Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Video / Posibil extraterestru? [film dovedit deja a fi un HOAX]

Creat de jackie28t, 15 Februarie 2007, 22:15:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca acest video este real?

Da
5 (13.9%)
Nu
19 (52.8%)
Nu stiu
12 (33.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 20

Marius MMG

Am si eu marea rugaminte ca data viitoare cand cineva se apuca sa filmeze extraterestrii sa ia o camera video performanta sau sa imi ceara telefonul mobil sa faca filmuletul deoarece filmeaza mai bine decat toate inregistrarile pe care le-am vazut pana acum. (imagini neclare... cum sa cred ca acolo e un extraterestru cand nu pot sa-l vad...) Multumesc!

dedeiu

Marius, iti dai seama ca daca s-ar sti locul si ora unde/cand vor aparea, ar fii acolo prezente multe televiziuni cu super camere. Dar cand esti luat prin surprindere cu ce poti filma? Cu ce ai. Chiar si cu un telefon mobil cu o camera cat de cat ok.

Marius MMG

Credeti ca un extraterestru daca ar pasi pe pamant ar trebui neapatar sa fie vizibil? poate astia au o tehnologie care sa ii faca invizibili... si mai e inca ceva, poate plutesc, sau poate se tarasc... Trebuie neaparat sa mearga in 2 picioare si sa se mai si furiseze in intuneric? :mrgreen:

Arckadii

de acord cu tine Marius insa daca avem un astfel de rationament nu ajungem nicaieri.
ideea sta in felul urmator. ceva a aparut, a fost filmat si noi intram in posesia materialului. consideri ca nu trebuie dezbatut? consideri ca putem sa ne culcam pe o ureche spunand ca extraterestrii sunt poate niste norisori roz care zboara sau niste cuburi rubik pe care oricum nu le-am putea deosebi de cele din magazinele cu jucarii?
gandeste-te mai bine.


Ark

Marius MMG

Citat din: Arckadii din  05 Iunie 2007, 14:40:04
de acord cu tine Marius insa daca avem un astfel de rationament nu ajungem nicaieri.
ideea sta in felul urmator. ceva a aparut, a fost filmat si noi intram in posesia materialului. consideri ca nu trebuie dezbatut? consideri ca putem sa ne culcam pe o ureche spunand ca extraterestrii sunt poate niste norisori roz care zboara sau niste cuburi rubik pe care oricum nu le-am putea deosebi de cele din magazinele cu jucarii?
gandeste-te mai bine.


Ark
Pai asa filmez si eu ceva si il urc aici pe site si se vazi nene dezbateri de-ti sta mintea-n loc. Nu ma intelege gresit, stiu ca exista extraterestrii, dar imi e clar ca multe din filmele care le tot vedem pe net sau pe la tv sunt falsuri. Mai castiga si ei un ban...

lylyt_ice

Fiecare isi castga banii cum poate...dar daca tu crezi ca un fals este platit de cineva(?),te inseli amarnic!iar cei care isi pierd timpul sa faca astfel de filme,o fac sau,din distractie,sau pur si simplu cred ca vor gasii un fraier sa le cumpere galusca.Oricum...discutia de fata este depasita,nu mai deschide discutii deastea de topogan.Inainte sa intrii in hora,trebuie sa stii cat de cat sa joci ,altfel ii incurci si pe ceilalti !!!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Ronin

...Ice,,,....un fals poate si este platibil...depinde ce se urmareste prin el...uite...elena ceausescu a facut un fals...s-a semnat pe carti in care continutul lor o depasea...CO2 = codoi...sti povestea...
DACA vorbim de istorie... intr0un timp indepartat sau apropiat... vai cate falsuri s-au scris... istoria este falsa... tu nu ai auzit de inchizitii si cruciade... sau asasinate si exterminari... de care lumea nu stie... sau rapoarte false... vezi pentagon $ CIA...etc,...romania sie... etc... rapoarte false platite cu bilioane de $$$... sti tu vorba aia... scopul scuza mijloacele...adica taxele luate de la noi...macar de ar fi scopul ar fi bun... uite rezultate... incalzire globala... start pentru alte rapoarte false la o problema reala... fucking job...
http://ordinulnegru.blogspot.com/
În timp ce toti oamenii accepta realitatea obiectelor, care sunt perceptibile simturilor lor, Socrate are o atitudine dispretuitoare fata de oamenii, care cred ca pentru a deveni reale lucrurile trebuie sa fie palpabile.

lylyt_ice

O.K.!ai dreptate daca e sa o luam asa de fape totul este o iluzie,pina si timpul si spatiul est un fals creeat de creerul material,numai ca eu,mai sus m-am referit la filmele false,cu alien's,farfurii si trabucuri, :?(sau...trabuce).In orice caz chestia cu ....."Codoi"...m-a amuzat extrem....uitasem poanta asta!
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Marius MMG

Citat din: lylyt_ice din  07 Iunie 2007, 20:16:30
O.K.!ai dreptate daca e sa o luam asa de fape totul este o iluzie,pina si timpul si spatiul est un fals creeat de creerul material,numai ca eu,mai sus m-am referit la filmele false,cu alien's,farfurii si trabucuri, :?(sau...trabuce).In orice caz chestia cu ....."Codoi"...m-a amuzat extrem....uitasem poanta asta!
Da care e treaba cu "Codoi"? ca eu eram prea mic si nu am prins prea bine treaba.

lylyt_ice

Iar ne cearta Ark,ca suntem pe de laturi!!!......Elena era atit de inculta si cu toate ca s-a dat drept "Profesor-Doctor -Docent in stiinte...si autoare de carti stiintifice nu stia nici macar ce inseamna CO2 si citea formula in loc de CO2....CODOI.......Acum ai inteles....?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

Arckadii


mindblast

ok, sunt nou pe forum, sal'tare tuturor. Mi se pare fake video/ul respectiv dintr-un singur motiv. Focalizarea aparatului de filmat pe usa si probabil ideea. "Hai sa-mi filmez amicii intrand intr-un hambar, poate-poate iese un extraterestru". In momentul in care "creatura" a aparut, nu a existat o reactie prea puternica din partea cameramanului, chiar daca prietenii lui au fugit mancand pamantul. El a continuat sa filmeze "creatura", in loc sa vada ce s-a intamplat cu prietenii lui. Sunt reactii simple pe care le avem cu totii. probabil cunoasteti filmuletul de pe net cu unul care se preface ca este electrocutat, iar prietenul sau tipa mai tare ca el.

mindblast

si o a doua chestie observata, calitatea. Priviti detaliile date la sfarsit. Uitati-va la nuantele de culoare si contraste. O sa vedeti o imagine pixelata, cu pixeli destul de mari, pe marginea "creaturii". Uitati-va acum si la creatura. Desi contrastul de culoare e mai mare in zona aceea decat in restul pozei, pixelii sunt foarte mici.

StarDust

Eu nu ma pot pronunta despre autenticitatea filmului, trebuie intregul context ptr. o analiza, in primul rand trebuie tradus ce se spune in film, am inteles ceva despre niste investigatori care cauta ceva, probabil in zona a fost vazut ceva si doreau sa surprinda acel ceva, cei doi probabil ca doreau sa inspecteze zona  si sa se asigure ca nu e nimeni pe acolo. Mi-e totusi neclar de ce au montat aparatul de filmat catre o usa, si nu au ales o zona  cu deschidere unde puteau surprinde mult mai usor ceva in cadru. Inca ceva in legatura cu sfarsitul filmului, de ce se termina asa brusc? S-a terminat acumulatorul camerei? A scos-o alien-ul din functiune? din aceste motive eu nu pot sa cred nimic despre acest film. L-am vazut, s-a notat, si asta e  :wink:
Inca ceva... al doi-lea "investigator" avea si el o camera de filmat, a apucat sa filmeze ceva? Unde e filmul? Reactia celor doua persoane mie mi se pare absolut fireasca in orice caz, si e ceva ciudat la modul in care se deplaseaza acea creatura.
În credinta au murit toti acestia, fara sa fi capatat lucrurile fagaduite, ci  doar le-au vazut si le-au urat de bine de departe, marturisind ca sunt straini si calatori pe pamînt.  Evrei 11:13-16

jackie28t

Dragi colegi.......filmul prezentat in acest topic este un HOAX realizat special pentru o emisiune TV de paranormal.Daca a-ti citit si pagina doi din acest topic,vezi aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,882.msg17531.html#msg17531
ve-ti vedea ca deja s-a demolat acest film.Ciuciulete chiar a si argumentat unde sunt erorile digitale si la fel eu am prezentat dovezile acestui film ca fiind doar un fals pentru o emisiune TV.Acest caz cred ca poate fi foarte bine inchis.

Rog moderatorii sa schimbe titlul acestui topic din
Video/  Posibil extraterestru?
in
Video/  Posibil extraterestru? (film dovedit deja a fi un HOAX)
pentru a nu se mai crea confuzii.
Va multumesc :-P