Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

Video / Posibil extraterestru? [film dovedit deja a fi un HOAX]

Creat de jackie28t, 15 Februarie 2007, 22:15:49

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca acest video este real?

Da
5 (13.9%)
Nu
19 (52.8%)
Nu stiu
12 (33.3%)

Numărul total de membrii care au votat: 20

jackie28t

De curand tocmai a aparut un nou video pe internet intitulat ''New Mexico Alien Video'' in care apare sa fie o mica creatura prinsa pe camera de filmat.Probabil un fals bine facut,probabil ca nu. 8-) Urmariti filmul cu atentie.

http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=2827573423760006288&hl=en

CitatThe audio in the video below is translated as:
"Some young investigators encountered something that gave them a bad feeling in there stomach on the outskirts of Mexico City"

Este la parerea fiecaruia daca filmul este un fals sau nu.

Arckadii

ce ma distreaza atitudinea noastra umana:))
cum erau aia 2...pe putin 1.70m fiecare solizi se speriau de un rahatzel de 50 de cm...
asa suntem noi construiti...sa ne fie frica. dar e comic:))
Ark

sxn_b


Arckadii

in mod sigur la fel. doar sunt si eu om, nu? dar asta nu inseamna ca dupa aia nu ma duceam inca o data sa vad ce e. ii dadeam o piatra in cap si aflam sigur:)) (glumesc, nu as face asa ceva decat daca as fi atacat si daca as apuca).
Ark

Unidentified

Nu stiu care e treaba dar parca am citit undeva ca video asta e fake.L-am vazut pare frumos dar ma indoiesc ca e real.

stargate

     Cred ca filmuletzu' e "facut"... nu am motive intemeiate sa cred asta... da' ce cautau oamenii aia? stiau  ca acea fiintza se ascunde acolo? shi care e probabilitatea ca cel ce a filmat sa indrepte obiectivu' camerei inspre locul unde urma sa apara acel animal (in cazul in care nu stiau ca se afla acolo)??  :? shi ma intreb de ce s'a oprit fiintza din fuga sa? sa pozeze mai bine in fatza camerei? parerea mea-fake... deshi imi doresc foarte mult sa vad un extraterestru REAL. :-)     
Smoke on the water, fire in the sky.

xennon_2000

CHIAR E FACUTA IN ZONA? :-o
DACA E ASA EU UNUL AS CREDE.....DACA NU INSA.....

Leonard

ACEST VIDEO NUSTIU SIGUR CA ESTE REAL sau fals dar totusi daca atat de puutina incredere avem in ei dece mai vb despre ei si arkadi daca ia-ai da o peatra in cap fii sigur ca ei nu ne vor mai vizita.
Cei care stiu tac.

Arckadii

Leonard, daca ar sari pe mine sa ma atace fi sigur ca i-as scoate ochii cu mainile goale. Si nici nu as vrea sa mai vina. Daca o rasa extraterestra ar veni pe Pamant si m-ar ataca (eu sunt o persoana pasnica. Tratez cu seriozitate chiar si un gandacel) atunci inseamna ca ar ataca in general si nu cred ca omenirea are nevoie de asa ceva.
Ark

Max C.

Daca ar ajunge pe tera inseamna ca sunt evoluati nu?
Si mai cred ca daca ar vrea sa ne cucereasca ar putea foarte simplu...
Dar cum s-a mai spus pe-aici :ei vor altceva.

udar

Baietii astia n-o sa invete niciodata regula numarul 1 al actorilor?  :?
"NU TE UITA INSPRE CAMERA CAND SE FILMEAZA!!!"  :martiansmile:

Transmisie incheiata...   :ufo:  :rocket:
Magic is any sufficiently advanced technology. (Arthur C. Clarke)
  

dedeiu

Daca nu esti la fata locului, cum iti poti da seama ca imaginile sunt fake? Asa pot sa incep si eu, ca de ce filma tocmai inspre poarta si aia s-au dus direct acolo? De ce nu au filmat mai mult? Pot da si raspunsuri, pentru ca poate au auzit un sunet si nu au filmat mai mult fiindca au fugit. :)

vlad_theman2000

Este facut de cei de la Area 51 care ne ascund mereu adevarul sigur e un fals bine facut.Ne la sa pe noi sa ne batem capul cu asta cand ei se ocupa de extraterestri adevarati.
Pare totusi destul de autentic.Poate chiar prea autentic sa fie adevarat.

Arckadii

Mai terminati cu prostiile astea gen Area 51. Voi chiar nu realizati ca nu mai e nimic acolo de multi ani? A ramas o atractie turistica. Nu mai risca nimeni sa tina acolo ceva secret. Sunt prea multi care vaneaza zona. Este doar o acoperire pentru a atrage atentia asupra locului ca sa nu ne indreptam privirea spre alte zone.
Din cand in cand mai trag cate o racheta de semnalizare, oamenii filmeaza: OZN... si gata. Nu mai e nimic acolo. A fost dar nu mai e.
Ark

jackie28t

vlad_theman2000,
dami voie sa fac o mica precizare.Daca in filmuletul de mai sus incepe cu zicala: Area51 Productions TM , asta se datoreaza faptului ca o persoana anume care detine filmul respectiv a plasat secventa pe internet sub un nume.Este ca si cum tu ai face un film sub numele de vlad_theman2000 Productions TM presents :-D

Cat despre Area51 (pentru continuarea discutiei) parca este un topic deschis deja,vedeti aici:
http://www.rufon.org/forum/index.php/topic,20.0.html
Scurt:Area51,o atractie turistica,la sol sunt activitati de avioane,in hangare si la subsol sunt treburi care nu ne fierbe oala.
De parca ar avea cineva de aici  posibilitatea sa controleze si sa verifice acea zona.Restul,libertatea de a specula.