Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Astea ce sunt?

Creat de assiris, 03 Martie 2007, 15:54:11

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

assiris

am intrat pe adresa: http://news.yahoo.com/s/afp/20070228/od_afp/canadaenvironmentkyoto_070228180440;_ylt=AiPg_8mlIXE8ECY34tyX_K8ZO7gF
unde am gasit un materiel despre:UFO science key to halting climate change: former Canadian defense minister. Despre ce e vb?

MIB

Sincer sa fiu am citit acum despre cazul asta si cred ca Paul Hellyer asta nu e o persoana prea credibila.A trecut prin multe partide politice,e un mare nationalist canadian si foloseste tema UFO pentru a incita impotriva SUA,care fara indoiala ca ascunde foarte multe despre OZN-uri,dar nu sunt asa sigur ca detine antidotul impotriva incalzirii globale si a problemei cu petrolul.

Anna

In cartea "armele secrete ale zeului Wotan" in care se prezinta in amanunt si cu argumente multa tehnologie a Germaniei naziste, inclusiv proiecte furate apoi de americani si rusi, se vorbeste si de problema combustibililor. Se pare ca nemtii detineau deja secretul functionarii pe baza de alt combustibil, de natura vegetala, aveau proiectele...dar a fost prea tarziu. Se presupune ca SUA a intrat in posesia lor. Interesele oligarhiei petrolului sunt insa muult prea mari. Sua si Anglia sunt tari mari producatoare de petrol si evident ca nu le convine sa sisteze comertul cu petrol de unde scot bani frumosi. Totusi...teroristii arabi sunt finantati de marii bagatani ai lumii musulmane care isi au banii multi evident nu din inventivitate, si din "creier mult" ci pentru ca au o mare de petrol sub picioare. Cred ca lumea anglo-saxona ar trebui sa isi revizuiasca atitudinea referitoare la "nevoia de petrol"....si sa faca un pas major si anume trecerea la alt tip de combustibil la fel de performant. Iar lumea araba, care umple paginile in Forbes sa se gandeasca bine ca in urma cu 150 de ani cand vedeau o flacara in desert credeau ca e Satan...nici vorba sa stie ce e aia petrol. Sa se gandeasca bine inainte sa faca acte teroriste in vest ca de acolo au tehnologia care le permite sa isi valorifice bogatia din subsol si sa se umple de masini luxoase, mall-uri, yahturi si palate. Ca altfel...erau tot la cort si la camila.

Anna

Revenind la topic! Arma meteorologica e o realitate...o au si rusii si americanii. Daca stau bine sa ma gandesc in USA nu s-a manifestat de loc anul asta fenomenul incalzirii globale. Ba dimpotriva...au avut zapada din belsug, a fost si ger asa cum trebuie sa fie iarna...a fost chiar foarte bine. Problema grava e chiar la noi in Romania.....in zona Moldovei de la Iasi pana la Galati nu a nins toata iarna, solul e caramida, in continuare nu ploua....seaca fantanile....ni se usuca toti copacii din oras...Auzisem pe la National Tv ca avem si noi o arma meteorologica prin care putem determina ploaia, asa a spus un domn Streinu parca. De ce nu o folosim daca o avem, daca stim despre ce este vorba? Sau grijulii care ne conduc habar nu au de nimic. In vest fenomenul incalzirii globale s-a manifestat destul de slabut si cu toate astea sunt in alerta. La noi in sudul moldovei, am asistat in vreo 2 3 ani la o schimbare radicala: clima a devenit pur si simplu arida si nimeni nu ia nici o masura. Combinatul de la Galati merge de rupe, fara filtre, o mare parte din tragedie se datoreaza si acestuia, si nimeni nu are de gand sa faca ceva.  :roll: Deja tema incalzirii globale imi face sila....

pri3st3ss


http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20070726_21921_61602.php

meteor sau ozn?? din cate mi-am dat seama si am inteles - nu cunosc limba - obiectul nu a fost detectat de radar....
in alta parte nu am gasit stirea,sory...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

DepthOfField

Citat
http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/hrvatska/20070726_21921_61602.php

meteor sau ozn?? din cate mi-am dat seama si am inteles - nu cunosc limba - obiectul nu a fost detectat de radar....
in alta parte nu am gasit stirea,sory...

eu am vazut asta pe www.spaceweather.com  31 iulie

CitatSUPER-BOLIDE: On Wednesday, July 25th at approximately 10:00 UT, "a major daylight fireball tore across the skies of Slovenia, Croatia and Italy," reports veteran meteor observer Jure Atanackov of Maribor, Slovenia. "It produced two bright flashes that reached an estimated magnitude of -20 and also loud sonic booms."

Magnitude -20? In plain language, the meteor was 600 times brighter than a full Moon. Atanackov has gathered reports from hundreds of eyewitnesses. "Most described the fireball as very bright, its surface brightness almost as great as the Sun's. One person said it was 'too bright to look at for more than a few moments.'"
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm