Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Topic: TOP SECRET

Creat de jackie28t, 22 Martie 2007, 22:56:32

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kymosabe

Referire la unele amplsamente din SUA , apar in ,,The Voice'' dar nu ii apartin lui Barry King , sunt in referiri facute in afara discutiei de pe chat  .
Scuze dar e greu sa urmaresti toate datele , deoarece nu au o cursivitate , apar multe date care sunt luate din alte surse .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#16
Citat din: Kymosabe din  20 Iulie 2007, 02:40:38
Referire la unele amplsamente din SUA , apar in ,,The Voice'' dar nu ii apartin lui Barry King , sunt in referiri facute in afara discutiei de pe chat  .
Kymosabe, nu inteleg la ce te referi.Tu spui ca apar in ''TheVoice''........
Te referi cumva la un text din acel fisier in format PDF cu topicul intitulat ''TheVoice,The History you need to know'' ?
Daca da,atunci te rog pune numarul paginei si spune la care paragraf faci referire iar daca este vorba de o alta locatie atunci expune un link ceva sa vad unde anume este scris poate ca te pot ajuta cu ceva.
Inteleg ca este oarecum greu de tinut pasul cu toate aceste informatii dar investigarea in cautarea adevarului necesita multa rabdare.

Kymosabe

#17
Ma refer la   ''TheVoice,The History you need to know'' ? , insa denumirea e prea mare asa ca am scurtat-o . De altfel alt material cu ,,The Voice'' nu am decat cel pus la dispozitie de tine .

Textul sau mai bine zis materialul la care ma refeream , si care este in afara discutiei de pe chat (cel putin asa  cred eu, daca gresesc te rog sa-mi spui)   ii apartine lui Malcolm Robinson si   are la baza cartea lui Helmut Lammer intitulata MILABS . In acest materialul   sunt prezentate cateva cazuri (preluate din aceasta carte , si presupun ca fiind cele mai reprezentative) ale  unor pesoane din SUA care sustin  ca au fost rapite si transportate in baze apartinand USAF sau in buncare (amplasamente subterane) . Sunt precizate chiar cateva locatii cum ar fi California sau Arkansas .
La aceste locatii  ma refeream . Stiu ca a fost o comparatie   oarecum fortata ,dar mi-am recunoscut greseala.

Legat de ,,Dulce Papers'' , te-am intrebat daca e vreo legatura intre aceste cazuri deoarece , dupa cate am dedus eu , aceste amplasamente subterane  din  Marea Britanie , Canada, Australia , sunt oarecum ,,subordonate'' SUA , acolo este CARTIERUL GENERAL . Dupa cate am citit primele astfel de baze au fost construite in SUA ,imediat dupa al doilea razboi mondial , iar abia prin anii '60  au aparut si in UK .

Eu remarcam faptul ca Barry King nu spune nimic de  baza DULCE (un fel de Peasemore dar din SUA), nu face nici o corelatie intre experimentele din UK si SUA , cu toate  ca in material pomeneste de cateva ori de unele ,,inspectii '' sau vizite la Peasemore a unor persoane din USAF , care puteau foarte simplu sa fi fost chiar de la  baza DULCE  , avand in vedere ,,activitatea comuna'' pe care o desfasurau .

P.S Mi-as fi dorit  un schimb de idei intre Barry King si persoanele  implicate sau  care s-au ocupat  de cazul DULCE .  Poate asa s-ar fi gasit raspunsuri la unele intrebari .


Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

#18
Jackie dupa cate am vazut te-ai informat cat de cat asupra cazului DULCE.
Citind materialul tau am mai gasit o asemanare intre cele doua cazuri .

Iata ce afirma Barry King :
,,During  the  90's  I  placed  sets  of  documents,  photo's  and  files  with trusted  friends  around  the  globe.  If  I  were  to  suddenly  disappear  or  die  under  unusual circumstances then these friends were instructed to make all info public by whatever means they saw fit.'' (pag132)
(The Voice Files)

Acum o relatare despre agentul CIA care a reusit sa fuga de la baza Dulce sustragand ceva dovezi :
,,.He has been in hiding ever since, and every six months he contacts each of five(?) people he left copies of the material with. His instructions were that if he missed four successive contacts, the people could do whatever they want with the material.''
(The Dulce Papers)

Dupa cum observi amandoi si-au luat aceeasi masura de siguranta  , si anume au impartit   dovezi (documente , fotografii , etc) unui anumit numar  de persoane care au (aveau) misiunea de a le da publicitatii in cazul in care lor li s-ar fi intamplat ceva . (ca intr-un film cu spioni)

Probabil e o simpla coincidenta  ....

Dar nu asta e esential . Sa presupunem ca aceasta conspiratie , ca aceste experimente inumane sunt reale .
Atunci  de ce Barry King , daca are  dovezi, le tine ascunse ?. Trebuie sa asteptam , ca si in cazul acelui agent CIA , sa i se intample ceva (sorry) pentru a vedea si noi aceste dovezi distrugatoare .

Probabil vei spune ca nu o face pentru ca si-ar pune viata in pericol . Atunci , daca se teme pentru viata lui, de ce a mai facut aceste marturisiri despre experienta lui la Peasemore  ,  ce rost mai au toate aceste acuzatii , aparitii media , acest ,,joc de-a sorecele si pisica''  , daca asul e la el si nu vrea sa ni-l arate .

Poate aceasta poveste , cu dovezile puse la loc sigur drept garantie pentru viata lui ,  e doar o cacealma  si atunci il inteleg .

Dar daca aceste dovezi chiar exista si Mr. King le tine ascunse si nu le arata , cu toate ca stie ca simpla lor expunere  in media ar putea arunca in aer toata aceasta conspiratie diabolica ,  atunci el isi bate joc , nu de tine , de mine sau de cei care il asculta , ci  isi bate joc de peste 6 miliarde de oameni .

Probabil pentru unii SACRIFICIUL e un cuvant prea mare .

P.S     Sa-mi dea mie acele dovezi  , ca le fac eu publice , daca lui ii este frica , si sa vezi atunci : GAME OVER. :lol:
       
Inca ceva Barry King spune : ,, If  I  were  to  suddenly  disappear  or  die  under  unusual circumstances ..'' ....sa inteleg ca daca moare din cauze naturale nu vom mai vedea niciodata aceste dovezi? :?
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#19
Citat din: Kymosabe din  21 Iulie 2007, 22:48:38
Citind materialul tau am mai gasit o asemanare intre cele doua cazuri .

Iata ce afirma Barry King :
,,During  the  90's  I  placed  sets  of  documents,  photo's  and  files  with trusted  friends  around  the  globe.  If  I  were  to  suddenly  disappear  or  die  under  unusual circumstances then these friends were instructed to make all info public by whatever means they saw fit.'' (pag132)
(The Voice Files)

Acum o relatare despre agentul CIA care a reusit sa fuga de la baza Dulce sustragand ceva dovezi :
,,.He has been in hiding ever since, and every six months he contacts each of five(?) people he left copies of the material with. His instructions were that if he missed four successive contacts, the people could do whatever they want with the material.''
(The Dulce Papers)

Dupa cum observi amandoi si-au luat aceeasi masura de siguranta  , si anume au impartit   dovezi (documente , fotografii , etc) unui anumit numar  de persoane care au (aveau) misiunea de a le da publicitatii in cazul in care lor li s-ar fi intamplat ceva . (ca intr-un film cu spioni)
Probabil e o simpla coincidenta  ....

NU este vorba de o coicidenta.Toti cei care ies afara cu astfel de informatii au in spate anumite ''dovezi'' lasate la locuri ascune tocmai pentru a se proteja.Ma refer la persoane care vin cu informatii de prima mana.

Citat din: Kymosabe din  21 Iulie 2007, 22:48:38
Dar nu asta e esential . Sa presupunem ca aceasta conspiratie , ca aceste experimente inumane sunt reale .
Atunci  de ce Barry King , daca are  dovezi, le tine ascunse ?. Trebuie sa asteptam , ca si in cazul acelui agent CIA , sa i se intample ceva (sorry) pentru a vedea si noi aceste dovezi distrugatoare .

Probabil vei spune ca nu o face pentru ca si-ar pune viata in pericol . Atunci , daca se teme pentru viata lui, de ce a mai facut aceste marturisiri despre experienta lui la Peasemore  ,  ce rost mai au toate aceste acuzatii , aparitii media , acest ,,joc de-a sorecele si pisica''  , daca asul e la el si nu vrea sa ni-l arate .

Una din dovezile lui Barry King contin un set de 20 de fotografii alb-negru tinute ascunse in loc sigur de catre de DI-8 Operatives.........
Aceste dovezi vor fi redate public la timpul potrivit.Pana acum nu a fost cazul.Astfel de fotografii ar descarca o furtuna si ar pune atat viatza lui cat si familia lui in pericol.Aceste dovezi ca fotografii,mape cu locatii,nume etc plus prudenta cu care reda anumite evidente sunt singurile lucruri pe care a-l mentine pe el in viatza.Nu cred ca-si doreste cineva sa vada carne moarta prin jur.

Citat din: Kymosabe din  21 Iulie 2007, 22:48:38
Dar daca aceste dovezi chiar exista si Mr. King le tine ascunse si nu le arata , cu toate ca stie ca simpla lor expunere  in media ar putea arunca in aer toata aceasta conspiratie diabolica ,  atunci el isi bate joc , nu de tine , de mine sau de cei care il asculta , ci  isi bate joc de peste 6 miliarde de oameni .

Daca ar face dovezile publice atunci el nu va mai exista acum printre noi.Nu este chiar atat de usor pe cat crezi.
Atata timp cat dovezile sunt in sigurantza la loc sigur atunci e si el in afara pericolului cu toate ca inca si in prezent a-si asuma un anume risc.
Plus ca pentru cine acest sacrificiu cand in ziua de astazi multi idioti uitanduse uneori la fotografii spun ca sunt fake'uri doar din teribilism.
Am sa-i trasmit lui Barry King'' maine ca sa nu-si mai bata joc de peste 6 miliarde de oameni cum spui tu si:
''sa se duca maine la CNN si BBC si sa prezinte in stirile de seara ca sa declare intregii natiuni ca in unele baze militare subterane care sunt TOP SECET in UK se produc clonari de extraterestrii pentru inscenari si se efectueaza experimente diabolice ce implica oameni civili nevinovati.
Scuza-ma ''Kymosabe'' dar aici esti total penibil.

Citat din: Kymosabe din  21 Iulie 2007, 22:48:38
P.S     Sa-mi dea mie acele dovezi  , ca le fac eu publice , daca lui ii este frica , si sa vezi atunci : GAME OVER. :lol:

Da-mi voie sa te corectez.Lui Barry King nu-i este frica ci din contra este un om foarte curajos tinand cont la tot ce a redat.
Crezi ca dupa toate acele informatii pe care le-a facut publice sub numele lui adevarat,crezi ca se va opri acum la jumatatea drumului?El doar reda pentru noi cei tineri anumite informatii si puncteaza anumite drumuri.Restul depinde de noi.
Defapt sunt inca multe informatii de spus dar voi sunteti cei care trebuie sa faca legatura iar in timp ve-ti avea si raspunsuri.

Tu spui ca ai face GAME OVER daca ti-ar da tie acele dovezi..........hmmmmm
Eu cred ca daca ai mentine doar copii la acele dovezi cred ca in 24 de ore vei fi mancat cu tot cu pijamale.
A-ti sugerez pe viiitor sa mai gandesti inainte de a vorbi.

A-ti recomand sa te documentezi putin si sa intelegi ce inseamna
NSA (National Security Agency) http://en.wikipedia.org/wiki/National_Security_Agency
MI8 (Military Intelligence, Department8 http://en.wikipedia.org/wiki/MI8
SIS The Secret Intelligence Service  http://en.wikipedia.org/wiki/Mi6 si http://www.sis.gov.uk/output/Page79.html
MI5 (Military Intelligence, Section 5)  http://en.wikipedia.org/wiki/MI5

Ar fi foarte indicat sa termini mai intai de citit in intregime acel PDF cu relatarile lui TheVoice ca sa poti face legatura si de a intelege.
Astfel nu va mai fi nevoie sa ne intindem aici cu jumatatile si vom fi doar direct si la subiect.Dupa ce vei termina de citit daca vor fi ceva nelamuriri sau intrebari atunci a-ti voi sta la dispozitie cand/cum pot ca de fiecare data.Pana atunci numai bine.

Kymosabe

#20
Jackie , trec peste partea cu penibilul.

Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 00:40:41
Una din dovezile lui Barry King contin un set de 20 de fotografii alb-negru tinute ascunse in loc sigur de catre de DI-8 Operatives.........
Aceste dovezi vor fi redate public la timpul potrivit.Pana acum nu a fost cazul.Astfel de fotografii ar descarca o furtuna si ar pune atat viatza lui cat si familia lui in pericol.Aceste dovezi ca fotografii,mape cu locatii,nume etc plus prudenta cu care reda anumite evidente sunt singurile lucruri pe care a-l mentine pe el in viatza.Nu cred ca-si doreste cineva sa vada carne moarta prin jur.

Imi spui si mie in ce imprejurari au fost facute acele fotografii? Au fost facute in interiorul bazei?Daca da , cum a reusit sa ,,pacaleasca '' toate acele puncte de control  aflate la intrarea/iesirea din baza ?

Barry King spune ca a lucrat la Peasemore pana in ianuarie 81 . Deci au trecut 26 de ani de atunci . Imi spui si mie cand va fi acel moment potrivit in care acele dovezi vor fi facute public ? (asta daca  exista )
Sau asteapta implinirea termenului de 50 de ani ca in cazul documentelor TOP SECRET. :-D


Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 00:40:41
Am sa-i trasmit lui Barry King'' maine ca sa nu-si mai bata joc de peste 6 miliarde de oameni cum spui tu si:
''sa se duca maine la CNN si BBC si sa prezinte in stirile de seara ca sa declare intregii natiuni ca in unele baze militare subterane care sunt TOP SECET in UK se produc clonari de extraterestrii pentru inscenari si se efectueaza experimente diabolice ce implica oameni civili nevinovati.
Scuza-ma ''Kymosabe'' dar aici esti total penibil.

Jackie imi spui si mie de ce ti se pare o ideea asa de penibila .
Asa cum a avut ,,curajul'' sa apara in doua documentare (casetele BASE1 si BASE2) , la fel poate sa se duca si la CNN , BBC , sau orice post TV , dar cu dovezi  in mana , nu cu povesti care nu pot fi probate in nici un fel  (nu exista persoane , documente , fotografii care sa-i confirme cat de cat faptul ca ar fi lucrat la Peasemore ).


Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Anna

Am citit mai de mult ceva destul de interesant referitor la baza Dulce (mai exact in cartea lui Eugen Delcea- Istoria secreta a omenirii). Se pare ca Centrul de cercetari de la Dulce este prima baza construita de oameni si predata apoi extraterestrilor, in vederea unei colaborari. Constructia ei a fost finalizata in 1948 (CIA infiintata in 1947) si a fost realizata de....firma BECHTEL ...una din cele mai mari companii de constructii americane. Numele ei circula des si prin Romania pentu ca avem cu ei contractul pentru autostrada Brasov-Bors. In prezent se pare ca lucrarile au fost suspendate pentru ca statul roman nu ar fi onorat plata.
Acum vine partea interesanta  :-D
Bechtel este o unitate CIA prin intermediul careia se selecteaza unii dintre cei mai importanti si influenti politicieni americani. Este coordonata celebrului grup Majestic-MJ 12 (grup ocult masonic de care s-a mai vorbit pe aici parca) infiintat de presedintele Harry Truman (ala cu Nagasaki si Hirosima).
In "ajutorul" acestui grup vine Cia si Bilderberg.
Interesant, nu?  8-)
http://en.wikipedia.org/wiki/Bechtel
http://en.wikipedia.org/wiki/Majestic_12


       


Nox

#22
Pentru Kymosabe: Despre ceea ce spune Barry King as putea afirma ca sunt 50% sanse sa fie adevarat si 50% sa nu fie adevarat. Ca sa inclinam balanta avem nevoie de mai multe dovezi. Te intrebai de ce Barry King nu face dovezile publice...pai la asta ar putea exista un raspuns destul de simplu, chiar daca aceste dovezi exista sau nu, si acela de a mentine status quo-ul. Si inca ceva: tu crezi ca daca suni la o televiziune si spui..."stiti eu am dovezi cum ca ET au baze secrete underground"...o sa te creada cineva? Ai putea sa faci un test si sa suni la o televiziune nationala...dupa ce faci asta sa-mi spui si mie dupa cate secunde ti-au inchis telefonul. Al doilea punct este ca...chair daca se da la TV...cati din cei care vad si aud or sa creada??
Nu tot ce zboară şi este necunoscut este extraterestru.
All warfare is based on deception. -- Sun Tzu, 600 BC

All types of knowledge, ultimately mean self knowledge. -- Bruce Lee

jackie28t

#23
Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 03:13:31
Imi spui si mie in ce imprejurari au fost facute acele fotografii? Au fost facute in interiorul bazei?Daca da , cum a reusit sa ,,pacaleasca '' toate acele puncte de control  aflate la intrarea/iesirea din baza ?

NU cunosc inprejurarile cum s-au luat acele fotografii.Si nu este vorba doar de acele fotografii,mai sunt si alte dovezi din cate mi s-a spus.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 03:13:31
Barry King spune ca a lucrat la Peasemore pana in ianuarie 81 . Deci au trecut 26 de ani de atunci . Imi spui si mie cand va fi acel moment potrivit in care acele dovezi vor fi facute public ? (asta daca  exista )

Acele fotografii dupa parerea mea vor putea taia cateva capete si provoca o furtuna fatala pentru unii dar in nici un caz nu va dezvalui secretele universului.Adevarul despre colaborarea ET/Armata daca va fi facuta in viitor atunci va fi facuta oficial public pe plan global cea ce nu cred ca va fi de curand.Acele fotografii nu sunt facute numai pentru a fi redate imediat public.Daca erau sa fie date ar fi fost facute public cu mult timp in urma.Unele dovezi,fotografii,mape locatii,nume sunt chiar documente oficiale tinute de catre armata si anumite agentii legat in tratatul UK/USA.Este vorba de DI8,NSA,Mi6 etc
Acele fotografii pot fi luate bine merci si cu el in mormant.Este viata si familia lui (Barry King) in joc nu a ta (Kymosabe)
Anumite informatii pot fi redate publicului in general fara a mai fi nevoie sa expui anumite dovezi ce-ti poate pune viata in pericol.
Te rog incearca sa intelegi.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 03:13:31
Sau asteapta implinirea termenului de 50 de ani ca in cazul documentelor TOP SECRET. :-D

Aici iar esti penibil ''Kymosabe''.Acele fotografii sunt tinute ascuns la loc sigur si vor fi redate la timpul potrivit in cazul in care va fi nevoie.Nu este cazul sa te exprimi intr-un mod ironic si imatur.
Daca eu a-mi iau din timp sa-ti raspund intrebarilor pe care mi le pui (deoarece nu stii) atunci as aparecia faptul daca te-ai exprima intr-un mod mai serios si mai putin inapropiat.Ranjete folosite in astfel de expresii ma face sa cred ca discutia cu tine duce la o pierdere de vreme.Daca vrei sa ma intrebi ca sa stii incearca sa fii ceva mai serios.
Nu te obliga nimeni sa crezi ceva anume.Esti liber sa investighezi si sa descoperi raspunsurile de unul singur daca nut-i convine ceva anume.Daca intrebi ca sa stii atunci incearca sa fii direct si la subiect fara ironii alfel vei fi nevoit sa-ti raspunzi de unul singur.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 03:13:31
Jackie imi spui si mie de ce ti se pare o ideea asa de penibila .
Asa cum a avut ,,curajul'' sa apara in doua documentare (casetele BASE1 si BASE2) , la fel poate sa se duca si la CNN , BBC , sau orice post TV , dar cu dovezi  in mana , nu cu povesti care nu pot fi probate in nici un fel  (nu exista persoane , documente , fotografii care sa-i confirme cat de cat faptul ca ar fi lucrat la Peasemore ).

Da-mi voie sa te corectez din nou.
Barry King a fost defapt in trecut la o televiziune din UK pentru a reda anumite informatii dar emisiunea a fost ''oprita'' exact cu cateva minute inainte de a fi difuzata in direct.Defapt aceste relatari le poti gasi chiar in fisierul PDF numit ''TheVoice,The History you need to know''
Daca tu nu citesti pana la sfarsit normal ca nu poti intelege.Incearca sa termini de citit mai intati acel PDF de 161 de pagini plus acele informatii de pe linkurile pe care le-am expus in acest topic dupa care poti reveni cu anumite nelamuriri.Nu are rost sa-ti raspund la ceva care defapt raspunsurile sunt deja scrise in acel fisier cu relatarile lui TheVoice.Pana atunci numai bine.

jackie28t

#24
Si inca ceva.
Barry King aka TheVoice nu este singura persoana care face astfel de dezvaluiri.Mai sunt si altii...............
El a incercat de multi ani si a facut ce i-a stat in putinta sa redea anumite informatii si inca mai ajuta cum poate.
Nu este vorba de a crede sau a nu crede....aici este vorba de a investiga si de a merge mai departe cu informatiile pentru a putea descoperi adevarul.Lasati omului putin respect.

Kymosabe

#25
Citat din: bluemoon8520 din  22 Iulie 2007, 10:02:34
Si inca ceva: tu crezi ca daca suni la o televiziune si spui..."stiti eu am dovezi cum ca ET au baze secrete underground"...o sa te creada cineva? Ai putea sa faci un test si sa suni la o televiziune nationala...dupa ce faci asta sa-mi spui si mie dupa cate secunde ti-au inchis telefonul .

Bluemoon spre deosebire de mine , Barry King nu e un anonim, e in acest domeniu inca din 1970 ,  a fost (si este probabil) un ufolog respectat.
Povestea lui este cunoscuta de cei care cred in aceasta conspiratie inca de la inceputul anilor 90 , si fii sigur ca  si in cercurile media s-a vorbit despre ea. Faptul ca televiziunile nu i-au acordata nici o atentia pana acum se explica prin aceea ca el nu a reusit sa aduca nicio dovada care sa-i confirme povestea sau ca macar a lucrat intr-o baza militara secreta . Am mai spus pentru ca un subiect , stire sa fie difuzata mai ales pe un post respectabil ea trebuie sa fie probata . Nu cred ca nu l-ar lua nimeni in seama pe Barry King daca ar aduce cat de cat dovezi asupra celor afirmate de el . 

Citat din: bluemoon8520 din  22 Iulie 2007, 10:02:34
Al doilea punct este ca...chair daca se da la TV...cati din cei care vad si aud or sa creada??

Barry King spune ca nu poate face publice dovezile deoarece i-ar fi  pusa viata in pericol .
Acum veniti voi si spuneti ca nu il va crede nimeni, ca vor spune ca sunt trucate .
Dupa cate vad nu facem decat sa ne invartim in cerc .
E usor sa gasesti motive .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

Kymosabe

#26
Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 11:02:40
Acele fotografii pot fi luate bine merci si cu el in mormant.Este viata si familia lui (Barry King) in joc nu a ta (Kymosabe)
Anumite informatii pot fi redate publicului in general fara a mai fi nevoie sa expui anumite dovezi ce-ti poate pune viata in pericol.
Te rog incearca sa intelegi.

Pe langa faptul ca e un fricos , sa inteleg ca e si egoist ?
De altfel Barry King e o persoana in varsta si a marturisit ca avut nu  stiu cate atacuri de cord (din cauze naturale sau provocate ),deci PA DOVEZI , daca gandim asa.

Crede-ma , nu pot sa inteleg .

Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 11:02:40
Aici iar esti penibil ''Kymosabe''.Acele fotografii sunt tinute ascuns la loc sigur si vor fi redate la timpul potrivit in cazul in care va fi nevoie.Nu este cazul sa te exprimi intr-un mod ironic si imatur.

Jackie , in cazul in care va fi nevoie . Aici esti tu cel penibil. Sa inteleg ca dovezile lui Barry King nu sunt chiar asa de distrugatoare.
Si ma rog , cand vor fi redate  aceste dovezi ? Cand se va da desconspira totul va veni si Barry King si va zice : uite am si eu dovezi

Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 11:02:40
Da-mi voie sa te corectez din nou.
Barry King a fost defapt in trecut la o televiziune din UK pentru a reda anumite informatii dar emisiunea a fost ''oprita'' exact cu cateva minute inainte de a fi difuzata in direct.Defapt aceste relatari le poti gasi chiar in fisierul PDF numit ''TheVoice,The History you need to know''

Pai normal ca a fost oprita .Barry King a uitat sa vina probabil si cu dovezi (presupun , nu am  citit despre asta , sper sa nu o fi omis)   pentru a-si sustine cauza .Nimeni nu isi permite un proces cu ARMATA .

P.S  Mai am un pic si termin materialul de citit , chiar daca nu crezi.
A, si nu voi mai folosi niciodata  animatii cand discut cu tine deoarece vad ca te deranjeaza .
Cosidera acest subiect inchis  .
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)

jackie28t

#27
Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 12:39:31
Pe langa faptul ca e un fricos , sa inteleg ca e si egoist ?

Kymosabe,nu stiu de unde impertinentza de a-l faci tu pe el fricos?
Domnule ''Kymosabe'' numele lui adevarat este Barry King pe tine cum te cheama?Care este numele tau adevarat?
El are 55 de ani,tu ca-ti ani ai?Care sunt investigarile tale si ce ai redat publicului in general cu/sau fara evidentze?
Maine ai sa-l faci micinos poimaine nebun?Nu cred ca este necesar sa insultam pe cineva care nu face altceva decat sa ne ajute prin anumite informatii.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 12:39:31
Si ma rog , cand vor fi redate  aceste dovezi ?

Cand va fi cazul.Nu depinde numai de el.Nu-ti convine atunci nu mai astepta.
Dar asta am mai spus-o in trecut in postul anterior.Chiar trebuie sa-ti raspund de mai multe ori ca unui copil ca sa intelegi?
Si sa-ti spun un lucru ca sa intelegi mai bine ca observ ca nu pricepi.NU SUNT EVIDENTZELE pe care le doresti si cu asta am pus punct.Tot ce poate reda Barry King sunt doar informatii din cea ce a vazut pe timpul cand a lucrat si din cea ce stie.Defapt el a redat o intreaga poveste ce cuprind foarte multe informatii,anumite locatii,nume,etc,nuti ramane decat sa le verifici daca ai retineri.Daca nu-ti convine cea ce spune el atunci nu te mai implica.Te rog gandeste-te inainte de a vorbi.

Citat din: Kymosabe din  22 Iulie 2007, 12:39:31
Cosidera acest subiect inchis  .

Kymosabe,
acest subiect nu este deschis doar pentru tine ci pentru toti cei care sunt interesati de subiect.Subiectul este deschis in special pentru a reda anumite informatii asa cum sta scris in primul post al acelui topic.Fiecare este liber sa-si deseneze propria lui parere.Daca ai ceva de spus despre acest subiect atunci fa un rezumat si spune tot ce ai de spus intr-un singur post.
Daca nu intelegi ceva si doresti raspunsuri prin anumite intrebari atunci intrebi politicos ca la o adica nimeni nu este obligat sa-ti dea explicatii sau raspunsuri.Daca a-ti raspund la cea ce intrebi este pentru faptul de a te ajuta.Tot ce cer este putina politetze.
Defapt datoria ta daca vrei sa aflii mai multe este sa investighezi si sa-ti faci si tu putin HOMEWORK
Dupa cum se vede chiar daca am incercat sa-ti raspund ca sa te ajut nici macar ''multumesc pentru raspuns''nu poti spune...asta face parte din bunul simtz.Am crezut ca tu intrebi ca sa aflii  dar am constatat ca tu deja ai raspunsurile si intrebi doar de dragul de a comenta.A-mi pare rau ca mi-am pierdut timpul sa te ajut cu unele raspunsuri daca stiam nu-ti mai raspundeam de la inceput.Dar stai linistit nu am sa-ti mai raspund posturilor tale ca sa nu te mai deranjezi.Se poate discuta aici si fara tine.

A-mi pare rau ca ai inceput sa  fii subiectiv doar pentru ca nu-ti convin raspunsurile date,dar nimeni nu te-a obligat sa te implici in acest subiect.Tu ai fost cel care a luat decizia sa te implici si sa intrebi.Dupa ce mi-am luat din timp sa-ti dau raspunsuri observ ca mai ai si impertinenta sa vii cu opinii inapropiate facandul pe Barry King fricos fara macar sa-l cunosti.
Eu a-l cunosc de 2 ani de zile,a-mi este un prieten foarte bun si pot spune ca este o persoana care merita tot respectul pentru tot ce a facut redand anumite informatii.

Intelegi nu intelegi un lucru trebuie sa incerci sa-l mesteci ''Kymosabe''
Stau si ma intreb daca tu stii ce inseamna o baza militara subterana TOP SECRET.....
TOP SECRET inseamna ca nu ai cum sa stii nimic despre baza respectiva  si accesul nu-l are nici ufologistii nici politia locala si nici un reporter sau detectiv.DECI NU exista evidente sa arati cu dovezi solide existenta acestei baze militare deoacere este TOP SECRET iar cand ceva este TOP SECRET atunci accesul este interzis mai ales ca acel ''ceva'' implica ''no coment'' deoarece este TOP SECRET.Spr ca am fost destul de clar si SPER ca esti destul de matur sa intelegi acest lucru.
Singurile informatii care pot esi afara sunt provenite doar de la persoanele care au fost implicate in bazele si proiectele respective.Informatiile provenite direct de la Barry King sunt informatii de mana intai.Ce redau eu aici sunt informatii de mana a doua iar guvernul niciodata nu alearga dupa cei cu informatii de mana a doua in cazul in care au ceva de impartit.Riscul nu a-l are nimeni dintre noi.Singurul care poate fi intr-un RISC si ironizat dupa cate vad este chiar Barry King.
Pacat,deoarece informatiile nu vin de la cei care intreaba ci de la cei care raspund!

Deci ''Kymosabe'' cand tu ai sa ajungi sa accepti faptul ca o baza TOP SECRET este ceva la care armata(sau acea elita) face in asa fel sa nu se stie de existenza bazei respective atunci vei realiza ca automat nu exista EVIDENTELE pe care le-ai vrea sa le vezi.Dupa ce intelegi acest fapt mai vorbim pana atunci a-ti sugerez sa te documentezi in cazul vrei sa aflii cat mai multe.
Numai bine si-ti doresc o zi buna in continuare.

Protector

Doresc a afirm ca orice baza militara americana este bine pazita si nici o musca nu intra cu un aparat de fotografiat . Stiu ce vorbesc deoarece cunosc prin meserie baza  militara americana din Germanina (Ansbach). Apoi sa nu mai vorbim de bazele speciale din America....
Cred ca daca ar fii existat cu adevarat aceste baze, de mult ar fii  fost  orice martor curatat.... Oricare care ar pleaca din hora si ar face galagie ar fii fost linistit prin " accidente"  ...
Nici un post de TV sau un ziar nu a a vut curajul sa relateze despre inchisoarea  " ilegala "  romano-americana din vestul Carpatiilor. Singurele relatari au aparut de la Bruxell...
Nu ignorez ce se relateaza , dar nici nu pun la suflet....
In rest bafta tuturora. :wink:
   

Kymosabe

#29
Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 14:31:58
Domnule ''Kymosabe'' numele lui adevarat este Barry King pe tine cum naiba te cheama?Care este numele tau adevarat?

Jackie la randul lui si Dl. King a folosit la un moment dat un nickname asa ca nu vad care e legatura . Daca vrei sa ma cunosti iti dau numele complet adresa , varsta , iti trimit si poze cu mine ,  daca asta te intereseaza .

Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 14:31:58
Daca nu intelegi ceva si doresti raspunsuri prin anumite intrebari atunci intrebi politicos ca la o adica nimeni nu este obligat sa-ti dea explicatii sau raspunsuri.Daca a-ti raspund la cea ce intrebi este pentru faptul de a te ajuta.Tot ce cer este putina politetze.

Vorbind de politete si modul de exprimare citatul de mai sus este elocvent  si nu cred ca te avantajeaza in nici un fel .
Vrei sa-mi spui si mie unde am fost eu nepoliticos ?
Sa stii ca puteai sa aduci contra-argumente  la ceea ce am spus eu despre King fara sa ma insulti .
Faptul ca am spus despre el ca e un fricos si un las , se bazeaza pe o argumentatie foarte simpla . El pune viata lui mai presus de viata miilor de oameni care au suferit  , sufera si vor suferi de pe urma  experimentelor de care vorbeste el .
(Repet pornim de la presupunerea ca toata povestea este adevarata)

Iata inca un argument :
Acesta este un text apartinandu-i d-lui King din care ne putem da seama de curajul pe care il are :

I DO have a conscious and yes I sincerely regret many things I've
been ordered to do in the past, but, like the Major, you have to follow orders. In my case it was
follow orders or be shot. I've lost count the number of times a 45 auto was held to my head. Do
you not think I carry this with me 24/7? I have nightmares still to this day. This is a tough, shitty
world, bad things happen. I am never blase about things, certainly not in the taking of another
life. What more can I do? SORRY 


Jackie , o persoana care face un lucru impotriva vointei sale doar ca este amenintata cum se numeste ?
Iti spun eu: UN FRICOS . Asa ca nu-mi spune mie ca Barry King e un erou ca nu tine .
Sa stii ca si ofiterii nazisti nu au facut decat sa urmeze ordine , dar asta nu a fost acceptata ca scuza la Procesul de la Nuremberg .

Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 14:31:58
Kymosabe,
acest subiect nu este deschis doar pentru tine ci pentru toti cei care sunt interesati de subiect.Subiectul este deschis in special pentru a reda anumite informatii asa cum sta scris in primul post al acelui topic.

Cand am spus :,,considera acest subiect inchis'', ma refeream doar la mine nu si la ceilalti membri de pe forum .
Insa vroiam sa inchid doar subiectul legat de asa-zisele dovezi ascunse ale lui King .
Sper ca saptamana viitoare sa pot posta si parerea mea finala despre povestea lui King , cu argumente , fara insulte cum fac altii , care au o parere diferita .

Citat din: jackie28t din  22 Iulie 2007, 14:31:58
A-mi pare rau ca ai inceput sa  fii subiectiv doar pentru ca nu-ti convin raspunsurile date,dar nimeni nu te-a obligat sa te implici in acest subiect.

E hazliu faptul ca ma acuzi pe mine de subiectivism. Imi spui ce legatura am eu cu Barry King?
Tu ar trebui sa dai la o parte subiectivismul , sa tragi o linie intre Barry King –prietenul si Barry King – fostul ofiter de securitate si sa faci o analiza obiectiva asupra povestii livrate de de el .

Ca Barry King ti-e prieten pe mine nu ma intereseaza . Eu nu am nimic de castigat sau de pierdut din toata aceasta ,,afacere'' . Spun doar ceea ce cred eu despre el si povestea lui .

Faptul ca avem opinii diferite despre persoana Barry King nu reprezinta un motiv ca sa incepem sa ne insultam.

P.S MULTUMESC PENTRU MATERIALUL DE STUDIU 
Science is the great antidote to the poison of enthusiasm and superstition.
(Adam Smith)