Ştiri:

Forumul RUFOn este din nou funcțional după ce a primit un upgrade important de software și rulează acum pe un server nou.

Main Menu

EI sunt printre noi...

Creat de Dreamy, 10 Februarie 2007, 13:41:35

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Credeti ca marile corporatii  sunt ajutate, in munca lor, de fiinte extraterestre!!!

DA
7 (41.2%)
NU
0 (0%)
NU STIU
2 (11.8%)
ORICE E POSIBIL
6 (35.3%)
E O ABERATIE
2 (11.8%)

Numărul total de membrii care au votat: 8

Votare închisă: 12 Martie 2007, 13:41:35

Dreamy


Citat din: pri3st3ss din  14 Martie 2007, 20:02:20
si eu auzisem acest zvon..dar chiar crezi ca ET ar interveni intr-un program minor pt ei???

pri3st3ss LOL....minor dar eficient!!!
ce bresa mai buna ar putea fi???...cum am mai putea fi "monitorizati" daca faimosul WINDOWS ar fi perfect??? :wink:

pri3st3ss

si tu crezi ca ne monitorizeaza prin windows??


eu raman la ideea mea...windows-ul este ceva minor...
poate printre multe alte "canale" exista si windows-ul, asta e altceva,dar totusi...vorba lui  Unidentified, windows-ul e prea atacat de tineri hackeri ,ca sa fie ceva ET...
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

Dreamy

Pai cred :wink:,........ prin windows(se stie ca este cel mai "accesibil" SO la conexiunea cu netu' :roll:) , prin mobile, prin telefonia fixa, prin sistemul de carduri.....etc

Apropos sa va spun o chestie draguta care am primit-o azi pe mail!!
Daca tastati pe telefonul mobil *#06# veti afla codul pesonalizat al mobilului vostru, cod incrpitat de compania de telefonie de la care va-ti procurat serviciul si telefonul!!! De ce nu ni se comunica asta la achizitionarea telefonului????
Mesajul primit azi suna asa.....ca sa poata fi detectat telefonul in cazul in care a fost furat.....transmiteti furnizorului dvs codul pesonalizat al telefonului..... :mrgreen:

Unidentified

Ce zici tu dreamy este vorba de codul IMEI care din cate imi aduc aminte este pe contract sau actele de cumparare a mobilului.
Evident ca este f probabil sa fim supravegheati sau studiati prin aceste mijloace ex. windows telefonie mobil etc fara sa ne dam seama.Daca noi suntem vizitati de o civilizatie extraterestra(lucrul care se subintelege este acela ca din timp ce suntem vizitati de cineva din afara spatiului nostru perceptiv evident ca sunt mai avansati decat noi)si ne studiaza noi prea multe nu putem face,nici sa-i vedem nici nimic ci doar sa ne vedem de viata noastra .Un alt lucru care ma intriga este de ce si-ar pierde timpul cu niste fiinte asa de rudimentare ca noi.O comparatie ,poate exagerata, ar fii intre oameni si furnici.Eu ma indoiesc ca furnicile isi dau seama ca noi avem avioane masini sau alte lucruri doar in cazul in care actionam direct asupra lor.
Poate exagerez dar mai fac o comparatie cu venirea exploratorilor in America desi erau de aceeasi specie .
Problema este foarte profunda ...

Shadowman

Citat din: pri3st3ss din  14 Martie 2007, 20:02:20
:-D :lol: :lol:
sa fim seriosi!
xenon,acest lucru este oarecum   amuzant...din moment ce noi ne dam doar cu parerea, de ce sa intre MIB si ET pe acest forum??ca sa vada ce idei ne vin?sau ce intrebari punem???
cand te vei apuca de cercetare si iti vei baga nasucul unde nu iti fierbe oala si vei deranja "spirite", atunci vei fi urmarit,dar nu pe un forum...

Ce patesti cind iti bagi nasul prea adinc in oala...? Sau cum te cauta "doamna cu coasa"...
Despre moartea ciudata a cercetatorilor OZN-urilor...
  http://www.ziarultricolorul.ro/monden.html?aid=1669
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

xennon_2000

EEEE Pries....
Deocamdata nu ne implicam prea mult in elucidarea fenomenului OZN...dar daca din situl asta se nasc "conspiratii" (echipe de cercetare si pe teren si mai amanuntit), e posibil sa fie tot situl banat!

Dreamy

Citat din: Unidentified din  14 Martie 2007, 21:20:43
Ce zici tu dreamy este vorba de codul IMEI care din cate imi aduc aminte este pe contract sau actele de cumparare a mobilului.

asa o fi, nu stiu sigur...insa de ce nu suntem informati in legatura cu el si cu posibilitatea de a fi blocat telefonul in urma declararii acestui cod??

Citat din: Unidentified din  14 Martie 2007, 21:20:43
Evident ca este f probabil sa fim supravegheati sau studiati prin aceste mijloace ex. windows telefonie mobil etc fara sa ne dam seama.Daca noi suntem vizitati de o civilizatie extraterestra(lucrul care se subintelege este acela ca din timp ce suntem vizitati de cineva din afara spatiului nostru perceptiv evident ca sunt mai avansati decat noi)si ne studiaza noi prea multe nu putem face,nici sa-i vedem nici nimic ci doar sa ne vedem de viata noastra .Un alt lucru care ma intriga este de ce si-ar pierde timpul cu niste fiinte asa de rudimentare ca noi.

cand am spus ca suntem supraveghiati prin mijlocele enumerate, nu m-am gandit la extraterestri, ci la diversele organizatii care practica spionajul la toate nivelele....asta nu inseamna ca toata lumea e supravegheata...insa posibilitatea clar exista prin mijloacele astea!!

ce nevoie ar avea, entitatile mult mai avansate ca noi, sa foloseasca mijloacele de supraveghere sau urmarire specifice civilizatiei noastre???...n-are sens!!


Citat din: Unidentified din  14 Martie 2007, 21:20:43
Poate exagerez dar mai fac o comparatie cu venirea exploratorilor in America desi erau de aceeasi specie .
Problema este foarte profunda ...

despre venirea "exploatatorilor" in America...as spune ca e vb de clar de o invazie, iar populatia bastinasa gasita de ei pe taramulrile virgine ale Americii de atunci, avea o anumita istorie si civilizatie...in unele privinte erau chiar mai avansati decat invadatorii!!!!
despre asta o sa revin cu mai multe amanunte!!!

pri3st3ss

da,Shadow, despre doamna cu coasa intr-un final, daca nu te calmezi dupa nenumaratele dusuri reci...

sunt extremi de atenti si gentili si te ajuta sa te  .. "sinucizi" :lol:
Ii invat si ei se indeparteaza,
Ascult si ei se se apropie....
Puterea mea, este tacerea mea.

xennon_2000

MA INTREB DACA LA NOI IN TARA EXISTA ASA CEVA!
ORGANIZATII CARE SA SUPRAVEGHEZE PE CEI CE NU-SI VAD DE TRB LOR!SAU POATE CHIAR ALENI!

Shadowman

Citat din: xennon_2000 din  16 Martie 2007, 09:44:50
MA INTREB DACA LA NOI IN TARA EXISTA ASA CEVA!
ORGANIZATII CARE SA SUPRAVEGHEZE PE CEI CE NU-SI VAD DE TRB LOR!SAU POATE CHIAR ALENI!

Citeste carti despre cazurile OZN petrecute in Romania,informeaza-te,
contacteaza martori,fa anchete pe cont propriu,descopera-ti vocatia de investigator OZN...
Dupa care deschide televizorul sau radioul si cauta canale pe care se discuta despre cazurile
petrecute pe meleagurile noastre...Cine a facut anchete,cit timp,in ce loc,marturiile martorilor...si unde s-a blocat sau s-a terminat ancheta ! Si cit timp este alocat acestor emisiuni...Si de ce nu se pun unele intrebari...Intrebari pe care te las sa le descoperi singur...!  :wink:
Dupa care tragi concluzia...
Sa ne comunici si noua parerea ta !

PS :  1.Intrebarea ai putea-o adresa RUFON sau ASFAN ...
        2.Cit despre emisiunile urmarite pe la noi,ce sa-ti spun...Sunt foarte "sexi"...Cind
sa ajunga la "momentul fierbinte" se termina...Si dupa cum observ, s-ar putea sa mai dureze 1000
de ani pina cind vei vedea ce se ascunde in spatele "hainelor"...Sunt precum baba Dochia, au 7 rinduri de cojoace,ciorapi,tricouri ,maieuri,camasi,rochii...Urmaresti 500 de  emisiuni si la emisiunea 500 esti ca la inceput... ! :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY

Dreamy

Ramasesem datoare cu informatii privind civilizatia existenta in momentul descoperirii Noii Lumi -  America de azi!!

Urme ale grecilor si romanilor in "noua lume"

Monede - Monede romane au fost descoperite in Venezuela si Maine - Monede datand inca din anul 800 au fost gasite intr-o rezervatie indiana din Texas - In Orasul Heavener, Oklahoma, au fost descoperite alte monede in anul 1976. Expertii au descoperit ca moneda era fabricata din bronz provenind din Siria anului 63 anno domini, avand ca inscriptie profilul regelui Nero. - In anul 1882, un fermier din Illinois a descoperit o moneda din bronz ce mai tarziu s-a dovedit a fi din perioada lui Antiochus al IV lea, unul din regii Siriei, care a domnit incepand cu anul 175 i.H. pana in 164 i.H, mentionat fiind chiar si in Biblie.

Ceramica: In Mexic au fost descoperite nenumarate obiecte de caramica care, conforma stilului , par ca dateaza din al doilea secol anno domini.

Inscriptii: - In anul 1966, Manfred Metcalf a descoperit o piatra inscriptionata cu litere antice folosite candva in Creta. Alfabetul s-a dovedit a fi chiar Alfabetul linear cretan. - La inceputul anilor 1900, Bernardo da Silva Ramos, un producator brazilian de cauciuc ce lucra in jungla amazoniana, a descoperit cateva stanci de dimensiuni mari pe care erau inscriptionate mai mult de 2000 de inscrisuri antice cu privire la Antichitate. - In vecinatatea orasului Rio de Janeiro, la inaltime, pe un perete de stanca vertical, la 3000 de metri altitudine apare o inscriptie ce dateaza de la jumatatea secolului nouasprezece inainte de Christos. - Piatra Kensington a fost descoperita in Minnesota, Kensington, in anul 1898 si contine o inscriptie ce descrie o expeditie la Norsemen, in centrul Nord Americii din zilele noastre, expeditie ce a acut loc in anii 1300.

Picturi: Un botanist experimentat a descoperit cateva plante crescuta pe o fresca pictata datand din antichitate. Caracteristicile picturii erau specific americane. Totusi fresca a fost descoperita intre-un oras roman al lui Pompei.

Statui: In anul 1933, , arheologul Jose Garcia Payon a descoperit un cap sculptat de dimensiuni mici intr-un cimitir din Calixtlahuaca, Mexico. Acesta avea trasaturi artistice diferite de cele ale altor obiecte descoperite desi apartinea aceleiasi perioade. Mult mai tarziu antropologul Heine-Geldern a catalogat-o drept o opera a scolii de arta Greco - Romana datand din anul 200 anno domini.

Alte structuri: Multitudinea de camere de piatra ce impanzesc campiile Americii au fost categorizate de catre unii cercetatori drept pivnite de cartofi construite de catre fermieri cu mult timp in urma. Alti cercetatori considera ca acestea sunt mult prea sofisticate pentru o folosinta atat de putin nobila. Una dintre acestea, construita pe un deal dun Upton, Massachusetts, are o arhitectura cu console de tip irlandez sau iberic. Se crede ca ar fi fost construita chiar de europeni in jurul anului 700 anno domini, cu mult timp inainte de Leif Eiriksson. Nave: In anul 1886, ramasitele unei nave naufragiate au fost descoperite la Gaveston Bay - Texas. Constructia navei este tipic romana.

Jucarii: O papusa fabricata din lemn si ceara, inscriptitionata cu litere romane a fost gasita ingropata adanc intr-o "fantana a sacrificiului" la Chichen Itza, Mexico.

Morminte: In ruinele maia din Palenque, a fost descoperita o piatra de sarcofag ce parea a fi imprumutat mult din stilul phoenician.

Statui: In anul 1914, in timpul excavarii unor ruine Maya din orasul Acajutla, Mexico, arheologul M.A. Gonzales a fost surprins de descoperirea a doua statuete de origine egipteana. Statuile, una sub forma de femeie, alta sub forma de barbat, aveau portul si bijuteriile tipic egiptene, presupunandu-se chiar ca intruchipa zeitatile egiptene Osiris si Isis.

Limba: Exista similaritati foarte mari intre limbile Egiptului Antic si acelea ale nativilor americani ce populau zona limitrofa Louisianei in timpul Domnului. B. Fell, membru al Academiei Epigrefice, a declarat ca limba bastinasilor Atkapas, si mai putin ce a triburior Tunica si Chitimacha, seamana cu cele din Valea Nilului, continand radacini ale unor cuvinte egiptene folosite in comert cu aproximativ 2000 de ani in urma.

Artefacte: In apropierea raului Neapean, in afara localitatii Penrith, in sudul Tarii Galilor, a fost descoperit un scarab, simbol familiar egiptean. Acesta era sculptat in onyx si avea trasaturile scarabilor egipteni traditionali.

Morminte: Pe data de 5 Aprilie 1909 gazeta "The Phoenix" anunta pe prima pagina descoperirea unui mormant egiptean in Marele Canion. Presupusul descoperitor - Smithsonian - a negat intodeauna descoperirea facuta...


sursa: ScienceLine.ro - august 2006

Concluzia ar fi ca, exista nenumarate dovezi care arata ca majoritatea descoperirilor istorice faimoase nu au fost facute asa cum am invatat noi la scoala.
Si as mai spune eu ca NIMIC NU E ASA CUM PARE .... :mrgreen:

Unidentified

Citat din: dreamy din  15 Martie 2007, 13:46:56
asa o fi, nu stiu sigur...insa de ce nu suntem informati in legatura cu el si cu posibilitatea de a fi blocat telefonul in urma declararii acestui cod??

cand am spus ca suntem supraveghiati prin mijlocele enumerate, nu m-am gandit la extraterestri, ci la diversele organizatii care practica spionajul la toate nivelele....asta nu inseamna ca toata lumea e supravegheata...insa posibilitatea clar exista prin mijloacele astea!!

ce nevoie ar avea, entitatile mult mai avansate ca noi, sa foloseasca mijloacele de supraveghere sau urmarire specifice civilizatiei noastre???...n-are sens!!


despre venirea "exploatatorilor" in America...as spune ca e vb de clar de o invazie, iar populatia bastinasa gasita de ei pe taramulrile virgine ale Americii de atunci, avea o anumita istorie si civilizatie...in unele privinte erau chiar mai avansati decat invadatorii!!!!
despre asta o sa revin cu mai multe amanunte!!!

eu am crezut ca vorbim de extraterestrii aici ca doar la asta se refera topicul asta si in general forumul.

xennon_2000

shadow
am citit destule carti si am vazut si emisiuni....dar problema ramane daca sunt adevarate relatarile, ca unele din ele lasa de dorit!asa pot sa scriu si eu carti si sa inventez povesti!
Eu unul cred ca suntem controlati din afara si la nivel economik si la nivel social; ar mai fi treaba cu ozn-urile, sunt sigur ca daca ar cadea o nava pe teritoriul tarii noastre ar si veni US ARMY si ne-ar lasa in bezna, fara sa stim ca s-a intamplat ceva!

Dreamy

Unidentified ai mare dreptate, despre EI si vorbim, insa in contextul implicarii lor in viata noasra de zi cu zi!!
Deci nu-i nici un bai daca mai deviem pe tema asta...doar prin speculatii si divergente de opinei se nasc marile descoperiri, NU??? :roll:
Daca am analizat mesajul tau nu am facut-o intr-un mod negativ, ci pozitiv...dezbatand!!

Shadowman

Citat din: xennon_2000 din  16 Martie 2007, 17:49:13
shadow
am citit destule carti si am vazut si emisiuni....dar problema ramane daca sunt adevarate relatarile, ca unele din ele lasa de dorit!asa pot sa scriu si eu carti si sa inventez povesti!

Daca sunt adevarate relatarile...? Sa fie "scorneli"...?
Pai treaba e foarte simpla : tu sau un grup de persoane observati o nava spatiala
zburind pe cerul patriei...E rotunda sau ovala  si se deplaseaza in zigzag cu viteze
ametitoare...Poate lasa urme pe sol (daca aterizeaza...), poate observati iesind din ea
niste creaturi deloc terestre...Ca buni cetateni platitori de impozite,va adresati politiei
in cazul in care va distruge recolta facind cercuri ,pictograme ori tulbura linistea publica sau proprietatea (tulburarea posesiei...)Politia comunala vine,ia declaratii,amprente si pleaca sa-l prinda pe faptas...Doar ca atributiile politiei comunale se termina cind e vorba de intrebari privind spatiul aerian... :wink:
Iar tu vei ramine cu ochii in soare,cu recolta distrusa,animalele din ograda speriate si cu caracterizarea de "povestitor" sau "nascocitor de snoave"... :cry:
Si-am incalecat pe-o sa si la-la-la...!  :-D
" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."

                                                                                        JOHN F. KENNEDY