Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Centura Fotonica

Creat de baaron, 17 Ianuarie 2006, 19:08:57

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

pri3st3ss

in soare si luna si diferite alte astre apar mereu "semne"...
nu inseamna neaparat ca trebuie sa le iei in tragic, si sa hiperbolizezi totul...ti-am mai spus, au fost atatea eclipse si de soare si de luna,atatea comete si tot nu a venit sf lumii...tu de ce cauti sa afli data, oare nu zice in biblie ca doar tatal stie cand?

pe bune,ionut, e ca si cum ai luat o durere de cap si ai transforma-o in gripa...durerea de cap poate fi data si de nervi sau stress...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

s-au gasit multe stele ce au pe orbita planete...ramane doar sa gasim o cale de a ajunge mai repede la ele (si dak vom ajunge vreodata la ce ne va folosi)?

NASTASE MIHAIL

Dupa ceea ce stiu eu sistemul solar se invirte in jurul centrului galactic in 200 milioane ani. Distanta pina in centrul galactic este de citeva zeci de mii de ani lumina. De unde sint aceste date cu 26000 ani durata de revolutie in jurul galaxiei. Soarele se invirte cu viteza mai mare decit viteza lumnii? Chiar sint curios. Daca aceste date sint false este falsa si teoria cu centura fotonice. Sau sint false doar datele cu privire la revolutia soarelui. Eu stiam ca aceasta incalzire are 3 cauze: intrarea in aceasta centura fotonica care ptr sistemul solar are loc la 65000000 ani iar ptr alte sisteme solare la 200000000 ani. Deci lucrurile sint logice. Alta cauza este o precesie a Pamintului ce are loc la 26000 ani. Incalzirea se produce la 13000 ani. Alta ar fi acea planeta a 12-a despre care nu se vorbeste decit pe internet, iar restul oamenilor parca sint pe alta lume. Probabil se face o confuzie intre cei 26000 ani ai precesiei cu cei 200000000 ani (65000000 ani ai sistemului solar), in privinta intrarii in centura fotonica. Nu neg ca este reala aceasta centura dar in privinta anilor...