Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Calator în Timp ? incredibila poveste a lui Hakan NORDKVIST.

Creat de calator astral, 23 Mai 2010, 17:00:46

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Narcis14

ok cine imi poate explica ce e cu situl asta ? e pentru/de la acel John Titor.

liteady73

Salut Narcis14!

E un forum. Simplu. Discuti liber.

Sant multi care se joaca cu mintea ta pe site-u ala.
John Titor e o facatura. E o fantezie a unora (2), care au vrut sa fie bagati in seama.
Nimic mai mult.

Pe net gasesti toate dovezile.
Din pacate, in momentul asta nu-ti pot raspunde, dar gasesti.

Eu cred ca ET exista, dar... :-D

Sant pasionati de calatoriile in Timp..

Vedem..

liteady73

Salut Narcis14!

Imi cer scuze pentru confuzia pe care am facut-o in legatura cu site-ul de care intrebai.

Din graba, cautand pe net si dand click gresit, am incurcat site-ul de care intrebai, cu forumul timetravelinstitute.com, care e un... forum.

Ca sa te ajut, iti pot spune ca JOHNTITORFOUNDATION.COM e un site facut de un fan al fanteziei acesteia care se numeste John Titor. Un punct de plecare e acesta : http://cqcounter.com/whois/ . Iar in campul de cautare se introduce adresa web mai sus mentionata.

Si pentru a nu divaga, in legatura cu moda care s-a starnit pe net privind Calatoriile in Timp contrafacute ("hoax-uri"), am realizat ca au o parte pozitiva.

Stimuleaza imaginatia si sant hilare.

Ca o recomandare, pentru toate si toti, ar fi ideal daca ati putea sa cautati impartial si rational Adevarul in legatura cu aceasta tema. Eu am gasit o farama din el. Si pana la urma si aceea farama e dubioasa. Ma refer la Adevarul privind asa zisele marturii ale unor Calatorii in Timp.

Narcis14, inca odata scuze pentru inducerea in eroare din postul meu precedent.

Toate cele bune!...


Narcis14

Citat din: liteady73 din  28 Iulie 2010, 06:31:57
Ca sa te ajut, iti pot spune ca JOHNTITORFOUNDATION.COM e un site facut de un fan al fanteziei acesteia care se numeste John Titor. Un punct de plecare e acesta : http://cqcounter.com/whois/ . Iar in campul de cautare se introduce adresa web mai sus mentionata.

Deci te referi ca personajul principal , care a dus la ideea siteului cu pricina e acel John Titor (adica pers  care a calatorit in timp si care spunea in 2000-2001 pe un forum ce se va intampla in "viitorul lui" din care el vine).Interesanta ideea cu acel site care verifica celelalte siteuri, de cand au fost facute,cat o sa tina,de cine a fost facut,etc.

liteady73

Salut Narcis14 !

Da. Personajul imaginar care a inspirat site-ul acela misterios e John Titor, cunoscut si sub nick-ul de Time_traveler_0, de pe canalele IRC din acea vreme.

Iar in privinta site-ului cqcounter.com, acesta e un bun instrument de cercetare al adreselor de IP. M-am folosit de acesta pentru ca e public si ofera informatii indeajuns de pertinente si credibile.

 



roxaline

"Disbelief in magic can force a poor soul into believing in government and business." ― Tom Robbins