreuna cam o ora si eu i-am dat de inteles ca asta aud eu permanent atunci aceata persoana a plecat in recunoastera in timpul noptii,sa localizeze de unde este emis ,nu putea sa fie decit din curtae din spate ,spre care dadea geamul meu.Nu a localizat nimic afara nu se auzea nici un semnal ,numai incamera mea cu geamul deschis.Atunci a deschis geamul camerei de linga camera mea sa vada daca si de acolo se aude...nimic, nici un ton.acest semnal era numai in camera mea perceptibil si foarte clar.atunci am lasat geamul deschis ca de obicei ,sa para totul nornal , iar eu m-am mutat in alta camera.In scurt timp am inceput sa inteleg din nou vocile, imaginile si toate simtomele de nebunie au disparut, impreuna cu vocile ciudate,in schimb o anumita persoana era foarta interesata cum si ce fel si ce am avut etc ...bine inteles nu i-am spus ca stiu totul .Am spus ca am facut rost de medicamente  din Germania si ma-m facut bine.....Dupa vre-o trei saptamini semnalele au incetat iar eu m-am mutat din nou in camera mea , eu sint perfect sanatoasa pina in ziua de astazi.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

loreley


        As avea o  singura  intrebare(binenteles daca poti  sa  raspunzi la ea...)
Inteleg ca  discretia primeaza....
        Deci... Cu ce  se  ocupa tatal  tau?
        Si  cum i  s-au  dat   3 certificate  de  deces?

loreley

   
     ups :-D am  gresit :-D  Am  spus  ca  pun  o  intrebare si  am  pus  doua
      :-D
      Sry

lylyt_ice

Cu ce se ocupa.........Iar certificatele de deces au fost eliberate la anumite intervale de timp,unul l-a primit sora mamei mele care l-a si insotit la morga dupa citeva ore,apoi medicii au spus ca vor sa reia autopsia ca ceva nu-i clar si s-ar putea sa fie vorba de o crima.Apoi s-au dus surorile tatalui meu sa-l ia pe tata de la morga ,si au primit al doilea certificat,dar cind sa-l ia pe tata au spus sa vina a doua zii,cind l-au si luat dar au primit din nou un certificat de deces spunindu-le ca celelalte doua nu sint valabile si ca aceasta din urma este motivul real al mortii,fiind o moarte naturala si nu se pune problema unei crime.
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

In prezent,persoanele care poseda puteri paranormale sunt folosite sa actioneze si asupra unor colectivitati umane,prin manipularea telepatica a acestora,pentru introducerea terorii,a fricii sau indiferentei.Serviciile de contraspionaj si-au directionat atentia asupra fenomenelor parapsihologice care sunt folosite astazi cu succes pentru manipularea psihica a adversarului si culegerea de informatii secrete ale potentialilor inamici.

Shadowman

Citat din: CHIP din  24 Aprilie 2007, 18:46:40
In prezent,persoanele care poseda puteri paranormale sunt folosite sa actioneze si asupra unor colectivitati umane,prin manipularea telepatica a acestora,pentru introducerea terorii,a fricii sau indiferentei.

Ce zici,actioneaza si asupra membrilor forumului RUFOn...? :roll: :-)
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

Citat din: CHIP din  24 Aprilie 2007, 18:46:40
In prezent,persoanele care poseda puteri paranormale sunt folosite sa actioneze si asupra unor colectivitati umane,prin manipularea telepatica a acestora,pentru introducerea terorii,a fricii sau indiferentei.Serviciile de contraspionaj si-au directionat atentia asupra fenomenelor parapsihologice care sunt folosite astazi cu succes pentru manipularea psihica a adversarului si culegerea de informatii secrete ale potentialilor inamici.

  Da,dar ne putem apara... :-D
Uite un exemplu de aparare impotriva fortelor "psiho-info-bio-paranormalo-invizibilo'-oculto-energetice"   :evil: :
Insigna domnului Emil Strainu...! ( vezi sfirsitul emisiunii "Miezul problemei"...  (http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,865.0.html)

Spooky,Ryn,afisati-o aici pe forum sa nu ne "cotropeasca" invadatorii paranormali ...! Vin fortele oculte si ne baga in cap tot felul de prostii...! Apropo de insigne,le purtati si voi in piept...? Pe tricouri...?  :roll:
Comandati si voi mai multe,daca puteti... Pentru membrii forumului...!  :wink: Cu plata in rate,daca se poate...
Mda...
Sa nu ne fie de deochi...!  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

lylyt_ice

Daca nu ar fii existat Edison si Tesla ,SAI;FBI;KGB,hai si SECURITATEA ramineau la metoda paranormala...OMUL SI POMUL...cred ca v-au spus si voua (celor mai tineri)parintii ,a fost cel mai tare Psiho -teror...
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

CHIP

Inca din anul 1950 Pentagonul a initiat cercetari in acest sens,cu aplicativitati militare in cadrul programului ,,Remote viewing,,(vederea indepartata).

lylyt_ice

Shadowman ,acum fara misto ,Strainu a glumit, sau chiar insigna aceea are functiunea de al apara de atacuri Psiho-bums-dings-s.a.m.d...?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Unidentified

#11
Sunt sanse mari ca dl Strainu sa fi vorbit serios in legatura cu acea insigna.Este posibil astfel de dispozitiv...
Mai exista de genul asta si altfel de dispozitive ,mari cat un medalion sau insigna,care neutralizeaza radiatiile ,energizeaza alimente,apa etc inventate de fizicianul Ancu Dinca.Sunt reale si nu minciuni,testate in laborator...
Nu vreau sa-i fac publicitate lui Ancu Dinca dar acele dispozitive chiar sunt remarcabile.
Mai multe informatii aici : http://www.viatasienergie.ro/
O alternativa la dispozitivele astea mai este si casca de plumb ,dar cred ca e mai greu de mers pe strada cu ea si nu stiu cat de eficienta este.  :-D

Shadowman

Citat din: Unidentified din  01 Mai 2007, 03:00:42
Sunt sanse mari ca dl Strainu sa fi vorbit serios in legatura cu acea insigna.Este posibil astfel de dispozitiv...
Mai exista de genul asta si altfel de dispozitive ,mari cat un medalion sau insigna,care neutralizeaza radiatiile ,energizeaza alimente,apa etc inventate de fizicianul Ancu Dinca.Sunt reale si nu minciuni,testate in laborator...

   "Sunt sanse mari..." te citez, Unidentified...
Asta inseamna ca o farima de "sanse mici" ar mai ramine ... :-D
Imi plac parerile clare,fara dubii,fara interpretari...Nu expresii de genul "s-ar putea","e posibil"," o fi bai ,mai stii...!"  :-)
Nu am aceasta pretentie de la tine ,Unidentified...Si nici de la alti membrii...Suntem pe un forum unde sunt "pasionati de duminica" ...Unde se discuta de "Doamne-doamne",de "Pagina comica","de Cafenea",de "Efectul razelor de luna asupra cizmelor de guma",de "fiara 666",de profetiile "Omului -Molie",de
"14" din carti la poker ,de radiatii benefice si malefice,de ochiul de ciclop,de multe alte cele...Printre care si OZN-uri,ET...Altfel,ar fi plicticos forumul ...!
  Ce sa-ti spun...
  In anul 1993 ,la Editura Logos,a aparut o carte...Titlul cartii...?
"Tara bazaconiilor - False valori in stiinta romaneasca" ,autor Gheorghe Stratan...
  Ti-o recomand...!
  Citeva capitole din carte :Bazaconia lichida - Apa vie,apa moarta si apa de ploaie"
                                     Bazaconii medicale - De la cancer la gravitatia universala sau laserul biologic de la Calimanesti"
                                   Bazaconii ingineresti - Rulmentii si teoria relativitatii
                                   Bazaconii transcedentale - Dincolo de granitele cunoasterii si ale bunului simt....
  Un articol interesant pe forum care ,sunt sigur,ar interesa, e cel postat de Baaron :"TELEKINEZIA, materia supusa prin forta mintii"....
  Il gasesti la topicul "Telekinezie" sau http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,10.0.html
 
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Shadowman

 Completare la mesajul anterior...
Un mesaj care l-am postat la : http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,528.msg12993.html#msg12993
  Poate unii il vor gasi util...
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Unidentified

#14
Sunt de acord cu tine shad in privinta parerilor clare si la obiect dar(din ala mare) ceva pute aici si nu sunt topicurile alea din cafenea si noua ordine mondiala ;) .
Este o gramada de vorbit si explicat si chiar nu am nici un chef de taca-taca,sunt un pic ametit.
In cazul asta cu insigna aia magica declaratia data de mine e corecta.Nu stiu exact daca e buna dar nici nu stiu daca e teapa.Vorbind la modul general e cam greu sa fi exact...Ce inseamna exact? exact fata de ce? Fata de universul personal ? sau fata de adevarul care-l cunosti?ce este adevarul ?
Poate e mai corect ca fiecare afirmatie facuta sa inceapa cu 'poate', 'e posibil' 'sunt sanse mari ' decat cu 'sunt sigur' etc.
Sunt sanse mari ca aceste cuvinte sa fie raspunsul si la acele aparate ...  :lol:

ps: am sa citesc cartea ca pare interesanta ,cand o sa am timp.ce sa mai crezi pana la urma? poate e bine sa crezi absolut in ceva ca altfel parca ai pluti in deriva(oare ?! )
sper sa ma intelegi ,ca am pretentia asta de la tine