Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

EI sunt printre noi...

Creat de Dreamy, 10 Februarie 2007, 13:41:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca marile corporatii  sunt ajutate, in munca lor, de fiinte extraterestre!!!

DA
7 (41.2%)
NU
0 (0%)
NU STIU
2 (11.8%)
ORICE E POSIBIL
6 (35.3%)
E O ABERATIE
2 (11.8%)

Numărul total de membrii care au votat: 8

Votare închisă: 12 Martie 2007, 13:41:35

dedeiu

Mi-e teama ca zeii au fost incurcati cu dzeu.

alinutzu

#46
Citat din: dedeiu din  15 Octombrie 2007, 21:55:51
Mi-e teama ca zeii au fost incurcati cu dzeu.

Bingo ...
Si majoritatea oamenilor ghici in cine cred ?
In "Dumnezeul" care ne-a creat desigur.
Rezulta ca noi atribuim calitatile de Atotputernic, Atotstiutor, etc. cui nu trebuie nu-i asa ?
Si daca teoria este adevarata rezulta ca biserica face referire la cine nu trebuie, nu ?
can't stop the signal ...

dedeiu

Referinta, ca si icoana de altfel, duce la un singur lucru. A mai incercat si Akenaton sa faca asa ceva, dar nu i-a mers prea mult. Aici intervine si manipularea. Mai multi zei inseamna mai multi conducatori, popor dispersat. Un singur zeu inseamna un conducator suprem, mai multa putere. Dupa mine biserica face bine ceea ce face, sunt multi oameni care nu pot trece peste "friica de Dumnezeu" si este foarte bine sa ramana acolo. Chiar daca  nu este vorba de dumnezeu, sa luam spre exemplu ca exista "ei" care devin "el" si apoi omenirea intelege atat cat poate din invataturile "lui", prefer sa ramana asa. Nu crezi?

alinutzu

Ai dreptate, biserica este unul dintre putinele lucruri care ne tin la locul nostru.
Totusi ar fi o mare diferenta daca am afla ca "el" este de fapt "ei", pentru ca "ei" sunt la fel ca si noi in fata Lui.
can't stop the signal ...

lylyt_ice

 Daca acel sau acei "dumnezei" de care vorbeste Biblia, erau asa de "dumnazei" nu ar fii facut probe pe noi si nu ar fii violat fetele pamintene, iar cind au vazut ce porcarie au reusit, ne-au distrus prin potopul lui Noe fara nici un pic de mila.De ce a trebuit sa plateasca oamenii cu vietile lor pentru greselile facute de zei si dumnezei? Si culmea ironiei...tot noi suntem de vina ca ei ne-au mutilat si ne-au redus capacitatea creerelor la numai10%.De ce de la inceput, frica lor cea mai mare afost, sa nu ajungem ca ei ? Eu cred ca suntem productul unor exaltati nebuni care chiar ca isi bat joc de noi...exact cum fac sii Iluminatii care conduc lumea din umbra, lafel si ceilalti care ne-au creeat...stau ascunsi si nu stiu decit sa ne faca reguli si sa ne ameninte cu chinuri groasnice. Intrebarea este ce vor de la noi si de ce nu se arata pe fata(?)Pina si farfuriile astea zburatoare...atita mister si oamenii de rind sunt mintiti si pregatiti(pentru ceva anume)prin intermediul a tot felul de filme Sf. Asta este de fapt "COMEDIA UMANA" iar noi suntem personajele manipulate din spatele culiselor. Interesant de stiut ar fii: cine sunt spectatorii care se distreaza pe seama noastra?
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

romulus

CitatSi culmea ironiei...tot noi suntem de vina ca ei ne-au mutilat si ne-au redus capacitatea creerelor la numai10%.De ce de la inceput, frica lor cea mai mare afost, sa nu ajungem ca ei ? Eu cred ca suntem productul unor exaltati nebuni care chiar ca isi bat joc de noi...exact cum fac sii Iluminatii care conduc lumea din umbra, lafel si ceilalti care ne-au creeat...stau ascunsi si nu stiu decit sa ne faca reguli si sa ne ameninte cu chinuri groasnice.
-----Lylyt , asa zice si nevasta-mea cand mai are cate un acces de razvratire ! Da' apoi, tot se duce la sf. biserica si se roaga /inchina !  Eu ii reprosez ca nu are taria sa fie consecventa, sa mearga pana la capat cu rationamentul . Asta ar insemna sa accepte 100% scenariul experimentului Terra, ceea ce nu-i prea convine !
CitatInteresant de stiut ar fii: cine sunt spectatorii care se distreaza pe seama noastra?
----Pai e simplu : spectatorii= manipulatorii aia  din culise=aliens brotherhood! Mie mi se pare distractiv altceva: ca cica au si ei scrupule si ne lasa sa actionam dupa "liberul arbitru"! Eeeeee  e altceva , nu ?
----Howgh !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

lylyt_ice

 Pai da...! de ce nu au macar bunul simt sa se arate si sa spuna adevarul (?) Ce tot se dau drept dumnezei si pana la urma dupa cum se vede sunt niste Sfrijiti cheliosi cu ochii beliti care nu stiu decit sa manipuleze fregventele si magnetismul, folosesc tot felul de holograme si trucuri care in ultimul timp demonstreaza ca sunt niste idioti care nu mai au nimic nou in sacul cu minuni ieftine...nu prea mai prinde la prostime facaturile lor. Eu cred ca a cam inceput sa le tremure poponelul ala scheletic...s-ar parea ca nu mai este mult si vor fii luati la bani marunti de "cei adevarati" si vor fii trasi la raspundere, cu iluminatii lor cu tot... Ei au ruinat pamantul si omenirea, ei au organizat si manipulat totul, iar acum nu prea mai stiu pe unde sa scoata camasa ...Reptile, insecte, gandacei...maimutoi gri...astia sunt cei de care ne-a fost teama din totdeauna...luati sub lupa "Biblia diavolului" acolo vedeti cam ce moaca de tampit avea saracul dracusor... :evil: :lol: Hai sa n-e trezim din somnul in care BAU-BAU ne manipula numai ca noua ne era frica de el...Frica si negativul are efect asupra noastra numai pentru ca noi credem in ele.......
Cei care; ziua dorm si noaptea se odihnesc, cand oare mai au curiozitatea sa vada cum este sa fii trezit la "realitate" ?

jean

Citat din mesajele lui Lylyt_ice
CitatSa presupunem ca sint oameni care simt ,ca ceva cu ei nu este in ordine si nu prea se simt in apele lor pe lumea asta ,si sint nascuti ca orice om normal, are parinti normali.
CitatAr fii foarte interesant, daca unnii dintre noi, (m-a refer la cei de pe forum si cei care n-e urmaresc) au avut sau au monente in care au impresia ca ei nu sunt ca ceilalti oameni din jur
In literatura care studiaza fenomenul OZN, sunt multe cazuri de persoane care sustin ca sunt fiinte venite din alt loc spatial si nu apartin acestui pamant.
  De ce Romania sa nu fie vizitata de astfel de persoane?   
  De ce la noi sa nu se fi intrupat astfel de persoane, venite de pe alte corpuri ceresti?
  Ce misiune au ei aici pe Pamant?
  Sunt asemenea persoane printre cei care intra pe acest forum? Chiar ma intereseaza asemenea cazuri. Daca este cineva si vrea sa discutam, o poate face aici.
   
Adevarul este dincolo de noi

romulus

CitatSunt asemenea persoane printre cei care intra pe acest forum? Chiar ma intereseaza asemenea cazuri. Daca este cineva si vrea sa discutam, o poate face aici.   

Monser Jeane  m-ai dat pe spate !
E cea mai tare chestie citita in ziua de azi  !
Bravo !
Si chiar  vrei sa-ti si raspunda  vreunu' ?  Ha, ha , ha ,...... :martiansmile:
Nu-ti este frica ?
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

jean

  De ce sa-mi fie frica? Corpul poate muri, spiritul nu. Am intrebat cat se poate de serios. Uite am gasit mai de mult un site romanesc care vorbeste de asa ceva. Este neactualizat, dar ce conteaza, sunt oameni care vorbesc despre asemenea trairi.
http://www.civilizatii.extraterestre.go.ro/articole/etsoul/suflete_din_stele.htm
   Nu ma astept ca cineva sa dezvaluie asemenea trairi. Trebuie sa ai curaj sa faci asta. Sigur vei fi luat in ras de colegii de forum. Cu toate acestea, sunt sigur ca exista asemenea persoane printre noi. Ar fi interesanta o discutie pe aceasta tema.
Adevarul este dincolo de noi

romulus

CitatAm intrebat cat se poate de serios
OK. N-am nici o indoiala ca asa este !
Sunt foarte multe locuri unde gasesti asemenea  povestiri: si siteuri si carti.....
Problema este cata credibilitate au asemenea istorii !? Cred ca sunt cel putin o suta de ani de cand circula asemenea povestiri si iata ca nimic radical, vizibil, nu s-a produs - inca  !
Ceva de genul unei prezente evidente pe cer (ori pe Terra ) a unei nave mari. ori mici , din care EI sa dialogheze CU TOTI pamantenii, ori cu cea mai mare parte a lor .
Asa , contacte ici si colo se zice ca s-au mai podus, dar au fost - pasamite -  tinute strict secret !
Eeeeee......Asta e . Stii vorba aia" 'om mai trai s'om mai vedea "
Am zis !
"Zisa cel nebun intru inima sa :Nu este Dumnezeu"
Psalmul 52 al lui David

Serban M

#56
Am avut vise care se repetau aproape saptamanal : calatorii pe diferite planete,am vazut imagini foarte distincte de ceea ce avem pe Terra.De la constructii asemanatoare catedralelor pamantene dar depasind mult troposfera ca inaltime ;pana la iarba si plante de o culoare intensa nuanta albastru deschis care radiau energie.

Acum daca a fost doar imaginatia mea nu stiu


vipereyes

Citat din: Sirius13 din  11 Octombrie 2008, 20:15:01
http://www.siriusufo.org/tr/?fx=sayfa_ac&url=html/english/kumburgaz_2008.asp

mai e putin :)

Sa stii ca ceva se intampla... cam ce apare in primul minut am vazut si eu de doua ori. Insa nu stiu ce sa cred despre 14 octombrie.. dar dupa cum ai spus, mai e putin pana atunci si ne convingem de veridicitatea afirmatiilor...eu totusi sunt sceptica.

alx

Citat din: Sirius13 din  11 Octombrie 2008, 20:15:01
http://www.siriusufo.org/tr/?fx=sayfa_ac&url=html/english/kumburgaz_2008.asp

mai e putin :)

Citat din: vipereyes din  11 Octombrie 2008, 22:09:17
Sa stii ca ceva se intampla... cam ce apare in primul minut am vazut si eu de doua ori.

ce apare in primele 2 minute si ceva este ISS...asta in proportie de 100%.Si daca nu ma credeti,o sa fac upload la un film care arata la fel cu ala de il ridica turcaletii in slavi... :evil:   Iar daca acceptati ca prima inregistrare este prezentata ca fiind cu totul altceva decat este,de ce as crede secventele urmatoare din film,care mie personal imi par niste trucaje?  In plus,tare mi-as dori sa vad si eu camera aia,cu un astfel de zoom,care la o filmare facuta din mana sa tremure atat de putin,si unde sa nu apara distorsiuni atmosferice pe filmare... :evil:
   deci eu afirm sus si tare ca filmul nu prezinta ceea ce ni se spune ca s-a filmat ci este o incercare grosolana de manipulare.ATAT!

cat despre 14 octombrie...om trai si n-om vedea... :lol:
"O piatră nu cade din cer.Sau,daca se intamplă să cada,atunci nu mai e piatră,ci aerolit."