Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

OZN [Bucureºti] [2001]

Creat de shorty, 17 Ianuarie 2007, 16:52:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

shorty

salut sunt nou pe aici si sunt interesat despre ozn`uri..... ce ziceti de asta?

darkness

si?
toti suntem noi intr-un fel sau altul pe forum si toti suntem interesati de ozn...

bine ai venit,spor la posturi si sper ca ce vei gasi sa iti faca placere

DepthOfField

eu unul nu am nici o parere. sau rezervata. as spune ca cel care a facut clipul este foarte priceput la programe grafice de prelucrare a imaginii.
Ce dovada ar fi ca e real? cumva numele fisierului?  :roll:

Bine ai venit Shorty.
David Sereda: "Evidence - The case for NASA UFO's" ... Evidence ?!
http://www.freewebs.com/depth0ffield/analizasereda1.htm

sxn_b

Eu zic ca e trucaj. De ce nu a filmat totusi mai mult?  :|
PS: Bine ai venit Shorty.  :-)

Urban

Aveti atasat clipul mai jos.
Sa fie o facatura?

sxn_b

Daca imi aduc bine aminte am mai vazut filmul acesta si eu stiu ca e fake.  :-)

Arckadii

cu siguranta fake. ar fi fost un caz de senzatie altfel. nici nu auzisem despre filmul asta pana acum.
Oricum destul de bine realizat insa cam scurtutz.
Ark

Urban

De ce neaparat ar trebui sa fi fost un caz de senzatie ?
Poate chiar e real :-D

Arckadii

Urban, gandeste-te, nava uriasa in mijlocul orasului coboara si urca intre blocuri. mai e si filmata. E socant:))
Gandeste-te ce ar zice bunica-mea de exemplu...si ca ea sunt o multime....
E de senzatie...
Ark

Urban

#9
Da, dar din pacate eu nu vad o multime de oameni pe la balcoane, schimbul doi probabil era la munca.
Iar pensionarii probabil sunt pe la supermarketuri sau farmacii, asa ca slabe sperante sa avem 300 de martori.
Poate ca din cauza asta nu a fost un caz de senzatie.

Arckadii

hai mai, astia dau la stiri si cand se filmeaza Venus...hai sa fim realisti...ar fi fost un caz foarte dezbatut...
Ark

Urban

Cum poti sa faci o selectie intre ceea ce este real si ce nu ?
Eu cred ca filmul este foarte bun calitativ (imagine), zona in care a fost filmat e o zona muncitoreasca si toata lumea era la munca la ora aia.
Si asa cum cei de pe acest forum care "au vazut" ceva, vreodata, si nu au facut mare caz din acel lucru....nu vad de ce nu ar fi posibil ca si cel care a facut inregistrarea sa nu fi facut mare taraboi pe seama acelei experiente.

Arckadii

ma rog, ai si tu dreptate...
totusi este foarte putin probabil sa nu se fi facut public la stiri, tinand cont ca a existat cel putin un martor care a filmat, si care in cele din urma a dat filmul pe net....
Ark

jackie28t

Citat din: Urban din  19 Februarie 2007, 02:44:58
Aveti atasat clipul mai jos.
Sa fie o facatura?

Urban,
De unde stii ca a fost filmat in Romania in 2001?
Care este sursa acestor informatii?

Urban

De unde l-am luat confirma acest lucru, insa e suficient sa te uiti la decor.
Nu stiu nici eu in ce anume zona a Bucurestiului a fost filmat insa la prima vedere imi lasa impresia de Berceni, sau pe aproape.